החלפת תרופות דחוף

מאי19881

New member
החלפת תרופות דחוף

שלום..
אני מאי בת 28 ולקראת הריון חושבת על לעבור מטופמקס 200 מג ליום לקפרה.
אני מאוזנת כבר 12 שנים. ד"ר נויפלד אומרת ש-10 אחוז אם קפרה לא תצליח לעבוד עליי אז גם טופמקס לא תעבוד עליי כמו פעם כשארצה לחזור אליה וד"ר בלאט אומר שתהליך המעבר יהיה בלי בעיה ואם ארצה לחזור לטופמקס אצליח. שני הרופאים ממליצים לעבור לקפרה.

מה הסיבות שיש מצב שלא אצליח לעבור לטופמקס אם קפרה לא תעבוד עליי אם זה באמת נכון?

אנשים פה עברו מתרופה אחת לאחרת ויכולים לתרום לי מנסיונם למה שקורה אם רוצים לחזור לתרופה המקורית שמאזנת?

מה ההתוויות של קפרה והאם ברוב המקרים אפשר לקחת אותה לבד והאם יש כאן נשים שילדו עם טופמקס?

הריון של אישה עם אפילפסיה נחשב להריון בסיכון רק בגלל ההתקפים? למה הם יכולים לגרום?

חומצה פולית לוקחים חודש או 3 חודשים מראש? כי קראתי שחומצה פולית במינון גבוה גם היא לא טובה. זה מינון של 4 או 5 מ"ג?

תודה.

חייםלוי

Member
מנהל
יש, כנראה, פחות סיכון למומים ביילודים בנטילת קפרה

מאשר בנטילת טופמקס.
פרופ' נויפלד היא מומחית מהדרגה הראשונה בטיפול בנשים עם אפילפסיה בהריון. אם גם היא וגם ד"ר בלאט שהוא אפילפטולוג ידוע ממליצים לעבור לקפרה אז כנראה יש להתחשב בדעתם.
הסיכון בהריון עם אפילפסיה לא כל כך קשור, למיטב ידיעתי, לפרכוסים אלא לתרופות אותן לוקחים שעלולות לגרום לבעיות אצל העובר.

tolyz

New member
לוקחת טגרטול בהריון

היי,

אני לא מכירה את התרופות שאת מדברת עליהן, ולכן לא יכולה לעזור בזה.
כן יכולה לספר לך שהיות וההריון שלי (צעיר, שבוע 11)היה מתוכנן מאוד ולקח הרבה זמן עד שהצלחנו (זה סיפור לפורום אחר), התעסקנו הרבה בעניין הכדורים.

ההתלבטות הייתה האם להישאר עם הטגרטול, שמאזן אותי כבר 20 שנה, אך מעלה סיכון למומים בעובר אך ניתן להניק איתו, או לעבור ללמיקטל שנחשב ללא מעלה סיכונים אך לא ניתן להניק איתו.
החלטתי להישאר עם הטגרטול ולקחת את הסיכון, שלא היה הרבה יותר גדול גם ככה מהריון רגיל... בנוסף, ד"ר גולדברג אמרה לי לקחת חומצה פולית הרבה לפני שבכלל הייתה מחשבה על הריון (התחלתי לקחת 5 מ"ג לפני 8 שנים, או 9, אולי 7..).

התור הראשון שלי לרופאה בסיכון יהיה רק בעוד שבוע. לפי הבנתי שבגלל התרופות שאנחנו לוקחות ויכולות לגרום למומים.

למה שתרצי להחליף את התרופה שלך אם את מאוזנת?

בהצלחה

taliba2

New member
למיקטל

שלום לכן בנות.
אני גם מטופלת ע"י פרופסור נויפלד, לקחתי עד לא מזמן טריליפטין 450 מ"ג
אך לאחר שבמהלך הטיפול הזה עברתי לצערי הרב התקף נוסף בזמן ערות(מה שלא היה לפני, היה התקפים רק תוך כדי שינה).כמובן שלא זוכרת כלום יודעת רק ממה שסופר לי, והוחלט שעליי להחליף כדור.הוחלף ללמיקטל (לצערי עכשיו גיליתי דרכך כי לא ניתן להניק איתו), מה שלא נאמר לי לפני(וחבל).לוקחת מינון של 100 מ"ג (שנחשב נמוך) והורדתי בצורה מתונה את הטריליפטין (כי לא ניתן לעבור ישר כדור), בנוסף לוקחת גם חומצה פולית 5 מ"ג
ואני מאוזנת ברוך ה'.
עברנו גם ייעוץ גנטי וברוך ה', בכל בסדר והבעיה הזו לא גנטית.
רציתי לשעול האם במהלך ההריון הנוכחי שלך(מאחלת לך שיעבור בשלום וללא אירועים מיוחדים), נעשו לך בדיקות נוספות ומיוחדות חוץ מהבדיקות הרגילות?
אנו מעוניינים בהריון נוסף, לכן ברצוני לדעת פרטים.כמובן שלא חייבת לענות באם לא מרגישה בנוח
ובאם אפשר להוציא שמירת הריון...
אשמח לתשובה כי אנו ממש מעוניינים בתוספת נוספת למשפחה(יש לי ילדה אחת)
את המחלה לפני כמעט שנה, לאחר ההריון (בת שנתיים)
תודה

tolyz

New member
סליחה, עכשיו ראיתי את ההודעה

עניתי לך, ממה שאני יודעת, בהודעה החדשה שכתבת "הרחבת משפחה".

למעלה