התייעצות בנושא חצבת...

debby12

New member
מנהל
התייעצות בנושא חצבת...

לאור הטיול המתוכנן שלנו לאיטליה, התחלתי להילחץ יחד עם המדיה הישראלית (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4971556,00.html)

אפשר לשמוע מה אתן עשיתן? (לגביכן, לא לגבי הילדים - בהנחה שיש ביניכן קשישות כמוני שנולדו לפני 1978....). התחסנתן? עשיתן בדיקת נוגדנים?

עם הילדות אני יותר רגועה - דיברתי עם רופאי הילדים שלהם והם אמרו שהן מחוסנות ככל שניתן לחסן.

ד"ר T - אשמח לשמוע עצה...

תודה!!

Dr T noki

New member
אני חושבת שעניתי על שאלות חצבת מיליון פעם בים

התשובה נכונה לילידי הארץ - ילידי 1956 ומבוגרים יותר או מי שחלה מחוסנים ולא צריכים להתחסן. 1957-1970 ( לא זוכרת במדויק... יש לי את זה כתוב) צריכים שתי מנות חיסון. ילידי 1971-1977 אם אינני טועה צריכים חיסון מנה אחת נוספת כי קיבלו מנה בילדות. אם את רוצה שנים מדויקות אני אבדוק בדיוק אך בעיקרון את צריכה חיסון.
בארץ מקבלים במרפאות מטיילים ויש טענה שיש מחסור בחיסונים בחלק מהמקומות, לא בדקתי.

עדיף להתחסן מראש אך אם זה לא מתאפשר בדיקת נוגדנים יכולה להראות אם את מחוסנת. אין הנחיה לבדוק לכולם נוגדנים אלא להתחסן.
אגב, גם בארץ היו מקרי חצבת.

debby12

New member
מנהל
תודה
אם הבנתי נכון את ממליצה לילידי השנתונים

הרלוונטיים פשוט להתחסן, ולא לבזבז מאמץ וזמן על בדיקת דם לנוגדנים שתגיד אם הם ספציפית מחוסנים?

debby12

New member
מנהל
לגבי טווח השנים - לא ברור לי...

באתר של משרד הבריאות כתוב שצריך בין מנה אחת לשתיים בהתאם לגיל והמצב החיסוני

https://www.health.gov.il/Subjects/vaccines/Vaccines_abroad/Documents/Measles15052017.pdf

ובמקומות אחרים יש איזה קו מפריד בין השנים..

אשמח לשמוע מה ההנחייה המדויקת, למרות שלדעתי אין לנו 4 שבועות עד הנסיעה אז ממילא לא נוכל להספיק 2 מנות חיסון

Dr T noki

New member
אז ככה

1957-1970 צריכים שתי מנות חיסון בהפרש של ארבעה שבועות בין המנות.
1971-1977 צריכים מנה אחת.
אתם צריכים מנה אחת לפי שנת הלידה שציינת.

שסק5

New member
ואם קבלתי שתי מנות חיסון?

אני בטווח השנים של 1971-1977 אבל חוסנתי שנית לאחר הלידה של הילד הראשון ב- MMR
האם עדיין אני צריכה חיסון נוסף?
יש לי תור לבדיקת נוגדנים בשבוע הבא.
תוכלי לפרט איך לפרש את תשובות הבדיקה?
המון תודה

Dr T noki

New member
אם קיבלת שתי מנות חיסון את נחשבת מחוסנת

ולא צריכה מנה נוספת, את גם לא צריכה לבדוק נוגדנים בעיקרון. משנה כמה מנות קיבלת ולא באיזו שנה נולדת.
אם כתוב לך בבדיקת הנוגדנים ״מחוסן״ או IgG חיובי״ את מחוסנת.

mom at work

New member
באתר משרד הבריאות מופיע מידע סותר:

"מי צריך להתחסן?
מי שנולד לפני 1957 נחשב למחוסן באופן טבעי ולכן אינו צריך לקבל חיסון. (באותן השנים לא ניתן החיסון בעולם).
ילידי 1966- 1957 נחשבים למי שאינם מחוסנים למרות שחלקם הגדול היה מחוסן באופן טבעי. משרד הבריאות ממליץ להתחסן רק במידה והתקיימה חשיפה לחצבת. באותן השנים ניתן חיסון בעולם, אולם לא בישראל.
ילידי 1977-1967 נחשבים מחוסנים ב %95. משרד הבריאות ממליץ להתחסן במנה אחת, רק במידה והתקיימה חשיפה לחצבת. באותן השנים, ניתנה מנת חיסון אחת בישראל.
לילידי 1978 ואילך, ניתנו 2 מנות חיסון לחצבת ולכן התושבים נחשבים מחוסנים. משרד הבריאות קובע כי כאשר מתקיימת חשיפה לחצבת, יש לבדוק האם האדם מחוסן לפי שגרת החיסונים ולהשלימם בהתאם לצורך."

(הציטוט מכאן)

אז עכשיו התבלבלתי: ילידי 69/70 מחוסנים חלקית או לא מחוסנים בכלל? ומה פירוש "רק אם היתה חשיפה לחצבת"?

איזה יופי, חסכת לי בירורים

אני ילידת 1971, ובפנקס החיסונים מופיע חיסון (אחד) לחצבת בילדות. אם כך אני לא צריכה יותר מזה. איזה כייף! תודה רבה

Dr T noki

New member
לא הבנת אותי נכון
ראי הסבר

כשכתבתי שצריכים חיסון אחד - זה בנוסף לחיסון הבודד שכבר קיבלת.... כלומר את צריכה חיסון אחד *בנוסף* לזה שרשום לך בפנקס החיסונים. צר לי לבאס...

מי שנולד בתקופה שלא חיסנו צריך שתי מנות כמו שכתבתי.

באסה.... לא נורא, יש לי עוד חודש ומשהו עד הנסיעה

עד אז או שהחצבת תחלוף, או שאתחסן.... תודה בכל מקרה!

Dr T noki

New member
קחי בחשבון שלחיסון לוקח 10-14 ימים לעבוד

עד שמתפתחים נוגדנים מגנים, אז כדאי להתחסן לפחות שבועיים לפני הנסיעה. לא נראה לי שהחצבת תחלוף כל כך מהר.

איילה א

New member
מנצלת את נוכחותך לעוד שאלה בנושא

אני לא מצליחה למצוא בשום מקום מידע בנוגע לבן שנתיים שחוסן בהתאם לשגרת החיסונים המומלצת, אבל הספיק לקבל רק מנה אחת (כי זה מה שמקבלים). יש לנו קרובים שנסעו לאירופה ואני בדעה שצריך להפריד אותו מהם לשבועיים לפחות, עד שנוודא שהם בסדר (אחד מהם בוודאות לא חוסן).
כמובן מדברת על הבן שלי. את התינוקת אני בוודאות לא מקרבת אליהם. בעלי ואני מחוסנים.

Dr T noki

New member
זה תלוי האם קיבל חיסון במקום בו נולד וגדל

למי שיש תיעוד בפנקס חיסונים שקיבל שני חיסונים - נחשב מחוסן. מי שקיבל מנה אחת צריך לקבל עוד אחת, מי שלא קיבל בכלל צריך שתי מנות.
עם זאת, ילידי 1956 ומטה (כולל 1951) נחשבים מחוסנים באופן טבעי מכיוון שרוב הילדים חלו בחצבת או נחשפו שוב ושוב וכך קיבלו חיסון טבעי. סביר להניח שהוא עונה על הדרישה הזו אך ליתר בטחון הייתי מציעה לו להתיעץ עם רופא המשפחה שלו בענין זה.

יהלום29

New member
מתכננת לחסן

בהתחשב בזה שאני לא אנטי חיסונים, לא רואה סיבה למה לא להתחסן וזהו.
גם אנחנו נוסעים לאיטליה, למיטב הבנתי היו כ2000 מקרים. עדיין במדינה של מליונים לא הייתי קוראת לזה מגיפה, אבל זה גם תלוי איפה מתכננים לטייל. אם את הולכת לעשות מסלולים בהרים, כנראה שלא תהיה שום בעיה.
לעומת זאת אם את הולכת להסתובב במרכזי ערים, מרכזי תיירות וכו , אולי יותר כדאי להתחסן.
אני קבעתי לילדים שלי תור לחיסון שני. ובעלי צריך גם הוא להשלים, הוא רוצה, זה יותר עניין של זמן.

debby12

New member
מנהל
טוב - התחסנתי אמש

היה מכאיב (עדיין כואבת לי היד - מהחומר, לא מהדקירה כמובן) ובלילה הרגשתי לא משהו וכבר קיללתי את עצמי על הרעיון המפגר

אבל היום יום חדש וטוב יותר.

תרגישי טוב

אני קצת בהדחקה לגבי זה. לדעתי אני מחוסנת. הקטנה עדיין לא אבל לא מתקרבים לאיזורים הבעייתים בזמן הקרוב. נקווה שלא יגיע עד אלינו...

למעלה