איטליה עם ילדים (לא קטנים, אבל בכל זאת)

debby12

New member
מנהל
איטליה עם ילדים (לא קטנים, אבל בכל זאת)

כנראה (
) מסתמן עבורנו טיול לאיטליה בהרכב משפחתי ביולי.

לא ארוך...אבל חביב שיכלול: יום וחצי במילנו, יומיים מלאים בפירנצה, ועוד 4 ימים מלאים ברומא (4 לילות)

הייתי באיטליה בעבר אבל מזמן ובלי ילדות.... ילדות הבית בנות 8, 11 ו-13.

אם למי מכן יש נסיון (או חברות עם נסיון) מה יכול להיות כיף שם, אשמח לשמוע המלצות ואנטי המלצות.

תודה!!!

Ani15

New member
הילדים שלי היו מתים לחופשה כזו

בשנה שעברה היינו ברומא (3 ימים) ובסורנטו (גם) והם העדיפו בהרבה את רומא, ילדים עירוניים שכאלה (היו בני 9 ו16 אז). ברומא לקחנו דירה איירבנב ליד המדרגות הספרדיות, זה היה ממש מוצלח. הם אהבו הכל: את הותיקן, הפורום, הקולוסיאום, סתם להסתובב ברחובות. היו גם בקטקומבות אבל זה לא היה מוצלח. המדרגות הספרדיות היו בשיפוצים אבל זה לא חסר לנו. אני לא בטוחה שהם מדגם מייצג כי הם נהנים במוזיאונים וחובבים ערים גדולות על כל מה שיש לראות ולעשות בהם (לא שהם מתנגדים לפארקי שעשועים וכד', אבל טבע למשל לא ממש לטעמם).

debby12

New member
מנהל
מעניין - תודה. אצלנו הכל אכן יהיה עירוני

במדרגות הספרדיות הם נהנו סתם לשבת עליהן ולהתבונן במתרחש מסביב? (כי לפי מה שזכור לי אין ממש משהו "לעשות" במדרגות הספרדיות)

ועוד שאלה - איך היה המצב מבחינת קבצנים/כייסים/אנשים-שמציקים-לך ברחוב וכאלה? בנורמלי לא הייתי שואלת אבל יש עכשיו כל מיני סיפורים מוזרים על דרום אירופה (כמו המסכן הזה שעשו לו car jacking וניסה להיתלות על הרכב ומת)

תודה וסליחה על האיטיות במענה - אין לי גישה לתפוז במהלך היום השבוע

Ani15

New member
לא נתקלנו בהצקות ברחוב

אולי אנחנו קצת אטומים לזה, אבל ממש לא ראינו.
המדרגות הספרדיות היו סגורות.
במילאנו אין המון מה לעשות אבל זו בירת האופנה האיטלקית וזה פשוט מאוד יפה עד מנקר עיניים להסתובב במולים (מדרחובים) סביב הקתדרלה (שהיא מאוד יפה) לצורך ווינדו שופינג.
אני מציעה לא לנסות לנהוג או לחנות ברומא. התחבורה הציבורית מצוינת והחניה זוועה. עוד טיפ: המסעדות הטובות מלאות בשעות הארוחה של האיטלקים - אבל הם אוכלים די מאוחר (שתים בצהרים, שמונה והלאה בערב). זה אומר שאם מגיעים אליהם בשבע - שבע וחצי אפשר לאכול מצוין בלי תור בכלל...

debby12

New member
מנהל
תודה רבה (לא היתה לי גישה לתפוז רוב השבוע)

תודה על הטיפים!

לא תכננו לשכור רכב חלילה - נתנייד ברכבות בין שלוש הערים האלה ואז היידה לשדה התעופה.

כן, גם אני שמעתי זוועות על התורים לכרטיסים וכו'. קיבלנו משכנים המלצה לחברת מדריכים מאורגנים עם דגש לילדים שמארגנת גם את הכרטיסים (לותיקן, אופיצי וכאלה). זה יקר אבל נראה לי שווה את זה. מדובר בחברה מקומית

מעולה הטיפ של המסעדות -- תודה!!

אחזור לעדכן איך היה

Ani15

New member
וכמעט שכחתי

להזמין כרטיסים לכל המקומות מראש דרך הרשת - קולוסיאום, ותיקן, אופיצי וכו'. עדיף כבר מעכשיו כי התורים מטורפים. אל תנסי להגיע ולקנות כרטיסים כי מדובר בשעות של עמידה בתורים, כך שהעמלה שווה את זה ביג טיים. אם חו"ח את כבר באיטליה ורוצה ללכת למקום שלא הזמנת אליו כרטיס - תזמיני דרך הטלפון. ממש כך.
לגבי הותיקן - אל תקחי את הדיל עם הארוחה, הקפיטריה שם ממש לא מוצלחת.

Dr T noki

New member
בטח!!!
תשאלי אותי בכיף

ביולי שעבר ערכנו טיול בר מצווה מושקע לבכור - שבועיים וחצי באיטליה, מתוכם 4 ימים ברומא, 5-6 ימים בטוסקנה כולל פירנצה אהובתנו, ו8-9 ימים בצפון איטליה. הקטנה היתה בת 10.5, הבכור כמעט 14.
יש לי המון המלצות ואי המלצות, רק תגידי.

debby12

New member
מנהל
מעולה - תודה רבה!!

אז ככה - במילנו התכנון היחיד שלנו כרגע הוא לבקר במוזיאון האינטראקטיבי של ליאונרדו (דה וינצ'י) וחוץ מזה סתם לטייל ברחובות העיר. הבנתי שיש עוד איזה מוזיאון שנקרא בררה (Brera) אבל בני משפחתי הטילו וטו על מוזיאון נוסף. יש לנו שם רק יום אחד מלא לגמרי ועוד טיפה (מגיעים בחצות אור ליום ראשון, ישנים שם שני לילות אבל התכנון לנוע לכיוון פירנצה ביום שני בשעות הבוקר). מה היה עוד שווה/כיפי במילנו חוץ מלבקר בקתדרלה במרכז העיר?

ניסינו לארגן לראות את הסעודה האחרונה אבל ביום ראשון הראשון בכל חודש זה בחינם עם הזמנה מראש. והם לא עונים לטלפון בנסיון לערוך הזמנה.

פירנצה - יש כמובן את גלריה אופיצי והאקדמיה (הפסל דויד) - מה עוד?

רומא - אשמח להמלצות על מסעדות או סתם מקומות שנהניתם בהם. מכיון שזה ביקור ראשון של הילדות בעיר כנראה שנעשה את כל המקומות ה"חייבים" - ותיקן, פורום, קולוסיאום ווילה בורגזה.

וכמובן אשמח לשמוע על מקומות שאכזבו אתכם או לא היו שווים את המאמץ/זמן/כסף

תודה רבה
ואשוב מחר בלילה...

עדיקים

Active member
אין לי נסיון באיטליה עם ילדים

גם אנחנו היינו שם בעבר הרחוק מאוד לפני פרוץ הילדים לחיינו.
למה בלי ונציה? מקסים שם?
אנחנו פחות עירוניים ולכן היינו בטח מטיילים יותר בטוסקנה מרומא ואני בכלל מהז'אנר שלא אהב את רומא בכלל בטיול שהיינו ואם וכאשר אחזור לאיטליה לא נראה לי שאחזור לרומא.

debby12

New member
מנהל
תודה!!

הבחירה במילנו להתחלה קשורה בשיקולים לוגיסטיים - יש לשם טיסה של איזיג'ט, כמו גם הבחירה לסיים ברומא (יש משם טיסה ישירה הביתה). רומא היא גם נכס צאן ברזל בעיני - צריך לבקר בה לפחות פעם אחת.

פירנצה באמצע - לא יודעת - אולי כי היא זכורה לי כעיר הכי מרשימה באיטליה

בכל מקרה - כל התכניות כבר סגורות אז תהיה סיבה לחזור לאיטליה בשביל ונציה

סקרנית - מה ביאס אותך ברומא? הייתי שם כמה פעמים וזה מקום חביב בעיני.

אגב, נדמה לי שקראתי פעם שזה המקום עם הכי הרבה חתולי רחוב בעולם. זה ודאי יזכה אותה בנקודות זכות אצל הקליינטיות שלי. נראה לי שהתחנה הראשונה תהיה מיני-מרקט כדי לקנות אוכל חתולים לפגישות מזדמנות

Dr T noki

New member
רק לגבי ה

צר לי לאכזב אתכן - היינו שבועיים וחצי בכל איטליה כולל ברומא, לא ראינו חתול אחד
זה ביאס מאד אבל חברה וטרינרית שלמדה באיטליה אמרה שאין שם הרבה חתולי רחוב בתור מדיניות.

עדיקים

Active member
רומא...

אני פחות התחברתי לאוכלוסיה שהיתה שם לעומת האוכלוסיה שפגשנו בצפון איטליה, למרות שכבר ביום הראשון במילנו ניסו לשדוד אותנו ובזכות שכנים מקסימים שצעקו לנו ניצלנו.
השלטים במרחק רב מרומא להזהר מכייסים וכדומה נתנה לי הרגשה של פחד.
האתרים שביקרנו בהם היו מקסימים אבל היום האחרון זכור לי כמיותר.
יתכן ואם היום ניסע לשם שוב החוויה תהיה שונה אבל מכיוון שאנחנו כמעט ולא יוצאים מגבולות מדינתנו לא נראה לי שלשם אחזור בקרוב.

debby12

New member
מנהל
ניסו לשדוד אתכם?

את מתכוונת באיומים או שניסו לכייס אתכם בלי שתשימו לב? איך/איפה?

זה מתחבר להרבה סיפורי "הפחדות" שאני שומעת על איטליה מכל מי שביקר שם
. את אבא שלי כייסו שם פעמיים, אבל הוא אסטרונאוט/מעופף ידוע.

למעלה