me time

me time

אז לכבוד הבייביסיטר שהצטרפה למשפחתנו
, אני מנסה למצוא רעיונות שלא עולים כסף או עולים מעט לדברים שיכולה לעשות בזמן הזה כדי שזה לא יתבזבז על סידורים ונקיונות בלבד.
היא תהיה כולה שעתיים בשבוע ומן הסתם כשאצא זה לא יהיה לשעתיים מלאות אז צריך לקחת בחשבון שזה שעה וחצי.

מה אתן אוהבות לעשות בזמן שאתן לבד ובלי הילדים ועדיף מחוץ לבית?

Dr T noki

New member
הרבה דברים

לקרוא על איזה ספסל בגן או על חוף הים
לשמוע מוזיקה
לישון - לשלוח את הבייביסיטר לטיול ארוך עם הקטנה ולישון בבית
לנגן
להפגש עם חברה על כוס קפה (לא חובה בבית קפה אלא בבית)
לעשות פעילות גופנית לבד או בחוג (פילאטיס, יוגה, שחיה)
עוד תחביבים שיש לך ולא הגעת אליהם
ללכת למספרה
טיפול פנים אצל קוסמטיקאית
להסתובב בחוץ בלי חובה לקנות אבל רק אני לעצמי

debby12

New member
מנהל
מה שהיא אמרה
ומוסיפה

לשלוח את הבייבי סיטר לטיול עם התינוקת ולהתקלח בשקט בלי הפרעה/לסדר את השיער.

פעילות גופנית - רק לציין שיש, לפחות אצלנו, הרבה שיעורים שבהם משלמים פר שיעור יחיד. ככה שאם לא באת - לא שילמת. מה שמבטיח שזה לא יתבזבז.

לישון שנת צהריים בלי הפרעה - מציל נפשות בעיני....

אם יש לך מנוי לחדר כושר מהסוג המושקע - לשבת שם בסאונה / ג'קוזי בשקט.

לשמוע באזניות מדיטציה/דמיון מודרך בלי הפרעה.

אני לא מהישנות במהלך היום, אפילו לא בתור ילדה

לא מסוגלת לכבות את עצמי. קורה אולי אולי רק אם אני חולה...
&nbsp
אין מנוי לחד"כ ואנחנו לקראת חורף פה כך שלצאת החוצה לא תמיד יהיה אפשרי.
&nbsp
&nbsp

debby12

New member
מנהל
אפילו אחרי שלא ישנת בלילה או קמת בלילה כל שעה?

מצדיעה לך... ומצטרפת אם כך לממליצות שהבייבי סיטר תיקח את התינוקת לסיבוב ואת תהני משקט בבית. אני מבינה את התחושה שלך שזה "בזבוז" אבל בעיני זה לא בזבוז בכלל.... יש בזה משהו מאוד משחרר וזה תואם את הנתון של "לא עולה יותר כסף"

כן, אני לא מצליחה לנתק את עצמי ולהירדם

ויכולה למשוך ככה כמה ימים רצוף בלי הרבה שינה (ככה שרדתי את החודשיים הראשונים שהיא התעוררה כל שעתיים ועד שהצלחתי להירדם אחרי שחזרה לישון, שאבתי ,סטרליזציה וכו'- לא ממש הספקתי לישון).
תודה לאל עכשיו היא ישנה יחסית סביר ומתעוררת אולי פעם אחת במהלך הלילה.
&nbsp
מבינה מה שאת אומרת, הבעיה איתי שאני כזו שרואה בלאגן וכו' וישר חייבת לסדר ולנקות ואז זה יילך על נקיונות וכו' ואני משתדלת לעשות את הדברים האלה כשהקטנה ישנה ומעדיפה כן משהו לעצמי. דווקא מעדיפה כרגע שהיא תהיה איתה בבית- יש לי קצת סרטים בראש לגבי זה שהיא תצא איתה החוצה. סומכת עליה אבל לא יודעת עדיין יש חשש מפגר כזה שהיא תחטוף אותה... לא ריאלי, דבילי אבל עדיין קיים

danakama10

New member
אבל אם את חוששת שהיא תחטוף אותה

את גם לא יכולה לצאת מהבית... ואת גם לא יכולה ללכת לישון בזמן שהיא שם. בעיה.
איך הגעת אליה?האם היא ישראלית?

debby12

New member
מנהל
זה לא חשש רציונלי. אבל הוא קיים

אבא של הילדות שלי היה בעל חששות דומים עד שהן היו בנות 5 בערך.

הוא יצא מהבית והלך לעבודה והחשש הלך איתו.

danakama10

New member
החשש הוא רציונלי

אך אם לא מתגברים עליו זה אומר שאי אפשר להשאיר את הבייביסיטר מבלי לשים עליה עין, ואז כל הרעיון מאבד את טעמו.

כן, היא ישראלית והגעתי אליה דרך פרסום והמלצות של מישהי

שסומכת עליה. כרגע מעדיפה שתהיה איתה בבית. גם ככה זה כרגע רק לשעתיים שמתוכן בד"כ היא אמורה לישון לפחות 45 דקות ואני רוב היום מחוץ לבית איתה. בהמשך כשזה יהיה יותר שעות- אני גם ארגיש יותר בטוחה ואכיר את אותה בחורה יותר ואז ארגיש יותר בנוח לשחרר.
&nbsp
בעיני יש הבדל בין זה שהיא לבד איתה בבית אבל לא יוצאת לעומת כשהיא יוצאת איתה לבד. ומי יודע אולי בפעם הבאה שלה דווקא ארגיש שיכולה לשחרר.

danakama10

New member
קחי את הזמן שלך

ואל תרגישי שאת מבזבזת כסף אם את נשארת בבית כשהיא שם.

עדיקים

Active member
מצטרפת למה שכתבו

ומוסיפה שאם את באמת מחפשת דברים שלא עולים כסף אולי עדיף באמת שתסתובב עם הקטנה בחוץ ואת תבלי את הזמן בבית. תנוחי אפילו על הספה ותבהי בטלויזיה.
אני זוכרת אולי אני טועה שאת אוהבת לבשל/לאפות, בזמן הזה את יכולה להנות גם במטבח בלי הפרעות תגלי כמה זה כייף.

זה מה שעשיתי השבוע

הן היו בבית גם כי זו הייתה פעם ראשונה וגם כי היה מזג אוויר מעפן והיא הייתה איתה בזמן שאני אפיתי משהו והתקלחתי מקלחת נורמלית.
&nbsp
מרגיש לי בזבוז זמן סתם להיתקע מול הטלויזיה כי אני גם ככה תקועה הרבה מול הטלויזיה כשאני מאכילה/מרדימה אותה. לא בא לי לשלם על זה 40 דולר
.

מעדכנת שצלחנו את הפעם הראשונה בהצלחה

הבייביסיטר הגיעה שנייה אחרי שהרדמתי את הקטנה. לזכותה יאמר שהיא לא מצלצלת בפעמון אלא דופקת בעדינות בדלת וידעתי שאפשר לסמוך עליה בעניין ולא תעיר את הקטנה כשנכנסת.
&nbsp
בהתחלה קצת התעסקתי עם ענייני בית ואז יצאתי לסטארבקס ליד הבית וישבתי שם לחוצה והיסטרית
כמובן צמודה לנייד.
הקטנה מסתבר התעוררה כמה דקות אחרי שעזבתי. הבייביסיטר אמרה שהיא לא בכתה. היא הכינה לה בקבוק ואחרי זה החליפה לה חיתול וזה השלב שהילדה בכתה (והערכתי את הכנות שלה לגבי זה- זה משהו מוכר, הילדה לא מתה על זה שמחליפים לה חיתול). אמרה שרצתה הרבה על הידיים אבל גם שמחה לשחק במשחקים ושהיא שרה לה שירים והילדה חייכה.
&nbsp
הגעתי הבייתה אחרי 45 דקות ומצאתי ילדה חייכנית ובייביסיטר שמחייכת ונהנית לשחק איתה

&nbsp
ממש מרגישה שבחרתי טוב. היא אחראית, רצינית, מזכירה לי את עצמי כבייביסיטר וכגורם מטפל ורואים שהיא באמת אוהבת ילדים.
&nbsp
באתי לכתוב שבפעם הבאה אני אצא ליותר זמן אבל בפעם הבאה אני אהיה יום לפני האירוח של ראש השנה אז כנראה שלא אצא מהמטבח

danakama10

New member
מעולה

ואני ממליצה לך מאוד לשים מצלמה או שתיים ברחבי הבית. זה יתן לך שקט נפשי לבדוק מדי פעם מה קורה, ואפילו לדבר עם הבייביסיטר ישירות אם יש משהו ואת צריכה לתת הוראות.
המצלמה שבקישור זולה מאוד ומעולה - רואים ושומעים פשוט נפלא. מומלץ מאוד להכניס לשם כרטיס זיכרון קטן.
[URL]https://www.amazon.com/gp/product/B016F3M7OM/ref=oh_aui_search_detailpage?ie=UTF8&psc=1[/URL]

הבנתי שהמצלמות שעובדות על הווירלס בעייתיות

בגלל שיכול להיות מצב שמישהו אחר משתלט על זה ויכול לצפות במה שקורה.

danakama10

New member
יש לך שם משתמש וסיסמה

בלעדיהם אי אפשר לתחבר למצלמה.

מה שנכון הוא שגילו שכאשר את קונה מצלמה שהוחזרה, אם החנות לא מאפסת את המכשיר, הבעלים הקודם של המצלמה יוכל לראות . לכן חשוב לעשות reset לכל מצלמה שקונים. בנוסף, יש חברות שאצלהן זה מתאפס אוטומטית (כמעט 100% בטוחה ש- NEST זה אחד מהם).
אם מישהו פורץ לך לשם משתמש והסיסמה, הוא רואה, אבל אין לו מושג מה הכתובת או השם שלך. נראה לי שיותר מסוכן שמישהו יפרוץ לך לאימייל.

אני לא טרחתי לעשות ריסט. דבר I, הסיכוי שקניתי מצלמה שהיתה בשימוש והוחזרה הוא נמוך. דבר II, הסיכוי שאם מדובר אכשהו במצלמה משומשת ושהמוכר לא עשה ריסט עוד יותר נמוך. דבר III, הסיכוי שכל זה קרה ואת הבעלים הישנים של המצלמה
מעניין לראות אנשים שהוא לא מכיר בסלון שלהם נמוך מאוד. דבר IV אם זה מעניין אותו, כל מה שהוא יכול לראות זה מספר שניות כשיש תזוזה (במצלמה הספציפית שלי). הוא לא יכול להכנס לכרטיס הזיכרון שבמצלמה (אם שמת) שם הכל שמור.

בקיצור, היתרונות לדעתי עולים בהרבה על החסרון שהוא גם בהסתברות קלושה.

מקסימום, נתקי את המצלמות כשאת בבית ותפעילי רק עם הבייביסיטר. שווה מאוד את השקט הנפשי, וכיום כשהטכנולוגיה כל כך זמינה וזולה בעיני זה חובה.

בנוסף, את יכולה בתוך העגלה להחביא מכשיר GPS, ככה את יודעת בדיוק איפה הם נמצאות. אני רואה שיש כבר חדשים מאוד קטנים, כמו זה לדוגמה, שמחזיק כ- 8 שעות בין הטענות (גדולים יותר יחזיקו הרבה יותר). זה עולה תשלום חודשי, זה ספציפית כתוב 20 $ לחודש, אבל שוב, בעיני שווה את השקט הנפשי.
[URL]https://www.amazon.com/dp/B07226MV2L[/URL]

למעלה