ואיך אתן עם חוק השקיות?

עדיקים

Active member
אצלנו בסופר שהיו אורזות יש גם עכשיו

אני לא אהבתי אז כשארזו ובטח לא היום כשיכולות לעשות יותר בלגן מפעם. מעדיפה תמיד לארוז לבד.

michal@gal

Active member
מנהל
אני שונאת לארוז

גם שונאת לפרוק בבית.
אהבתי שחסכו לי חלק מהעבודה.

אני אוהבת לפרוק בבית.

הבעייה עם לארוז לבד היא שתמיד יוצא שאת מעכבת קצת את הבא אחרייך, וצריכה לעשות הכל מאוד מהר - כי את קודם מוציאה מהעגלה (וצריך גם שהסרט הנע יתקדם כדי לשים הכל) ורק כשאת מסיימת את מתחילה לארוז - ובינתיים הקופאית כבר העבירה לא מעט מוצרים, וכך תמיד נוצר פיגור באריזה.
מצד שני, בחו״ל היו אורזים לי, אבל העסיקו לעתים תכופות אנשים עם מוגבלות שכלית כאורזים - ותמיד הם היו אורזים לי את המרק החם עם הגלידה, וכו׳, והייתי צריכה מייד עם היציאה מהסופר לארוז מחדש, כדי שהם לא ייעלבו...

debby12

New member
מנהל
מעניין - מה הקשר בין השקיות לאורזים?

יש לך מושג למה קודם היו אורזים ועכשיו אין? לא ברור לי הקשר בין השניים

אצלנו יש חוק שקיות מזה שנתיים בערך. אבל שירותי האריזה לא השתנו. לא תמיד יש אורזים. האמת שבד"כ הקופאי/ת אורז תוך כדי (יש להם מין וו שמחזיק את השקית פתוחה). והם עושים את זה בין שאלה שקיות ניילון או שיש רב פעמיות

אורז שהוא אדם נוסף זה יותר נדיר

אני בד"כ מוותרת על הטובה ואורזת בעצמי בזמן שהן מעבירות בקופה כי 4 ידיים זה יותר מהר משתיים...

יש סופר אחד שבו אפשר בכלל לסרוק לבד את המוצרים ולשים בשקיות - מקבלים מין סורק אלחוטי שמחזיקים ביד. ואז בקופה רק משלמים. בדיוק השבוע ניסיתי את זה וזה לא צלח - היה צריך להוציא מהשקיות ולסרוק מחדש. לא אנסה שוב... אבל אחרים נראים מרוצים מאוד

עדיקים

Active member
בארץ בשופרסל יש קופות שאפשר לעשות לבד את החשבון

לי זה מאוד נוח כשאני באה עם קניה לא גדולה במיוחד. נראה לי שזה שונה מאיך שזה עובד אצלכם. כמובן שיש גם קופות רגילות בסופרים האלה.
אני אף פעם לא נותנת לאורזות לארוז לי ועכשיו עם תיקים רב פעמיים בכלל. הן לא יודעות לארוז כמו שאני אוהבת. קשה לרצות אותי ואני עושה את זה בשמחה. זה כבר מוכן לפירוק בבית בדיוק כמו שאני אוהבת.

michal@gal

Active member
מנהל
בעצם כן מפריע לי

לא מפריע לי שאין שקיות בקופה, כן מפריע לי שעכשיו במחלקת ירקות ובשר במקום שקיות גופייה יש שקיות רגילות, יותר קטנות.
במחלקת ירקות עכשיו לא נוח לקשור את השקית.
במחלקת בשר ודגים השקיות פשוט קטנות מדי.
באירופה יש שקיות גופיה דקיקות בכל המחלקות.

עדיקים

Active member
חשבתי שיהיה לי קשה וטעיתי ממש אוהבת את האין שקיות

לא צריכה בסוף הקניה לאסוף מלא שקיות ולשים במתקן של איקאה
כשכבר אין בו בכלל מקום. בסוף הן יגמרו השקיות שנמצאות שם אבל יקח עוד קצת זמן מרוב שאגרנו כל-כך הרבה.
אני בעד כל דבר לטובת הסביבה ומודה שחוטאת בעצמי בתחומים שונים אבל דווקא השקיות הרב פעמיות התגלו לי כפתרון מעולה לקניות. הרבה יותר נוח.
בתיק יש לי קבוע תיק רב פעמי מתקפל קטן אם אני עוברת לקנות משהו קטן בסופר ובאוטו יש לי קבוע תיקים שכשאלך לסופר אשתמש בהם.

debby12

New member
מנהל
החוק בישראל חל רק על סופרמרקטים?

במחוזותי הוא חל גם על חנויות אחרות - למשל חנויות בגדים, או סופר-פארמים למיניהם

mykal

New member
כן רק על הסופרים

מענין הבת שלי הזכירה לי שתי רשתות (אחת של ביגוד ואחת של הנעלה)
עד לאחרונה המוצרים היו ניתנים בתוך ניר שהתחתית היתה רחבה.
ועכשיו הן עברו לשקיות ניילון עם ציור וכיתוב.

michal@gal

Active member
מנהל
רק סופרמרקטים ורק רשתות גדולות

ליד הבית שלי עדיין יש סופרמרקט של רשת קטנה שבו יש שקיות כרגיל.

פה ב-whole food אם אתה מביא שקיות בד

איתך יורדים כמה סנטים מהחשבון, וזה במטרה לעודד שימוש בשקיות בד.
בעיני זו דרך יותר חיובית.

למעלה