אמהות לאחר לידה ראשונה ו"חופשת" לידה

אמהות לאחר לידה ראשונה ו"חופשת" לידה

הלידה בעוד כחודש וחצי... נראה שהכיוון קיסרי בגלל כל מיני עניינים, עדיין בשלבי עיכול של כל העניין.
בכל מקרה, התכנון הוא להישאר עם הילדונת לפחות חצי שנה, אם לא יותר.
אני כרגע בשמירת הריון, מקבלת 60 אחוז ממשכורת שהיא לא משכורת הייטק כך שהסכום לא ענקי ואחרי הלידה אמשיך לקבל במשך 6 שבועות או 8 שבועות אם זה קיסרי- את הסכום הנ"ל.

אני מנסה לחשוב על רעיונות לא להתחרפן בבית עם הילדה וכן שנצא ונעשה פעילויות אבל שלא יעלו הרבה.
אני חיה בארה"ב באיזור די יקר וכל החוגים שיש פה לתינוקות ובכלל מאוד יקרים, גם עם כרטיסיות. לפעמים יש מבצעים שווים אבל זה די יקר (סביב ה-30 דולר לחצי שעה של חוג).
כמובן שאני אלך לטייל בפארק, סידורים וכו' וכמובן איפגש עם חברות שגם בחופשת לידה (ואני בתהליך להכיר כאלה) אבל ברור לי שבגלל הבחירה להישאר איתה אני בסוף אתקע כנראה עם הרבה נני ופחות אמהות (ולא שיש לי בעיה עם זה, אבל הייתי שמחה להכיר יותר אמהות שמרגישות כמוני, מבינות אותי וכו').

מה אתן עשיתן ב"חופשת" לידה? איך העברתן את הזמן אחרי ההסתגלות מבלי להוציא הון ולהיתקע בבית?

debby12

New member
מנהל
כשהייתי בחופשת לידה חישבתי את קיצי לאחור....

שנאתי את זה. היה מייאש לשבת בבית ולהחליף חיתול כל רבע שעה (בגילאים הקשים שבין שבוע ל-7 שבועות או משהו כזה יש להם תקופה שכל רגע הם מפציצים
, וכשהם לא מפציצים הם פולטים/מקיאים.

מצטערת שאינני אשת בשורות, אבל לפחות אני מספרת לך את האמת (שלי) בנושא.

אם את מתכננת להניק אז קחי בחשבון שיש כאלה שלא מרגישות נוח להניק במקומות ציבוריים, גם לא עם "סינר הסתרה" ואם זה כך אז זה מגביל.

אני תמיד ברחתי מזה אחרי 12 שבועות "בול" על היום, ועם הגדולה הסבים והסבתות עזרו לשמור על שפיות...

נסי למצוא ליסט-סרבים של נשים בהריון מסביבך אולי כדי להגדיל את המעגל החברתי של נשים שיהיו בחופשת לידה באותו זמן איתך. חייב להיות משהו.... אולי פייסבוק של הריוניות במנהטן?

וגם - זה יהיה בקיץ אז אולי פשוט תוכלי לטייל איתה בסנטארל פארק וכאלה...

מצטערת שלא הייתי יותר מעודדת....

טיולים בפארק וודאי שיהיה ומנסה להגדיל את מאגר האמהות

הטריות/בחופשת לידה דרך קבוצות שונות- בנתיים אין הצלחה גדולה מאמהות באיזור שלי.
&nbsp
אני רוצה להישאר איתה גם כי חיכיתי לה כל כך הרבה וגם כי תשלום למטפלת יהיה כל המשכורת שלי אז לא בהכרח שווה. אנסה למשוך חצי שנה ואולי אפילו יותר עד שתגדל מספיק כדי להיכנס לגן (מעדיפה להכניס לגן רק אחרי גיל שנה).
&nbsp
אין לי בעיה להכיר אנשים בכל מקום, מאוד חברותית אבל מפחדת שאמצה מהר מאוד את העניין של להסתובב סתם והחוגים למשל זה משהו שגורם להיכרות עם אנשים חדשים, מעביר את הזמן וכו'. האמת שאם התינוקת הייתה נולדת כפעוטה אני פשוט הייתי מארגנת חוג כזה אצלי בבית

זה הרבה עניין של אופי ..

... גם של האם וגם של התינוק/ת.
&nbsp
אני לא אוהבת "להתקע" בבית, וכשנולד הבכור מאד מהר התברר שהוא לא אוהב "להתקע" בעגלה או אפילו עלי כשאני לא בתנועה ... ככה שמהר מאד הבנתי שישיבה בבתי קפה ואפילו סתם סיבוב בקניון לא רלוונטיים - כי הוא סובל או דורש תשומת לב, מה שגורם לי גם לסבול או במקרה הטוב - פשוט לא להנות.
&nbsp
איך העברנו את הזמן (ומדובר בחורף) - בימים היפים יצאנו הרבה לטיולים בחוץ, כשהתחמם - בילינו על הדשא, פגשנו חברות ולחברים - בחוץ, במרחבים וגם בבתים - שלנו ושלהם. עד היום אני מעדיפה שמפגשים מרובי משתתפים ובעיקר מרובי ילדים - לא יערכו במסעדות, זה נראה לי לא נוח ולא מתאים.
&nbsp
בילינו בבית גם אחד על אחת - זו אומנות נרכשת, וגם התחרפנתי מדי פעם - זה חלק מהעניין כנראה.
&nbsp
חזרתי לעבודה אחרי חצי שנה, בלב כבד, ומבחינתי יכולתי להשאר בבית עוד קצת (אבל רק עוד קצת).
&nbsp
אגב, עם השני נשארתי בבית תשעה חודשים (אחרי "שמירת הריון" של חודשיים וחצי שבה התעקשתי לעבוד מהבית) - אבל זו כבר אופרה לגמרי אחרת ... עם שני ילדים - אין רגע דל, לא משעמם ולא "התחרפנתי" (כמעט) לרגע.

בהחלט תלוי באופי...

אני כבר חודש בבית בשמירה, יוצאת רק לרופאים ולקורס הכנה ללידה ודי מתחרפנת- כבר אין לי חשק לכלום, אפילו לא לקרוא או לראות טלויזיה.
&nbsp
אני מקווה בהחלט להכיר חברות חדשות עם תינוקות

&nbsp
לגבי קניונים- אין פה ממש קניון בעיר עצמה- העיר הזו היא קניון אחד גדול
זה בעיקר לטייל בפארק או סתם באיזורי קניות במיוחד אם לא רוצה להכניס אותה לסאבווי המלוכלך ומזוהם.

mykal

New member
מזדהה מאוד

עם מה שכתבה דבי, "חופשת לידה" יתנת כדי להתאושש את כיולדת,
ולתת לתינוק לגדול עם אמא.
אני יודעת שהרבה נשים רואות בחופשה הזו חופשה.--
אבל יש בה הרבה בדידות--לא רק כי את לא עם חברה, אלא כי גם החברות שתהינה לך, מתמודדות באופן זהה.
באופן אישי אני אחרי כל הלידות חזרתי אחרי 12 שבועות. ושמחתי לחזור.
נכון מטפלת זה יקר, אבל כדאי, כי שמרתי על מקום העבודה,
גם כי היא עשתה הרבה דברים שהקלו עלי. זה לתקופה, וזה בסדר.
מאחלת לך לידה קלה וגידול בנחת.

תודה

זה לא עניין שמטפלת זה יקר- אני לא סומכת על המטפלות פה. בתור גננת רואה אותן בפארקים ולרובן איכפת מהתינוקות/פעוטות ברמה מינמלית מאוד ויחד עם זה- המשכורת שהן דורשות היא פשוט המשכורת שלי כך שכבר מעדיפה להיות בעצמי עם הילדה ולהנות ממנה ולגדל אותה.
&nbsp
&nbsp

mykal

New member
מבקשת להתיחס למשפט

שכתבת, ושאני בהחלט מבינה את הראיה שלך,אבל...
הנה המשפט, מצטטת:"זה לא עניין שמטפלת זה יקר- אני לא סומכת על המטפלות פה. בתור גננת רואה אותן בפארקים ולרובן איכפת מהתינוקות/פעוטות ברמה מינמלית מאוד ויחד עם זה-"
אף מטפלת לא תהיה האמא של הילד שלך, רק את, גם אף גננת לא תהיה גננת טובה כמוך, ואף מורה לא תהיה זו שתתאים בדיוק להשקפת עולמך--הרגשית כלפי הילד שלך, ככה המציאות, כל אמא חושבת/יודעת/מבינה/מרגישה שהיא הכי
לילד שלה, וזה בסדר,
אבל ואבל גדול--אותן מטפלות ממלאות תפקיד, הן משגיחות על הילדים והן מקבלות שכר כמו בכל מקצוע יש טובות יותר ויש פחות.
ויש מעלה גדולה בלאפשר לילד הכרות עם זרים מטפלים, יש מעלה בכך לאמא שיכולה לשחרר גם זמן לעצמה ולחזור בכוחות מחודשים לילד שלה.
לכן, "הפחד/חשש" מטיפול של מטפלות לא אמור להדאיג אותך.
והאמא הטובה ביותר בסופו של דבר גם "זוכה" לביקורת מהילד שלה
על האימהות שלה. והילדים בטוחים שהם יודעים טוב יותר מה היה נכון להם.
(גם לך יש ביקורת על ההורים שלך, שבטוח השתדלו ע"פ הבנתם ויכולתם)

הדברים שלי כאן הם כדי לתת לעצמינו קצת פרופורציות על הגישה
והרצון להיות שם כאימהות בכל הכח והרצון והנשמה והענין עבור ילדינו.
אבל צריך גם להבין שיש אפשרות להיעזר בחוץ, וזה לא אסון.
אני כמובן מאחלת לך שתלדי בשלום ותהני מהיותך אמא נפלאה וטובה,
וההכנות שאת עושה חשובות מאוד.
לידה בזמן קלה, התאוששות מהירה והרבה נחת.

אז זהו, שהן לא משגיחות...

את יודעת כמה תינוקות אני רואה בעגלה שהמטפלת לא שמה לב שהם בוכים,ולפעמים אפילו מתעלמת?
&nbsp
ברור לי שלא כולן כאלה- יש באמת כאלה נפלאות אבל צריך לסמוך עליהן ואולי כשיגיע הזמן וארגיש שהספיק לי וצריכה את העבודה, באמת אעביר אותו לידיה של מטפלת שאסמוך עליה. כרגע לפחות המטפלות האמריקאיות- פחות מתחברת אליהן. מבחינת רובן- העבודה הא רק אמצעי להסתובב עם חברות והיחס לילד שמטפלים בו מאוד מינמלי. אני מצאתי את עצמי השנה הרבה עוזרת בפארק לילדים שלא מצאו את הנני מרוב שהיא הייתה רחוקה ולא שמה לב שהילד נפל או בוכה מסיבה אחרת.

את בטוחה שאין כלום בסביבה?

במרכז קהילתי, בספרייה וכו'? בישראל יש גם בקניון, לא יודעת אם יש בניו יורק. שאלת מה יש אמהות סביבך? או קבוצות של אמהות באינטרנט?

יש הרבה דברים, יש מרכז מסחרי ליד הבית ממש אבל עולה יקר

ולפי כניסות, אולי אוכל למצוא משהו במחיר סביר אם עושים כרטיסיה. כשזה יהיה רלוונטי יותר אלך לברר.
&nbsp
אני חלק מכמה קבוצות של אמהות ולרוב מה שעושים זה להיפגש בפארק או באחד הבתים אז זו גם אופציה טובה מבחינתי אבל יצא שכל האמהות שיוצא לי להכיר גרות ממש רחוק ממני.

יהלום29

New member
תשמרי על ראש פתוח

לידה ראשונה, ובעיקר קיסרי זה די טראומטי. החודש הראשון אחרי קיסרי קשה מאד וסביר שלא תרצי להסתובב בשום מקום.
בכלל החודשיים הראשונים בחיי תינוק הם קשים מאד , זה משהו שאי אפשר להבין עד שלא חווים את זה ולא משנה כמה יפחידו אותך.
אני בניגוד לאחרים פה דווקא מאד נהנית מחופשת הלידה שלי (בלי החודשיים הראשונים כמובן..) ובילד האחרון נשארתי בבית 10 חודשים.
לא יודעת מה יש אצלכם, אבל פה יש פעילויות מאד זולות דרך קופת חולים, או בחינם בקניון.
אל תשכחי שהפעילויות , גם אם בתשלום, בעיקר נועדו להכיר לך אמהות טריות אחרות. ברגע שתכירי אין לך צורך ללכת לפעילויות (התינוק בטח לא צריך את זה)
אז פשוט תנסי לחשוב על מקומות שמגיעים אליהם אמהות ותלכי לשם.

אכן, מנסה להיות מוכנה נפשית לזה

וצודקת- אולי אלך כמה פעמים ואז אנסה באמת להכיר את האמהות האחרות מעבר למפגשים האלה וניצור משהו משלנו.

debby12

New member
מנהל
על ראש פתוח - לכל הכיוונים

החיים הופכים לדבר הרבה פחות צפוי כשהופכים להורים.

למשל, אחרי שתתאוששי מניתוח הבטן (שזה התיאור הלא מתייפף של "קיסרי") יכול גם להיות שיחרפן אותך להיות איתה בבית שנה.

לא בהכרח כמובן... רק תשמרי על ראש גמיש. הורות היא שיעור ב"לא צפוי/אובדן שליטה" + "איך לא לשלוט על החיים שלך יותר". זה שווה את זה בהחלט! אבל אל תהיי קשיחה/קשה עם עצמך לדבוק בתכנית המקורית.

עוד משהו שכדאי קצת לחשוב עליו זה ביקורים של אמא שלך/חמותך. אם/לכמה זמן/ואיפה הן ישהו..... לפי מה שמתאים לך.

חח בהחלט שומרת על ראש פתוח

לא יודעת איך זה באיזורך, אבל פה ההיצע של המטפלות הטובות מאוד קטן. אני פשוט רואה איך הן מתנהלות וזה חוזר על עצמו בכל מיני פארקים שיצא לי להיות אם בגלל העבודה בגן ואם בגלל בייביסיטרים. זה לא עניין של להיות הכי טובה שיש- זה עניין שאני רוצה שישימו לב כשהילדה שלי נופלת ויתייחסו לזה, ולא ידברו בטלפון כל הזמן בזמן שהילדה בוכה ורוצה לאכול וכל מיני כאלה דברים- לי זה נראה בסיסי, לא יודעת...

&nbsp
החיים שלי בשנים האחרונות הכי לא צפויים שיש כך שאני מאוד פתוחה לשינויים ובגלל זה גם לא קובעת שרק בגיל שנה היא תיכנס לגן, אלא פשוט רוצה לראות איך יהיה לי ואם כן יהיה לי טוב עם זה- אני אמשוך לשנה ואם לא- אחרי חצי שנה נמצא פתרון.
&nbsp
כרגע רק ההורים שלי מגיעים והם יהיו בסאבלט, אמורים להגיע יום לפני התל"מ שזה למעשה שבוע אחרי הקיסרי במידה ונעשה קיסרי. יהיה טוב עם קצת גבולות וישירות מצידינו והרבה אורח רוח מצידם והבנה שאנחנו לפעמים זקוקים לשקט ולאינטימיות שלנו כמשפחה חדשה.
&nbsp
חמותי אולי תגיע בהמשך במידה ובעלי יאלץ לנסוע לארץ לכמה ימים לסדר משהו ביורקרטי.

אני דווקא חושבת שעצם העובדה שבחרת לעבוד כגננת

והניסיון הקודם כבייביסיטר - והעובדה שאת אוהבת את זה מאוד, בטוח תרמו
ובעיניי לא צריכה להיות לך בעיה להישאר בבית עם התינוקת
גם אחרי חופשת הלידה הרשמית .
לגבי איך לא להתחרפן - אז באמת לצאת כמה שיותר מהבית
לא משנה לאן בהתחלה - למכולת, לסידורים, וכו'
כשהיא גדלה אז לפרוס מחצלת בפארק/גן שעשועים אפילו כל יום .
כשהיא גדלה - לסגל ממש סדר יום (כמו בגן) שעוזר לך ולה.
לגבי חברה - את לא צריכה הרבה חברות, מספיק שתתחברי לאמא אחת
(גם אם גרה רחוק יותר אז פעם את תגיעי פעם היא תגיע) וזה עושה הבדל גדול.
תמשיכי לקרוא ולכתוב בפורומים - זאת גם סוג של חברה
מאמינה שיהיה לך כיף (וגם קשה)

שיהיה בהצלחה

debby12

New member
מנהל
אולי במפגשים של "הכנה להנקה"?

בהנחה שאין לך "אנטי" להנקה, אולי שווה לנסות ללכת לכמה מפגשים של הכנה להנקה. זו נראית לי דרך מעולה לעשות חברות חדשות שצפויות ללדת בערך באותו הזמן.

בד"כ הם נערכים על ידי איזה breastfeeding center ולא עולים מי יודע מה הרבה כי אלה מרכזים שלא למטרת רווח. בנוסף, זה יכול להציל לך את ההנקה מה שיחסוך לך הרבה יותר כסף ממה שזה יעלה במחירים של תרכובת מזון לתינוקות (תמ"ל) - ואז הרווחת שלוש פעמים - גם חברות, גם כסף והכי חשוב - מזון מיטבי לבת שלך והטבות בריאותיות לך ולה.

debby12

New member
מנהל
2 מחשבות (אחת לזה ואחת חדשה)

1. נסי מפגש שלא קשור לישראליות. נגיד כמו הסדנה בת השעתיים הזאת (סתם כי זאת הראשונה שעלתה לי בגוגל). מקווה שתפוז לא ידפוק את הקישור

http://www.bimc-obgyn.com/breastfeeding-center-of-manhattan.html

2. בנוסף, בהנחה שהכיוון לניתוח קיסרי ממשיך, ממליצה לך על רשת התמיכה של ican שתעזור לך להבין אם אכן אין ברירה וגם תוכלי לעשות דרכה חברות חדשות שיכולות לתמוך...

http://www.ican-online.org

למעלה