מי מפחדת מבינה מלאכותית? (אני, קצת)

debby12

New member
מנהל
בכלל בזמן האחרון יש המון חדשות ודיבורים מסביבי על AI

מדברים על תוכנות של AI לגיוס אנשים לעבודה שמחליפות בני אדם.

בתחום של השקעות (בניי"ע וכאלה) יש פה התחזקות עצומה של roobot investing שאלה תכניות השקעה שמנוהלות על ידי תכנת מחשב, לא בני אדם, ולכן העמלות בהן נמוכות הרבה יותר, כמעט אפסיות

מתחילה לתהות אם לילדות שלי תהיה עבודה כשתהיינה גדולות.... (ואם לא - אולי אפשר שהן ייהנו יותר משקט ושלווה ויפסיקו להתענות עם כמויות שיעורי הבית העצומות שביה"ס מפיל עליהן...)

פריZמה

New member
העולם הנאור צועד לקראת קצבת קיום נאה

ללא קשר לעבודה - ראי שוייץ למשל.
כנראה שני קצוות לא יכנסו לחבילה - מדינות קפיטליסטיות קיצוניות כמו ארהב ומדינות עניות מתפתחות

debby12

New member
מנהל
אותה חברה/מארק צוקרברג

תומכת באותו מודל לארה"ב. Universal Bais Income

http://money.cnn.com/2017/05/26/news/economy/mark-zuckerberg-universal-basic-income/index.html

מסתבר שבהוואי כבר מתקדמים לכיוון הזה

http://www.businessinsider.com/hawaii-basic-income-bill-2017-6

באופן תיאורטי זה כבר קיים בישראל ("השלמת הכנסה") ובכל אירופה עם כל הקצבאות שיש שם, לא?

מצד שני - אז יהיו קצבאות. אבל לא תהיה עבודה - נשמע לי קצת מטריד להפקיד את ניהול העולם בידי מחשבים

פריZמה

New member
אין שום דבר נאה בהשלמת הכנסה

אין מדובר על אפשור חיים בעוני מרוד אלא קיום בכבוד

debby12

New member
מנהל
אם אפשר היה להתקיים בכבוד/הנאה בלי לעבוד אז

רוב אוכלוסיית העולם לא היתה עובדת, לא? [זה בהנחה שיש עבודה. עם התפתחות הבינה המלאכותית כנראה תהיה פחות ופחות עבודה]

פריZמה

New member
אם היתה לך אפשרות לא לעבוד, היית פורשת?....

כולנו מקטרים על עבודה.
כולנו מכירים בטלנים/ נתמכי סעד/ אוכלי חינם.
אבל מעשית - לשונרר כסף ממוסדות הפך למקצוע לכל דבר.
וכמעט כל מי שאני מכירה בהחלט היה מעדיף לעבוד על פני חיים ללא עבודה.

פריZמה

New member
הקצבאות האלה בדיוק נובעות ממה שאת ציינת

פחות בינה מלאכותית - יותר תיעוש ואוטומציה של מה שבעבר נזקקו לעשות המוני בני אדם.
מדינות עושות מאמצים לספק תנאים ראויים למחייה כשיש באפשרותן לעשות זאת
אני מניחה שזה גם תלוי אוכלוסיה- בשוויץ אנשים יאמרו תודה וילכו לעבוד בגינה או לדוג.
בישראל אנשים מיד יתגייסו להוכיח למה להם מגיע יותר.

debby12

New member
מנהל
אני לא הייתי פורשת. אבל כנראה שאני במיעוט

בסביבה שבא אני גרה למעלה ממחצית מהנשים לא עובדות, מבחירה, כי הן יכולות להרשות לעצמן. וחלק ניכר מהן בעלות הכשרה מקצועית ארוכה ויקרה - (כגון רופאות, עורכות דין, מורות), ואף עבדו במקצוע שלהן חלקן עם הישגים מקצועיים מרשימים בתקופה שבה עבדו. ולמרות זאת הן בוחרות שלא לעבוד כרגע ובעתיד הנראה לעין [לחדד: לא מדובר בנשים שהאריכו חופשת לידה בכמה שנים עד שהילדי/ים יהיו בני 5 נגיד. מדובר בכאלה שילדיהן כבר בחטיבת ביניים או תיכון]

ויש בסביבתי גם שני גברים שבחרו לא לעבוד ולהתמקד בתחביבים שלהם וגידול ילדים במקום. אבל הם בהחלט מיעוט.

אולי זה שונה גיאוגרפית בין מקומות.

פריZמה

New member
מענין

כי את עונה כמוני ( ישראלית) ומסתבר שזו עוד נקודה של שונות....
מה עושות כל הנשים האלו אם הן מתגרשות?

danakama10

New member
כל ה"נשים האלו"

הן לא מטומטמות שאם בעלן עוזב אותן הן אינן יכולות להתקיים.
כל אשה ומשפחה מקבלים החלטות בהתאם למצב הנוכחי. אם למשפחה מתאים שהאשה תשאר בבית, לא צריך לקבל החלטה אחרת בגלל החשש לגירושין בעתיד. אם חששות מהעתיד היו קובעים את מהלך החיים, רוב האנשים לא היו קונים בית. הרי מה קורה אם מפטרים ואי אפשר לשלם משכנתא? הלך הבית!
רוב הנשים עבדו לפני הילדים, ויכולות לחזור בעבודה. אולי העבודה לא תהלום את הכישורים שלהן, אבל כל עבודה מכבדת את בעליה, ולנשים אינטלקטואליות זו לא פחיתות כבוד לעבוד כפקידת קבלה/קופאית בסופר.
דבר שני, כשמדובר בנישואין ארוכים, ואם לשופט ברור שלאשה יהיה קשה מאוד למצוא עבודה מפאת גילה או חוסר כישורים, הבעל ישלם לה מזונות לכל החיים.
דבר שלישי, כל הרכוש שנצבר במהלך הנישואין הוא רכוש משותף, כך שלאשה בדר"כ יש זכאות לחצי מהבית וחצי מהחסכונות. הרבה פעמים זה לא סכום שהולך ברגל.
ואחרון חביב, לנשים רבות יש רכוש רב משל עצמן, בין אם זה ירושות, בין אם חסכונות מהעבודה לפני הנישואין.

לסיכום, כל אחת מסתדרת בדרכה (גם אם זה אומר שהיא מקבלת תמיכה ממשלתית).

debby12

New member
מנהל
זו שאלה טובה. לתחושתי (המבוססת רק על תצפיות

בשכונה שלי, לא סקרתי אלפי נשים כאלה...), שיעורי הגירושין אצלן נמוכים מהממוצע. אני הייתי משייכת את זה לכמה נסיבות אפשריות

1) אין להן שום לחץ/מתח בעבודה שגולש לנישואין (הן לא עובדות)

2) הן משקיעות חלק ניכר מהזמן הפנוי העצום שיש להן ב"לעשות לבעלן נעים בגב" במובן הרחב של המילה.

רובן גם שומרות על מראה מצודד בעזרת התעמלות מדי יום וטיפולי אנטי-אייג'ינג (אצל חלקן מלווה בניתוחים פלסטיים)

אני מכירה מקרה אחד של גירושין אצל זוג כזה, ושם היו מספיק מליונים שגם חצי מהסכום המשותף, מספיק לחיות טוב. בנוסף, אותה אישה, רופאת אף אוזן וגרון בהשכלתה, חזרה לעבוד בחצי משרה אחרי הגירושין אחרי עשר שנים בהן לא עבדה.

פריZמה

New member
מד מן, הא?

נשות הפרוורים והגברים מז**** בעיר כל מה שזז.
טוב, מה שעושה להן את העבודה....

debby12

New member
מנהל
אני לא מכירה את מד מן... (צר עולמי כעולם נמלה)

אבל בהחלט זו בחירה מושכלת של הנשים האלה, והן רבות מאוד מאוד.

בימים קשים/לחוצים/סוחטים בעבודה אני חושבת לעצמי לפעמים שאולי הן נוהגות בחכמה הרבה יותר ממני

למעלה