כישורי שינה

debby12

New member
מנהל
כישורי שינה

האם אתן מגדירות את עצמכן כטיפוס של בוקר או ציפור לילה?

מה עדיף מבין השניים בעיניכן?

אם אין אילוצי עבודה / ילדים / מחויבויות אחרות - באיזו שעה תלכו לישון ובאיזו שעה תקומו בבוקר ללא שעון מעורר? (איזה שעון? זה מונח של האלף הקודם - התכוונתי טלפון חכם מעורר)

האם בן זוגכן על אותו סנכרון? מה לגבי הילדים אם יש?

האם "כישורי השינה" שלכם תמיד אותו הדבר או משתנים עם עונות השנה / הגיל / ווטאבר?

האם כשהיו לכן תינוקות הצלחתן לעקוב אחרי ההמלצה העממית "לישון עם התינוק"?

<אענה אחר כך - חייבת לעוף עכשיו>

Dr T noki

New member
אני ציפור לילה

הבעיה שפרקטית העולם בו אני חיה מותאם לאנשים של בוקר, מה שמחייב אותי כמובן לקום בשש בבוקר, למרות שהלכתי לישון מאוחר, כך שתמיד אני ישנה פחות מ6 שעות, חוץ מיום שבת בו אני יכולה לישון עד מאוחר (לפחות עד 10:00-10:30).
הייתי שמחה אם יום העבודה/ביה״ס היה מתחיל ב9:00 לפחות.
זה תמיד היה כך מאז שאני זוכרת את עצמי. לא משתנה עם השנים.
האיש הוא בן אדם של בוקר שמתעורר כל יום בשעה שש. גם בשבת. גם בכורי כזה אך קטנתי כמוני.
כשבכורי נולד הוא ישן מעולה אבל אני הייתי צריכה ללמוד למבחני הגמר ברפואה לכן לא ישנתי כשהוא ישן אלא למדתי. כשקטנתי נולדה היא היתה עסוקה בצרחות בכל פעם שהורדתי אותה מהידיים
אז זה לא היה ממש פרקטי...

debby12

New member
מנהל
גם אני דומה. תמיד הבטיחו לי שכשאתבגר אז כבר לא אוכל

לישון עד מאוחר.

בכמה שבועות האחרונים זה מתחיל להיות נכון - אבל מקווה שיעבור ואחזור להיות דובת קוטב.

ואני חושבת שאת האמרה העממית של "לישון עם התינוק/ת" המציאו מישהו/י שמעולם לא היה ב"עונשת" לידה.

עדיקים

Active member
הוא גם המציא את הפתגם לישון כמו תינוק

הסברתי פעם למישהו שעבד איתי שהפתגם הזה אומר שלא ישנת טוב אז הוא הפסיק להשתמש בו
.

עונה

האם אתן מגדירות את עצמכן כטיפוס של בוקר או ציפור לילה? לא זה ולא זה. בערך בין 10:30 ל-12 אני מתפקדת כמו שצריך וזהו.

מה עדיף מבין השניים? אני מניחה שעדיף להיות טיפוס של בוקר מבחינת התאמה לעולם העבודה.

אם אין אילוצים אלך לישון ב-11 ואקום ב-7. אני לא משתמשת בשעונים מעוררים או בטלפונים באופן כללי - יש לי ילדה קטנה
.

בן זוגי היה כנראה הולך לישון ב-1-2 וקם ב-10-11
הילדות ישנות יותר מאיתנו, כמובן. הולכות לישון בסביבות 8-9 וקמות ב-6 (הקטנה)/7 (האמצעית)/ 7:45 (הגדולה)...

קשה לדעת אם כישורי השינה שלי השתנו עם הגיל או עם המצב המשפחתי (כלומר ההורות לילדים קטנים, שאני נמצאת בה כבר 12 שנה בערך...), אבל כשהייתי צעירה לילות לבנים לא היו בלתי אפשריים כמו שהם היום.

לגבי לישון עם התינוק כשהיו לי תינוקות - לפעמים נרדמתי עם התינוקות, כן. בעיקר כשהנקתי אותן בלילה...

debby12

New member
מנהל

* אם אתן מגדירות את עצמכן כטיפוס של בוקר או ציפור לילה?
ציפור לילה. תמיד הייתי. עוד בתיכון/חטיבה העדפתי לעשות שיעורים אל תוך הלילה.

* מה עדיף מבין השניים בעיניכן? לצרכי עבודה ובכלל - ברור שטיפוס של בוקר
. בייחוד כשאני עובדת הרבה מול אירופה, שנמצאת 6 שעות לפני.

* אם אין אילוצי עבודה / ילדים / מחויבויות אחרות - באיזו שעה תלכו לישון ובאיזו שעה תקומו בבוקר ללא שעון מעורר? (איזה שעון? זה מונח של האלף הקודם - התכוונתי טלפון חכם מעורר)

זה תלוי עד כמה מתיש היה היום הקודם שלי. אבל בהנחה שלא מתיש כי זה חופש ארוך - הייתי הולכת לישון אחרי חצות וקמה בעשר בבוקר

* האם בן זוגכן על אותו סנכרון? מה לגבי הילדים אם יש?

הישן לצידי טיפוס של בוקר. נופל מהמיטה באופן עצמוני בסביבות 6 לפנות בוקר (ככה קורא לשעה הזו ידיד שלנו שגם הוא ציפור לילה). הוא אשקרה נולד "מוכן לתינוקות/ילדים קטנים" מבחינת שעון זמן פנימי.

הילדות משתנות עם הגיל אבל יש דפוסים דומים. בת המצווה היתה ציפור לילה עוד מילדות, ועכשיו כשהיא ישנה עמוק לתוך הבוקר המאוחר אם רק נותנים לה, זה עוד מחריף. אבל כבר בגיל שלוש וכאלה היא היתה הולכת לישון בשעות הזויות כמו 10 וחצי בלילה למרות כל מאמצינו בנדון. אבל, לעומת זאת, היא נהגה לישון שנת צהריים של איזה 3 שעות במעון - בין 1 ל-4 או משהו כזה. הרבה יותר מכל ילד אחר שם

שתי האחרות יותר מאוזנות - בגדול הן קמות בבוקר בסביבות 8 גם בלי שעון והולכות לישון מוקדם יותר

* האם "כישורי השינה" שלכם תמיד אותו הדבר או משתנים עם עונות השנה / הגיל / ווטאבר?
לצערי אני מרגישה שאני מאבדת חלק מהם לאחרונה. תמיד הייתי "דובת קוטב" שיכולה לישון בסופש בכיף עד 10 בבוקר אם לא מעירים אותי. עבר לי. אולי בגלל סטרס או אולי הגיל. מקווה שזה יחזור לעצמו
.
מצאתי שמה שמאוד מאוד עוזר זה לישון עם כיסוי עיניים של מטוס שכזה. אמנם זה מרגיש כמו איזו דמות הזויה בסרט, אבל החושך המוחלט עוזר לישון יותר.

בנוסף, נסיעות עבודה לאסיה - מרחק 12 שעות זמן - מחרפנות לי את המערכת כל פעם ואני מרגישה שלוקח לי יותר זמן מפעם להסתנכרן חזרה.

דבר אחד, תודה לאל, לא עבר
, וזו יכולת מצוינת לחרופ שנ"צ אם רק יש הזדמנות.

* האם כשהיו לכן תינוקות הצלחתן לעקוב אחרי ההמלצה העממית "לישון עם התינוק"?

בחיים לא הצלחתי מעבר לשבוע הראשון אולי שבו הייתי הרבה במיטה. בכורתי היתה כזו צוויחי שעד שכבר נרדמה רגע, תמיד ניסיתי להספיק משהו שקשור אלי (עבודה, סידורים, בית) או שהייתי צריכה לשאוב חלב.

עם השתיים אחרות לא היו שאיבות אבל תמיד היה משהו לעשות/להספיק. אבל חצי הכוס המלאה היתה שלא ממש התעוררתי בלילה להניק אותן אלא רק עברתי לשכיבה על הצד עם החולצת פיג'מה כפתורים פתוחה והברקודות איכשהו זינקו כדי להגיע לנקודת התדלוק - האבולוציה עבדה מצוין וזה עזר לי לשרוד את התקופה

אני פשוט לא אוהבת ללכת לישון בלילה

עדיין ערה.. ועוד מחר מתכננת לקום מוקדם ולנוע לטייל עם הילדים.
בדיוק כמו DrTnoki אני הולכת לישון מאוחר ונאלצת לקום מוקדם ולכן לרוב ישנה שש שעות או פחות. אבל הקטע הדפוק אצלי הוא שאני אוהבת את שעות הבוקר המוקדמות. אפילו את שעות הלפנות-בוקר, והשעות 8-11 לא יעילות אצלי לרוב (אני עצמאית).
לפעמים אני עובדת בלילה.. או לחילופין, אוהבת להישאר ערה כשהתינוקת קמה, סביב 4 בבוקר, ולעבוד - זה סופר יעיל!! (אני כותבת סמינריונים לסטודנטים).
מתכננת הסבה לסיעוד ומשמרות לילה - סוף סוף יהיה לי תירוץ טוב להישאר ערה בלילה

debby12

New member
מנהל
ברוכה הבאה

יש לי חצי-אח שעובד במשמרות לילה כבר שנים ומת על זה.

מסקרן הכתיבת סמינריונים!! ספרי עוד. את עוסקת בזה כבר הרבה זמן? מאיפה לסטודנטים יש כסף לשלם? וזה לא מרגיש לפעמים בעייתי מבחינה "מוסרית?

נועה277

New member
תודה רבה! התחברתי מיוזר אחר
ועונה בשמחה!!

זה לא קל לכתוב סמינריונים. אבל אני טובה בזה.. אז ממשיכה.. קשה להיות במירוץ סביב הדד ליינים כל הזמן. אני עוסקת בזה כבר שבע שנים! מאז ההריון הראשון - ויש לי ארבעה ילדים.. זה מה שאפשר לי לא להכניס אותם לגן לפני גיל שנה-שנה וחצי-שנתיים. להמון סטודנטים יש כסף לשלם, מסתבר. אפילו נראה שרובם כיום קונים עבודות ולא כותבים - לא יודעת עד כמה זה משקף את המציאות, לא בדקתי.. הרי אחת הסיבות העיקריות לכך שאנשים לא כותבים בעצמם עבודות היא שהם עובדים.. ולכן גם יש להם כסף. בזמן לימודיי לא הכרתי את זה (יש לי תואר ראשון במשפטים וכמעט סיימתי תואר שני בתחום מדעי החברה). זה מרגיש לי בעייתי לא מההיבט של הכתיבה עצמה, כי אני פשוט נענית לדרישה, אלא מההיבט שאני לא מרגישה שאני "תורמת לחברה". אבל גם לתחושה הזאת שלי הגיבה לי לאחרונה אחת הלקוחות ואמרה שאני כן תרמתי מאוד לשקט הנפשי שלה, כשכתבתי לה עבודות בזמן הריון ואחרי לידה... בכל אופן, עם או בלי קשר, התחלתי לחפש איפה אני באמת יכולה לתרום לחברה ואני מתחילה בע"ה לימודי הסבה לסיעוד - רוצה לעבוד כאחות בבית חולים

debby12

New member
מנהל
מעניין - תודה רבה על התשובות!

נראה לי שהילדים שלך גם זכו כי בזכות זה את אלופת עולם בעזרה בשיעורי בית בתיכון וכאלה.

אני מניחה שזה גם מאוד מרחיב את אופקיך והופך אותך לאשת שיחה מעניינת כי את יודעת המון על המון נושאים.

מפתיע אותי שזה עד כדי כך נפוץ.

שיהיה בהצלחה עם לימודי הסיעוד! אני בעד התמחות במיילדות-אנושית - כלומר להיות מילדת שמתייחסת באנושיות לאלפי הנשים שמגיעות ללדת במחיצתה

נועה277

New member
איזו חמודה את!!

תודה רבה.. דווקא מבחינת שיעורי בית, עם כל ההשכלה והעבודות - בעלי, שהוא נהג משאית, יותר עוזר לבכור מאשר אני
בכתות הגבוהות אולי זה קצת ישתנה - או שהוא פשוט יהפוך תוך כדי הלימודים שלהם לתותח בחומר

כן, זה ממש ממש נפוץ. גם אותי זה מפתיע כל פעם מחדש חח
תודה רבה רבה (בעניין הסיעוד)!!! צריכה קודם להתקבל בע"ה. האמת שהבנתי ש- 90% באות ללימודים מתוך רצון להיות מיילדת. גם אני התחלתי מזה.. יש לי משיכה גדולה לתחום ואפילו כבר צברתי לא מעט ידע בנושא הריון ולידה. אבל אני כבר מתבשלת שנה עם רעיון ההסבה והבנתי שאחליט בעניין התחום רק אחרי ההתנסויות. מה גם שמיילדות זה מסלול מאוד ארוך.. צריך להצליח להגיע לאחת המחלקות הרלוונטיות שקשורות למיילדות (יולדות/פגים/תינוקות), ואז לעבוד כמה שנים ולחכות שיאפשרו לצאת לקורס מיילדות.. כך שבכל מקרה קודם לכן עוסקים במשהו אחר.

mykal

New member
כישורי שינה

אז ומעולם אינני צרכנית שינה גדולה. לצערי,
כך גם ילדי, למרות היותינו פעילים.
ולשאלון,

האם אתן מגדירות את עצמכן כטיפוס של בוקר או ציפור לילה?
מה עדיף מבין השניים בעיניכן?
נראה לי שאני אוהבת לעשות ולפעול בשעות שבין 3.00 בלילה ל--7.00 בבוקר. זה הזמן שבו הייתי מרוכזת היטב בלימודים,
בבדיקות מבחנים, בבישול. זה לא שלא עשיתי גם בערבים אבל אהבתי פחות.

אם אין אילוצי עבודה / ילדים / מחויבויות אחרות - באיזו שעה תלכו לישון ובאיזו שעה תקומו בבוקר ללא שעון מעורר? (איזה שעון? זה מונח של האלף הקודם - התכוונתי טלפון חכם מעורר) שעות שינה טובות אצלי הן בין 11.00 ל--3.00.
אינני זקוקה למעירים מלאכותיים.

האם בן זוגכן על אותו סנכרון? מה לגבי הילדים אם יש? מסונכרנים כן אבל הוא זקוק ליותר שעות שינה, ולכן יאחר יותר להתעורר ויקום ב-5.00,
אבל הוא מצליח לפעמים לישון שנ"צ, אני בד"כ לא נרדמת.

האם "כישורי השינה" שלכם תמיד אותו הדבר או משתנים עם עונות השנה / הגיל / ווטאבר? הרגלי השינה שלי כאלה מאז ומתמיד,הבעיה שלי, שבכל מתח או דאגה נעלמת לי השינה כליל. עכשיו אני בתקופה ששעתיים ביממה אני בקושי מצליחה
לעצום עין.

האם כשהיו לכן תינוקות הצלחתן לעקוב אחרי ההמלצה העממית "לישון עם התינוק"? ממש לא, כי גם הם לא ישנו.

debby12

New member
מנהל
וואו - ממש מעט שעות שינה

מזכיר את הפתגם: אם תרצה להגשים את חלומותיך, אל תישן הרבה....

מקווה שזה מאפשר לך להגשים את משאלותיך

mykal

New member
המשאלות שלי היום

מעטות ביותר, ועסוקות בבריאות במשפחה.
המשאלות שלי בתור נערה/אשה צעירה/ אשה עובדת=קרירה,
השגתי, והצלחתי להגשים, למרות קשיים אוביקטיביים.
אבל נראה לי שזה לא קשור במיעוט שינה--דוקא,
אלא בעוד אי אילו תכונות.

עדיקים

Active member
כישורי השינה שלי

אני טיפוס של בוקר, מאז שאני זוכרת את עצמי. גם כשהייתי יוצאת עד השעות הקטנות של הלילה לא ידעתי לישון עד מאוחר והייתי משלימה שעות שינה בצהריים אם היה חסר לי. שנ"צ זו השינה האהובה עליי
.
אני מעדיפה להיות כמו שאני ואוהבת ככה, כייף לי וזה מתאים לעבודה שלי. אני קמה כל יום ב-5 וזה קצת קשה לי גם כטיפוס בוקר אבל נכנסת למיטה מוקדם יחסית וככה מצליחה לישון 6 שעות לפחות בלילה.
גם ללא אילוצי ילדים/עבודה וכו' אלך לישון עד 12 מקסימום וללא טלפון אקום כנראה בסביבות 6 ואם אכריח את עצמי לישון אתעורר בשבע.
בן זוגי לא ציפור לילה אבל גם לא טיפוס של בוקר משהו באמצע. הולך לישון בסביבות 12-1 בלילה וקם כשמעירים אותו הילדים שיקח אותם לבית ספר שזה בסביבות 7 אם לא התעורר קודם. הילדים מתעוררים מוקדם בבוקר אבל יודעים למשוך בערב כשצריך. עכשיו כשהיו בחופש הלכו לישון כל יום בסביבות 10 ועדיין התעוררו מוקדם וכמעט כל יום עד 7 בבוקר כבר קמו.
כישורי השינה שלי כמו שכתבתי הם כאלה מאז ומתמיד ולא משתנים.
כשהיו לי תינוקות לא הצלחתי לעקוב אחרי ההמלצה לישון עם התינוק אבל למזלי בגלל שהנקתי בלילות ישנו איתי ואז בשלוף קיבלו אוכל בלי שאצטרך לקום מהמיטה. כשחברות בוחרות לא להניק אני תמיד אומרת להן שאני מעצלנות להכין אוכל העדפתי להניק זה היה לי יותר פשוט מלשטוף בקבוקים
.

עונה

טיפוס בוקר או לילה- מה עדיף מבין השניים בעיניכן? אני טיפוס בוקר ומעדיפה את זה. יותר נוח ונעים להתעורר במצב רוח טוב ורגוע מאשר להיות מרוגזים ושאי אפשר לדבר איתך עד הקפה

אם אין אילוצי עבודה / ילדים / מחויבויות אחרות - באיזו שעה תלכו לישון ובאיזו שעה תקומו בבוקר ללא שעון מעורר? (איזה שעון? זה מונח של האלף הקודם - התכוונתי טלפון חכם מעורר) בד"כ אני מעירה את השעון המעורר
לרוב הולכת לישון ב-11 וחצי-12, אלא אם נרדמתי קודם על הספה. בהריון אני מתעוררת כל הזמן בארבע-חמש בבוקר אבל ברגיל שש בבוקר זו השעה שלי...
האם בן זוגכן על אותו סנכרון? מה לגבי הילדים אם יש? בעלי ממש לא מסונכרן איתי- השעות שהוא הכי טוב בהן זה הלילה, מאוד קשה לו ללכת לישון בשעה 11-12, זה תמיד אחרי 1 וחצי-2 וחייבת לומר שזה ממש מתסכל ופוגע באינטימיות הזוגית. אני מאוד מנסה למשוך ושכן נלך לישון ביחד אבל לרוב זה לא עובד לי במיוחד עם המחסור המטורף בשעות השינה שיש לי...
האם "כישורי השינה" שלכם תמיד אותו הדבר או משתנים עם עונות השנה / הגיל / ווטאבר? אני תמיד הייתי טיפוס של בוקר, ישנה שינה מאוד קלה ומתעוררת בקלות מכל דבר.
האם כשהיו לכן תינוקות הצלחתן לעקוב אחרי ההמלצה העממית "לישון עם התינוק"?
אני מניחה שעם ההמלצה וכל זה- אני אנסה אבל הסיכוי אפסי שאצליח- אני לא מאלה שיכולים לכבות את עצמם באמצע היום וללכת לישון גם אם לא ישנתי לילות רבים... הוכחה לכך זה ההריון... אבל אולי עוד אופתע

michal@gal

Active member
מנהל
לילות

אני לא ציפור לילה אבל גם לא לגמרי טיפוס בוקר.
במסגרת אילוצים של עבודה ובתי ספר, עדיף להיות טיפוס בוקר.
אני כבר לא זוכרת איך זה בלי אילוצים. כל כך התרגלתי לסדר היום של ימי עבודה שגם בימים של חופש אני נרדמת כבר ב 10 בדרך כלל ומתעוררת לפני השעון המעורר שמצלצל ב 6:30.
&nbsp
בן הזוג הפוך ממני. הולך לישון מאוחר וקם מאוחר, למרות שכבר לא קם בצהריים כמו כשהיינו סטודנטים.
הילדים חצי חצי. שניים ציפורי לילה ושניים אנשי בוקר.
&nbsp
כישורי השינה שלי השתנו עם הגיל. כשהייתי בתיכון הייתי רואה טלויזיה עד חצות ומכינה שיעורים עד 2 בבוקר. היום אני צונחת מוקדם יותר. גם כשיש לי עבודות לבדוק נדיר שאני מצליחה להחזיק מעמד מעבר לחצות.
&nbsp
כשהיו לי תינוקות הם ישנו איתי. הכיף הכי גדול שלי היה ללכת לישון שנ"צ ולקחת את התינוק לישון איתי 4 שעות. גם כשכבר היו פעוטות המשכנו את השיגרה של שנ"צ משותפת בשישישבת.
&nbsp
&nbsp

debby12

New member
מנהל
הזכרת לי עם התינוקות וכו'

מנסיוני כשתינוקות ופעוטות ישנים איתך שנ"צ או בכלל הם מצליחים לישון עד הרבה יותר מאוחר או יותר זמן כי איכשהו השינה שלהם מסתנכרנת עם שלך (כמובן זה בלי לספור תדלוקי-הנקה כהתעוררות).

באמת כיף לישון עם הילד שלך!! (וגם אפשר להדביק לה נשיקות על הראש מלמעלה
)

מ י כ ל10

New member

אני טיפוס של בוקר. עד לא מזמן הרגע שבו הייתי מתעוררת היה הרגע הטוב של היום, ואח"כ הייתה דעיכה הדרגתית
. עכשיו אני במצב די אחיד...
&nbsp
מה עדיף? העולם בנוי לטיפוסי בוקר, אבל אין כמו השקט של הלילה!
&nbsp
רוב הזמן הולכת לישון סביב חצות. פעם בכמה זמן קורסת ונכנסת למיטה בשמונה/תשע בערב. קמה אי שם בין חמש וחצי לשש וחצי בבוקר. אם ייתנו לי לישון ללא הגבלה כנראה אתעורר קצת יותר מאוחר (מניחה שסביב שבע).
&nbsp
בן הזוג צריך יותר שעות שינה ממני. היה מעדיף לקום בסביבות תשע. הילדים הם ילדים - בימי שגרה צריך להעיר אותם ולפנות מהמיטות, ובימי חופשה ושבתות משכימים קום ובאים להתחפר ולחפור

&nbsp
כישורי שינה - כמובן שבגיל ההתבגרות הייתה לי היכולת המופלאה של לפקוח עין בתשע בבוקר, להסתובב לצד השני ולחזור לישון עד הצהריים. היכולת הזאת אבדה, אבל במקומה הולכת ומתפתחת היכולת המופלאה של לישון 10 דקות ולקום עם כוחות!
&nbsp
מעולם א הצלחתי לישון עם התינוק/ת

ציפור לילה

גם אחים שלי ציפורי לילה. אנחנו צוחקים שאת זה ירשנו מאמא שלנו

גם האיש שלי כזה.
גיסתי לעומת זאת טיפוס של בוקר. בשמונה בערב אם היא רוצה או לא נעצמות לה העיניים. בהתחלה היה לנו מאוד קשה עם זה. לא הבנו למה בשבע בערב היא כבר רוצה תמיד לנסוע הביתה..... היום כבר התרגלנו. עזר במיוחד שאחד הילדים שלנו גם מסונכרן עם הליכה מוקדמת לישון אומר לילה טוב ופורש למרות שכולם מסביבו נשארים ערים.

כישורי השינה שלי התחרבשו מזמן. זה התחיל שהייתי מתעוררת בדאגה בגלל עבודה והיום זה הפיזיולוגיה שמעירה אותי.

אני דווקא מאלו שישנו כשהתינוק ישן.

למעלה