שיפוצים ושיפוצניקים קיטורים קטנים

שיפוצים ושיפוצניקים קיטורים קטנים

אנחנו עכשיו בענייני שיפוץ.
מעצבת פנים סרבה לעבוד איתנו כי אמרתי שרצפת טרצו מאוד יפה בעיניי (מה לעשות, זה נותן לי תחושה בייתית)

שיפוצניק שהגיע עם רכב יוקרה הסביר לי שאני לא מבינה וחייבת להחליף את כל הרצפה (ונתן הצעה שמכסה עלות רבע מהרכב....)

אחרי הנגר אנחנו רודפים בשביל לקבל הצעה כבר שלושה שבועות (אנחנו רוצים המשך למה שהוא כבר בנה)

מה יש כ"כ הרבה עבודה שאנחנו לא אטרקטיביים?

שיפוצים שאלות

מה כ"כ נח באי אם צריך לשבת על כסאות מוגבהים לידו?

איפה תולים את המגבות אחרי המקלחת?

איך נראים השקעים מאחורי הטלביזיה, ממיר, XBOX מערכת וכד?

עדיקים

Active member
תשובות ושאלה שלא הבנתי...

לגבי האי עם הכסאות המוגבהים סיפור קצר- בבית הקודם שתוכנן לזוג ללא ילדים היה לנו דלפק מוגבה עם מקום לשתי כיסאות. כמעט ולא היה בשימוש כי לא יכולנו כולנו לשבת עליו בסופו של דבר והיה גם קטן מאוד ולא פרקטי. בביתנו הנוכחי יש לנו חצי אי (מחובר בצד אחד לקיר) ויש מקום ל-4 כסאות. לקח זמן עד שקנינו כסאות אבל מאז שקנינו אותם אנחנו אוכלים רק שם (כשיש אורחים ואין מקום עוברים לפינת אוכל), זה הכי נוח שבעולם. חשוב לקנות כסאות נוחים. אצלנו זה ממש מוצלח.
מגבות אמבטיה- אפשר לקנות מתקן שעליו תולים מגבות ומתחבר לקיר עם ברגים יש מלא אופציות כאלה בחנויות השונות. אצלי האיש עוד לא החליט איזה ומה לקנות ולכן קניתי מתלים שמתחברים לקיר עם וקום ועליהם תולים את המגבות. יש לנו שני חדרי אמבטיה ככה שבכל חדר אמבטיה יש 3 מתלים כאלה. שניים למגבות רחצה ואחד למגבת פנים שנמצא ליד הכיור. אפשר כמובן לקנות גם מתקן שמתחבר לדלת אצלנו זה בכלל לא אופציה בגלל תכנון החדרים שלא מתאים לתליה כזו.
לא הבנתי מה כוונתך לגבי שקעים מאחורי הטלויזיה?

עונה גם

לגבי האי - לא חייבים לשבת שם,זה משמש גם כמשטח עבודה/אחסון נוסף
במטבח והישיבה היא בונוס .
לגבי מגבות - אני קניתי מתלה שנתלה על דלת האמבטיה למעלה ( ללא קדיחה
רק מניחים , יש לי כאלה גם למעילים בחדרים )
&nbsp

אגוזים1

New member
תשובות

לגבי אי שיושבים סביבו - זה מאוד תלוי עד כמה קרובה פינת האוכל שלכם למטבח. אם היא צמודה למטבח, אז זה מיותר. אבל אם לא אז לדעתי, במיוחד כשיש ילדים, מאוד מאוד נוח שיש מקום ישיבה (לא ״רשמי״) צמוד למטבח. אגב, את החלק של הישיבה אולי אפשר לעשות נמוך יותר ואז לא צריך כיסאות מוגבהים.
&nbsp
לגבי מגבות - אנחנו קנינו מתלה מגבות מתחמם שהצמדנו אותו לקיר ליד דלת היציאה מהמקלחת. מאוד נוח וכיף בחורף.
&nbsp
לגבי שקעים - את הטלביזיה הרכבנו על אלמנט גבס עם מדפים למכשירים השונים. כך שכל החוטים של המכשירים עוברים מאחורי קיר הגבס שעליו מותקנת הטלביזיה והשקעים מותקנים בתוך המדפים של המכשירים (אני אנסה לצרף תמונה תכף).
&nbsp
בכל מקרה, אם השיפוץ גדול וכבר החלטתם לקחת מעצבת, למה לא להחליף מעצבת?
&nbsp
&nbsp

תודה על התמונה נראה יפה מאוד

נראה שהסתדרתם באופן אלגנטי עם כל החוטים.

(אצלנו היום כל החוטים גלויים ומתלמלאים אבק וזה סיוט)

יהלום29

New member
אין בעיה עם כסאות מוגבהים

אם אין לך תינוק.
אני מאד התנגדתי לאי בגלל הכסאות. עשיתי שולחן רגיל , ומטבח חצי סגור.
אבל אז המשפחה גדלה ולא היה כבר מקום במטבח (ועם הטינופת שהם עושים אין מצב לאכול בפינת אוכל) אז נאלצתי לפתוח את המטבח לסלון, ושולחן כבר לא התאים אז הוספנו אי. הסתובבנו מלא עד שמצאנו כסאות שעומדים בדרישות שלנו, אבל אני שמחה להגיד שאם בוחרים כסאות נוחים, זה ממש לא מפריע.
הבעיה היחידה שיש לי זה עם הפעוט, שמתעקש לשבת עם כולם, ומצד שני נוטה לזרוק את עצמו מהכסא בכל פעם שמעצבנים אותו, מה שמכריח אותו להיות צמודה אליו כל הזמן ולא באמת לשבת לאכול..

אני לא מהגבוהים ולכן לא אוהבת את הכסאות המוגבהים

תמיד מרגישה סוג של חוסר יציבות כשקמים מהם

עדיקים

Active member
למה את לא מחפשת מעצבת אחרת?

איפה את גרה יכולה לתת לך טלפון של מעצבת שעזרה לחברה שלי בעיצוב הבית, היא היתה מרוצה מאוד.
מעצב צריך להיות קשוב לרצון הלקוח ולא להחליט בשבילו מה הוא צריך לשפץ.
יש לי גם נגר שהיא היתה מרוצה ממנו אם תרצי אשלח לך את הטלפון שלו.

תפרטי אולי קצת יותר מה אתם מתכננים בשיפוץ.

כי בסוף הבנו שהצורך שלנו לא כ"כ משמעותי

בסיור בבית עם שיפוצניק שבקשנו לקבל ממנו הצעת מחיר נפתרו רוב הדילמות.
בסוף גם ניקוח אותו

גם עם הנגר בסוף הסתדרנו.
הוא נתן נקב בסכום וכשבעלי שאל זה לפני או עם מע"מ
הוא ענה " זה כולל! אני לא אוהב את המשחקים האלה"

אגוזים1

New member
מדובר על שיפוץ

בהיקף משמעותי?
כי אם כן, ואם עוד לא התחלתם, הייתי שוקלת שוב את עניין המעצבת...
&nbsp
אנחנו לא לקחנו מעצבת כי השיפוץ שעשינו בזמנו בבית היה ״שיפוץ היסטריה״ (בעיקבות נזילה מטורפת שהייתה לנו) ולא שיפוץ מתוכנן. אז נכון שרוב הדברים יצאו מאוד יפים וכמו שרצינו אבל לדעתי אין מה להשוות כאשר עושים את זה עם מעצבת (מקצועית ושאוהבים את העבודה שלה).
&nbsp
אנחנו ראינו את זה כאשר עשינו את השיפוץ לגינה. זה פשוט שמיים וארץ לעשות עם מישהו שמתכנן גינות כמקצוע לעומת עם גנן (כמו שעשינו כאשר נכנסנו לבית).
&nbsp

Ani15

New member
גם לנו יש טרצו

לטרצו יתרון עצום בכך שלא רואים עליו בכלל את הלכלוך. מצד שני זה ממש לא המרצפת הכי איכותית שפגשתי. אל תחסכי בפוליש - זה הכרחי גם למראה וגם לעמידות המרצפות (וצריך לחדש אותו כל 10 שנים בערך).
אין לנו אי, אנחנו אוכלים על שולחן האוכל, מעולם לא הבנתי למה צריך שני מקומות אוכל ושולחן שמשתמשים בו רק פעם בחודש במקרה הטוב (כשבאים אורחים).
למגבות קנינו מתלים אופקיים שמאפשרות לפרוש את המגבות לייבוש, זה מאוד חשוב לי כי אני רגישה לעובש. ובאמת לקח כמה ימים של תכנונים לפני שמצאנו את הקונפיגורציה הנכונה לתלות את זה.
השקעים וכו שקועים נמוך למדי מאחורי הרהיט ("מזנון") מעליו תלויה הטלוויזיה ועליו עומדת מערכת השמע, הממיר וכו. תעריכי כמה שקעים תצטרכי, תכפילי ב-2, ואז תלכי לקנות מפצלים. לדעתי גם אם הייתי עושה שם 50 שקעים זה לא היה מספיק. הדבר הכי טוב שעשינו הוא צינור בתוך הקיר שמוביל את הכבלים מהגובה בו תלויה הטלוויזיה אל גובה השקעים בלי שיהיו לנו תלויים עשרה כבלים מול העיניים.

michal@gal

Active member
מנהל
גם אני מעדיפה טרצו

סירבתי להחליף ריצוף כשעשינו שיפוץ. הקבלן לקח מרצפת אחת דוגמא ממה שהיה כבר בבית והזמין באלוני מרצפות חדשות בדוגמא זהה לאיזורים שנדרש ריצוף חדש.
לא היה יקר בצורה יוצאת דופן.
&nbsp
אי זה נוח בגלל שיש עוד איזור עבודה. את לא חייבת לעשות בו גם איזור ישיבה.
אני מעדיפה לאכול ליד שולחן האוכל ולא ליד אי. לא נוח לי כסאות גבוהים גם כשהכסא עצמו נוח לישיבה.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

שמחה לקרוא שאני בחברה טובה עם אהבת הטרצו

הטרצו שראינו בחנויות יותר בהיר ממה שיש בבית ולכן אנחנו מעדיפים "לשבור" עם צבע אחר ולא לנסות להשלים

michal@gal

Active member
מנהל
יצרו בשבילנו במיוחד

מסתבר שזה מאד נפוץ אצל אלוני, כי כל תערובת טרצו היא קצת אחרת.
&nbsp
בחודשים הראשונים היה הבדל גוון בין המרצפות החדשות לישנות, ואחר כך נעלם.
&nbsp

debby12

New member
מנהל
הו - סוגיית ה"אי" היא סלע מחלוקת בנישואינו

איך הצלחת לגעת בדיוק בנקודה הכי רגישה בנישואים שלנו?

בן זוגי, שיחיה, יש לו איזה אובססיה עם ה"אי" הזה. אמנם זה עדיף מאשר אובססיה לנשים אחרות, אבל זה עדיין מעורר בעיות.

אם יש את כל המקום שבעולם, כמובן שנחמד מטבח של 6 מטר על 6 מטר עם אי מכובד באמצע + כסאות, ואז - בנוסף, שולחן אוכל נפרד. יש לנו מכרים עם כאלה בתים....

אני, על כל פנים, לא אוהבת את הרעיון ששולחן האוכל היומיומי שלנו יהיה אי שם בגבהים. לא מתאים לי. אוהבת את הרגליים שלי על הקרקע כשאני אוכלת.

ולכן אצלנו יש שולחן אוכל רגיל באמצע המטבח (של איקיאה, גראנאס עם זכוכית למעלה אם זה משנה - https://www.pinterest.com/pin/557320522618378270)

מה שאומר שלא נשאר מקום ל"אי". בצר לבן זוגי, התפשרנו על אי-דמה. קנינו מין ארון-מזנון קטן והזמנו משטח שיש שאותו הנחנו מעל האי-דמה

אין שם מספיק מקום לשבת ליד זה. אבל זה כן מאפשר לאורחים לפטפט איתנו ולהניח עליו את כוסות היין שלהם כשאנחנו מארחים.

אנסה אחר כך להעלות צילום של זה

כדרכה של פשרה, חובב האיים האמיתיים בביתנו מתלונן מדי פעם שזה אי-דמיקולו.....

למעלה