אירועים עם הילדים

אירועים עם הילדים

הזמינו אותי לאירוע ספורט וההזמנה כוללת גם ילדים בגילאי בי"ס יסודי.
כשסיפרתי לילדים, הצעיר שעוד לא בגיל בי"ס לקח ללב ונעלב.
הסברתי לו שהאירוע יתקיים מאוחר והפעילות היא לילדים גדולים ולכן הוא ואני נהנה ביחד מפעילות אחרת ואחר כך אליך עם הגדולים. זה פייס אותו.

ההזמנה הגיעה דרך קבוצת ווטסאפ, כל אחת דיווחה אם תגיע ועם כמה ילדים.

אחת המשתתפות כתבה משהו בסגנון : אם לא כל הילדים שלי יכולים לבוא - לא אגיע (אני מרגישה שזה נכתב בטון כועס).

ואני שואלת את עצמי איפה הגבול בלקבוע לאחרים את מי להזמין ואת מי לא?
מה כ"כ גרוע בלבוא רק עם חלק מהילדים?
מה זה שונה מהגבלה של סרט?
האם "מותר" לקחת רק אחד מהילדים לעשות כיף?

mykal

New member
עונה לסקר הקצר,

איפה הגבול בלקבוע לאחרים את מי להזמין ואת מי לא?
לא חושבת שיש גבול, מי שמכין ארוע יודע מה מורכב, ולמי מתאים,
מה הקף המקום שעומד לרשותו, וכל מה ש"לא נכנס" לתוך
הקטגוריות ההולמות זה הגבול, במילים יפות יותר--מותאם למצב ולמציאות.

מה כ"כ גרוע בלבוא רק עם חלק מהילדים?
אין שום דבר גרוע בכך. אבל מי שכועס כנראה צריך להתארגן עם
השארת ילדים, ברמה הלוגיסטית. ולכן כועס.

מה זה שונה מהגבלה של סרט?
בעיני לא שונה בכלל.

האם "מותר" לקחת רק אחד מהילדים לעשות כיף?
לא רק מותר אפילו רצוי. נראה לי שחשובה האינטימיות וההתיחסות
האישית הצפופה, ולא תמיד כולם יחד. לכל ילד צרכים משלו,
וצורך משלו. אני ממש מקפידה למצוא זמן ליחידות.

כנראה שמדובר בפעילות שמיועדת רק לגיל הזה

ולא מתאימה לצעירים. אני חושבת שזה חלק מהחיים שלפעמים לא הכל מתאים לכולם וכמו שיש אירועים שמתאימים לקטנים ולא לגדולים- יש גם להיפך.
&nbsp
בעיני לא רק שמותר לקחת ילד אחד לאירוע שנחשב ככייפי זה אפילו חשוב- מאוד חשוב לבלות 1 על 1 מידי פעם ולתת זמן איכות פרטני.

עונה בתור מי שכנראה לא הייתה מגיעה

לדעתי זה סביר לגמרי שמארגני האירוע קובעים עם איזה גילאים מותר לבוא.
זה מצויין להגיע לאירועים רק עם חלק מהילדים, ולקחת רק ילד אחד לעשות כיף זה נפלא.
אבל, בקונסטלציה המשפחתית שלנו בהרבה מאוד מקרים זה פשוט בלתי אפשרי.
אצלנו ברוב הימים יש הורה אחד ושלושה ילדים מתחת לגיל 7, אחת מהן בת שנה וחצי. במצב כזה באמת אם אין לי אפשרות להגיע עם כל הילדים, או לשלוח את הילד הרלוונטי עם הורה של חבר שישגיח עליו, אנחנו פשוט נאלץ לוותר.
לרוב זה לא המצב ומאפשרים לנו לבוא בהרכב מלא אז אם הייתי נתקלת באירוע בודד הייתי מוותרת עליו בקלות. אבל אם רוב האירועים היו כאלו כנראה שבאיזשהו שלב הייתי מאבדת את השלווה ומתעצבנת. יכול להיות שזה מה שקרה לאותה אמא.

mykal

New member
מבינה, לא מסכימה,

הייתי הרבה זמן בהרכב דומה לשלך,
עם יותר ילדים, לא הגון בעיני שהילד שאמור להשתתף
יפסיד כי יש לו אחים קטנים,
מרבית הארועים לא מתמשכים על פני שעות רבות,
מה שעושים, לוקחים בייביסיטר, זו הוצאה אבל בהחלט נסבלת. נערת תיכון
יכולה להיות עם בת שנה וחצי גם שעתיים. והעלות לא גבוהה.
הרבה מהבעיות הטכניות ניתנות לפתרון טכני.ולא אמורות לגרום להתרגזות.

כשהשעתיים האלו נופלות על ארוחת ערב, מקלחת והרדמה

של תינוקת זה יותר בעייתי.
וזה שעבורך זו עלות לא גבוהה, לא אומר שזה המצב גם עבור אחרים.

mykal

New member
רגע, רגע,

כשזה נופל על שעות של ארוחת ערב והשכבה,
כתבת שהגדול בן 7, בד"כ אולי תמיד גם לילדים בני שבע הפעילות
היא לא בשעות של ארוחות ערב והשכבות.
בד"כ זה בשעות אחה"צ המוקדמות.

המשפט האחרון שלך לא יפה, כי לא כתבתי אם עבורי זו עלות גבוהה,
אם קל לי או קשה לי, ולא השויתי עצמי אליך או לאחרים.
אבל אני מניחה שלכולנו הוצאות --ואז יש סדרי קדימויות.
אז יש מי שמוכן לותר על בילוי עם הגדול שלו, או גם על בילוי של הילד עצמו.
ויש מי שמוכן למצוא דרכים הגם שלא קלות, כדי להנות איתו.
עלות לא גבוהה בהתיחס לתשלום חוג, בהתיחס לשמירת בייביסיטר כשהם כבר גדולים יותר וצריך מישהו מבוגר יותר כדי להשגיח.
הפרשנות שלך לתקוף את היכולות שלי--לא ראויות.
אבל בהחלט מותר להגביל הבאת תינוקות שלא יפריעו.
ילד בן שנה וחצי, לא מסוגל לשבת חצי שעה במשהו שאין לו בו ענין.
וכתבתי את דעתי--לא כפיתי עליך ולא על אחרים כלום.
והבחירה נתונה בידי כל אחד/ת.

בחיים לא הייתי משאירה בת שנה וחצי עם בייביסיטר.

יצא לי גם להגיע לישיבה בבית ספר על אחת הילדות עם בת שנה וחצי, והיא אגב ישבה שם יפה מאוד - הבאתי ביסקוויטים וצעצועים שיעבירו אותה ולא הייתה בעייה בכלל.

michal@gal

Active member
מנהל
למה?

זה אומר שכשיש תינוקת בבית אתם לא יוצאים לבלות לבד אף פעם?

כמי שלוקחת את הילדים איתה לכל מקום כמעט

(וגם לעבודה לימים מלאים), אני חושבת שילדים כ"כ צעירים אפילו כשאינם מוציאים הגה הם מסיחי דעת. תשמחי במצב הקיים שלך כל עוד זה מתאפשר, נראה לי שאם שלוש קולגות היו באות עם הילדים לישיבה - זה כבר לא היה מתקבל כ"כ בקלות.

נראה לי שמשהו פה התפספס.

אני לא מורה ולא עובדת בבית הספר. אני אמא של ילדה שהייתה פגישה לגביה בבית הספר, והבאתי את אחותה איתי לפגישה (בידיעת הצוות - לא בהפתעה).
כמו כן, אין מה לדבר על מה שיהיה בהמשך, כי הבת הקטנה שלי כבר בת יותר משלוש, והבאסטה נסגרה.

אני לא יודעת מה הנסיבות של אותה אמא שהגיבה בכעס

אולי יש לה ילד קטן מאוד תלותי, שאין אפשרות להשאיר אותו עם בייביסיטר/ סבים? לא יודעת....
לפעמים זה גם עניין של "דווקא". אצלינו היה אירוע סיום של בית הספר היסודי, וההורים התבקשו לא להביא ילדים מתחת לגיל בי"ס. ישר קמה אמא מתלהמת, והודיעה בקבוצה של הכיתה שהיא מגיעה עם בת השנתיים שלה "ונראה מה המנהלת תעשה לי, מה, היא תשאיר אותי בחוץ עם הילדה על הידיים?" מהסגנון כבר הבנתן באיזה טיפוס מדובר

&nbsp
אני לא רואה רע בפעילויות שאי אפשר להביא אליהן ילדים קטנים. הכול שאלה של מידה. אם זו נניח פעילות פעם- פעמיים בשנה, זה לא נשמע לי בלתי סביר.
ומטעם ההורים ודאי וודאי שנכון לקחת רק אחד מהילדים לעשות כייף. יש דברים שאני עושה עם כולם, ויש דברים שב"אחד על אחד".
&nbsp

debby12

New member
מנהל
מוסיפה שאלה

והייתי מוסיפה: ומה דעתכן על אנשים שבמסיבת יום הולדת של הילד/ה שלכן, מביאים את האח/ות הקטנה של הילד שלהם שהוזמן, משאירים אותה/ו גם במסיבה, והולכים להם לענייניהם שמחים וטוב לב, נהנים משירותי בידור ובייביסיטר חינם לילד/ה שלא הוזמנ/ה. האמת - שניה לפני שהם נעלמים הם שואלים: "זה בסדר שגם פוצי2 שלי תישאר, נכון?" [מה תעשי? תגידי לה "לא" למול פרצופה המתחנן של "פוצי2"?
עכשיו מילא אני - לי זה לא באמת מפריע עוד ילדה או שתיים. אבל הבת שלי, כלת השמחה, מתבאסת שפוצי2 ה"תינוקת" (היא לא תינוקת, אבל היא צעירה בשנתיים בערך) נדבקת למסיבה של ה"גדולות" בלי שהוזמנה כלל.

זה נראה לי מוגזם לגמרי

יצא לי הרבה פעמים לבוא בהרכב מלא ליומולדת שהוזמן אליו רק אחד מילדי, כי כאמור האופציה השניה הייתה שאף אחד לא ילך. אבל לא הייתי חולמת להשאיר שם בלעדי מישהו חוץ מאשר את המוזמן בלבד. וגם בפעמים שהשארתי את המוזמן לבד במסיבה תמיד ווידאתי שיש הורה שאינו הורה של חתן או כלת השמחה שיהיו אחראיים על הילד שלי. להורים של חתן או כלת השמחה יש מספיק מה לעשות, הם לא צריכים גם את הילד שלי על הראש שלהם.

debby12

New member
מנהל
בן כמה הילד שכן מוזמן אצלך?

אצלנו כלת השמחה חגגה 7, וזה היה גם הגיל של חברותיה. ה"אחות הנדבקת" (או ה"מודבקת" - נראה לי שזה בא גם מהאמא וגם ממנה) היתה בת קרוב ל-6 לדעתי. כך ששתיהן כבר בגיל עצמאי יחסית

האמת היא שלי זה לא כל כך הפריע, עד שגיליתי שכלת השמחה שלי מתבאסת.... וזה כבר היה
(כי, בכל זאת, זה היום שלה לשמוח שלו היא מחכה כל השנה...)

debby12

New member
מנהל
אבל האמת - מה כבר אפשר לעשות?

לומר לאם "קחי את הילדה השניה שלך איתך"? הרי ברור שהילדה השניה תתחיל לבכות ולצרוח (לאור הבלונים/קוסם/שמחה רבה שהיא מפסידה)

אין פתרון פשוט למכה הזו

יש לי שניים, 6.5 ו-4.5

את בת ה-6.5 כבר יצא לי כמה פעמים להשאיר לבד, את בן ה-4.5 עוד לא.
כשלהם היו ימי הולדת הם ביקשו בפירוש אחים, אז לא נתקלתי בבעיה הזו.
וגם כשאני מבקשת לבוא בהרכב מלא, תמיד זה מראש ובפרטיות בין המבוגרים. לא הייתי חושבת לרגע לעשות את זה מול הילדים.

למעלה