איך היה השבוע שלי

חוץ מהגשמים הלא קשורים שהתחילו ומבאסים

ממש נהנית להיות עם הקטנה- הימים שלנו פעילים והיא ממש התחילה להיות פעילה ולתקשר יותר. היא מצחקקת ומפטפטת (בעיקר עם פו הדוב- הצליח לנו והיא התאהבה בפו הדוב
). כיף!

עדיקים

Active member
איזה כייף זה השלב הזה שהם מתחילים לתקשר

גשם
, שונאת חורף אז אני מבינה אותך לגמרי.

כן, היא ממש מתקשרת וזה נהדר

"מפטפטת" כל הזמן וממש התחילה לשחק במשחקים.
היא כל כך נהנית לצאת החוצה- צווחת בשמחה כל פעם שיוצאים מהבית. יש איזה אתר שמשלמים מנוי חודשי ואפשר ללכת לכל מיני פעילויות אז רשמתי אותנו למלא פעילויות ובקרוב גם נתחיל שיעורי שחיה לתינוקות שזה מרגש (חוץ מזה שאני צריכה לחפש בגד ים לעצמי ולא ממש סגורה על המידה שלי ומבואסת להסתכל על עצמי במראה אפילו...).

שבוע פעיל
האמת שממש טס לי...

היינו בפעילות מוסיקלית והקטנה הייתה ממש מבסוטית, ממש הזיזה את הידיים והרגליים ושמרה על עירנות מלאה ובסוף הפעילות הקריאו-שרו סיפור שאני מקריאה-שרה לה המון (brown bear what do you see) והיא הייתה כל כך מאושרת והתלהבה.
&nbsp
חוץ מזה, אתמול נסעתי איתה יחד עם חברה שוב ברכבת. הילדה ניו יורקית אמיתית
ישנה בשלווה בשיא הרעש של הרכבות.
&nbsp
הרבה זמן פארק -כולל עם אמהות שהתחברתי איתן במפגשי אמהות. התחלנו לעשות פיקניק שבועי.
&nbsp
וגם הגיע אלינו מאבחן שאיבחן שיש לה בוודאות העדפת צד והיום אמורה להגיע עוד מאבחנת לבדוק את שאר ההתפתחות שלה ואם יאשרו- יגיעו לפה כל שבוע לעשות לה פיזותרפיה. כבר קיבלתי תרגילים שהתחלתי לעשות איתה ונקווה לטוב. לשמחתי בזכות הרופאה שלה תפסנו את זה בזמן.

עדיקים

Active member
מה זה העדפת צד ואיך גילית את זה?

מעולם לא שמעתי על הביטוי הזה.

בשפה המקצועית זה טורטיקוליס

לרוב זה קורה לתינוקות שהיו בתנוחה לא אופטימלית ברחם או במצב עכוז לאורך ההריון. מרבית התינוקות יש להן ברמה כזו או אחרת. אצל הקטנה שלי זה ברמה גבוהה יחסית אבל תפסנו את זה בזמן. היא פשוט העדיפה כל הזמן להסתכל או להישען על צד ימין ונוצר מעין שקע בראש שלה בעקבות זה.
&nbsp
הטיפול בזה הוא פיזותרפיה ואם לא עוזר- קסדה(שזה משהו שממש לא רוצה להגיע אליו).
&nbsp
לשמחתי, מטעם מדינת ניו יורק מאפשרים טיפול חינם לילדים מתחת לגיל 3 ואם יאשרו בועדה מיוחדת נהיה זכאים לזה. זה תהליך קצת ארוך אז בנתיים נתנו לי תרגילים ואני עובדת איתה על זה והתחלנו להיות יותר על הבטן וגם לישון על הבטן (מה שגורם לה לישון ממש טוב ולי לחצים בלב
).

עדיקים

Active member
לישון על הבטן, לדעתי הכי טוב

את ביתי לא שמתי על הבטן בכלל כי הפחידו אותי. היא ישנה הכי גרוע שאפשר עד גיל שנה וחצי כמעט, עברנו ללינה משותפת די מהתחלה בגלל ההתעוררויות הרבות שלה ומותשות של האמא, זה היה קשה מאוד. עם הבן שלי החלטתי לשנות גישה ונתתי לו מהתחלה לישון על הבטן, איזה שינוי זה היה. אמנם היה מתעורר אבל היה מצליח לישון ברציפות הרבה יותר. התעורר הרבה פחות.
למדתי משהו חדש, תודה על ההסבר המפורט.

אני ממש הייתי לחוצה מזה, אבל לאט לאט נרגעת

ובודקת רק כל 2 דקות ולא כל שנייה.
היא ממש ישנה טוב על הבטן...משינה של 40-45 דקות ישנה פתאום שעתיים. תענוג!
היא גם יותר רגועה וגם יש לי יותר זמן פנוי

נחמנית

New member
לכל מדינה יש את הבעיות השכיחות שלה שטובים בלאתר ולטפל

בישראל עושים בדיקות מורחבות לכפות הרגליים לראות אם הן ישרות, נושא ויסות חושי נמצא במודעות עולה.
כאן ויסות חושי עוד לא במודעות של אף אחד. רגליים אין שום התייחסות מיוחדת שבכלל מדברים עליה.

המקור לזה לפי מה שהסבירה לי קנדית פעם, הוא ההוראות המחמירות לא להשכיב על הבטן בגלל חשש ממות בעריסה. הורים רבים בוחרים כל הזמן להשכיב על הגב וכך נוצר ראש שטוח מאחור או עיכוב בזחילה (כי הם פשוט לא שוכבים על הבטן). גם מאוד נהוג פה הכסא שמלמד אותם לשבת בגיל מאוד צעיר, בעוד שבישראל יש אמירה נגד הושבה לפני שהילד מתיישב בעצמו.
הכסא להושבה

עדיקים

Active member
שבוע עמוס ביותר

סופסוף חזרתי לשגרה ויחד עם השגרה באו מלא משימות ודברים שדחיתי משבוע שעבר. בסופ"ש אירחנו את המשפחה אז היו גם הרבה משימות בנושא הזה.
לצערי אתמול לא הספקתי להשלים את שעות השינה של השבוע האחרון אבל הסופ"ש היה מוצלח מאוד.
השבוע הולך להיות עמוס לא פחות משבוע שעבר. הרבה משימות אחה"צ.
מחכה לסופ"ש הבא לנוח קצת

למעלה