חיסכון לכל ילד

חיסכון לכל ילד

כבר החלטתן איפה להשקיע את הכסף?

ניסיתי לראות איפה כדאי. מרגיש לי כמו סוג של הימור.
אשמח לתובנות כי אני מעדיפה להמר בעצמי ולא שיהמרו בבט"ל בשבילי.....

עדיקים

Active member
עוד לא החלטתי וגם אני מרגישה שזה סוג של הימור

הדבר היחיד שאני יכולה לכתוב בנושא אחרי שקיבלתי מחברה צילום של כתבה שהיתה בעיתון (לא יודעת באיזה), ולפי מה שקראתי נראה לי שעדיף לא דרך הבנק אלא דרך קופות גמל כי אז אפשר לשנות מסלול מתי שרוצים והמסלולים מגוונים יותר.

michal@gal

Active member
מנהל
תלוי בגיל של הילד

לילד הצעיר יותר, שיש לו עוד כמה שנים לחסוך, עשינו בקופת גמל עם דרגת סיכון בינונית.
לגדול יותר, שאין לו הרבה זמן לצבור כספים בחסכון הזה, עשינו בבנק.
&nbsp
לא מימשנו את האופציה להוסיף עוד 50 ש"ח על חשבוננו.
&nbsp

debby12

New member
מנהל
סקרנית - מדוע לא בחרתם להוסיף?

זו נראית לי הזדמנות שאין דומה לה בשום מקום אחר בשוק לקבל חשבון חסכון ללא דמי ניהול, ולא מדובר בהמון כסף - לא?

michal@gal

Active member
מנהל
אנחנו מעדיפים לבחור בעצמנו

איך, כמה ומתי נחסוך לילדים.
&nbsp
אני משערת שמשפחות שעד עכשיו לא חסכו בכלל לילדים, או לא יודעים איך לחסוך, כן ישתמשו באופציה הזו, למרות שהסכום סה"כ קטנטן.

debby12

New member
מנהל
מעניין - עכשיו קראתי על זה קצת

באתר https://hly.gov.il/ProvidentFunds.html 

לא רלוונטי לי אבל באופן אישי הייתי בוחרת בניהול במקום שבו שירות הלקוחות מוכר לי כטוב. לכן, למשל, לא הייתי בוחרת בשום אופן בפסגות לאור הנסיון המזעזע שלי איתם לבכורתי היה חשבון חסכון בקופת גמל "סגנון" לימים הם איכשהו נמכרו ל"פסגות" ולקח לנו אשקרה שנים להצליח להעביר את זה מ"פסגות" (שלדעתי צריכים להיקרא "תהומות") לקופת גמל שתסכים לתקשר איתנו לתת לנו גישה לחשבון הזה.

מסתבר שיש איזה חוק חדש יחסית שמכריח לקופות גמל לתת לך לעבור לקופת גמל אחרת במילוי טופס פשוט תוך איזה 30 יום או משהו נורמלי כזה. בקיצור - קל יחסית לעבור מקופת גמל אחת לאחרת. לא צריך אפילו לדבר עם הקופה שרוצים לעוף ממנה - ממלאים טופס ונותנים לקופה החדשה שרוצים, והם כבר דואגים להעברה.

לכן נדמה לי שהייתי מעדיפה קופת גמל על פני בנק - כי יותר קל לעבור לקופה אחרת אם לא מרוצים ממנה. בנק - נראה לי יותר ניג'וס

מבחינת גובה הסיכון - זה תלוי בן כמה הילד. ככל שהוא יותר קרוב לגיל 21 הייתי בוחרת סיכון יותר נמוך כי צריכים את הכסף בעתיד הקרוב יחסית

עד כאן הגיגיי

Rossay

New member
השתמשנו בשיטת השלבים

בכל שלב היינו צריכים לבחור בין שניים
1. מה עדיף בעינינו בנק או קופת גמל > אנחנו למשל בחרנו קופת גמל
2. איזה סוג חסכון ,כמו שאמרו תלוי בגיל הילד, לטווח קצר: בינוני או נמוך, לטווח ארוך: בינוני או גבוה, > ובחרנו מה שמתאים לנו יותר
3. ברגע שעברת את שני השלבים, את מגלה שיש כמות סופית של אפשרויות אצלנו נשארו 4-5 קופות גמל אפשריות
ואז אפשר להטיל קוביה
(אנחנו בחרנו בקופה של אחת החברות שיש לנו קופת גמל אצלה ואנחנו מרוצים מההתנהלות מולה)

Ani15

New member
אתמול עשיתי את זה

למתבגר שמתי את הכסף בבנק, בעצת רו"ח שאמר שלטווח קצר כדאי ללכת על חסכון עם רמת סיכון נמוכה ככל האפשר (לקחתי ריבית קבועה+הצמדה למדד, אני קצת היסטרית כי אני עוד זוכרת את תקופת האינפלציה והפיחות וחלופי המטבעות מלירה לשקל ואח"כ לש"ח, אז מעדיפה להצמיד חסכונות למדד). לקיסרית בחרתי קרן עם רמת סיכון גבוהה - וביצועים הכי טובים בשנים האחרונות. מה שברור הוא שבחרתי בנותני שירות שאני ממילא עובדת איתם (גם כי זה מה שאני מכירה וגם כי הם הציעו הצעות טובות) - מה שמעמיד בסימן שאלה גדול את "הבחירה החופשית" וה"תחרות בין הגופים" שאמורה להיות כלולה בתכנית הזו.

למעלה