אני בדיכאון?

anonymous50

New member
אני בדיכאון?

שלום,
אני כותבת כאן די בחשש ...אני חודש וחצי בערך אחרי לידה ..לידה שלישית ואני מרגישה תחשות שלא חוויתי אחרי ההריונות הקודמים..
מידי פעם אני מרגישה כמו דאון כזה..מין תחושה של עצבות שמשתלטת עלי...רצון לבכות ומין מועקה קשה שמלווה בהדפיקות לב ומין תחושה של כאב בטן לא נעים כמו במצב של חרדה וממש מתלווה לזה תחושה ממשית של פחד..אני לא מצליחה לשים את האצבע באופן מדוייק מה בדיו קורה לי או מה בדיוק מפריע לי ..והדמעות מתחילות לזלוג בלי שליטה..זה מלחיץ אותי ברמות..אני לא חווה את התחושות האלו כל יום כל היום אבל כשזה קורה ה מלחיץ אותי כל כך...ומפחיד אותי שאני נכנסת לאיזה שהוא סחרור חלילה..משהו שאני לא מצליחה לשלוט בו...זה מין מעגל כזה שהמחשבות מתרוצצות והפחד הוא שברגע שזה קורה הראש לי עף בלי שליטה למחשבות מאוד לא נעימות...אני ממש מבקשת ממי שקוראת את זה וחוותה סוג של מצב כזה או דומה שתשתף אותי מה היא חושבת...והאם אני אצא מזה?? אני חוששת להתחיל טיפול כל שהוא שיהיה כולל טיפול בכדורים בגלל שמפחיד אותי המחשבה על ההשלכות של זה ,מצד שני אני גם כל כך לא מרגישה שחזרתי לעצמי ואני כל כך רוצה להיות שמחה עם הבנות שלי ובעלי..רוצה לחזור לשגרה רגילה..שוב אני רק מדגישה שזה לא כל היום וכל הזמן אבל בפעמים שזה קורה זה ממש מלחיץ...
איך אפשר לדעת האם זה דיכאון שאחרי לידה או פשוט פרץ הורמונלי טבעי אחרי לידה??
אני אובדת עצות וחוששת...
ממש מודה מראש כל מי שתוכל לעזור מנסיונה...
תודה והמשך יום נפלא,

debby12

New member
מנהל

אני לא מומחית גדולה בנושא... וגם אין לי נסיון אישי לחלוק.

נדמה לי שחודש וחצי אחרי לידה זה בדיוק סיום משכב לידה כך ש"פרץ הורמונלי" זה לא נראה לי בשלב הזה

יש ברשת מידע/שאלונים שיכולים לעזור. למשל

אני מניחה שיש שאלון אדינבורו גם באנגלית ברשת
ההמלצה שלי תהיה להתחיל מלקבוע תור עם רופא/ת המשפחה שלך. את לא חייבת לקחת כדורים - את אדון (בעצם, גברת) לגופך.

שאלה פרקטית בינתיים: יש לך עזרה עם הילדות/תינוקת החדשה? כי בעיני האישיות לפחות, זה קשה ומייאש להיות לבד בבית עם תינוקת + עוד ילדים קטנים....

מקווה שבעלות יותר נסיון ממני יוכלו גם לייעץ

anonymous50

New member
תודה על התשובה!

וכן אני מקבלת עזרה אמנם לא כל בוקר א,יותר אחהצ כההורים שלי חוזרים מהעבודה..בעלי עובד במשמרות לכן יש גם בקרים שהוא איתי..
כבר פניתי לרופאת המשפחה שדבר ראשון שלחה לבדיקות דם מקיפוץ וכרגע ממתינים לתשובות..
אני ממש מקווה שזאת תקופה קצת לחוצה כזאת וזה ייגמר בהקדם..

debby12

New member
מנהל
אה, מעולה

אז התחלת בכיוון הנכון.

מקווה איתך שישתפר מעצמו. באופן כללי לידת תינוק חדש - אפילו שלישי - מערערת את הסדר הקיים בבית ולוקח זמן לכולם להתרגל ולשיווי המשקל להסתדר מחדש. אז מבחינה אובייקטיבית דברים בד"כ מסתדרים רק אחרי איזה חצי שנה בעיני.

אבל כמובן יכול להיות שאצלך "יושב" מעל זה גם דכאון שלאחר לידה.

תרגישי טוב

לא יודעת לעזור .... ואי אפשר לאבחן דרך האינטרנט....

מציעה לשתף את הסובבים אותך ברגשות.

אני לא בטוחה שישר נותנים כדורים לדכאון (וגם אם כן, הייתי מסתכלת גם על חצי הכוס המלאה- אולי זה יעזור להחזיר לך את שמחת החיים, נראה לי שלהפסיק תמיד אפשר אם זה לא עושה טוב).

תרגישי טוב

חיבוק גדול

אני לא חושבת שזה לעניין לאבחן אותך במיוחד שאין לנו את הכלים אבל באמת ההרגשה היא שמדובר בדיכאון אחר לידה. אני הייתי מתחילה בללכת לרופאת משפחה ולעשות בדיקות דם הורמונליות ובהחלט הייתי הולכת להתייעץ עם פסיכולוג/ית שאת מרגישה בנוח איתם- לשתף, לספר, להוציא מהלב.
&nbsp
במקביל ממליצה בחום לעשות ספורט, אפילו עם הבייבי- לצאת להליכות, לצאת עם חברות, לעשות משהו שהוא למען עצמך.
&nbsp
וכמה שיותר לקבל עזרה-בכסף או בהתנדבות של המשפחה והחברות.
&nbsp

anonymous50

New member
תודה יקירתי על התגובה! אכן משתדלת לעזור לעצמי עד כמה שניתן .

למעלה