שרשור ZEN

debby12

New member
מנהל
שרשור ZEN

אילו טיפים יש לכן לשחרור הלחץ ממירוץ החיים/עכברים? (חוץ מלישון כל אחה"צ בשני ימי סוף השבוע....)

עדיקים

Active member
נתחיל שאני כמוך אם מתאפשר לי נחה/ישנה צהריים בסופ"ש

כמעט תמיד מתאפשר במיוחד בתקופה האחרונה שבגלל מזג האויר יוצאים פחות. כשיגיע הקיץ זה בטח ילקח ממני כשנלך לים/בריכה בשבתות.
אוהבת לראות טלויזיה ולכן אצלי כל יום נגמר בצפייה בטלויזיה, זה הכייף שלי.
אני אוהבת מאוד את המטבח ולאחרונה גיליתי שלמרות שזו עבודה קשה עדיין המטבח חברי הטוב, שוב עוזר לי לשחרר לחצים ואני מוצאת את עצמי מבשלת ומפנקת משפחתי.
יציאה זוגית בהחלט עוזרת לשחרור הלחץ. בתקופה האחרונה בגלל בעיות בריאותיות של ההורים זה קורה לנו עוד פחות מהעבר אבל מקווה שעכשיו נתחיל שוב לצאת כי זה בהחלט שינוי אוירה.
מה הייתי רוצה לעשות? לצאת יותר עם חברות, לבלות יותר עם חברות. לפני כשבועיים יצאתי בערב עם חברות וזה היה שינוי מרענן. גם את זה צריכה לעשות יותר.

MiaJoy

New member
זן ואומנות החזקת החיים

אני מוצאת את עצמי לפעמים במירוץ מטורף שלעיתים קרובות אני נעצרת ותוהה איך עף השבוע. ילדות, חוגים, בית ספר - הכנת שיעורים, גן, הסעות, חברים, עבודה במשרה מלאה, תחזוקת בית, תחזוקת בעל, הורים מבוגרים מדי, ילדים צעירים מדי, ילדים עם קשיים חברתיים שצריך להסיע, להכיל, להביא חברים לתווך אחרת אחת תישאר אצלנו בבית עד גיל 40...
בעל שעובד בשעות מטורפות יותר ממני (כמעט שמונה בערב והוא רק התחיל את היום). אני מתה להכניס התעמלות, בהייה בטלוויזיה - כלום. פעם היו סופישבוע רגועים שהשתרעו מאופק לאופק וכללו שנ"צ, שלל עיתונים, המון זוגיות והמון מנוחה. היום כל סופשבוע אני עושה משהו עם הילדות: פיקניק עם חברים, טיולים עם חברים, יציאות משותפות. העיקר שיוציאו מרץ... השהות הזאת עם מבוגרים נותנת לי קצת פורקן ומאפשרת הוצאת קיטור. אני בוכה המון. זה עוזר לי בתקופות מאוד לחוצות שאני פשוט בוכה את נשמתי - גם זה עוזר במשהו. יציאה עם חברות נותנת לי המון אנרגיה אז אני מכריחה את עצמי גם שאני מתה לישון לצאת פעם בשבועיים. מתה לצאת עם הבעל אבל בשנים הקרובות לצאת בספונטניות לקפה, או קולנוע לא יקרה.

debby12

New member
מנהל
תגידי, את אחותי האובדת?

תיארת את רחשי היום יום שלי - מינוס שלוש חיות בית ועוד תריסר "תיקים" שונים שיושבים עלי

הזכרת לי את האימרה של אבא שלי

Life begins when the kids leave the house and the doge dies.

ואכן - ילדיו פרחו מהקן, הכלבה הנוירוטית נפטרה, והוא מאושר כציפור דרור... (ומבלה חורפים בחצי הכדור הדרומי)

debby12

New member
מנהל
תודה

לצאת עם חברות זה טיפ חשוב בשבילי באמת. המטבח לא יעזור לי הרבה.

debby12

New member
מנהל
הוא עושה לי "טוב מדי" אולי...

מהבחינה הזו שזו נדמית עבודה אינסופית בלופ, למרות שהיא מרתקת.

אין המון הזדמנויות עבודה כאלה בסביבותי (גם בתוכן וגם בשכר). זה לא שאני גרה בעמק הסיליקון....

להתחיל לאהוד קבוצת ספורט

כשיושבים במגרש ורוצים בנצחון הקבוצה, חושבים רק על זה.
לשיר ולעודד את השחקנים (למרות שזה מרגיש קצת דבילי) ולפעמים גם לצעוק זה מוציא אנרגיות.
שבוע שעבר כאב לי הגב בקושי ישבתי וקמתי. הלכתי למשחק והאדרנלין ריפא אותי
.

לפעמים, שהעייפות הורגת אותי - אני תופסת מנוחה של חצי שעה גם באמצע שבוע (לרוב בשש בערב). גם זה מוסיף אנרגיות.

debby12

New member
מנהל
ואללה - אחלה רעיון עם הקבוצת ספורט

ואם זו קבוצת גברים צעירים אז גם יש על מה להסתכל
.

אם אכנס למיטה בשש בערב אין סיכוי שבעולם שאצא ממנה לפני הבוקר שלמחרת. דובת קוטב ידועה אני.... ומעריצה אותך על כוח הרצון

כשהולכים לישון בשש כל עשר דקות יש אחד

שבא לבדוק אם את יודעת/ זוכרת/ יכולה/ תעזרי לו/ רעב.....
<יש עוד מה לעבוד בחינוך....>
לפעמים כבר עדיף לקום

אצלי זה שכל יום בדרך לגן

מקשיבה למוסיקה- יש לי כמה שירים שאוהבת לשמוע. מוסיקה בכלל מרגיעה אותי אבל היא לא יכולה להיות רגועה מידי כי אז זה כבר עולה לי על העצבים.
&nbsp
לי גם מאוד עוזר לאפות אם כי מאז ההריון ומאז שאין לי ממש מקום לחומרי האפייה אז הם תקועים בארון גבוה יחסית- אני בקושי אופה.
&nbsp
אני בעד למצוא משהו יומיומי שנותן שקט פנימי- אם זה ללכת לשתות כוס קפה לפני העבודה, אם זה להקשיב למוסיקה ובעיקר- להקשיב לעצמנו ולגוף שלנו.

עוד כמה דברים

כמובן לעשות ספורט.
אבל הרבה פעמים מה שנותן לי אוויר זו הציפיה למשהו שיגיע - הצגה/טיול/ מפגש.
משהו שהוא לא שגרתי ואפילו לא חייב להיות בתאריך קרוב, אבל התאריך יהיה על הלוח.

למעלה