איך היה השבוע שלי

debby12

New member
מנהל
ברונכיט ויראלית

כך גרסה הרופאה ושלחה אותי הביתה להתמודד עם הכולירה מצוידת אך ורק במערכת החיסונית שלי מגיע לי להלין רק על עצמי - יותר מדי עבודה וטיסות ארוכות עם נוסעים אחרים חולים ומשתעלים.

אז אני וכלבת הבית מתחרות בנבחנות עכשיו. היא עדיין מובילה עלי.... יותר שנים של נסיון. מבאס.

ולא זו אף זו - שהרופאה הודיעתני שההחלמה יכולה לקחת 6 שבועות
(מה זה, משכב לידה נהייה?)

חוץ מזה נפל לי אסימון שאולי לאחת מבנותי יש הפרעת קשב וריכוז (בלי רכיב של היפראקטיביות). מה שמבאס ומלחיץ אותי - לא ברור לי מאיפה זה נפל עלי.

שייגמר כבר השבוע הזה. השנה הזו נפתחה

mykal

New member
הרבה בריאות.

חבל שלא נתנה לך איזה משאף כדי להקל על הנשימות ולרכך את השיעול.
אבל לשיעול יש תכונה "להתנחל" עד שמתפטרים ממנו לוקח זמן.

מתי כבר ימציאו את המכשיר שמטהר אוויר מחיידקי מטוסים?

מקווה שההחלמה תהיה יותר מהירה

לגבי הקשב והריכוז- מכירה מישהי במשפחה המורחבת שלמרות בעית הקשב והריכוז עושה חיל בלימודים. הילדה שלך ביידים טובות כך שאני בטוחה שיהיה בסדר!

השבוע התחיל ביום חופש (בגלל חופש חנוכה של הילדים)

הצלחתי לקחת אותם לשחק כדורגל, מה שלא יצא הרבה זנן בגלל הגשמים. היה להם כיף וזה העביר חלק ניכר מהיום

אחר כך השבוע בעבודה היה קצר

היה גם טלפון מבי"ס שדיווח על נפילה של הבן ופציעה בפנים. זה היה מבהיל והחסרתי פעימה (הייתי בטוחה שעפו שיניים), אבל הפצעים שטחיים. בבית הספר נלחצו כי חשבו שזה קרה בגלל שהילד נדחף, אבל לדבריו הוא נפל בגלל חבל שהחזיק. התבאסתי מזה שלא ידעו לשים לו חומר מחטא.......

debby12

New member
מנהל
באמת מבאס עם החומר המחטא. הזכרת לי...

פעם עבדתי במקום עבודה שהיתה בו אחות קבועה כחלק מה"הטבות" (זה לא היה בארץ)

ובוקר אחד התחשק לי לרוץ כדי לנסות לתפוס רכבת מטרו שבדיוק היתה בתחנה ולא רציתי עוד יותר לאחר לעבודה. זה היה בוקר גשום, הרציף היה רטוב... לרכבת לא הגעתי אבל החלקתי ועפתי על הרציף, מעוצמת השפשוף נקרעו לי המכנסיים באזור הברך ונוצר אפילו פצע שפשוף בעור באותו אזור

כשהגעתי לעבודה אחרי 20 דקות בשעה טובה, סרתי לתחנת האחות בחושבי בליבי: סוף סוף אזכה להנות פעם משירותי האחות במשרד.

הגעתי אליה. פצע השפשוף התגלה כשחור/מלוכלך ונראה לא משהו (רציף של תחנת מטרו איננו נקי במיוחד). האחות הוציאה פלסטר מהמגירה ובאווירת חשיבות ותחכום של מנתחת מוח מומחית מינימום.... הדביקה לי אותו על הפצע שפשוף השחור מלוכלך
ובזאת סיימה את השירות.

למזלי הייתי כבר בוגרת ולא ילדה אז פשוט הלכתי משם לשירותים לשטוף את הפצע במים וסבון.

אם נסתכל על חצי הכוס המלאה, כנראה שלא הפסדתי המון מזה שלא השתמשתי אף פעם בשירותי האחות במשרד

במשרד אצלנו יש מתנדבת במד"א

כך שאנחנו מסודרים

היא דאגה שיקנו למשרד את המכשיר שנותן מכות חשמל במקרה של דום לב (כמו אלו שהותקנו בקניונים). שלא נזדקק......

ועל סיפור האחות אצלכם אין מה להגיד רק

debby12

New member
מנהל
אה גם לנו יש כזה במשרד (דפיברילטור זה נקרא או משהו כזה?)

זה מקום עבודה אחר מההוא עם האחות.

במשך תקופה ארוכה היה לנו קולגה עם איזו בעיית לב או מום מולד בלב ולכן התקינו לנו כזה. דובר בקולגה לא צעיר, ותמיד הייתי בסרטים שעוד רגע הוא מתעלף לנו במשרד ואיאלץ לקרוע לו את החולצה (כפתורים ניתזים לכל הכיוונים סטייל סרט הוליוודי) ולהתחיל "להרביץ" מכות חשמל בחזהו החשוף
)

שלא תבינו לא נכון... אני בחורה קולגיאלית והכל, ואני מניחה שהייתי עושה מה שנדרש אבל בכל זאת זה הרגיש לי די הרבה מעבר לאזור הנוחות שלי [מדובר במשרד קטן כך שהיתה הסתברות לא זעירה שזה ייפול על כל אחד מהחברים למשרד....]

בסוף השנה שעברה הוא עזב למקום אחד ומאז נשמתי לרווחה
. אבל הדפיברילטור עדיין על הקיר בדיוק מעל המדפסת אז זה תמיד מזכיר לי את ה"סרט" הזה

mom at work

New member
מכירה מישהו שדפיברילטור במקום העבודה הציל את חייו

חטף דום לב על הקפה של הבוקר... ניצל בזכות מישהו שבדיוק נכנס למטבח, ובזכות הדפיברילטור שהותקן במקום זמן קצר קודם לכן.

אצלנו היה ילד שקיבל דום לב בבריכה בקייטנה,

והמדריכה הראשית הצילה אותו עם דפיברילטור. אחרי שקראתי את זה בחדשות המקומיות, ניגשתי להגיד לה כל הכבוד (גם הילדות שלי היו שם בקייטנה). להציל חיים של ילד? איזה דבר נפלא זה, אה?

debby12

New member
מנהל
מדהים - כל הכבוד לה! מה שלא ברור לי זה איך יודעים

שהאבחון של ה"מחייה" הוא נכון? כלומר - אם זה לא דום לב - אז לא עלולים להרוג אותו עם הדבר הזה?

לא ידעתי שהדבר הזה הורג.

בכל מקרה, לגבי הילד הספציפי הזה, אני חושבת שהיו לו בעיות לב ידועות.

Ani15

New member
במדינה בה גרתי בארה"ב

היה חוק סטייט שחייבים להחזיק דפיברילטור במקום בו נמצאים (עובדים? לא התעמקתי) יותר מכך וכך אנשים. וכך הותקנו להם דפיברילטורים בבנין והעובדים הוזמנו להדרכות לשימוש בו בהתנדבות (צריך שכך וכך אחוזים משוכני הבנין יעברו הדרכה כזו). ובכן, אם למישהו אין דופק, את לא יכולה לעשות לו הרבה נזק עם הדפיברילטור... רק תועלת. ואם פספסת את אבחון הדופק (ומנחים אותך איך לעשות זאת בדקדקנות), אז אוקיי, זה מה יש, וטוב שיש חוק השומרוני הטוב. עדין סטטיסטית מסתבר שהקופסא הצהובה הזו מועילה הרבה יותר מאשר מזיקה.

אגוזים1

New member
הדפיברילטור יודע לבד

האם לתת ״מכת חשמל״ או לא. את רק צריכה לשים אותו לפי ההוראות ולהפעיל. הוא בודק ואומר לך בדיוק מה לעשות בכל שלב. אם לא צריך הוא לא ייתן מכת חשמל.
&nbsp

debby12

New member
מנהל
תודה. טוב לדעת

איך אומרות הדודות "שלא נצטרך"....

אבל מצד שני טוב ונפלא שיש מכשיר כזה במשרד שיכול להציל חיים של מישהו על ידי הקולגות שלו. זו התקדמות טכנולוגית מופלאה.

האמת שזו אחריות מאוד גדולה, בטח הייתי נלחצת מה"כללים"

ואיך ומה בדיוק עושים

הסיטואציה מלחיצה, אבל המכשיר מוסבר

בתמונות ובמספרים כך שבאמת מאוד ברור.
<מחר אבדוק מה לגבי הסוללות של המכשיר במשרד שלנו ואם מישהו עוקב אחרי זה...>

אדוינה

New member
הדפיברילטור מדבר..

המכשיר נותן הוראות ומנהל את ההחיאה.
יש אומנם הרבה סוגים אך רוב החדשים מדברים ופשוטים לשימוש.

למעלה