"חג ההודיה"

debby12

New member
מנהל
"חג ההודיה"

מחרתיים (יום חמישי) חל בארה"ב חג ההודיה (Thanksgiving) שנועד במקור לציין את הכרת התודה של המתיישבים האירופיים המוקדמים ב"עולם החדש" לאינדיאנים המקומיים שעזרו להם לשרוד באקלים/מקום החדש [נדלג על איך המתיישבים האירופיים "הודו" להם בטווח הארוך
- בואו נגיד שזה לא נגמר טוב עבור האינדיאנים].

על כל פנים, לרגל אחד החגים המעטים בלוח השנה הצפון אמריקני (אין הרבה כאלה), והיחיד שכולל "בערך" 2 ימים רצופים וסופ"ש = 4 ימים [אני אומרת "בערך" כי כמובן שזבנים בחנויות עובדים גם עובדים, ואפילו בממשלה הפדרלית יום שישי הוא יום עבודה רגיל ויש חלוקת דואר ביום הזה], אני מהרהרת בנושא של תודה והודיה.

* למי אתן מודות בדיעבד למרות שבזמן האמת לא הודיתן (בין כי לא ראיתן לנכון/זה לא נראה לכם משהו מועיל ובין כי התביישתן/לא יצא לכן מסיבות אחרות)?

* על מה הודו לכן בעבר?

* יש מישהו או דבר שאתן נעלבות אם הוא/היא לא מודים לכן?

* האם השתנה עם השנים יחסכן לעניין הזה של להודות?

* ובכלל, על מה אתן מודות ליקום?

תודה להורי שהביאוני עד הלום

הייתי חייבת לכתוב את זה ..... עכשיו אני יכולה לענות.....

* למי אתן מודות בדיעבד למרות שבזמן האמת לא הודיתן (בין כי לא ראיתן לנכון/זה לא נראה לכם משהו מועיל ובין כי התביישתן/לא יצא לכן מסיבות אחרות)?
הווי הרשימה ארוכה :
- לאבא שלי על התמיכה האמונה בי והחינוך.
- לסבים ולסבתות שלי שלימדו אותי הרבה והביאו גאווה
- לבוס שלי שנפטר ולימוד אותי הרבה "וזרק" אותי למים
- לזאת שעזרה לי עם כרטוס בשבוע שעבר- בסוף לא עליתי איתה ולא הספקתי להודות לה (ברגע שנעלמה לי מהעיין הצטערתי על כך)
באופן כללי משתדלת להודות על הכל (במזכירות, בתחבורה הציבורית)

* על מה הודו לכן בעבר?
- על כל מיני עזרות ודברים של מה בכך (הבאתי דפי טיוטה, אספתי חבר שאמא שלו איחרה להגיע לגן)

- לא עולה לי בראש העלבויות.

- יש את העניין של להביא מתנה למארח כתודה. די מפשלת בעיניין גם היום כבוגרת.

ברור.
שיר אופטימי שאני אוהבת :
https://www.youtube.com/watch?v=DI8d1cJHufI

debby12

New member
מנהל
פככככ

הזכרת לי את פליטון "הבר מצווה של אביגדור" של אפריים קישון, ואת הבת שלי שמסרבת לבר מצווה ובה אלמנטים דתיים כלשהם. אשר על כן הודעתי לה שבמקום זה אם כך היא חייבת לשאת נאום של "תודה לאבי ואמי המדהימים בתבל וכו'"

ספרי על הגאווה מהסבים/סבתות ברמת מה שאפשר

וואו - באמת שיר נחמד! מצאתי קישור יותר מלא אליו - הנה
https://www.youtube.com/watch?v=yzGLMvDnmYg. הוא מתנגן הרבה ברדיו בארץ?

mykal

New member
עונה

אני מצטערת על שני דברים, האחד --שאימי נחטפה מאיתנו ולא הספקתי להודות לה על מי שהיא היתה ומה שהעניקה לנו. השני--אמנם לאבא אמרתי תודה
אבל אולי לא מספיק.

* על מה הודו לכן בעבר? כל אחד מהמקום שלו. תלמידים בד"כ הודו
על שנתתי בהם אמון ושהקשבתי. אחרים על זרות חשובות בעינים.

לא נראה לי שיש עלבון, אבל לפעמים דוקא אנשים קרובים מתיחסים
לעזרה, או לעשיה שלי אליהם כמובן מאליו וזה יותר מרגיז ממעליב.

לא נראה לי. בעיני זה נימוס וחינוך. ולכן, לא חושבת שהשנה אצלי משהו.

אישית לא אוהבת את המושג יקום בהקשרים של מה העניק נתן וכד'
אבל כן מודה על המזל שהיה לי להיות שייכת למשפחה מופלאה, על הקשר הכייפי
עם אחי ואחותי, ובהחלט לילדים שלי על מי שהם.

debby12

New member
מנהל
עונה חלקית - אמשיך מחר

כשהייתי ילדה היה נראה לי מביך להודות למארחים כאלה (ההורים תמיד אומרים לך להגיד תודה למארחים

בנוסף, מסביבי מקובל מאוד לשלוח כרטיס תודה לכל מי שבא ליום הולדת של ילד/ה. לא זו אף זו - אנשים אשקרה עושים רשימה כשפותחים את המתנות (כמו בחתונה) כדי שכל כרטיס תודה יהיה אישי ויודה על המתנה הספציפית שהובאה. ואותם שולחים בדואר רגיל.

בקיצור - אני לא עושה את זה, כי גם ככה בקושי יש לי זמן לנשום. אבל זה נוסף לי לרשימת רגשי האשמה שאני לא עושה את זה
<זה מתגבר כל פעם שמגיע עוד כרטיס כזה בדואר>

עדיקים

Active member
סיפור מעניין על תודה

אחרי שקראתי מה שכתבת הבנתי שמכיוון שאני אוהבת לומר תודה לסובבים אותי תמיד על כל דבר שעושים עבורי/נותנים לי אני פתאום קולטת שהדבקתי את כולם במתנת התודה וכולם מודים לי תמיד בחזרה. באותה הדרך שאני מודה להם.

לא חושבת שאי פעם לא הודיתי למישהו בזמן אמת.
מודים לי תמיד, על כל נתינה שאני עושה כמו שכתבתי למעלה ואני מודה תמיד בחזרה.
לפעמים נראה לי מוזר אם לא מודים לי כמו שאני מודה לאחרים ואז אני קולטת שלא כולם כמוני וזה בסדר לא צריך כל היום לומר תודה על כל דבר.
כמו שכתבתי למעלה גיליתי שכל היום אני מודה ולכן אני מנסה לשנות את זה לפעמים וזה עובד קצת, לא תמיד.
אני מודה ליקום שנותן לי כח להשתנות כל הזמן ולמצוא לעצמי מקום טוב יותר.

debby12

New member
מנהל
אם את מודה הרבה יותר משאחרים מודים לך אז

אולי את מרגישה יותר "חייבת לכולם", ואז הם גם בטח קולטים את זה

מ י כ ל10

New member
לא יודעת לגבי עדיקים

אבל גם אני מודה המון לאחרים.
לא מרגישה שאני חייבת יותר, אבל בהחלט חושבת שגם אם מישהו עושה את מה שהוא אמור לעשות עדיין מגיעה לו הכרת תודה על כך שעשה זאת, ובטח אם עשה זאת היטב ובנעימות.
לכן אני מודה לאנשים בעבודה, גם אם עשו את תפקידם ולא חרגו ממנו למעני, ומודה לאיש אם שטף כלים וקיפל כביסה, על אף שזה תפקידו לא פחות מתפקידי, ומודה לחברות על שיחה נעימה והקשבה וכן הלאה.

עדיקים

Active member
בדיוק, מסכימה עם מה שכתבת

מודה לגמרי כהכרת תודה.
לא מרגישה שחייבת יותר פשוט זה לא ברור מאליו העזרה שאני מקבלת, אפילו אם אני מחזירה באותו מטבע בדיוק לנותן.

debby12

New member
מנהל
עונה על השאר

למי אתן מודות בדיעבד למרות שבזמן האמת לא הודיתן (בין כי לא ראיתן לנכון/זה לא נראה לכם משהו מועיל ובין כי התביישתן/לא יצא לכן מסיבות אחרות)?

* על מה הודו לכן בעבר? אנשים נחמדים - כשאני עוזרת להם, לא משנה במה.

* יש מישהו או דבר שאתן נעלבות אם הוא/היא לא מודים לכן? אני משתדלת לא להיעלב באופן כלי כי חלק ניכר מלהיעלב זו "בחירה" והיא בעצם להעניש את עצמך על התנהגות מגעילה של מישהו אחר... [אם תשאלו את בעלי אני בעצם בעלת עור של פיל וטמבלית מרוב שקשה להעליבותו
]

יוצא לי לעתים להיתקל ביצורים נאלחים (גם נשים וגם גברים) שמנצלים אותי לעזרה במשהו ואז נעלמים מחיי בלי לומר תודה אפילו ובלי להחזיר טובה אף פעם. אני פשוט מוחקת אותם מהתודעה... וכשנתקלת בהם באירועים חברתיים, אני אומרת יפה שלום אבל מקפידה לא להקדיש להם יותר מעשר שניות מזמני.

* האם השתנה עם השנים יחסכן לעניין הזה של להודות? כמעט ולא.
בארה"ב מקובל מאוד לסיים כמעט כל מייל עם המילה "thanks" לא משנה מה כתוב בו בערך. אז אולי אני עושה את זה יותר במיילים מקצועיים מפעם

כרטיס תודה אישי לכל מי שבא ליום הולדת של הילדה שלי אני כאמור לא שולחת... אני מקווה שהם לא נעלבים... כי כאמור זו הנורמה

על כל הטוב שנפל בחלקי. בלי לפרט יותר מדי... משפחה, כישורים, עבודה, הזדמנויות. טפו טפו חמסה. שלא יהיה יותר גרוע.

למעלה