טיסות לואו-קוסט
- מישהי ניסתה ושרדה לספר את הסיפור?

debby12

New member
מנהל
טיסות לואו-קוסט
- מישהי ניסתה ושרדה לספר את הסיפור?

ניסיתן פעם טיסה של איזיג'ט או רייאן אייר? איך היה?

יש איזה טיפים? ממה להימנע? מה כדאי לקחת בחשבון?

Cafe Latte

New member
אולי בגלל שאף פעם לא טסתי ב"היי" קוסט :) אין לי למה להשוות.

אבל הטיסה האחרונה למילנו, באיזי-ג'ט, הייתה טיסה רגילה לחלוטין, יצאה בזמן, נחתה בזמן, והיה באמת רגיל לגמרי.
אני, כאמור, רגילה לטיסות בסיסיות בד"כ. קונה את מה שזול, וישיר. כל השאר לא קריטי לי (אוכל בטיסה לא מעניין אותי, למשל). "שידרגתי" ובחרתי לנו מושבים (זה הוסיף לדעתי 4 יורו לאדם, לכל כיוון). לקחנו מזוודה אחת של 20 ק"ג, וזה הספיק לנו.

Ani15

New member
בטח

צריך לחשב מראש את כל העלויות (מושב, מזוודה, אוכל, נסיעה משדה התעופה, כל מה שאת רוצה) כדי להשוות לטיסות אחרות, לפעמים זה כבר לא יוצא כל כך זול. אם את טסה עם מזוודה תמיד יותר זול לשלם מראש מאשר במקום כשאת בשדה התעופה (בדרך כלל זה פי 2 או פי 2.5). שדות התעופה שלהם בדרך כלל יותר נידחים (ככה הם מוזילים) אז אם יש לך קונקשיין, או אם את צריכה להגיע דווקא לקצה הרחוק של העיר, זה לא בהכרח כדאי. תמיד גם יותר זול לעלות לטיסה עם אוכל ומים מאשר לקנות על הטיסה. מעבר לזה, טיסה רגילה (עם דיילות מהסוג הקצת יותר אנטיפטי, לא משהו שאת לא מכירה מיונייטד וכו').

Cafe Latte

New member
נכון. הטיסה של איזי-ג'ט באמת נחתה בנמל תעופה יותר רחוק

(למילנו יש 2, אז במרוחק יותר, מלפנסה). זה לא באמת היה משמעותי עבורינו. שכרנו רכב, ונסענו ממילא למקום אחר.
וגם בארץ, כל הצ'ק אין היה בטרמינל 1, ולא בטרמינל 3. אח"כ היה שאטל בין הטרמינלים, ממילא. ז"א לא משהו משמעותי.
לנו, הטיסה, שהוזמנה בערך חודשיים, מבעוד מועד, היתה *משמעותית* יותר זולה מכל אפשרות אחרת שבדקתי. כולל מזוודה, כולל בחירת מושבים. עדיין.

Ani15

New member
בלונדון הם נוחתים בלוטון, שזה חור-חור

ועדין יצא יותר זול מאלעל

debby12

New member
מנהל
תודה רבה על המידע - עוזר מאוד!!

גם הטיסה שלנו תהיה למילנו, מנתב"ג. הצ'ק אין שלהם הוא תמיד בטרמינל 1 ולא 3?

הטיסה כבר הוזמנה זה מכבר כמו גם הקצת אקסטרא למזוודות. ואנחנו מתכננים ללון במלון שבנמל התעופה המרוחק הזה, בהתחשב בעובדה שהטיסה מגיעה לקראת 1 בלילה

פשוט פתאום נתקפתי חרדה קלה שזו טעות קולוסאלית לטוס איתם אחרי שקראתי כל מיני ביקורות ברשת מנוסעים שכותבים שהטיסה פשוט בוטלה והם לא קיבלו טיסה אחרת או את כספם בחזרה, או שהטיסה איחרה ב-5 שעות מה שיגרום לנו ללילה לבן...

ועוד שאלה - יש איזו הגבלה על העלאת שתיה משלך למטוס? (כשטסים יונייטד מישראל מחרימים לך שתיה בתיק שניה לפני העליה למטוס מסיבות בטחון - למרות שנמצאים כבר אחרי הבטחון. אני מניחה שלאיזיג'ט יש אינטרס להנהיג מדיניות דומה ולא מסיבות בטחוניות
)

debby12

New member
מנהל
אה - וצריך כסף מזומן אם רוצים מהם שתיה/כיבוד?

או שאפשר באשראי?

אני מניחה שכבר לא יהיו לנו שקלים וטרם יהיו לנו יורו-אים

Cafe Latte

New member
גם אנחנו לנו לילה אחד במלון בשדה התעופה (מוקסי נדמה לי).

הטיסה היתה, כאמור, סבבה לגמרי. הלוך וחזור.
הצ'ק אין תמיד בטרמינל 1, מניחה שלפני הטיסה, תקבלו מייל שמדגיש את זה (זה מה שהיה לנו לפחות). לשם לא זוכרת, בחזור בוודאות עליתי עם בקבוק מים משלי (שקניתי אחרי הבטחון כבר).

debby12

New member
מנהל
תודה! אני רואה שאת מכירה את יונייטד היטב

הם כנראה מתייחסים נורא לצוותי האויר שלהם כי הדיילות אכן בממוצע ממורמרות יותר מאשר בכל חברת תעופה אחרת.

למעלה