איך היה השבוע שלי

מהמם! כמה זמן לקח לכם?

אני פעם ניסיתי לעשות פאזלים ארוכים כאלה ואיבדתי סבלנות. חמותי ממש אוהבת ויכולה לשבת שעות ולעשות פאזלים כאלה. היא מדביקה את זה על קאפה ואז ממסגרת אחרי כל פרוייקט גדול כזה.

debby12

New member
מנהל
באמת מקסים! אני תוהה - באיזה מקום בעולם

צולמה התמונה שמופיעה על גבי הפאזל?

פרפרים - מה זה "קאפה" ואיך מנקדים את זה? מעודי לא שמעתי את המילה הזו

התמונה היא של עיירה באיטליה cinque terre vernazza italy

לוח קאפה (בקמצים מתחת לק ולפ' ועם דגש בפ') זה לוח עבה מוקצף וקל.
כשרוצים תמונות גדולות בלי מסגרת וקלות - זה חומר שנוח להדביק עליו.

הפאזל היה מורכב 4 ימים למען יראו האורחים (חברים של הילדים
) וכבר פורק (לפני שחברים של הילדים יטפלו בו
).

debby12

New member
מנהל
אההה - תודה על ההסבר

עכשיו הבנתי מה זה. יש לנו כזה בבית מאיזה פרוייקט. עדיין לא הבנתי איך מדביקים את הפאזל. הרי קודם צריכים לסיים להרכיב אותו, ואז כשהוא כבר מורכב אי אפשר להרים אותו ולשים דבק מתחתיו כי הוא מתפרק, לא?

הפאזל שלנו, בן ה-1000 חתיכות, שסיימנו בערך לפני חודש עדיין מעטר את השולחן הקטן בסלון כי לאף אחד אין "לב" לפרק אותו. אשלח תמונה שלו כשאחזור הביתה (אינשאללה, יום אחד זה יקרה
)

איך מדביקים פאזל

בונים אותו על משטח, לוח קאפה למשל.
כשהוא גמור פורסים עליו בד כלשהו, אני השתמשתי במגבת.
על הבד מניחים לוח נוסף.
בארבע ידיים לפחות מחזיקים את הסנדוויץ': לוח, פאזל, בד, לוח.
מרימים הכל יחד והופכים.
מניחים את הפאזל ההפוך ומורידים את הלוח שעליו הרכבנו.
מורחים דבק על הפאזל, ומניחים עליו את המשטח שרוצים שהפאזל יהיה מודבק אליו.
אוספים את כל הספרים בבית ומניחים על המשטח. לפעמים צריך גם ספרים מהשכנים אם זה פאזל גדול במיוחד.
מחכים לפחות יומיים שלושה אם זה דבק פלסטי. אם קניתם דבק מיוחד לפאזלים צריך להיות כתוב עליו כמה זמן לחכות.
מורידים את הספרים, הופכים בחזרה את הסנדוויץ', מורידים את הלוח.
לאט לאט ובזהירות מורידים את הבד. הזהירות היא כי לפעמים קצת דבק חודר דרך החיבורים של הפאזל מדביק את הבד לפאזל. אם זהירים מספיק אז גם אם זה קורה אפשר לרוב להפריד בקלות.

עדיקים

Active member
כל הכבוד נראה מקסים

אני תמיד פרקתי את הפזלים שעשיתי, מעולם לא הדבקתי ולכן היום כשאני רוצה שילדיי ידבקו ממני באהבה לפזלים יש לי מלא פזלים בגדלים שונים להלהיב אותם. בינתיים זה לא מצליח וגם לא מספיק מנסה. מקוה בקרוב לעבוד עליהם יותר ושנתחיל לעשות. אני אוהבת. זה כייף גדול.

הילדודס שלי בגן

התחלתי ללמד על חנוכה וזה מדהים לראות איך הילדים תפסו תאוצה וקולטים הכל וכל כך מבסוטים ונהנים מכל מה שהכנתי להם: משחקים,אביזרים ושירים.
הם כבר יודעים לשיר את מרבית שירי חנוכה המסורתיים ועוד כמה חדשים

&nbsp
ובנוסף קיבלתי מחמאה ענקית מהאחראית על הגיל הרך אצלנו שאמרה שלדעתה אני צריכה לכתוב ספר על העברת מפגשים בגן כי היא רואה איך הילדים מהופנטים במפגשים אצלי

לגמרי, גם מקבלת פידבקים מההורים שלומדים

עברית דרך הילדים. אנחנו כותבים להם תמיד ב-daily journal את המילים שהילדים למדו ואיך אומרים את זה בעברית כך שהם מתרגלים ותמיד בבוקר שואלים שאלות כמו איך אומרים X בעברית. זה ממש חמוד ומקסים

debby12

New member
מנהל
בסימן עבודה/בדרכים

ביום שבת בשעה שמונה בבוקר יצאתי בריצה מהבית לנסיעת עבודה רחוקה. ומאז לא הפסקתי לעבוד.

צפויה להגיע חזרה הביתה היום (שוב שבת) בשעה 9 בלילה. אז מעשית "נשתו" לי 3 ימי סופשבוע (או סופשבוע וחצי).

חצי הכוס המלאה היא שהעבודה מעניינת. וגם שתי הילדות הגדולות כבר מתקשרות איתי במייל ישיר [כך למשל, התנדבנו לפרוייקט בבי"ס - הם אספו כסף לקנות מעילים לילדים הומלסים. והמורה ביקשה ממשפחות להתנדב לקנות את המעילים/כפפות. אז אני ואמצעיתי מחליפות מיילים עם רעיונות איזה מעיל נקנה/נבחר לילדה שבחרנו לקנות עבורה]

והכי כיף שביום ראשון אנחנו צפויים ללכת למחזמר חגיגי. נראה איך יהיה. זה נקרא Into the Woods ומסתבר שהיה גם סרט כזה של דיסני. מישהי מכירה?

https://en.wikipedia.org/wiki/Into_the_Woods_(film)

עדיקים

Active member
יומולדת לסבתא ועוד, שבוע די מוצלח במשהו טוב

לא שלי, שמזמן כבר לא איתנו, של הילדים שלנו
. היה ממש מרגש עבורנו לחגוג.
הכנו מלא אוכל וגם פעילות כייפית משפחתית. היה מוצלח ביותר.
למדתי להקשיב לגוף שלי, פעם ראשונה שלא הגעתי לכדורים נגד כאבים כי תפסתי את עצמי לפני האל חזור. שמחתי שסופסוף למדתי לקרוא את הגוף שלי.
אתמול עשינו סידורים לבית, היה יום מוצלח ביותר. לאט לאט כמעט שנה אחרי מתחילים שוב להזיז עניינים של דברים שלא טיפלנו בהם וחשוב לטפל בהם בדחיפות.
ארוחה משפחתית עם צפייה משפחתית בטלויזיה, זה היה מוצלח ביותר הערב של אתמול. היה כייף לבלות עם הילדים.

השבוע טס לי

אני גודלת ותופחת- ממש נהנית מהבגדים שאחותי שלחה לי וגם מהעובדה שסמול (גם אם זה סמול של הריון) עולה עליי

חוץ מזה, היה שבוע מאוד נחמד בגן למעט יום אחד שהיה עמוס בטירוף ושילמתי על זה בכאבי גב נוראים. כל מיני תרגולים של מה עושים במקרה של שריפה וכל מיני כאלה בביה"ס ולרדת עם הילדים 3 קומות כמה פעמים רצוף יכול לגרום להרבה כאבים בגוף- לא מומלץ

&nbsp
חוץ מזה, עושים בקרוב סיקרט סנטה והייתה לנו פגישת צוות מצחיקה בטירוף תודות למנהלת המדהימה שלנו שהחליטה שלכבוד חנוכה היא מדברת בשפת ה-ח' ועשתה ככה ישיבה שלמה
מה לא עושים כדי להשאיר אותנו ערים לישיבת צוות אחרי שעות הגן
.
&nbsp
מחכה בקוצר רוח למפגש של מועדון קוראות בסוף השבוע-קראנו ספר ממש מעולה ומחכה לראות מה יהיו התגובות של האחרים.

על איזה ספר תדברו השבוע?

אמנם הריון זה לא מחלה, אבל את צריכה לשמור על עצמך בתרגילים האלו שדורשים פעילות גופנית מאומצת (לעלות שלוש קומות כמה פעמים זה לא קל לכל אחד....)

מה הכוונה בסיקרט סנטה?

אליזבת איננה- ספר מדהים!

ברור, שומרת על עצמי מאוד וכמובן ישר מההנהלה של ביה"ס היו איתנו לאורך התרגיל אבל מן הסתם הילדים העדיפו להיות איתי ועם המורה שאיתי ולא איתם שהם פחות מכירים. אני לא מרימה אף אחד, רק נותנת ידיים וכמובן מחבקת וכל מה שירגיע אותם. זה פשוט היה מתיש לא פחות מבחינה רגשית כי היו כמה ילדים שממש נלחצו.
&nbsp
סיקרט סנטה זה כמו הענק והגמד- צריך להביא מתנות קטנות במשך כמה ימים כדי לשמח חבר לעבודה מבלי שהוא ידע שאתה מביא לו עד שבסוף עושים את הגילוי של מי זה.
אצלנו זה נקרא אחרת כיאה לגן יהודי, אבל זה העיקרון

debby12

New member
מנהל
כיף לקרוא

ולדעתי מגיע לך פטור רפואי מתרגולים כאלה כרגע - לא? (באמת, אני לא צוחקת... את יכולה להביא פתק מהרופא/ה או משהו)

לא מגיע פטור אבל כן עושים הכל כדי להקל עליי

לא הייתי צריכה לבקש, ישר כל ההנהלה של ביה"ס הגיעה ועזרה לנו אבל בכל זאת, מן הסתם הילדים בכיתה מעדיפים את הגננת והגנן שלהם ולא אחרים.
&nbsp
&nbsp

למעלה