היי לכולם

היי לכולם

אני חדש כאן אז קודם כל אציג את עצמי,
אני אמיר, בן 25, חולה באפילפסיה כללית קרוב ל-3 שנים, בעברי התקף אחד ולפני חצי שנה התקף סטטוס.
רציתי לשאול כמה שאלות ברשותכם.

אחרי ההתקף האחרון שהיה לי לפני חצי שנה התחלתי טיפול בדפלפט כרונו. אני כרגע בתהליך מעבר ללמיקטל אבל האם יש כאן מישהו שהתנסה בדפלפט כרונו וחווה הפרעות קשב, ריכוז וקשיי לימודים? אני סטודנט ולצערי הרגשתי את כל אלה עם תחילת הטיפול בדפלפט, מה שדי קלקל לי את הסמסטר האחרון
.

שאלה נוספת מופנית לחולים המאוזנים מבינינו
.
עם קבלת רישיון הנהיגה בחזרה, חזרתם לנהוג או שוויתרתם על הרעיון, שמא דווקא בזמן נהיגה תחוו, חס וחלילה, התקף?

תודה ובריאות רבה לכולם
.

אני חזרתי לנהוג וזו היתה טעות

הייתי מאוזנת לגמרי ללא תרופות במשך 7 שנים, בהן עשיתי בגרויות, צבא, טיול ותחילת סטודנטיאליות. כשהגיע התקף אחד חשבתי שזה "בקטנה" והיו לי סה"כ 3 התקפים במשך שנתיים וחצי, כולם מתוך שינה. אממה-מה, הרביעי היה בלילה תוך כדי נהיגה. אדם זר מצא אותי מעולפת ברכב וחייג למספר האחרון בסלולרי. בתוך העלפון הצלחתי לבלום ולמשוך אנברקס. זה כמובן היה יכול להסתיים אחרת לגמרי. זו היתה הפעם האחרונה בה ישבתי ליד ההגה. היום אני לא מאוזנת, אבל גם אם אהיה ללא התקפים 10 שנים אני לא יושבת שם שוב. ממליצה לוותר. זה מאד מאד לא נוח ומתסכל )בינתיים התחתנתי ויש לי 3 ילדים ואלפי סידורים( אבל לך תדע איפה זה יכול לתפוס אותך. שמור על עצמך!

וואו זה נשמע ממש מפחיד

את יודעת בוודאות שזה היה התקף אפילפטי? אצלי ההתקפים שונים, אין לי שום התרעה מוקדמת כמו תחילת עילפון.

אני מניח שאם אני מאוזן עם תרופות הסיכון נמוך בהרבה? כמו שזה נראה עכשיו אני אמשיך לקחת תרופות עוד הרבה זמן אם לא כל חיי.

תודה על התגובה

הייתי עם תרופות

זה היה בוודאות התקף רגע אחד נהגתי, קצת קדימה היתה כיכר, רגע אחרי אני מתעוררת עם כאב ראש מהגיהינום וכמה וכמה אנשים זרים סביבי. ישנתי כמעט 20 שעות. לא פיקניק. במקרה שלי אהיה על תרופות להמשך חיי, וגם לעולם לא אנהג.

na8

New member
ברוכה הבאה לפורום

לא היה לי 13 שנה התקפים וויתרתי על הרעיון, מאחר והיה לי סוג של התקפים לוקלאליים.
אבל לפי החוק אני חושבת אם לא לא היה התקף שנה, אז את אתה יכול לקבל רישיון נהיגה בחזרה.
אם התקף בשינה צריך לחכות 36 חודשים.

יעל פי6

New member
למה דווקא בשינה?

למה בשינה זה 36 ובעירנות זה 12? זה לא אמור להיות הפוך? למדני....

na8

New member
זה מה שהבנתי מהניורלוגים שלי

לי יש הרבה בשינה,
וככה הבנתי מהם שצריך לחכות 36 חודש.
ואפשר להבין כי בתור אחת שחווה התקפי בשינה ישנים יומיים.
יכול להיות שהחוויה אחרי משפיעה.

זה ברוך הבא
תודה!

אם הבנתי נכון, היו לך התקפים לוקאליים לפני ההפוגה של ה-13 שנה?
את כבר מאוזנת עם או בלי תרופות?
ואכן אני מודע לחוק וממתין עד שאקבל את הרישיון חזרה, אבל כעת אני בדילמה אם בכלל להתיישב מאחורי ההגה שוב..בגלל זה שאלתי.

ariel273

New member
תשובות :)

היי אמיר,
מה נשמע?
אני אריאל, חולה באפילפסיה כללית מזה 10 שנים. לא חוויתי הפרעות קשב עם הדפלפט, אלא דווקא עם הלמיקטל. בגיל 15 עשיתי ניסיון לעבור מדפלפט ללמיקטל, הלמיקטל גרם לי לירידה דרסטית בלימודים, קשיי קשב וריכוז חמורים- התחלתי לקבל נכשלים בקצב, דבר שלא אפיין אותי בתור תלמידה. חזרתי מהר מאוד לדפלפט. בכל מקרה אני מניחה שעל כל מטופל כל תרופה משפיעה אחרת, ממליצה לך לדבר על כך עם הנירולוג.

וברור שלחזור לנהוג! ויפה שעה אחת קודם... בשנייה שאתה מקבל את הרישיון- תעלה על הכביש. אחרת אתה סתם תצבור פחדים מיותרים ויותר מאוחר יהיה יותר קשה (בעיניי) מבחינה פסיכולוגית לחזור לכביש. אם משרד הרישוי החליט שמותר לנו, אז אני רוצה לסמוך עליו :)

למעלה