כמעט 5 חודשים אחרי לידה - אפשר להצטרף?

mikmik291

New member
כמעט 5 חודשים אחרי לידה - אפשר להצטרף?

האמת שחיפשתי מקום לפרוק: כבר כמעט 5 חודשים שאני אמא לתינוקת מתוקה. רוב הזמן אני נהנת ומשתדלת להנות מזה, לאט לאט מתמודדת עם הקשיים שמגיעים עם זה.
אנחנו גרים באירופה. בעלי גדל כאן ומאז שהתחתנו אנחנו כאן, אין לי חברות עדיין, אז אני די לבד עם הבת שלי והמשפחה של בעלי.
לפני שבוע התחלתי קורס כדי ללמוד את השפה המקומית, עשיתי קורס אחד במהלך ההריון ועכשיו ממשיכה וזה קצת ממלא את הזמן בעוד דברים שהם לא הבת שלי.
אנחנו עומדים לעבור לבית גדול יותר אז לא חסרים לי עיסוקים, אבל אני כל הזמן מסתובבת בתחושה שחסר לי משהו, הפסקתי לעבוד בתחילת ההריון (לא הפסקתי להקיא עד סוף חודש רביעי) ואני מרגישה שאני לא מוצאת את עצמי מבחינה מקצועית, כרגע אני מלמדת עברית במסגרת של שיעורים פרטניים, אני לא רוצה לחזור לבית ספר שעבדתי בו בתחילת ההריון כי סבלתי שם מאוד בלי קשר להריון.
אני מניחה שברגע שאדע יותר טוב את השפה המקומית יהיה לי יותר קל למצוא לעצמי תעסוקה.

סליחה שחפרתי...

debby12

New member
מנהל
ברוכה הבאה

ומזל טוב - באיחור

נשמע לא פשוט. המעבר לאימהות לכשעצמו הוא מעבר מאתגר, ואם להוסיף על זה מגורים במדינה שאת לא שולטת בשפה שלה -לא קל....

בהרבה מדינות אפשר למצוא עבודה שתהיה רובה באנגלית - זה תלוי בתחום שלך

מאחלת לך שהקטע המקצועי יסתדר במהרה. אפשר גם לנסות להפוך להיות בעלת עסק עצמאי באופן קבוע.

mikmik291

New member
תודה רבה

אני מורה במקצועי וכמות הבי"ס היהודיים אצלנו היא קטנה, עבדתי תקופה באחד מהם וזה הספיק כדי להבין שאני לא מתאימה לבי"ס הזה.
אני מתחילה לשקול ללמוד קונדיטוריה באופן מקצועי ולעבוד בזה מהבית. בשביל זה אני חייבת לדעת את השפה וזה מה שאני עושה כרגע.

mykal

New member
ראשית, מזל טוב,

אכן צריך ללמוד להנות מהאמהות, ואני בטוחה שזה מספק ומעסיק.
אבל, רציתי להציע לך , לא רק להיות פונקציונלית, לימודים, חיפוש עבודה,
לא שאלה דברים לא חשובים, אבל הם יגיעו מעצם הצורך הקיומי.
למה שלא תחפשי גם דברים שהם חויה והם עבורך--כמו חוגים--
למשל ספורט, זו גם הזדמנות לשוחח ולהכיר את השפה, וגם להכיר חברה,
או חוג שחיה בשביל הקטנה, תכירי כך עוד אמהות.
אני מבינה את הקושי--אבל החכמה הא לאלהעצים אותו אלא לחפש דרך עוקפת קושי.
בהצלחה.

mikmik291

New member
תודה

אני משתדלת לעשות גם את זה, נרשמתי לפילאטיס בשבילי
ואני בחיפושים אחרי חוג מתאים יחד עם הקטנה.

ברוכה הבאה!

נקרא שאת יודעת מה את רוצה ובכיוון נכון (לדעת מה לא רוצים זה המון וכבר נותן כיוון). אם את שואלת אותי : העבודה לא תברח ואם יש לך עיסוקים בבית החדש- תתתפני לזה.
(ואני כותבת לך את זה מתוך משרה מלאה וגידול ילדים שכבר יותר גדולים ושצריכים פחות אינטנסביות בטיפול- לשאר אין כמעט פנאי כמו שהייתי רוצה)

mikmik291

New member
תודה!

לא תארתי לעצמי שהבית החדש יגזול ממני כל כך הרבה זמן.
ביליתי את כל הבוקר בחיפוש אחרי וילונות ומנורות...

עדיקים

Active member
ברוכה הבאה

בית חדש יחד עם תינוקת דורש מלא זמן, הייתי מחכה עד אחרי המעבר לחיפוש אחר עבודה ו/או חוגים.

למעלה