איך היה השבוע שלי

אחד הילדים בגן אמר שחלם עליי בלילה

שכבר בוקר והוא רואה אותי בגן ושהוא ממש התגעגע אליי.
אמא שלו אמרה שהוא היה מוכן לצאת לגן בחמש בבוקר וכל הזמן דיבר על זה שהולך לראות אותי.
&nbsp
מהמם קטן

חגגתי יומולדת פעמיים השבוע לפי התאריך העברי ולפי התאריך

הלועזי. וזה לא היה באותו היום

אפילו לא עשינו משהו מיוחד אבל משהו בימים האלו היה כיף.

בעבודה, בדר"כ חוגגים אצלנו ביחד לילידי החודש עם כיבוד פירות/ עוגה.
הפעם, עשו תותים בקצפת ! היה טעים ומיוחד (וגם המתנגדים לאירוע החגיגי הנ"ל, טעמו ונהנו).

עדיקים

Active member
חגגנו יומולדת

הבן המתוק שלי חגג יומולדת. עשינו מסיבה לילדי הכיתה. חגגתי איתו בדייט זוגי וגם עשינו לו מלא הפתעות בבוקר היומולדת. בשישי האחרון הכנתי לו עוגה נוספת להמשך החגיגות, החגיגות ימשכו גם השבוע כשנחגוג עם המשפחה המורחבת.

debby12

New member
מנהל
וואו - איזה כיף. הרבה מסיבות....

סחטיין על ההשקעה
. בן כמה חתן השמחה?

עדיקים

Active member
אצלנו חוגגים לילדים שבוע לפחות

יש בכיתה, בצהרון, עם המשפחה של האיש ועם המשפחה שלי.
השנה קיבל גם אירוע כיתתי מחוץ לשעות הלימודים שזה תוספת.
אפילו בחוג מביאים משהו מתוק לכל הילדים ובסוף החוג מזכירים את יום ההולדת.
בגלל זה יוצא לנו חגיגות ארוכות ביותר כי לא תמיד מצליחים להפגש עם המשפחה בשבוע היומולדת. השנה לא חגגנו עם המשפחה של האיש לצערי מקוה ששנה הבאה כולם יהיו בריאים ונחגוג גם איתם.
החתן בן 7, ילד גדול

debby12

New member
מנהל
הו, מעולה

גם קטינא בת 7. אולי נשדך ביניהם מתישהו, למרות שלדעתי את לא רוצה כזו כלה חזקת אופי

debby12

New member
מנהל
שגרתי יחסית. הכי טוב שגרתי

לא נסעתי לשום מקום.

בת ה-7 חפרה לי במוח כך ערב שעה על התככים והבעיות בין בנות נבחרות בכיתה (עד כדי כך ש-4 נבחרות הוזמנו לשיחת מוטיבציה ובירור אצל היועצת
. למותר לציין שקטינא שלנו היא בין המובחרות). בקצב הזה אוזלת לי האמפטיה והסבלנות, אבל אני משתדלת לשמור על ארשת תומכת.

ביום ראשון הצטרפתי להחלקה משפחתית על הקרח אבל נכשלתי קשות. כאב לי רק מלעמוד על המחליקיים

בן זוגי נסע לנסיעת עבודה. אני לגמרי מושתקת
. מקווה שהוא נהנה <שבוע העבדוה פה נגמר רק עוד איזה 24 שעות>

חברה שלי ילדה בן ראשון - אבל היא רחוקה עכשיו מרחק כמה שעות טיסה. אני סקרנית לשמוע את סיפור הלידה אבל לא רוצה להציק... ולבקר פנים אל פנים לא בא בחשבון.

ויש למה לצפות בסופשבוע - בת מצווה ענקית של חברים.

לא נסעת השבוע, אבל נקרא שלרגעים אם יכולת היית נוסעת...

תככים ומזימות דווקא נשמע מעניין לעומת תיאור שידור חוזר של מהלכי כדורגל שהיו בהפסקה הגדולה
.
למה שיחה אצל היועצת? אין מורה - מחנכת לכל הארבע?

ומה זה בת מצוה ענקית?
אחרי התיאור של הבית יוצא הדופן שהיית בו, אשמח לקרוא על בת מצוה ענקית (אצלנו הבן לא מסכים למסיבה משפחתית)

debby12

New member
מנהל
כן, יש בזה משהו

יש מחנכת אבל יש גם יועצת בית הספר שתפקידה לתווך בנושאי התנהגות וילדים שלא מסתדרים ביניהם. כמו שהזכרתי בשרשור אחר, אחת האמהות - במקום להתקשר אלינו - התקשרה ליועצת וביקשה שתזמן את הילדות לשימוע פורמאלי (ואני מודה, בענווה, שכנראה קטינא שלנו חזקת האופי הרוויחה את מקומה ביושר בשימוע. אם כי הבת של האמא המתקשרת מאחורי גבנו לא טומנת את ידה בצלחת כנראה
). קטינא התלוננה שהילדה השניה חתכה אותה כל הזמן ולא נתנה לה לדבר ולתת את גירסתה. אין לי מושג- לא הייתי שם.... מה שאני כן יודעת שכל היועצות איתן ניסיתי לדבר בעבר היו בזבוז זמן = לא נתנו שום עצה מיוחדת לשיפור המצב. אז אני מניחה שעיקר הרעיון היה פשוט השימוע עצמו.

הבת מצווה - פשוט משפחה ותיקה פה אז יש להם הרבה מכרים. אבל שכחתי בכלל שלחלק העיקרי לא הוזמנו

בד"כ בר/בת מצוות פה כוללות 2 רכיבים עיקריים. עלייה לתורה ביום שבת בבוקר - סדר גודל של 3 שעות לשבת על כסא ולהתפלל/לצפות בעולות/לים לתורה. סיוט. מי שהטלפון שלו מצלצל דמו בראשו - גם אם רק מנסים לכבות...(הסדרנים מקפידים).

ובסיום האירוע - מוגשת בד"כ ארוחת צהריים חלבית קרה למוזמנים [= סלט ביצים, בייגלים, גבינת שמנת. עלי גפן ממולאים קרים מקופסה, זיתים, סלט חצילים במיונז כמו מהסופר, סלט עלים ירוקים ולצידו איזה רוטב תעשייתי. בקיצור - לא משהו שמצדיק את הסבל שקדם לו.

לזה הוזמנו. לא היו מקומות ישיבה לכולם. בת ה-7 נמסה מייאוש ושעמום ואני נזכרתי למה אנחנו לא חברים בבית הכנסת. אחר כך חיכינו בתור ארוך לארוחת הצהריים הקרה.

בקיצור - הנאה גדולה זה לא. זה הורס חצי מיום שבת ורואים את הורי כלת השמחה לשניה וחצי. אבל צריך ללכת - אין מה לעשות...

בערב עצמו היתה ארוחת ערב ומסיבה עם די ג'יי במלון בסביבה (לא מלון סופר מפואר - אבל מלון בסדר). הקטע הוא שקיבלנו הביתה בדואר הזמנות לשתיהן, ובארוחת הערב ביקשו לבחור מנה למבוגרים (דג, או בשר או צמחוני). אז כתבתי חזרה עם הבחירות שלנו ואז כתבו לי חזרה: "אה, סליחה. זו אי הבנה. רק בת -12 שלכם מוזמנת לאירוע בערב - לא אתם..."

עד כאן תיאור שגרתי של בת מצווה בתפוצות.

בת ה-12 שלנו סירבה לכזה, וממילא כבר איננו חברים בשום בית כנסת כך שגם לו רצתה זה לא אופציה (זה עולה אלפי דולרים בשנה. שילמנו כמה שנים אבל אז התייאשנו, בעיקר כי אף פעם בחיים לא הלכנו.... וכל פעם שהלכנו - התייאשנו והשתעממנו)

היא גם מסרבת לקרוא בתורה או משהו כזה (היא כן הולכת לאיזה בית ספר של יום ראשון) ואנחנו לא מכריחים בנושא הזה

אז כנראה שנערוך לה מסיבה בגינה וזהו - עם קייטרינג או משהו. ואולי גם איזו צלמת אם נגדיל ראש. בנוסף - הודעתי לה שאם היא לא קוראת בתורה היא צריכה לשאת נאום תודה להוריה המדהימים. והיא אמרה בסדר - שזה עדיף לה על פני לקרוא בתורה
.

עדיקים

Active member
גם בנות עולות לתורה בבית כנסת?

את זה אני קוראת פעם ראשונה.
נקרא באמת ארוע עמוס והרבה פחות כייפי לילדה. שמחה שבחרה מה שמתאים לה וכמובן שזה מתאים לכם.
הכי כייף לקבל ברכת תודה מהילדים, לא רואה את שלי מוכנה לעמוד מול אורחים ולעשות את זה. בגדול אנחנו לא חובבי האירועים הגדולים ויש לנו עוד כמה שנים עד שנגיע לשם למרות שזה מתקרב בצעדי ענק ואוטוטו זה כאן.

Ani15

New member
גם בישראל

קוראים לזה "יהדות מתקדמת" ומותר שם לאמא לעמוד ליד הבן או הבת בזמן שהם עולים לתורה, וגם לשבת איתם בתפילה, והיא לא חייבת לשבת ביציע הדחויות המשפיל ולראות איך אחרי שנים של הנקה וטיפול וגידול וחינוך, הדת שלה מכירה רק באבא שלו כהורה חשוב. בקרוב אצלך.

עדיקים

Active member
חידשת לי, לא מכירה את זה

אני לא מרגישה דחוייה ביציע, אולי כשנגיע לרגע זה ירגיש לי אחרת. באירועים משפחתיים שהייתי היה לנו דווקא נחמד.

michal@gal

Active member
מנהל
באמת חכי שזה יגיע

אני לא הרגשתי דחויה ביציע באירועים משפחתיים, בעיקר בגלל שאת רוב הזמן ביליתי בלקשקש עם בנות המשפחה בחוץ.
כשזו הייתה הבר מצווה של הבן שלי, ההרגשה של דחויה ביציע, מאחורי הוילון, משתתפת רק בזריקת סוכריות מרחוק, היכתה בי חזק.

debby12

New member
מנהל
כן - גם בנות עולות לתורה. זה היה אגב

בית כנסת קונסרבטיבי, לא רפורמי - אם זה משנה משהו.

וכל מיני בני משפחה התכבדו וקראו לצידן/איתן פסוק פה, פסוק שם [זו היתה בת מצווה משותפת של שני בנות. יש יותר ילדים בני מצווה משבועות בשנה אז חולקים....]

אמא ואבא של כלת השמחה עמדו שם לצידה חלק מהזמן ואמא שלה קראה קצת גם. האב דווקא לא.

וזרקו עליהן סוכריות כשהן סיימו.

האמת שזה בית כנסת שאני לא כל כך אוהבת כי אין שם שום אישה בתפקיד רשמי (הרב, חזן וכו' - כולם גברים. בשבילי זה יותר מדי הגמוניה גברית). אבל כנראה שהכל יחסי...

חגגתי יום הולדת

המתנה הלא מוצלחת של הרופא שלי הייתה לומר שההעמסת סוכר לא יצאה משהו וביום שלישי אמורה לעשות העמסת סוכר של 100 על כל המשתמע מכך. נקווה לטוב. בנוסף גם יש לי אנמיה חמורה אז התחלתי לקחת כדורים שעושים בי קצת שמות אבל יותר טובים מכדורים אחרים שלקחתי בעבר...
&nbsp
חוץ מזה, חגגו לי בגן והיה מקסים
הילדים ממש התרגשו מהיום הולדת שלי. פינקתי אותם ביוגורטים שהם ממש אוהבים ובבייגלים מ- H&H עם גבינה/קוטג' וקניתי מתנה לגן- פאזל ריצפה של תיבת נוח
בד"כ אני אוהבת לפנק עם ארוחה גדולה וחגיגית אבל לא נהוג בביה"ס אז רק הבאתי בקטנה את היוגורט והבייגלים והבאתי מתנה כמו שבד"כ הילדים בגן מביאים מתנה לגן.
&nbsp
מחר מתחילים את קורס ההכנה ללידה- מרגש!!!!
לא יאמן.

למעלה