התאבדותו של בועז ארד

debby12

New member
מנהל
התאבדותו של בועז ארד

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5079837,00.html#autoplay

מתלבטת ביני לביני. מצד אחד אולי סתם שפכו את דמו ולא היה ביסוס לטענות.

מצד שני אם זה המצב - אז הוא היה יכול להיאבק על חפותו.

ואם זה נכון, אז איך הסיפור הזה לא עלה עד היום? הוא עבר לגור עם תלמידה בת 16 וגר איתה ארבע שנים וההורים שלה לא אמרו כלום / לא התלוננו במשטרה / לא עשו בלגן בתקשורת? ובית הספר לא אמר כלום?

מצד (רביעי? הפסקתי לספור) זכות הציבור לדעת וחופש העיתונות

ולא הבנתי איך את ההערכה אם הוא אובדני או לא ערכה המשטרה (זה לא השירות הפסיכולוגי שצריך לעשות את זה)

מתקשה להחליט מה דעתי.

כשנחשפתי לראשונה לסיפור

חשבתי בסגנון "על ראש הגנב בוער הכובע" .
אם זה לא היה נכון הוא לא היה מתאבד.....
צריך לחשוף - וזכות הציבור לדעת כדי שמקרים כאלו לא יקרו שוב.....

בכתבה בפנים יש עדות (?) על תלמידה שבאה כדי שיצייר אותה ומשם העניינים התגלגלו.... נוראי בעיני.

לגבי מה שציינת עם בת ה 16 שגרה איתו -בית הספר היה צריך לטפל.....
אולי ידי ההורים היו כבולות לגבי ביתם (תפגעו בי - טוב לא ייצא מזה)

debby12

New member
מנהל
גם לי זה נשמע נוראי. מצד שני אמא שלי אומרת, ואני נוטה

להסכים איתה, שגם אם זה נכון אז "אין על כזה דבר עונש מוות" שהרי לא מדובר באונס/לא בהסכמה.

הבן אדם החליט להטיל על עצמו עונש מוות כהתרסה - זכותו, אבל לדעתי אי אפשר להאשים את העיתונאי/ם שחשפו את הסיפור בכלום בהנחה שעמדו בכללי העיתונאות הבסיסיים של לוודא את אמיתות הסיפור

debby12

New member
מנהל
כן, נכון. הוא השית על עצמו עונש מוות.

וזו בחירה שלו.

בעיניה של אמא שלי פרסום הסיפור = הלבנת פניו בציבור = כמו שפיכת דמים.

אבל אני לא מסכימה איתה [אנחנו חלוקות לא מעט בסוגיות בתחום. בעיני היא יותר מדי בעד הצד של הגברים בהרבה דברים]

גם הוא לא השית על עצמו עונש מוות.

עונש הוא על עבירות שבוצעו, והוא התאבד בגלל הפרסום, לא בגלל העבירות שלא השתנו עם הפרסום. ואולי בזכות הפרסום הגיעו התלונות החדשות שכתבו עליהן היום על דברים שקורים היום בבית הספר.
לא הלבינו את פניו - תיארו את מעשיו, ואם הפחד מחשיפה ירתיע את המורה הבא - זה דבר טוב, לא רע. מעשים כאלה צריך לחשוף ולא להסתיר - כדי אולי לחסוך משהו כזה מקורבנות פוטנציאליים עתידיים או נוכחיים. חבל שהמשטרה לא השכילה להגן עליו מפני עצמו, כי אולי עוד שבוע לא היה נסער כל כך ולא היה מקבל החלטה כזאת - אבל עונש מוות לא היה פה.

לפי הכתבות בעיתונות המעשים של המורה הנ"ל הם סוג של

קצה קרחון להתנהלות בבית הספר.

(אני עדיין לא מאמינה שלא ידעו על מעשיו למרות מה שאמר המנהל..... הנוער מדבר....)

למעלה