פיתרון דחוף

ליהי2016

New member
פיתרון דחוף

אני מאוזנת כ-10 שנים.כיום בשבוע 22 בהריון והתחילו לי התקפים קטנים בהכרה מלאה.
כל בדיקות הדם תקינות -ז"א רמת תרופה בדם תקינה.
שתי שאלות:
האם MRI עם הרדמה מלאה מסוכנת לעובר?
מה ניתן לעשות במקרה שהבדיקות בסדר./ מה הפיתרון להתקפים כאשר הבדיקות התרופתיות תקינות?

חייםלוי

Member
מנהל
בדיקת MRI נחשבת בטוחה ולא מהווה סכנה לעובר

כי לא מדובר בקרינה כי אם בהפעלת שדה מגנטי.
לגבי מה עושים אם הבדיקות תקינות צריך לשאול אפילפטולוג - נוירולוג המתמחה באפילפסיה. יש רשימה של אפילפטולוים בראש הדף.

מפתחSOL

New member
בעיקרון בMRI אין סיכון לעובר

שלא כמו CT שיש קרינה. אבל בהרדמה מלאה עלול להיות סיכון. הכי טוב להתייעץ עם רופא, ואם זה לא ממש הכרחי ואת יכולה להתמודד בלי הרדמה אז עדיף. בכל מקרה תשאלי את הרופא שלך הכי טוב.

לא את כל ההתקפים ניתן למנוע

שינויים תרופתיים אורכים כמה חודשים לרוב, כדאי לך להתייעץ עם אפילפטולוג )ולא נוירולוג( אני לא חושבת שאמצעי הריון הוא זמן טוב להחלפת תרופות כי הגוף במאמץ גדול ועובר שינויים מפליגים. אגב, יכול בהחלט להיות שהשינויים הללו הם הטרייר להתקפי. אולי ניתן להעלות את המינון. האם את מתכוונת להתקפי ניתוק המלווים בכאבי ראש קדים לאחר מכן?

ליהי2016

New member
סוג התקף

בוקר טוב,
בעבר סוג ההתקפים שעברתי היה GRAND MALL
כיום זה אינם התקפי ניתוק ולא מלווה בכאב ראש מקדים אלא רק רעד ברגל כאילו התחלה ועובר אחרי שניות ואני בהכרה.
לדעתי זה מראה שההתקף כן נשלט אבל לא עד הסוף.
אני חווה עליה של מינון כבר מתחילת ההריון אבל זה קרה.
נקווה לטוב.

הבנתי

אז למעשה במהלך ההריון פיתחת סוג חדש של התקפים, שלא כוללים אובדן הכרה אלא תנועה בלתי נשלטת.
אפילפסיה היא מעצבנת מבחינה זו שהיא דינמית.
גם אני התחלתי עם התקפים כלליים (גראנד מאל) ובהמשך חיי הופיעו גם אס-פי-אסים (למעשה אאורה בלבד) וגם סי-פי-אסים (ניתוקים).

הטיפול הרציני בי התחיל כשעברתי להתייעץ אך ורק עם אפילפטולוגים ולא עם נוירולוגים.
סכנה לעובר קיימת רק במקרה של גראנד מאל, לי היה כזה בהריון הראשון ולא קרה לעוברית כלום, אבל כל סוג אחר של התקף משפיע רק על האם ולא על העובר.

ליהי2016

New member
חזרה או שלא

אז בעצם אם ההריון והשינויים ההורמונלים הביא לגירוי להתקפים אי אפשר לחזות אם יחזור או לא השאיפה שלי היא שלא.
הנזק לאם הוא בעיקר נפשי כי הייתי ללא התקפים 10 שנים.
האם הייתה לך בעיה בלידה עצמה ?

3 לידות ואגינליות, השלישית ללא אפידורל

(זה לא היה בכוונה, פשוט הגעתי מאוחר מדי....)
אבל
אני הדגשתי מאד שאני אפילפטית
בשתי הלידות הראשונות (כשהגעתי מוקדם)
פתחו לי ונפלון
היה חמצן קרוב אלי
נתנו לי מיילדת ותיקה
ובאשפוז עצמו שמו אותי מול האחיות למקרה ש....

לא היה צורך בכל זה, אבל אני לא הפסקתי לומר לכל איש צוות שאני אפילפטית ושמרו עלי קצת יותר בקפדנות. בעיני כדאי גם לך מאד להדגיש את העניין. שיהיו זהירים. לידה היא עניין רפואי רציני, לא טיול בפארק. עודף תשומת לב עדיף על חוסר תשומת לב לדעתי.

ובלידה השלישית לא הספיקו כלום, כי מהרגע שהגעתי למיון יולדות ועד שהילדה היתה בחוץ עברו רק 14 דקות.... טוב שהסתיים בשלום :)

ליהי2016

New member
לידה

אז לא היה התקף בזמן הלידה ?תודה לאל
אני מהפחד חשבתי ניתוח קיסרי.

למעלה