סוף הזוגיות?

סוף הזוגיות?

איך מחליטים שזה נגמר והגיע הזמן לפרק את החבילה?
לא טוב לי. לא נראה לי שיש עם מי לדבר.
מאז ומתמיד כל נסיון מצידי לשוחח על הזוגיות נגמר במריבה וברוגז מצידו. תמיד אני לא בסדר, תמיד אני צריכה להתנצל.
אין סיכוי שיסכים ללכת לטיפול זוגי. לדעתו כל המטפלים הם שרלטנים. אפילו לא יודעת אם יסכים להפרד דרך גישור.

איך מתחילים את התהליך?

עדיקים

Active member

לא יודעת איך להתחיל, לא מבינה בזה אבל בשביל להתחיל אולי כדאי לך לפנות לפורום מתאים יותר.
בעמוד הפורומים הראשי כשכתבתי זוגיות בחיפוש ישר קפץ לי פורום זוגיות במשבר. אולי כדאי לך לכתוב שם. בטח שם ידעו לעזור יותר.
בהצלחה

mykal

New member
שולחת חיבוק, והרבה ארגיה טובה,

ומציעה לפני פירוק, ולפני הכרזה על כך,
להתנהל בחכמה,
אולי שלב ראשון שתלכי את ליעוץ זוגי, ותספרי שם מה מפריע לך,
ואולי כשאת תקבלי רעיונות לתגובה שוה למעשים והתנהגויות שלו,
זה ישנה את התמונה גם מבחינתו. ואולי אפילו יתנו לך רעיונות איך להביא אותו
לשיחה עם יועצים.
ושלב שני אם איבדת תקוה וענין--תתיעצי עם עו"ד --איך את מיטיבה עם
עצמך, מבחינת חלוקת רכוש, ודרך לקבל גט--כדי שהוא לא ישים רגל.
להכין את עצמך נכון.
מאחלת לך טוב.

debby12

New member
מנהל
גם אני ממליצה על ייעוץ אישי - רק בשבילך

קודם כזה שיעזור לך להחליט אם זה באמת מה שנכון לך בשלב הזה, ואח"כ ייעוץ פיננסי/משפטי שיעזור לך לעשות את זה בתנאים המיטביים עבורך ולתכנן כלכלית.

חשוב לתכנן.... לא רוצה לחלוק סיפורי זוועות אבל היכרתי פעם מישהו שאיתרע מזלה להתגרש מעו"ד לעניני גירושין/יחסי ממון בין בני זוג. ביום שהם החליטו להתגרש (נדמה לי שזה הגיע מהצד שלו, לא שלה - לא דובר בזוג קרוב אלי) הוא הקפיא את כל חשבונות הבנק המשותפים שלהם כדי שלא תוכל לקחת מהם כלום ואולי גם סתם כאמצעי לחץ/אימלול שלה.....

מההודעה שלך יש קצת חוסר תואם בין ההתחלה לסוף. בהתחלה את שואלת איך מחליטים... ובסוף את שואלת איך *מתחילים* הליך גירושין. אז זה יותר ההתחלה או יותר הסוף?

נדמה לי שדרך טובה להתחיל לבחון את הדברים היא להניח את האופציה הגרועה שבה לעולם לא תהיה לך זוגיות נוספת או זוגיות טובת יותר מהנוכחית - היה אם זה המצב, האם עדיף לך להיות לבד מאשר להיות נשואה לו? [רק את יודעת את התשובה]

את מעלה שאלות טובות

אני מניחה שלא תהייה לי זוגיות נוספת והמחשבה על 30 שנים לבד לא מרגישה מעודדת. אני לא יודעת מה עדיף.
&nbsp
אני תוהה איך אוספים את המחשבות ומחליטים שזה באמת הסוף.
&nbsp

debby12

New member
מנהל
איך את בקבלת החלטות בדברים אחרים?

נגיד בלבחור משקפי שמש או מסלול בעבודה או מה שלא יהיה. את מהמחליטים ממש מהר וחותכים הלאה או מהמתלבטים הרבה ואח"כ לעתים מהרהרים בזה שאולי ההחלטה היתה טעות?

מלבד זה יש ממש מעט מידע בהודעה הפותחת שלך אז קשה לחוות דיעה הלאה.

מה שקפץ לי ממנה זה הקטע של נסיונות "לדבר על הזוגיות" מה שנראה לי לא הולך מי יודע מה עם רוב הגברים הסטרייטי שאני מכירה (שיחות "הקשר אנה ולאן" סתם מלחיצות אותם). אולי יש דרך לנסות לשפר את המצב דרך מעשים/אסטרטגיות שאינם שיחות-על-מה-שקורה?

לא קל לי לקבל החלטות

אני מאילו שמתלבטות הרבה.
רק השבוע מדדתי כמעט את כל החולצות שהיו בחנות עד שבסוף בחרתי שתיים, כשחיכיתי בתור בקופה ויתרתי על אחת מהן וכשהגעתי הבייתה עדיין לא הייתי בטוחה שבחרתי טוב.
&nbsp
יש שני נושאים רציניים שמכבידים על הזוגיות.
הלחץ המטורף שלו על הילדים בעינייני לימודים שמשגע אותם וגם אותי ומחמיר ככל שהם מתקרבים לסיום הלימודים.
האנטי שלו למשפחה שלי שגורם לניתוק איתם. הוא כועס אם אני נפגשת איתם יותר מדי, מתלונן שאני משאירה אותו לבד כי לא רוצה להגיע איתי. הם הפוכים מבחינה פוליטית ועם השנים הוא נעשה יותר קיצוני בדיעותיו.
&nbsp
בכלל, נראה שעם השנים כבר אין לנו על מה לדבר אחד עם השני. טעם שונה בסדרות טלויזיה, הפסיק לקרוא ספרים. שחיקה מתמשכת של הזוגיות. כשהולכים יחד למסעדה שותקים כל הזמן. לא נעים.

למה שלא תהיה זוגיות נוספת?

אולי לא מיד , אבל אין סיבה שלא תוכלי להיכנס לזוגיות אחרת אחרי הגירושים, במידה וזה מה שתבחרי לעשות.
&nbsp
אני גם בעד ייעוץ אישי- לי זה מאוד עזר וגם השפיע מאוד על הבחור מבלי שהוא היה נוכח במפגשים. זה הציל לי את הזוגיות לפני כמה שנים.

אני מכירה את עצמי

אני לא יצור חברותי.
גם חברות לא ממש יש לי, אז הסיכוי למצוא בן זוג חדש מרגיש קלוש.
&nbsp
&nbsp

אוי. אני כל כך זוכרת את ההתחבטות הזאת

גם אני שברתי את הראש בשאלה איך יודעים שזה הסוף. וקצת אחרי הפרידה, בא השרשור הזה, ובו אוסף מכובד של פנינים שעברתי עליהן וסימנתי וי בדיעבד, וידעתי שההחלטה שקיבלתי היתה נכונה לי:
  • כאשר הפחד מלהשאר גבר על הפחד מלהיות לבד
  • כשמפלס החרא עולה על מפלס הפחד
  • שכשאת שומעת את הצעדים שלו בכניסה, הגוף שלך ושמחת החיים שלך מתכווצים קצת ומסננים אוף.
מאחלת לך למצוא את הדרך הנכונה לך ולכם. ומצטרפת להמלצה להתחיל מטיפול אישי, שאולי יעזור לך לקבל החלטות, או לטפל בזוגיות, או לטפל בעצמך, או להפרד בצורה טובה.

תודה על קישור

אני אקרא כשתפוז יסכים לפתוח אותו בלי לקרוס.
&nbsp
אין פחד, אבל יש אובדן של שמחת חיים.
אני מחפשת סיבות להשאר מחוץ לבית עוד שעה כדי לחזור אחרי שהוא יצא.
אני מקווה שיאריכו לו נסיעות עבודה כדי להיות עוד כמה ימים בלי הלחץ שלו.

למעלה