ילד רביעי - מתלבטת באנונימיות

מתלבטת78

New member
ילד רביעי - מתלבטת באנונימיות

היי לכולן,
יש לנו שלושה ילדים ואנחנו רוצים ילד/ה נוסף.
יש ביני לבין בעלי הסכמה והכל טוב מהבחינה הזו.

הבעיה היא אחרת:
ההריונות שלי מאד קשים. לאורך ההריון אני סובלת מכל מיני תופעות ובעיקר מבחילות קשות (בעבר התייעצתי אפילו כאן ושום דבר לא עזר, גם לא זופרן וכו) וחולשה.
עד כדי כך שרק לחשוב על הריון עושה לי רע. מצד שני אני רוצה ילד/ה.

אני מרצה, כך שלעמוד מול כיתה כשאני עם בחילות וחולשה זה בגדר בלתי אפשרי.
פעם אחת ניסיתי את זה ופשוט בטלתי את הקורס אחרי ניסיון של שיעור אחד מאד לא מוצלח שרק חיכיתי שייגמר. סיוט.

בשלושת ההריונות לאחר כארבעה חודשים המצב משתפר ואני כן יכולה לעמוד מול כיתה, אך מה עושים לגבי החודשים הראשונים?

אני חוששת גם מבחינה כלכלית (אני מפרנסת מרכזית) וגם מהבחינה של לאבד קורסים שלי.
אם אצליח לתכנן את ההריון לקיץ, אז הבעיה השניה נפתרה יחסית (אע"פ שאנחנו יודעות כמה זה לא תלוי בנו).

מבחינה כלכלית - מישהי נתקלה במצב שבו אפשר לקבל אישור רפואי על בחילות ושאני לא יכולה לעבוד?
אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו שכל הקיץ לא אעבוד ולא ייכנס כסף כלל.

אני מתבאסת קשות מזה שנוותר על הבאת ילד נוסף בגלל הבעיה הזו.
אם לא היתה לי בעית הבחילות הזו, עכשיו היינו מתחילים את התהליך מבחינתנו.

תובנות? הצעות? תודה מראש.

debby12

New member
מנהל
כמה מחשבות

כמה זמן את כבר עובדת במקום העבודה הנוכחי? יש לך שם קביעות? איך היחסים שלך עם הממונים? האם עבדת שם גם בהריונות הקודמים? יש אפשרות שמישהו/י תוכל/יוכל להחליף אותך סמסטר?

אם היחסים מעולים וכו', אז אולי אפשר לנהל איתם שיחה על הנ"ל כדי לנסות לתכנן ביחד

למשל - אם יש לך קולגה/חברה במוסד מקביל אולי היא יכולה ללמד במקומך את הסמטסר הקשה ואת יכולה "להחזיר" לה בפעם אחרת כשהיא בחופשת לידה או משהו. וככה כבר יש לה ממילא את הקורס מוכן/רהוט

או אולי את יכולה להקליט הרצאות בוידיאו עכשיו כשאת מרגישה טוב למקרה שלא תוכלי להעביר אותן באופן חי, ואז לבוא - להראות את ההצעה המוקלטת ואז לענות על שאלות אם יש (מין שילוב כזה של להיות שם באופן אישי אבל לא להתאמץ עם כל ההרצאה)

מתלבטת78

New member
תשובות לשאלותייך:

עובדת כשנתיים, אין קביעות, היחסים טובים, אני עושה את העבודה שלי על הצד הטוב ביותר ולכן מוערכת. מצד שני בתחום הזה דברים יכולים להשתנות.

עברתי הריון אחד ולמזלי כל החלק הקשה היה בחופשת הקיץ ועם עזרה מההורים, שכעת אני מנסה להימנע ממנה, שרדנו. הגעתי לעבודה בחודש חמישי בערך והיה באופן יחסי בסדר.

רעיון טוב עניין השיחה, רק שאני חוששת מהתגובה. להריון הקודם הגיבו דווקא טוב (לפחות למראית עין) ואכן גם דאגתי לכל מבחינה מקצועית. לאור כל מה שסיפרתי קודם לקחתי חופשת לידה של שישה שבועות בלבד (הייתי לוקחת פחות אם היה ניתן לפי חוק).

הרצאות בוידאו הן רעיון מצוין, השאלה אם אקבל שכר על הוראה באופן הזה..

תודה רבה!!

debby12

New member
מנהל
אולי עדיפה גישת ביניים אם ככה

של לדבר איתם מוקדם יחסית אחרי שאת יודעת שאת בהריון. וככה - אם זה יוצא שהתקופה הקשה תהיה בקיץ, את יכול להסביר שתזמנת את זה במיוחד לכבוד העבודה. ואם לא - את יכולה להסביר שניסית לתזמן אבל לא הכל בשליטתנו [כל קולגה שיש לו ילדים - יבין....]. וככה את גם יכולה מוקדם יחסית להציע פתרונות יצירתיים וכו'

לדעתי זה הרבה יותר קונסטרוקטיבי מבחינת העבודה מאשר לארגן אישור מחלה ל4 חודשים ואז לבוא ולהגיד: הנה אישור מחלה - זכותי החוקית להיעלם מפה עכשיו ל-4 חודשים בתשלום - יאללה ביי [אני מקצינה כמובן....]

בהנחה שזה מקום עבודה שאת בונה עליו לשנים קדימה - שווה להראות אכפתיות/לשדר שאת תעבדי איתם יחד על זה שזו לא תהיה בעייה גדולה.

ככה את גם יכולה להציע את הוידיאו + שאלות/דיון ב"לייב" או כל פתרון יצירתי אחר.

ועוד שאלה: אין בישראל ביטוחי אבדן כושר עבודה לזמן קצר? בחו"ל יש גם יש. וכשהייתי בהריון עם ביתי השניה, הביטוח הזה שילם 6 שבועות מחופשת הלידה שלי [והעבודה שילמה 6 שבועות נוספים - מטוב ליבה - אין שום זכות על פי החוק בארה"ב לחופשת לידה בתשלום, אבל זו היתה המדיניות של מקום העבודה]

מתלבטת78

New member
מסכימה איתך. אגב הסיבה שאני רוצ

אישור רפואי היא כדי לקבל תשלום, לא כדי שיהיה לי מה להציג בעבודה. זה מתקשר לשאלה ששאלת בסוף, שבאמת אין לי מושג לגביה. יותר מטריד אותי באמת לשמור על מקום העבודה שלי.
תודה רבה על מה שכתבת.

יש עכשיו כדורים נגד בחילות שממש עוזרים

אני יודעת כי לחברה מהעבודה יש אותה בעיה ( וגם לקייט מידלטון
)
והכדורים האלה מעבירים אותה ממצב של חוסר תפקוד מוחלט לתפקוד רגיל
שווה לך לברר לגביהם

מתלבטת78

New member
עם איך שקייט נראית בהריונות

היא לא עוברת את מה שאני עוברת

לסבר את האוזן -
התחתנו כשהייתי בתחילת הריון, בדיוק בתקופה המזעזעת. כמובן שזה לא תוכנן כך. בואי נגיד שאני כנראה הכלה היחידה שלא הלכה לשבת חתן של בן זוגה. המשפחות משני הצדדים היו, חברים וכו, ורק אני לא, פשוט לא יכולתי לעמוד על הרגליים, שלא לדבר על ללבוש בגדים שהם לא פיג'מה. בחתונה האדרנלין כנראה עשה את שלו.

אמנם אני לא יכולה לבנות על זה, אך בכל זאת אשמח לדעת מה שם הכדורים.
תודה רבה.

patita

New member
יכולה להמליץ על דיקלקטין מניסיון

בשני ההריונות לקחתי אותה, בהריון הראשון לקחו לנו איזה שבועיים - שלושה להבין שכל הג׳ינג׳ר וחבריו לא מזיזים לי בכלל ורק הדיקלקטין עזר. עדיין הקאתי 2-3 פעמים ביום, אבל הצלחתי לתפקד. בהריון השני, ישר בביקור הראשון אצל הרופא ביקשתי מרשם וזה הציל את חיי (עדיין הקאתי אבל אין בכלל מה להשוות).
הוא יקר אבל לגמרי שווה כל שקל.
בהצלחה!

מתלבטת78

New member
בהמשך לתגובה שלי על קייט

חייבת לה התנצלות.
קראתי עכשיו על מה שעברה ועל איך היא מקדמת את הנושא, כנראה אכן מדובר באותו דבר.

אולי תתייעצי עם רופא הנשים שלך -

אם זה יכול להיחשב כ"שמירת היריון " בתשלום.

danakama10

New member
חשיבה מחוץ לקופסא

מה בדבר שבעלך יעבוד בקיץ (כתבת שאתם לא יכולים להרשות לעצמכם שבקיץ לא תכנס בכלל משכורת)?

מתלבטת78

New member
הוא עובד

רק שהמשכורת שלי היא המרכזית.
בכל מקרה אני לא מסוגלת להיות לבד עם שלושה ילדים כשאני במצב הזה.

Ani15

New member
תשאלי במקום העבודה שלך

לפעמים הם יסכימו שתעבירי שני קורסים בסמסטר אחד ולא תלמדי בסמסטר השני (או במכפלות למספר הקורסים שאת בד"כ מלמדת), וישלמו לך כרגיל. זה לא יהיה קל כי בטח תצטרכי ללמד קורס של מישהו שיצא לשבתון וכו, אבל זה עשוי להיות אפשרי.

פריZמה

New member
ואני רק שאלה

את מציגה פה סוגיה כלכלית מאוד רצינית, את נורא לחוצה כלכלית ונושא הסבל הפיזי משמעותי פחות. האם תחת איום כלכלי כזה - נכון לכם להביא לעולם ילד נוסף?...
האם הסוגיה היא רק הקושי הפיזי המיידי או קצת מעבר לכך?

מתלבטת78

New member
תודה על הדאגה

ראשית, את כותבת דברים ומתייחסת אליהם כאילו היו עובדות. אני לא כתבתי שום דבר ממה שכתבת, אלה הנחות והסקת מסקנות *שלך*.
שנית, זה לא הנושא שבקשתי דעה עליו.
אשמח לשמוע דעות ועיצות הנוגעות לסוגיה שהעליתי.

למעלה