חנוכה / חופש חנוכה

debby12

New member
מנהל
חנוכה / חופש חנוכה

אז מה אתן מתכננות לחופשת-ביה"ס שבקרוב נופלת עלינו (לטובה, לטובה - הכל לטובה
)

השנה חנוכה וקריסמס יוצאים בדיוק אותו יום. נדמה לי שהנר הראשון של חנוכה יוצא ב-24 בחודש (= "ערב" קריסמס) מה שדי נוח.

אני מקווה לקחת חופש של שבוע - את השבוע של ה-26-30 בדצמבר. ה-26 השנה הוא חג ממשלתי לכולם (כי ה-25 יוצא ביום ראשון), וכך גם ה1.1. שבוע אחר כך.

כל היתר מצוי בהליכי משא ומתן.... פסטיבלים/פסטיגלים למיניהם אין פה.

לנו בביה"ס יש חופשת חורף שנופלת על חנוכה/כריסטמס

אין לנו ממש תוכניות חוץ מבדיקה סופר חשובה שיש באחד הימים. הבעל שלי בכלל לא בחופש ברוב הימים האלה כך שכנראה שאני בעיקר אתבטט (מלשון בטטה
) בבית ואהנה מהשקט והשלווה.

עדיקים

Active member
לי אין חופש בחנוכה

אחרי כמעט חודש ללא עבודה בין ראש השנה לסוכות אין לי אפילו זכות לבקש מהבוס.
הקטן בצהרונית מרבית הימים והגדולה תהיה בבית עם חברה (לסירוגין נחליף בין הבתים). מקוה שיהיה מזג אויר טוב ויוכלו לצאת קצת מהבית ולהסתובב למטה שלא ישתגעו.
עדיין נשארים לי יומיים ללא סידור, בדיוק דיברתי עם בעלי בנושא מכיוון שהם כבר מספיק גדולים יתכן ונשאיר אותם 3-4 שעות לבד בבית. הוא יצא מאוחר מהרגיל לעבודה ואני אחזור מוקדם מהרגיל.
פסטיבל/פסטיגל והצגות למיניהן הן לא הטעם שלי ומעולם לא היו. שנה שעברה הבעל החליט שגם לא הטעם שלו והפסיק לקחת אותם (גם כשלקח זה היה פעם/פעמיים לא יותר). זה לא הז'אנר שלנו ולשמחתי הילדים לא מציקים ומבקשים יותר מידי שניקח אותם (מרפי קורא כאן והם בטח יבקשו השנה
).

עדיקים

Active member
כמובן ששכחתי לציין לגבי הדלקת נרות

אחת שהיא מנהג קבוע עם חברים של הילדים שזה כייף גדול. כל שנה בבית אחר.
אחת תהיה עם הכיתה של הגדולה, חשבתי שהשנה כבר לא תהיה.
אחת אנסה לתכנן עם המשפחה של האיש ואולי לארח את כולם אצלי ,בתקווה שההורים שלו יסכימו לבוא, אם לא אז נלך אליהם ונכין אנחנו הכיבוד (הם כבר לא מארחים בפורמט כזה).
אולי אנסה גם עם המשפחה שלי למרות שמנסיון העבר זה אף פעם לא מצליח לנו, אולי השנה סופסוף נצליח. אוטוטו כבר לא יהיו ילדים קטנים לחגוג איתם יחדיו.

debby12

New member
מנהל
באמת פסטיגלים למיניהם הם די מכה

אבל מילדותי הם זכורים לי כשוס אדיר... (רק הפסטיבלים. לפסטיגל לא לקחו אותי - חיפה היתה רחוקה מדי
).

עוד דוגמא לאיך הפרספקטיבה משתנה.

בינתיים הסתיים המו"מ המדיני בביתנו עם הסכמי ביניים לגבי יומיים במלון שיש בו פארק מים פנימי/מקורה (כי בחוץ קר מדי כמובן). אקח איתי מסיכת אב"כ נגד הרעלת אדי ריח כלור.... לא מדובר במלון מפואר מאוד - כך שטיפול ספא לאמא לא בא בחשבון (כי אין שם ספא
). מקווה שהן תזכורנה לי את זה לטובה עוד 40 שנה....

mykal

New member
לגבי חנוכה,

בגלל נסיבות החיים, החלטתי לשנות ממנהגי,
במקום להזמין את כל ילדי ונכדי לערב משותף--
של כיף, לביבות סופגניות, משחקים דמי חנוכה וכו'.
אנחנו נסע כל יום לילד אחר, אעזור עם הנכדים כי הילדים עובדים.
בקשתי מההורים לקנות מתנות דמי חנוכה אני משלמת ומחלקת לנכדים.
אביא מטעמים, וזהו. לא בכל מצב הביחד מתאים.
מקוה שיהנו.

אני מחכה לחנוכה

בנר ראשון מתוכנן לנו מפגש משפחתי מורחב (ברמת בני דודים שלי וילדיהם) שגם הילדים מחכים לו
לילדים יש מועדונית כל השבוע , למעט ב 1.1 - ואז אהיה בחופש כי גם ככה יש רק חצי מהעובדים במשך הבוקר

יש לי כרטיסים לעוץ לי גוץ לי. הילד שיבוא איתי הוא רק תירוץ
. היידעתן שזאב רווח היה פעם המלך במחזה?
הילדים לא בקשו ללכת למופעי פסטיבל /פסטיגל. אז לא נלך ......
אני אוהבת סופגניות

למעלה