חרדות מחדשות על "ילדות" שנרצחות

debby12

New member
מנהל
חרדות מחדשות על "ילדות" שנרצחות

הכיסוי החדשותי של הרצח של הילה נגר מדיר שינה מעיני

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4909017,00.html

תקופה ארוכה היא הסתירה את הקשר הזה, והאלימות/התעללות מהמשפחה שלה, שכנראה בכלל לא ידעה

אחרי זה כתוב שלאנשים היתה תחושה - אבל הם לא הצליחו לעזור לה.

היא אמנם כבר בוגרת אבל היא "ילדה" של מישהו. ....

בתור אמא לשלוש ילדות (בלי מרכאות כרגע....) איך אני אמורה לישון בשקט בלילה כשיש אפשרות שעוד כמה שנים הם יחברו לאיזו חיית אדם שתפוצץ אותן במכות ובסוף תרצח אותן -- וכל זה כשהן מסתירות ממני את זה במשך תקופה ארוכה של התעללות?

אני מבינה (מקריאה וכאלה - עדיין קשה לי לתפוס) שבמצבים של אישה מוכה כחלק ממשפחה, וכשיש ילדים וצריך פרנסה וכאלה אז זה מאוד מורכב ולא צריך לשפוט. אבל רבאק - פה היא לא היתה נשואה לו, לא היו להם ילדים משותפים, ובכל זאת היא המשיכה להתראות איתו מרצונה החופשי. זה בלתי נתפס בעיני. וגם - מפחיד מאוד שאחת הילדות שלי תגדל להיות בוגרת כזו.

מה לדעתכן, אם בכלל, אפשר לעשות כדי למזער את הסיכויים?

MiaJoy

New member
להעצים, לחזק ולהתפלל חזק!

מכירה הרבה נשים חזקות ואסרטיביות שנקלעו למערכת יחסים לא בריאה: נשים חזקות, עצמאיות, עובדות, בעלת מעגל חברים. נראה לי כי הסטירה הראשונה כל כך משתקת ואת כל כך מתביישת שדווקא את שנחשבת חזקה ומדהימה חטפת אותה שאת מדחיקה מה עוד שתמיד התוקף מתנצל ויורד על ברכיו ושולח מתנות ונשבע שלעולם לא עוד ואז חוזרת עוד תקופה של ירח דבש סוער ושוב מכות...מעגל כזה. הראתה לי מישהי אסופה של טבעות וצמידים על כל מכה הוא היה מגיע עם תכשיט יקר ומתנצל עד עפר ושוב...
אני מאמינה שעם הסטירה הראשונה יש לקום וללכת גבר שמכה פעם אחת לא מתפלק לו בטעות הוא תמיד יכה שוב.
ובקשר לבנות? מנסה לחזק מעכשיו להטמיע בהן יכולות, להעצים אותן לטרחן להן שלא יתפשרו אפעם ולהתפלל שתמיד תהיינה מוגנות ומאושרות.

שלגיה73

New member
חשוב לזכור

שלא הכל תלוי בנו, ההורים
ויכול להיות הורה מדהים שמגדל את הילדים שלו ומחנך אותם להיות אנשים מופלאים וזה לא קורה
&nbsp
אני כל הזמן מלמדת (גם במעשים, לא רק במילים) שלא נשארים במקום שבו לא מכבדים אותך, לא מתייחסים אליך כראוי. זה מתחיל ממש מהקטנות- הבת שלי נהנית לחפור לי באיזו נקודת חן, ולפעמים החפירות שלה הופכות לממש מציקות. אני לא מאפשרת לה להציק לי, גם כי זה באמת לא נעים וגם כדי להעביר לה מסר שהיא לא צריכה לסבול בשביל אף אחד. גם כשאנחנו מגיעים למקום, ואפילו אם זה מקום שביקשו ללכת אליו, ושילמנו כניסה, ואחרי כמה דקות הם לא נהנים בגלל שהסביבה לא נעימה להם- נעשה אחורה פנה. חשוב לי שידעו להקשיב לאינסטינקטים של עצמם ולא להישאר רק כי לא נעים או כי שילמנו.
&nbsp
וכמובן גם בדיבורים על זה שלאף אחד אסור לעשות משו לא נעים לאחר

mykal

New member
רוצה להוסיף משהו--

אחת הבעיותשל הבנות לגברים מכים שבגלל זה הן לא מתרחקות--
הם מחזרים מדהימים, הם אלה שירעיפו ממילים חמות ומתנות,
ותשומת לב --שכל זה נובע מהרבה קנאה לבת הזוג.
היתה לי תלמידה--שכך שנתיים היתה קשורה לבחור כזה--
אמא שלה לא הצליחה למנוע ממנה, הוא הכין לה כריכים לביה"ס
וליוה אותה כל יום ואסף אותה בסוף יום, הואלקח אותה לבילויים,
אבל היא חטפה מכות, כל פעם שלא נשמעה לו.
יום אחד הגיעה ללימודים--וראיתי משהו מוזר, יצאתי איתה לטיול מחוץ לעיר,
(ע"ח יום הוראה, המנהל החליף אותי) וכשהיא ספרה, שוחחנו,
לקחתי אותה למישהיא שזה תחום העבודה שלה לעוד שיחה,
היא פחדה לא לחזור אליו --הייתי איתה במשטרה,
והם הזהירו אותו לא להתקרב אליה. כבר חלפו נים מאז, היא היום מורה,
ומודה לי--הפחד לחטוף מהם כשמודיעות על עזיבה לא פחות
מפחיד מלהשאר שם.

לפי העיתונים במקרה של הילה נגר, המשפחה היתה כבר מודעת

ונסתה להרחיק אותו ממנה ואותה ממנו.
הכתובת כבר היתה על הקיר.... עצוב.

איך למנוע?
אולי ע"י שיחה על מקרים ועל פתרונות (לדוגמא - לספר לחברה/ מקלט לנשים מוכות) כדי שהמידע (למקרה של צרה) כבר יהיה משהו שיושב בראש.

<זה מה שאני מנסה ללמד את הילדים שלי למקרה שמישהו יפגע בהם>

למעלה