שלום רב לבאי פורום "ישראל ברוסית"

beatman

Member
שלום רב לבאי פורום "ישראל ברוסית"

ראשית אני רוצה להודות ל-ivgy1980 על תקופת הניהול של הפורום, על המאמץ שהשקיע בתחזוקת ושיפור הפורום, שמירה על הסדר והנעמת הגלישה בו.

מעט היסטוריה:
פורום "ישראל ברוסית" נפתח ב-15/03/2004 ע"י vk3 במטרה להוות פלטפורמה לעולים חדשים וותיקים ממדינות בריה"מ לשעבר שתדבר על נושאים הקשורים בעלייה, השתלבות בארץ, הקשר עם שאר הישראלים וכו'.
בשנותיו הראשונות עיקר פעילות הפורום התבטאה במעין מועדון חברים של גולשיו ופעמים רבות סטתה מנושא הפורום, למרות שהאווירה היתה די טובה ושמחה.
בסביבות שנת 2008 בעקבות התבגרות וגיוס חלק ארי מחברי הפורום, רף הפעילות בפורום ירד מעט והוא התמקד יותר בנושאים הרלוונטיים לפורום עד שדעך ונסגר במאי 2010.
בדצמבר 2012 שב הפורום לפעול בפיקודו של ivgy1980 עד עצם היום הזה.

מהות הפורום:
פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה
הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

מומחה בפורום:
גולש אשר יפגין מומחיות ומקצועיות בענייני הפורום השונים יזכה להאדמת כינויו.

הבהרות ודגשים:
הפורום כפוף לחלוטין לחוקי מדינת ישראל
ותפוז אנשים
.
אין לקלל ולדבר בגסות (שימו *** אם אתם ממש נואשים), לגדף, להתבטא בגזענות ובפגיעה ברגשות גולשים אחרים

אין מקום לכינוי "נאצי" מלבד ציון עובדתי של הידועים לשמצה

אין להביא לפורום: חומר הסתה, תמונות קשות, פורנוגרפיה, קישורים להורדות ושיתופים לא חוקיים, פרסומות, מספרי טלפון

אין לעשות אאוטינג לגולשים אחרים ואין לפרסם העתק תכתובות ממסרים/מיילים

יש להגיב לגופו של עניין ולא לגופו של כותב, בקשה לפתור ויכוחים אישיים דרך מערכת המסרים ולא על גבי הפורום, הדבר מציף את הפורום בהודעות שאינן קשורות לשאר הגולשים.
במידה וקיימת מחלוקת על דרך ניהול הפורום, יש לפנות במסר אל המנהל ולא לפתוח הודעות על גבי הפורום בנושא.

אודה על שיתוף פעולה ואשמח לעמוד לרשותכם בכל בעיה שתתעורר במערכת המסרים.
גלישה נעימה

* שאלות, טענות, בקשות לשרשר להודעה זו.

Marvel3

New member
רעיון טוב אבל לא מועיל

כנראה האנשים שגלשו כאן לפני שנה, שנתיים או עשור ופסקו לגלוש כאן, לא נכנסים לתפוז מאז, אחרת אני די משוכנע שהיו נכנסים לכאן מתוך הרגל, סקרנות וכו'. זה כמו לדפוק בדלת של בית נטוש.

אם לא יעזור, זה בטח לא יזיק...

יכול להיות שחלקם בכלל לא יודעים שהפורום נפתח מחדש, ייתכן שחלקם יבואו אחרי שיראו שביטמן הפך למנהל... צריך לנסות. גם אם יבוא הנה אדם אחד בלבד, הטרחה בשליחת ההודעות ע"י לחיצה קטנה על העכבר תהיה שווה את זה.

Marvel3

New member
יש מצב

הבעיה העיקרית שזה אחת הקהילות שהכי קשה לצאת עליה, גם לחדשים שמעולם לא גלשו כאן הסיכוי להגיע לכאן קטן.
שים לב לחלון בצד שמאל של המסך, איפה שיש את הלשונית 'פורומים'- תמצא שם כל פורום פרט לזה. אני אישית שמתי לב שרק פעם אחת הופיע הפורום בחלון זה.

ביטמן צריך לטפח יחסים טובים וקרובים עם העורכים

ומנהלי הפורומים. אחרי שזה יקרה, הם יפרסמו את הפורום בתדירות הרבה יותר גבוהה בעמודים הראשיים. אין מה לעשות, צריך ליצור קשרים.

מי מכם שכותב גם בפורומים אחרים

שימו קישור לפורום עם הזמנה קורצת בחתימה שלכם.

Marvel3

New member
תמצא גם כמה נשים

שחלילה וחס דורי לא תרגיש מיוחדת מדי.
צוחק, אבל נשים מעולם לא הזיקו.

dori78

New member
אל דאגה, אני לא מרגישה מיוחדת. לא מדי ולא בכלל.

הנשים שמבקרות פה מפעם לפעם בורחות אחרי שהן רואות את הקו השוביניסטי גזעני.
אני מנחשת שגם חלק מהגולשים שהיו פה בעבר נטשו מאותה סיבה.

אם באמת מעניין אותך להשתלב בישראל וכל השכנים שלך הם בני עדות המזרח חביבים ונחמדים,
לא יהיה לך כל כך נחמד לקרוא כל יום כמה המזרחיים טפשים ואלימים.
כל עוד זה עיקר הפורום, במקביל לתלונות על השפלת רוסים במקום בו ההשפלה היא על בסיס מגדרי - לא נראה לי שיהיה שינוי.

Marvel3

New member
דואג רק לחוש ההומור שלך

זאת הייתה בדיחה, מקווה שלא נעלבת ואם כן עימי הסליחה.
&nbsp
גם אני נגד השפלות וירידות הדדיות על רגע מגדרי או עדתי.
יש להבדיל בין השפלות לדעה מנוגדת. יש להבדיל בין הכללות למקרה פרטי.
כל עוד המשתמש לא מכליל ומעביר את הדעה שלו באופן מכובד- זכותו גם אם היא למתיישבת עם הדעה שלך או שלי גם אם יש בה מסר אנטי כלשהו.
&nbsp
אני חושב שאת שוב מגזימה.
בואי נסכם את זה ככה: הנשים שנכנסו לכאן במקרה, נכנסו רק בשביל לשאול שאלה ממוקדת. כמו זו שנכנסה לא מזמן לשאול על מתנה או על איך מסתדרים עם ההורים של החבר הרוסי אם אני לא טועה. אז מלכתחילה לא הייתה להן המטרה להישאר בקהילה. לא רואה כאן קשר לשוביניזם, אני מתאר לעצמי שהן לא קראו חצי דיון בשביל להתרשם לכאן או לכאן, כי הייתה להן רק מטרה אחת לשאול שאלה. יש מצב שיש קוראות אנונימיות שלא יצטרפו לקהילה בגלל הסיבות שציינת, אבל את יודעת- מה שאני לא יודע אני לא יודע.
בכל מקרה, לא חושב שדעה שוביניסטית אחת לחודש יכולה למנוע ממישהי להצטרף- עובדה את עדיין ממשיכה להגיב כאן. אני לא יודע אם גלשו כאן נשים נוספות מלבדך לפני עשור, שלוש שנים, שנה אבל אני בטוח שהן לא ברחו בגלל שוביניזם אלא בגלל נסיבות אחרות.
כנ"ל לגבי משתמשים שאינם נשים.

TaL53

New member
היא לא מגזימה

1. חלק מהגולשים/ות שהיו כאן עזבו מסיבות שונות- התבגרות, איבוד עניין או מעבר לרשתות חברתיות אחרות ודעיכת הפורומים.
&nbsp
2. חלק מהגולשים/ות עזבו במוצהר לפני כמה שנים כשהפורום חווה פרץ חריג בעוצמתו של הודעות גזעניות. הדבר נכון גם לגבי נשים- חלק מהמשתתפות הוותיקות חזרו לכאן בתקופה האחרונה ואחרי כמה הודעות הפסיקו להשתתף (ובשיחות סגורות העידו שמה שמפריע להם זה השיח השוביניסטי-גזעני).
&nbsp
&nbsp

עוד עצה...

תחרוש טוב טוב את קבוצת 1.5 בפייסבוק ותנסה למשוך לפורומנו את הגורמים השפויים שם. אלה שכותבים בתשלום מטעם אירגונים שונים במילא לא יבואו ולא ישחיתו את זמנם בכתיבת הודעות בפורום האנונימי הזה, אבל נכנסים לשם הרבה אנשים, חלקם ממוצא רוסי, חלקם ישראלים שורשיים, ונתקלים בטון אחד בלבד. אפשר וצריך להזמין אותם לכאן כדי שישמעו גם קולות אחרים.
&nbsp
יש שם אדם בשם "יעקב לופט"... הבנתי שהוא דובר הרבה שפות כולל רוסית. תזמין אותו להשתתף פה.

TaL53

New member
בהצלחה למנהל הנכנס וכמובן

בהצלחה בהמשך למנהל היוצא.

Helio

New member
לא יודע מה להגיד...תודה לכולכם!

אין לי הארות מיוחדות, רק חבל שאי אפשר לקלל

למעלה