יחסי אנוש במשרד

יהלום29

New member
יחסי אנוש במשרד

אנחנו צוות של 5 + ראש צוות. העבודה דורשת הרבה שיתוף פעולה.
יש אדם אחד בצוות שאני פחות מחבבת. זה לא שהוא לא נחמד, אבל הוא פשוט חפרן, ובנאדם שמתקבע על זוטות, לא יודע להפריד עיקר מתפל, דברים כאלו. ובנוסף הוא מעשן כבד מאד. ומריח ככה. עד לאחרונה הוא ישב בחדר הצמוד אבל עכשיו הוא עבר לשבת לידי. הוא נורא רוצה להתחבר איתנו, אבל הוא לא מפסיק לחפור על כל נושא שבעולם. הוא יכול לדבר על משהו פעוט בעבודה (שכל אחד מאיתנו היה מחליט ב5 דקות ועובר הלאה..) במשך 3 ימים, שעות על גבי שעות. כנל גם על נושאים לא של עבודה. ועכשיו הוא גם הולך איתנו לארוחות צהריים (ושם זה פשוט חפירה אינסופית)
אני מוצאת את עצמי יושבת עם אוזניות רוב היום. רעש ודיבורים מחרפנים אותי, אני לא מצליחה לעבוד ככה. ואני גם לא אוהבת להיות עם אוזניות כל הזמן. אני מתלבטת מה לעשות. ללכת לראש הצוות? זה מרגיש לי לא לעניין ללכת להתלונן עליו?? מצד שני העבודה שלי נפגעת, וממש לא כיף לי בחדר שלי יותר. מה כדאי לעשות?

אומרים לו את האמת: שהדיבורים שלו מפריעים

לך בעבודה. את אוהבת להקשיב לו אבל זה מוציא אותך מהריכוז והשטף של העבודה ואת לא מספיקה את כל מה שתכננת לבצע במשך היום......
ושניסית קצת להסתתר מתחת לאוזניות וזה לא עשה את העבודה ולכן את מבקשת שישתף אותך קצת פחות במשך היום.

אם הנ"ל לא יעבוד, לעשות את עצמך עסוקה ולשאול אאהה מה אמרת, קצת חלמתי. זה מדכא שיחה.

לגבי ארוחות הצהריים, אין לי הצעה... אולי להפוך לצמחונית? לשנות את השעה? (חושבת מתוך מה שקורה אצלנו כשמנסים להמנע מלשבת עם מישהו בארוחת הצהריים)

יהלום29

New member
אבל הרוב זה בנושאי עבודה

כלומר הוא מבקש להתייעץ, זה קצת קשה להגיד לא. אנחנו נוטים כן לעזור אחד לשני.
פשוט אצלו זה בלתי נגמר. מה להגיד לו אני לא יכולה לעזור עכשיו?

את יכולה להגיד לו, נניח, "יש לי רק 5 דקות, אז בוא נעשה

את זה זריז", ואחרי 5 דקות להגיד "סליחה, אני חייבת לחזור למה שאני עובדת עליו".

זה מזכיר לי שכשהתחלתי לצאת עם בעלי, הוא תמיד היה מתקשר ואומר "יש לי רק 5 דקות לדבר"
...

debby12

New member
מנהל
הייתי מוצאת דרך דיסקרטית לעבור חדר

הייתי קובעת פגישה עם ראש הצוות, ומנהלת אותה בצורה "בונה". כלומר - לא הייתי באה בגישה של "להתלונן" עליו, אלא בגישה של: "איך אנחנו יכולים לעבוד ביחד כדי לשפר מחדש את התפוקה שלי.

נדמה לי שהייתי שוטחת 2 טיעונים

1. הריח הכבד של העישון שמפריע לך להתרכז + אולי גם מהווה סיכון בריאותי עבורך (יש מצב להסביר לרופא משפחה שקשה לך לנשום לידו? ובכלל יש מחקרים על נזקים של "עישון פסיבי" נכון?)

2. הברברת שלו שפוגעת ביכולת שלך להתרכז

נדמה לי שהייתי מתרכזת במטרה של למצוא דרך להוציא אותך משם - זה מה שהכי חשוב. מי יושב במקום שהיה קודם שלו בחדר הסמוך?

לבקש לעבור חדר או פשוט ללמוד להתעלם

אני חושבת שלהעיר עליו לממונים במיוחד אם הוא מדבר על דברים שקשורים לעבודה- לא לעניין ויציג אותך אולי אפילו בצורה שלילית.
&nbsp
יש לי שכן כזה שכמעט תמיד חופר לי על כל שטות אפשרית וכמובן בדיוק כשאין לי זמן או הילדה בהיסטריה. מזל שהמעלית מגיעה מהר לקומה שלי

למעלה