שרשור

debby12

New member
מנהל
שרשור

אתן אוהבות לקנות בגדים/נעליים?
מתי הפעם האחרונה בה רכשתן פריט ומה הוא היה?
עם מי אתן הכי אוהבות ללכת לקנות בגדים (או שאולי מעדיפות לבד)?
קניות בגדים לילדים - סיוט או כיף?
טיפים שצברתן לקניית בגדים?
איזה פריט לבוש/הנעלה לא תקנו בחיים?
האם טעמכן השתנה הרבה לאורך השנים?
פריט שהוא "לניקוי יבש בלבד" - האם אתן מצייתות או היידה למכונה בכביסה עדינה?

עונה בשמחה

התשובה לשאלה אם אני אוהבת לקנות בגדים היא קצת מורכבת. אני לא כל כך אוהבת לשוטט בחנויות, לחפש ולחפש, לעמוד בתורים לתאי מדידה, למדוד ולקבל החלטות הרות גורל (
) בחנות. אני מאוד (אבל מאוד) אוהבת לקנות באינטרנט.
התוצאה של זה הייתה שעד לפני 3 שנים הייתי מתלבשת כמו דלפונית, היו לי 2 זוגות מכנסיים
, אולי 4 סוודרים
ושמלה אחת חגיגית, ובשלוש השנים האחרונות צברתי מלתחה נאה, של כמה עשרות פריטים מכל סוג....
אני אוהבת באינטרנט את המגוון ה(כמעט) אינסופי, את האפשרות לראות אלפי פריטים תוך דקות (מבלי לעבור 20 חנויות...) את האפשרות לראות את הבגד בלי להתחיל לשלוף ממדפים, ולפעמים - גם את המחיר.
הפעם האחרונה הייתה בערך לפני חודש, אבל שלחתי בחזרה לחנות (שזה מינוס מסוים של קניות ברשת, מתגמד לעומת המבחר והנגישות)
קונה לבד. לפעמים בת ה-9 שלי באה לייעץ
טיפים יש לי רק לקניות ברשת. אם זה מעניין כאן מישהי, אוכל לפרט
לא אקנה בחיים נעלי עקב
כן, הטעם השתנה. למדתי מה נכון למבנה הגוף שלי, ומה נראה נכון עלי
לא זוכרת מתי ואם קניתי פריט שהוא לניקוי יבש בלבד...
&nbsp

michal@gal

Active member
מנהל
כן, כן

אשמח מאד לקבל טיפים לקניה ברשת.
&nbsp
איך הולכת ההחזרה אל החנות? משלמים על המשלוח? מקבלים זיכוי או החזר כספי?

תלוי איפה את קונה

בדרך כלל את משלמת על המשלוח. יש אתרים שבהם תקבלי תמיד החזר כספי, ויש אתרים שאם לא תחזירי בסמוך לרכישה, תקבלי זיכוי.
האתר החביב עלי הוא House of Fraser (או בקיצור, HOF):
[URL]http://www.houseoffraser.co.uk/Women%27s+Designer+Clothing/03,default,sc.html[/URL]
אמנם המשלוח עולה 10 פאונד, אבל אין תחליף למבחר, והאיכות טובה מאוד.
אני ממליצה לפני שבוחרים להשתמש באפשרות להגדלה של הפריט (כמו זכוכית מגדלת, כשעומדים "על" התמונה) - מאפשרת לראות ביתר קלות איך הבד נראה, מרקם וגם צבע.
לפעמים יש אפשרות למצוא באתר של החברה היצרנית תמונות אחרות של אותו פריט, או תמונות וידיאו, שעוזרות לקבל החלטה לגבי הפריט.

debby12

New member
מנהל
איזה אתר מעולה - תודה! אבל

נראה שאין בו חליפות עבודה
(שזה מה שבד"כ הכי נחוץ לי)

עונה.

אתן אוהבות לקנות בגדים/נעליים? בדרך כלל לא. יש חנות אחת שאני אוהבת לקנות בה ותמיד מוצאת בה פריטים מצויינים. אבל היא נמצאת ביבשת אחרת, וגם כשגרתי ביבשת שבה היא נמצאת, היא הייתה רחוקה ממני - כך שקניתי בה לכל היותר פעם בשנה. בשאר הזמן זה די סיוט.

מתי הפעם האחרונה בה רכשתן פריט ומה הוא היה? קניתי בגדים להגנה על הדוקטורט. חליפה שחורה (שני זוגות מכנסיים) וחולצת סאטן ירוקה מ-H&M, וגופייה בצבע קרם מאיזושהי חנות אחרת.

עם מי אתן הכי אוהבות ללכת לקנות בגדים (או שאולי מעדיפות לבד)? לרוב אני הולכת לבד, בוחרת, ואז קוראת לבעלי לשפוט אם הוא באזור - או מראה לו בבית ואז מחזירה אם הוא לא מאשר (אני כמעט ולא קונה בגדים, ורוב הבגדים שקניתי באחרונה היו לארועים מיוחדים). אם בעלי פוסל את הבגד - אני לא קונה. נראה לי שהוא הציל אותי מכמה טעויות מזעזעות במיוחד...

קניות בגדים לילדים - סיוט או כיף? חצי חצי. מצד אחד אני שונאת לקנות בגדים, מצד שני אני שמחה כשהן אוהבות את הבגד שקניתי ונהנות ממנו.

טיפים שצברתן לקניית בגדים? אני לא האדם הנכון לשאול.

איזה פריט לבוש/הנעלה לא תקנו בחיים? נעלי עקב (יש לי בקע דיסק).

האם טעמכן השתנה הרבה לאורך השנים? לא ממש. אבל הטעם שלי הוא לא הטעם שהייתי רוצה. אני תמיד רוצה לקנות דברים גולשים וזורמים, ובסוף יוצאת עם משהו מחויט יחסית.

פריט שהוא "לניקוי יבש בלבד" - האם אתן מצייתות או היידה למכונה בכביסה עדינה? לא עלה בדעתי לכבס משהו שכתוב עליו לניקוי יבש בלבד.

debby12

New member
מנהל
ספרי מה היתה החנות המסתורית הזו

ביבשת האחרת שבה היו פריטים מצוינים - מי יודע, אולי נזדמן לסביבתה

אני כמוך - תמיד יוצאת עם משהו מחויט, אבל אין לי אפילו שאיפות לדברים זורמים. אני מכירה במגבלותי. איך אומרת אמא שלי? "אני מכירה אותך - את תמדדי את הפריט הזה בכל מיני צבעים מגניבים ובסוף תקני בצבע כחול כהה - navy blue- או שחור. אז למה לבזבז את הזמן בלמדוד את הצבעוני?

mykal

New member
עונה

לא יודעת אם אוהבת, לא סובלת מהצורך בקניה.
לא זוכרת, נראה לי שקניתי פריט השלמה לבגד חגיגי.
אף פעם לא קונה לבד, הולכת בד"כ עם בנותי או נכדתי.
אנחנו הופכות את הקניה ליום כיף, ואני נהניתלקנות לנכדים.
הטיפ העיקרי הוא לא לקנות כשדוחק וצריך, אלא כשמוצאים משהו יפה שמוצא חן.
לא מצהירה על שום דבר, כי לעיתים צרכים משתנים.
בהחלט, סגנון משתנה, כי הגוף משתנה, הצרכים משתנים, והארועים בחיים בתפקידים משתנה. גם האריגים והגזרות משתנים.
פריט שהוא "לניקוי יבש בלבד" - האם אתן מצייתות או היידה למכונה בכביסה עדינה? מראש לא קונה. בשביל מה להתאכזב?

ומשהו אישי--אני לא קונה בגדים ממש, בשביל עצמי כי אני תופרת,
לעצמי. כל השאר זה קנית בגדים לאחרים. בנות בכדים.

debby12

New member
מנהל
וואו - כיף לך בעניין התפירה

כיף גדול שאפשר להכין לעצמך בגדים. זה דורש זמן, סבלנות וכשרון שאין לי....

mykal

New member
תאמיני לי שאם תרצי יהיה לך,

זו לא תורה מסובכת מידי.
יש בעשיה הזו הרבה רוחים.

Dr T noki

New member
עונה

אוהבת לקנות בגדים ונעליים אבל האהבה באה לסירוגין בתקופות. נעליים קשה לי למצוא בגלל המידה ורגל צרה במיוחד...

לאחרונה דווקא לא רכשתי בגדים . לפני שנתיים שלוש עשיתי המון רכישות ומספיק לי.

אוהבת ללכת לבד.

אוהבת מאד לקנות לילדים, בעיקר לבתי. הבן שונא קניות כך שלא כיף לו ולא כיף לנו.

טיפים - לקנות רק מה שאוהבים. בגד שמתלבטים לגביו לא לובשים! טיפ 2- לא להאמין למוכרות.

בחיים לא אקנה חוטיני, נעליים גסות , מנומר.

הטעם שלי מאד השתנה והשתפר לדעתי עם השנים (כך גם האיש אומר
)

לא קונה פריטים של ניקוי יבש, אין מצב.

מ י כ ל10

New member
שונאת

שונאת לקנות בגדים

אני תמיד מצפה לצאת מתא ההלבשה ולראות במראה בלונדינית בגובה 1.80 ובמשקל 50 קילו
עדיין לא קרה אף פעם... ודווקא אין לי בעיה עם איך שאני נראית, פשוט לא מעכלת את עצמי טוב בפריטים חדשים, גם אם הם נראים טוב יותר מאלה שנכנסתי איתם לחנות. גם נעליים אני לא אוהבת לקנות. כשחייבת (פעם בשנתיים בערך, כשזוג הנעליים היחיד שיש לי באמת "נגמר"), קונה מהר ותכליתי.
&nbsp
פעם אחרונה -
בקיץ, עם דודה שלי שגררה אותי בתואנה שהיא צריכה חולצות לבתה. יצאתי עם חולצה שבן הזוג מכנה "הורָה למוזיאון הקיבוצים"
לא לובשת אותה. הפעם הקודמת שקניתי משהו הייתה משהו כמו שנתיים קודם לכן.
&nbsp
ילדים -
עדיין קטנים, ואני לא קונה להם
(חוץ מחולצות בית ספר). הם מקבלים בגדים מבני משפחה גדולים יותר, וחדשים מסבאסבתא / דודה
&nbsp
טיפים -
מחברה: לקנות מהר (כי ככל שבוחנים יותר מוצאים יותר פגמים).
הטיפ שלי: צריך להסתובב ולמדוד הרבה כדי לדעת מה מתאים, ואז אפשר באמת לקנות דברים. לא מיישמת.
&nbsp
לא אקנה - ביקיני, סנדלים פתוחים, סקיני, פריט שמחייב גיהוץ
&nbsp
טעם -
לדעתי אין לי טעם בכלל, אבל יש לי סגנון מאוד מובחן. למעשה, רוב הזמן אני לובשת "מדים".
&nbsp
ניקוי יבש -
לא רלבנטי

debby12

New member
מנהל
לא הבנתי לגבי ה"מדים"

את מתכוונת שבעבודה את לובשת מדי עבודה או שהבגדים שלך כולם באותו סגנון כך שהם כמו המדים שלך?

מ י כ ל10

New member
האמת שגם וגם

יש לי עבודה אחת שבה אני לובשת מדים באמת, אבל כשכתבתי התכוונתי לכך שהבגדים שלי הם באותו סגנון (ג'ינס מתרחב, חולצה שחורה)

בגדים

- נעליים - לא אוהבת לקנות, ומעולם לא אהבתי. אני רק משלימה את המשימה כדי להיפטר מזה. לגבי בגדים, פעם מאוד אהבתי לקנות, בזמנים שבהם אהבתי את צורתי החיצונית והייתי מסוגלת להסתכל בראי ולהתפעל עד אין קץ מאיך שאני נראית בבגדים שונים. היום זה פחות מלהיב. אני עדיין נהנית לפעמים לקנות בגד (בשנים האחרונות זה כמעט אך ורק בחנויות יד שניה. בגדים חדשים לא אוהבת לקנות), אבל אין בזה כבר את מימד ה"וואו, מהמם עלי" אלא יותר "נראה סביר / מחמיא". אני כן נהנית (כמו שנהניתי פעם) ממגע של בגדים שנעימים לי על העור, גזרותשמדליקות אותי וצבעים שמרהיבים את עיניי (וזו אחת הסיבות להעדפת חנויות יד שניה, בנוסף לעניין המחיר. ברשתות הכול נראה לי בדרך כלל אפרורי וחדגוני והכל אותו הדבר).

- שני זוגות גרביים, אחד כחולות כהות עם עיגולים לבנים והשני שחורות עם פסים דקיקים לבנים.

- אף אחד בשום מקום. תמיד אהבתי לקנות בגדים רק לבד. עם עוד מישהי/מישהו זה איכשהו נהיה נורא מתיש ואני מאבדת לגמרי את הסבלנות.

- לא סיוט גדול ולא כיף גדול. אני קונה להם נקודתית, במקרה הצורך (למשל, זוג מכנסיים לילד בחנות המקומית בדרכי הביתה).

- יש כמה שכבר חלקתי כאן בעבר. למשל: לא לקנות אף בגד שאני צופה שיהיה לא פרקטי מסיבה כלשהי, ולחשוב בכנות לפני קנייה אם אני באמת הולכת ללבוש אותו או לא (אם לא, לא לקנות. ההזדמנויות ללבוש את הבגד לא יצוצו פתאום משומקום).

- נעלי עקב (כאבי גב), מעיל עור אמיתי (לפני שנים היה לי כזה, עכשיו כבר לא מתאים \מוסרית).

- השתנה. לא יודעת כמה הרבה, אבל כן. זה בעיקר - כמו שמישהי אחרת כתבה כאן - תגובה לגוף משתנה, צרכים משתנים ואולי גם שינויים בתפיסת עולם ובתחושה הפנימית שמתבטאים גם בבגדים.

פריט שהוא "לניקוי יבש בלבד" - האם אתן מצייתות או היידה למכונה בכביסה עדינה?
- לא יודעת, אף פעם לא רכשתי פריט שהיה כתוב עליו "לניקוי יבש בלבד".

עונה

אתן אוהבות לקנות בגדים/נעליים? לא אוהבת לקנות לעצמי בגדים/ נעליים. קשה לי למצוא משהו שאני אוהבת, יתאים לי ויהיה במחיר שפוי. זה מעייף אותי ואין לי סבלנות.
מתי הפעם האחרונה בה רכשתן פריט ומה הוא היה? אתמול. נעלי סניקרס כחולות.
עם מי אתן הכי אוהבות ללכת לקנות בגדים (או שאולי מעדיפות לבד)? מעדיפה ללכת עם האיש שלי. הוא לא מפחד להגיד את דעתו....
קניות בגדים לילדים - סיוט או כיף? לילדים זה עוד כיף, אך מתחיל להיות סיוט. רק האמצעי מוכן להסתובב בחנויות ולבחור (יש לו טעם טוב). הגדול והצעיר- לא תמיד אוהבים את מה שקונים להם (לא אוהבים מכנסיים עם כפתורים, ג'ינס, חולצות מקושקשות....) וגם ככה לבנים אין הרבה מבחר.
טיפים שצברתן לקניית בגדים? לנשום עמוק.
איזה פריט לבוש/הנעלה לא תקנו בחיים? עקבי סטילטו.
האם טעמכן השתנה הרבה לאורך השנים? כן ולא . פעם הייתי הולכת עם חולצות T פשוטות גם ביום יום מחוץ לבית (הייתי צעירה). היום הולכת עם חולצות T קצת יותר מפונפנות.
הייתי שמחה לחולצות מכופתרת שלא יושבות צמוד על הבטן (שלא ירדה לגמרי אחרי הלידות).
פריט שהוא "לניקוי יבש בלבד" - האם אתן מצייתות או היידה למכונה בכביסה עדינה? לא חושבת שיש לי כאלו. וגם אם כן הן כנראה כובסו במכונה....

הערות לסקר:
- אחותי שהיא במידות דומות לי דואגת לי מידי פעם לחידוש המלתחה כאשר "נגמר" לה מאיזו חולצה והיא מעבירה אלי. זה כ"כ נח שרק בשביל זה שווה לי לשמור על הגזרה

- יש אצלנו בעבודה כאלו שמתלבשות ביום יום כאילו הולכות לחתונה, ממש תצוגת אופנה. זה מאוד כיף להסתכל עליהן. אני אפילו מקנאה לפעמים. אבל ממש לא מרגישה שזאת תהיה אני אם אתלבש ככה. לרוב הולכת בלבוש פשוט.

עדיקים

Active member
מצטרפת לעונות

אתן אוהבות לקנות בגדים/נעליים? שונאת קניות עושה כי אין ברירה
מתי הפעם האחרונה בה רכשתן פריט ומה הוא היה? ביום שישי ועכשיו זה יקרה כנראה הרבה. הגעתי ליעד וצריכה לקנות מלתחה חדשה. אין לי מספיק זמן וכוח לקניות אז כל פעם הולכת על סוג פריט שאני צריכה וקונה.
עם מי אתן הכי אוהבות ללכת לקנות בגדים (או שאולי מעדיפות לבד)? או לבד או עם חברה טובה שמאוד אוהבת קניות ותענוג לקנות איתה. היא גורמת לחווית הקניה להיות כייפית ביותר. היחידה שכייף לי לקנות איתה.
קניות בגדים לילדים - סיוט או כיף? לילדים עד עכשיו היה יחסית כייף עכשיו עם הגדולה אין ברירה חייבת לקחת אותה כדי לקנות לה אז זה מורכב יותר. מכיוון שאני לא חובבת קניות זה פחות נחמד לי. יוצא שקונות אותו פריט בכמה צבעים רק כדי שלא אצטרך ללכת לחנות נוספת. לבן עדיין מצליחה לקנות לבד. אוטוטו גם הוא יצטרף.
טיפים שצברתן לקניית בגדים? אין לי טיפים ואשמח לקבל טיפים איך לקנות ברשת. מפחדת להצטרף לקניות האלה מצד אחד ומצד שני עייפה ללכת לקניון.
איזה פריט לבוש/הנעלה לא תקנו בחיים? נעלי עקב (אף פעם לא נוח לי),מכנסיים/חצאית/שמלה שקצרים מקו הברך, חוטיני (זה נראה הכי לא נוח בעולם)
האם טעמכן השתנה הרבה לאורך השנים? לא השתנה כמעט בכלל לדעתי. בסביבות גיל 20 היתה לי חברה שלקחה אותי לחנויות מעצבים ואז היתה תקופה שלבשתי בגדי מעצבים אחרי שנה שנתיים זה עבר לי יחד עם החברות שלי איתה
.
פריט שהוא "לניקוי יבש בלבד" - האם אתן מצייתות או היידה למכונה בכביסה עדינה? אם הוא נראה לי מתאים למכונה אכבס בכביסה עדינה. אם נראה לי מסוכן ושיהרס שולחת לניקוי יבש.

למעלה