חצי קשור, ייעוץ עבודה לבן הזוג

יהלום29

New member
חצי קשור, ייעוץ עבודה לבן הזוג

סיפרתי פה בעבר שבעלי לא עובד כבר תקופה ארוכה מאז נסגרה המחלקה בה עבד (הייטק) , לצערי הוא עדיין לא עובד, ודמי האבטלה מסתיימים עכשיו ומעכשיו יהיה גם קשה כלכלית.
יצא כך, שדווקא עכשיו יש לו אפשרות אחת מבטיחה (היה בראיון אחרון, ביקשו ממליצים ואם יעבור טוב יקבל הצעה) נקרא לה אופציה א׳. ובדיוק באותו הזמן הוא נמצא לקראת סוף תהליך בחברה אחרת ממש מבוקשת , שהוא מאד רוצה לעבוד בה וגם ממש קשה להתקבל אליה, נקרא לה אופציה ב׳.
בחברה ב׳ ידועים בזה שתהליך אצלהם הוא ארוך מאד ותשובות לוקחות זמן, וכאמור מאד קשה להתקבל.
הוא מנסה למשוך זמן באופציה א, אבל לדעתי אם לא יחזור אליהם בימים הקרובים הוא יאבד את זה.
מה עושים? אני מנסה לשכנע אותו להמשיך בא, ולסגור כדי שיהיה לו משהו ביד. בכל זאת מחפש כבר המון חודשים.
הוא ממש רוצה את ב, וקשה לו לוותר. אבל שם בכלל לא בטוח שיקחו אותו בסוף.. מה הייתם עושים במקרה כזה?

אגוזים1

New member
פונים לאופציה ב׳

ומספרים שנמצאים לקראת סוף התהליך בחברה אחרת.
אם הם רוצים אותו הם ימצאו את הדרך לזרז את התהליך ואפילו לזרז מאוד (כן, גם בחברה מאוד מאוד מבוקשת).
&nbsp
במקביל לנסות ולמשוך את אופציה א׳ עד כמה שאפשר (הוא עדיין לא קיבל הצעה כך שמרגע קבלת ההצעה יש לו עוד כמה ימים/שבוע לענות).

יהלום29

New member
הוא ניסה

הם באמת הקדימו לו בשבוע את הראיון, אבל לא הצליחו לתאם עם עוד בנאדם שצריך לשבוע הזה. אז בכל מקרה הוא יצטרך לחכות לשבוע הבא.
ובאופציה א הוא היה כבר בשבוע שעבר, ולא יודעת כמה הם יחכו לו עוד

אגוזים1

New member
אם אני מבינה נכון

הוא עדיין לא קיבל הצעה מהאופציה א׳. כלומר אני מניחה שמה שהוא אמר לאופציה ב׳ זה שהוא בתהליך מתקדם עם אופציה א. זה אמנם מזרז עיניינים אבל לא מאוד.
&nbsp
ברגע שהוא יקבל את החוזה (מאופציה א) רשום שם עד לאיזה תאריך זה תקף. לרוב כאמור זה שבוע. כשיהיה לו תאריך הוא צריך לחזור לאופציה ב׳ ולהגיד שיש לו הצעה ביד ושהוא יכול לחכות רק עד ל... (שיגיד יום יומיים לפני התאריך הסופי).
&nbsp
כאמור, אם רוצים אותו הוא יראה זירוז משמעותי (מאוד!) בתהליך הגיוס.
&nbsp
שימי לב שזה עדיין מאפשר לו לקבל את ההצעה של אופציה א, אבל נותן לאופציה ב׳ סיכוי ״להישאר במרוץ״ אם כאמור הם רציניים ומעוניינים (ואם הם לא זה כנראה רמז...).
&nbsp
בהצלחה!

יהלום29

New member
הוא ביקש לחשוב על זה

באופציה א, כי הוא בתהליך ארוך במקום אחר. הם אמרו לו לחזור אליהם רק כשהוא בשל להחליט. לדעתי זה טעות, אבל זה נעשה.
הוא מאד לא רוצה לקבל הצעה מא׳ ואז להודיע להם שהוא סוגר בב׳ . זה תעשייה קטנה וזה די לשרוף גשרים. מצד שני הוא עלול להשאר קרח מכאן ומכאן.
כרגע אמרתי לו שאם עד מחר אין לו תשובה שימשיך בא.. נקווה לטוב

danakama10

New member
וואו, בהחלט טעות

מקווה יחד איתך שלא ישאר קרח מכל הכיוונים. חברות בדר"כ רוצות לגייס אנשים שמראים התלהבות לעבוד בחברה, ולא כאלו שמודיעים חד משמעית שהם אופציה ב'.
מצד שני, דברים בסופו של דבר תמיד מסתדרים על הצד הנכון, אז אולי כך צריך היה להיות.

danakama10

New member
אני לא דתיה

ואני גם לא מושיבה פעוטות מול יוטיוב כל היום.

לולי283

New member
אם זו הייתי אני

עם כל החוסר נעימות שבדבר הייתי לוקחת את א' וממשיכה בתהליך בב'. הכי גרוע אם הייתי מתקבלת לב' הייתי עוזבת את א'. יהיה מעט לא נעים אבל מדברייך נקרא שמדובר במהלך חשוב להמשך הקריירה, ואופציה ב' זה מה שהוא באמת רוצה, וזה לא קורה הרבה לאורך קריירה (בטח לא בהיי טק) לכן אני בדעה שצריך להתגבר על אי הנעימות ומה שנקרא to follow your heart.

עדיקים

Active member
אני כמו לולי הייתי הולכת על אופציה א' וממשיכה בתהליך בב'

מכיוון שהוא תקופה ארוכה בבית ועכשיו כלכלית הולך להיות קשה יותר עדיף שיקח משהו שהוא בטוח שהתקבל אליו.
במידה ולא יתקבל לב' ועדיין ירצה משהו אחר שיחפש במקביל לעבודה בא'.

debby12

New member
מנהל
אם אני חושבת כך. עדיף ציפור אחת ביד...

שיחתום כבר עם א' ויתחיל. והיה ואם במקרה משרת החלומות בב' תסתדר - שיודיע לא' שהוא עובר הלאה....

ואגב, אם ידובר רק בכמה חודשים לדעתי אפשר בהמשך לא לציין בכלל את העבודה בא' בקורות החיים. בעיקר אם מציינים את קורות החיים בשנים ולא כוללים חודשים.... וככה לא יישאל בהמשך למה עבד בא' רק כמה חודשים

mykal

New member
קראתי את כל התגובות,

ואני לא הייתי מיעצת לו כלום.
אומרת משפט אחד--תראה חבל שתשאר בביץת בלי עבודה,
אולי תלך להתיעץ עם מישהו שמבין ואתה סומך עליו.

לפעמים קורה שהוא מרגיש לחוץ,
וההרגשה שלו שאין התחשבות בצרכים/רצונות שלו, וזה עוד יותר מבללבל.
ולא צריך "להרוס" בתוך הבית --ובסוף גם להיות אשם --
אל תנחי אותו--תני לו לבחור ושיהיה שלם עם עצמו.

danakama10

New member
עוד לא בטוח שיתקבל באופציה א'

בכל מקרה, אני הייתי מייעצת לו על אופציה א' אם מציעים לו. כן הייתי ממליצה להתקשר לאופציה ב קודם לכן ולספר שהוא קיבל הצעה באופציה א ויחתום איתם אלא אם כן תוך שבוע הם מסוגלים להגיד לו אם התקבל או לא.
טוב ציפור ביד משניים על העץ.
אחרי שיעבוד שנה שנתיים יוכל שוב להגיש מועמדות לאופציה ב. תמיד הרי קל יותר לקבל מישרה כשמועסקים, ולא כשמובטלים ונמצאים בלחץ.

למעלה