נסיעה לחו"ל לבד

נסיעה לחו"ל לבד

חמותי החליטה לנסוע לחו"ל והחליטה כי לא מתאים לה הפעם להתחשב ברצונות של שותפים ולכן טסה לבדה לשבוע ברומא. (היא אלמנה).

כשחזרה היא ספרה שהרבה אנשים שאלו אותה "אם הילדים הרשו / הסכימו שהיא תסע לבד" (היא אמרה שענתה שהיא כבר מספיק גדולה להחליט על עצמה
)

כששאלתי היא סיפרה שלרגע לא היה לה משעמם או הרגיש לבד.
(היא שלחה לנו הודעות פעם אחת ביום)

האם הייתן נוסעות לטיול לבד?
במידה ובן משפחה מחליט לנסוע לבד - האם הייתן מתערבות לו בהחלטה?

נסעתי לבד פעמיים, היה ממש כיף

בפעם הראשונה פשוט לא הסתדר לאף אחד לנסוע איתי. וכבר חשבתי לוותר על הנסיעה, ואז מישהי שאני סומכת על דעתה אמרה לי מניסיון אישי שזה ממש כיף לנסוע לבד. אמרתי לעצמי שאנסה! היה פשוט כיף.
טסתי ללונדון אהובתי, שבה אני מרגישה נוח ומתמצאת, והיה ממש מעולה. גם כי מה שחיפשתי בחופשה היה בעיקר זמן לעצמי, וגם כי זה כל כך מפשט את הנסיעה, יכולתי לעשות בה באמת מה שבא לי, בלי צורך להתפשר, כמו שעשיתי בנסיעות קודמות, שבהן מי שטסה איתי לא התעניינה בדברים מסוימים, אז אותם לא עשינו, וכן התעניינה בדברים אחרים (ומשמימים) שבזבזנו עליהם יום שלם, יקר ומיותר.
אז אני לא יודעת לומר לגבי חמותך, אם היא אישה בריאה, למשל, או אם היא מתמצאת בקלות במקומות זרים, אבל הרעיון עצמו בעיני לגמרי לא רע, ועובדה, כמו שסיפרת בעצמך, היא גם נהנתה...

נסיעה לבד לארץ נחשבת?

חוצמזה, הנסיעות היחידות שלי לבד היו כאלה שהיו לי קרובי משפחה במקום שאליו הגעתי ולא באמת הייתי לבד.
אני מאלה שממש לחוצים בנסיעות וטיסות אז משתדלת לא להגיע למצב שטסה לבד.
&nbsp
כל הכבוד לחמותך, שיחקה אותה לגמרי!

mykal

New member
כל הכבוד לה,

אני מבינה שטסה לבד--הכונה שלא היה מישהו שהיא מכירה מקודם,
אבל בעצם בטיול קבוצתי.
אם כך זה הרבה פחות קשה, כי בקבוצה מכירים אנשים חדשים.
והארגון קיים. אני לא רואה בכך שום בעיה.
מפליאה אותי העובדה שאחרים שאלו אותה, אם הילדים הרשו וכו'
אלא אם היתה בעיה. אחרת מה זה ענינם.

היא נסעה לבד בטיול שארגנה לעצמה (לא קבוצתי)

בטיולים קבוצתיים קודמים היא חלקה חדרים עם נשים שלא הכירה קודם והתידדה איתן עד כדי כך שיצה איתן לטיולים נוספים.

אני חושבת שהשאלה נשאלה כי זה לא מאוד רגיל לפגוש מישהו שנוסע לבד

mykal

New member
סתם מענין

אילו אנשים שאין שום קשר, שואלים שאלה כזו.
די תמוה.
בטיולים קבוצתיים,אכןמצתותים אל הבלתי ידוע וזה הרבה
פעמים מצליח מאוד.

mykal

New member
מוכרחה לומר

שעל פניו הם חצופים, כילמה הם מחוים דיעה על התנהלות
של מישהו--אלא, אם אמך שיתפה.

אני לא בטוחה שזה מחוצפה, אולי דווקא דאגה

חמותי כבר לא צעירה. אני לא מכירה אנשים בגילה שנוסעים לבדם בעולם.

רזאי

New member
אמא שלי נהגה לטוס לבדה, בכל קיץ.

היא טיילה בארצות שונות ומשונות, באירופה הקלאסית, אמריקה, והמזרח הרחוק. כששאלה אותי בפעם הראשונה אם אני רוצה להצטרף אליה, הבנתי שהיא הזדקנה. מאז תמיד אני או אחותי דואגות לטייל איתה פעם בשנה. לא היינו רוצות שחוסר הביטחון שהגיע עם הגיל, יהרוס לה את הנאות החיים.
אני, לעומת אמא שלי, לא נהנית לטייל לבדי. מתפצלת בשימחה, אבל רוצה פרטנר לארוחת ערב ושיתוף בחוויות.

mitmit11

New member
לגמרי הייתי נוסעת

למעשה, כמעט ועשיתי את זה לפני חודשיים וברגע האחרון הצטרפה אליי חברה. הייתה לי מוכנות חד משמעית לטוס לבד. נחמד להיות אדון לעצמי, לעשות מה שמתחשק מתי שמתחשק בלי צורך להתחשב באף אחד חוץ ממני. כמובן שבחירת היעד מושפעת מהלבד הזה. רומא אידיאלית. גם לונדון לטעמי.

debby12

New member
מנהל
אענה על השאלה השניה קודם

בחיים לא הייתי מתערבת לאף בגיר - לא בן משפחה ולא חבר/ה - בהחלטה אם ליסוע לבד לטיול. עצם השאלה נראית לי הזויה לחלוטין. מיהם אלה ששאלו אותה אם הילדים הסכימו/הרשו? [הזכרת לי - שהשבוע ראיתי עם הילדות את הסרט "מואנה". יש שם קטע משעשע שבו היא "גונבת" את הסירה של השבט ומפליגה בים בניגוד למה שאבא שלה מרשה לה. אבל מואנה היא ילדה... לא בגירה. על כל פנים - היא כמעט מתה בסופת גלים ובסוף נסחפת לחוף. סבתא שלה החמודה והתומכת מוצאת אותה. ואז מואנה מתחננת בפניה שלא תספר לאבא שלה (= הבן של הסבתא, האבא של מואנה) שהיא הפליגה וכו'

אז הסבתא מרגיעה אותה שאין חשש ואומרת לה בחדווה:
Honey, I'm his mother! I don't have to tell him anything!

נראה לי הזוי שחמותך צריכה לתת דיון וחשבון למישהו

לגבי ליסוע לבד - לא הייתי בוחרת ליסוע לצרכי חופשה לבד. לא כי קשה לי להסתדר - אלא כי זה לא נראה לי כיף. בעצם, אני נוסעת לבד לצרכי עבודה בממוצע פעמיים בחודש לכל מיני יעדים הזויים-לפרקים. זו לא ההגדרה שלי לכיף

אבל אני יכולה בקלות להבין שזה יכול להיות כיף למי שיש לה פחות פסקי זמן מהמשפחה.

עונה לעצמי

לאחר שהתלבטתי מאוד בשאלות האלו....

אתחיל מהשניה. היא הודיעה לנו שהיא מתכוונת לנסוע לבד אחרי שכבר קנתה כרטיס טיסה. לאור ההיסטוריה בנסיעות קודמות עם בני משפחה שגרמו לה להנות פחות, הבנתי את הרצון שלה לנסוע לבד. כנראה היה קשה לי לקבל את ההחלטה שלה כי אני שונה..... (אבל לא אמרתי לה את זה)
אני צריכה עוד מישהו כדי לדבר על החוויות. יצא לי לחוות ימי טיול לבד. בטיולים עצמם היה כיף ומעניין אבל מה שהיה לי הכי קשה היה בארוחות, לשבת לבד במסעדה. לא הייתי חוזרת על החוויה
אח שלי שטייל לבד במספר טיולים - לא הבין על מה אני מדברת....

danakama10

New member
מספר פעמים נסעתי לבד

מטעם הלימודים/עבודה והוספתי לי עוד 1-2 ימים במקום כדי לטייל. נהנתי מאוד מאוד, גם מתחושת העצמאות להיות לבד במקום חדש.
עם זאת, לא הייתי לוקחת מיוזמתי טיול לשם הנאה לבד, לפחות לא בשלב זה של חיי. יותר כייף לי ביחד.

עדיקים

Active member
אני לא טיפוס של לטייל לבד

בעבר הרחוק הייתי הולכת לבד לקולנוע, אני זוכרת שהיו מתפלאים שאני אוהבת ללכת לבד. היו סרטים שלא רציתי לקחת איתי אנשים אלא ללכת לראות לבד ונהניתי מאוד. היום אני לא חושבת שזה משהו שהייתי עושה לבד.
במידה ובן משפחה היה מחליט לסוע לבד לא הייתי מתערבת. אם אוהבים ונהנים מיזה זה ממה לא ענייני.

למעלה