אי אפשר לברוח מזה. איך יום הבחירות לנשיאות עובר עליכן?

ברחתי מהחדשות היום.... אבל הרבה תוכניות רדיו בחרו בהשמעת

שירים אמריקאיים.
מזה נהנתי

mykal

New member
הנה הודעה שקיבלתי עכשיו בווטצאפ

למי שטס היום לארה"ב שתהיה לו נשיאה טובה.
ולמי שאין כרטיס שיתפוס טראמפ.

אני מניחה שתרוצנה עכשיו המון בדיחות בענין.

debby12

New member
מנהל
בינתיים רק קמתי בבוקר והלכתי למשרד

ועדיין בוקר פה. כשהלכתי לישון בלילה עוד לא היה ברור מה יהיה....

רוב האנשים מסביבי אבלים וחפויי ראש.

אפילו האנשים שהם רפובליקנים מושבעים בדיעותיהם זהירים יחסית - ואומרים שהם רוצים קודם כל לראות באיזה אנשים הוא מקיף את עצמו.

משיחות עם אנשי שתי הקבוצות (הדמוקרטים האבלים והרפובליקנים-שטרם-חוגגים) עולה שהם לא חושבים שזה ישפיע באופן יומיומי על חייהם בתור אזרחים/תושבים אמריקניים ממוצעים.

כאמור - עד עכשיו היו לי רק שעתיים לאמוד את הלך הרוחות....

ברדיו אמרו שבכל מיני מקומות בארה"ב במקביל לבחירות הרגילות

היו בחירות בערים/ קהילות וכל מיני גופים גם אצלכם?

debby12

New member
מנהל
כן - בכל מדינה על טופס הבחירות יש עוד המון

דברים אחרים לבחור מעבר למועמד/ת לנשיאות ולסנאט והקונגרס

דברים כמו: בחירה של שופטים (האזרחים מצביעים לזה), של כל מיני בעלי תפקידים בוועד החינוך המקומי, של התובע הכללי של המדינה וכו' וכו'

ואז יש גם שאלות שונות של משאל עם. דברים כמו להצביע על: שכר המינימום, לגליזציה של מריחואנה, הוספת מיסוי על שתיה מתוקה מוגזת (בקליפורניה), נישואים חד מיניים ועוד ועוד... בכל מדינה (סטייט) מדובר בדברים שונים. למשל בפעם הקודמת היה לנו במרילנד נישואים חד מיניים

את יכולה לראות דוגמאות פה

https://ballotpedia.org/Local_ballot_measure_elections_in_2016

הפעם אצלי היה מצ'עמם להפליא - היה רק נושא אחד להצביע עליו במשאל העם של מרילנד שנגעה להאם להגביל כהונה של נבחרים כמו התובע הכללי וכאלה למקסימום 2 כהונות (או אולי 3 - לא זוכרת). הפוליטיקאים מחו קשות על הרעיון וטענו דברים כמו: האם היית אומרת לרופא השיניים שלך לפרוש אחרי 8 שנים כי עדיף מישהו חדש ולא מנוסה? אני דווקא הצבעתי בעד כי זה נראה לי רעיון טוב שהם לא יישבו על הכיסא 5000 שנה. והיו כמה שאלות נגזרות דומות

על כל פנים - ההצבעה הפעם היתה על דפים מנייר - מאוד שונה מבעבר (על מחשב). עובדי הקלפי אמרו שזה נועד לאפשר להזין טענות של רמאות בבחירות (הטופס נסרק בסוף אבל המכונה שמרה על הנייר המקורי כך שהקלה על ספירה מחדש) וגם לאור חששות של פריצה למחשבי הבחירות. ושתבינו - דובר על 4 דפים מלאים עם כל מיני דברים להצביע עליהם. אשקרה "מבחן אמריקאי"..... וחלק מסעיפי ההצבעה כללו בלוקים ארוכים של מלל.... לא פשוט.

אגב - הנה התוצאות המלאות/רשמיות של הבחירות:
https://ballotpedia.org/Main_Page

ענית לי על נושא אחד סקרנת אותי בהרבה אחרים

מתוך מה שכתבת אני מבינה שהיו מדינות שחוץ מהקמפיין הנשיאות הוצפו בקמפיינים שונים נוספים שעלו להצבעה.
מי ממן אותם?
מה זה וועד חינוך מקומי, זה לא חלק מהעיריה?
איך בוחרים תובע כללי? כמו בחירות לנשיא? (הקונוטציה מהסרטים ומספרים שהוא מושחת, זה קורה גם במציאות?
אז כמה זמן ארכה ההצבעה לכל הדפים שקבלתם ?
היה חופש?
חופש לילדים מבית ספר?
הילדים הולכים עם ההורים להצביע?
כולם שולחים וואטסאפים עם תמונות של שילשול המעטפה בקלפי?
איך הסדר בחוץ? גם מציבים שוטרים כמו בארץ?

<סליחה אם קצת הצפתי.....>

debby12

New member
מנהל
אין בעיה - בכיף.... אז ככה

1. היו מדינות שחוץ מהקמפיין הנשיאות הוצפו בקמפיינים שונים נוספים שעלו להצבעה.
"היו מדינות" זה אנדר-סטייטמנט. לדעתי בכולם. ויש מדינות שבהן זה הרבה מאוד קמפיינים נוספים להצביע בהם

2. מי ממן אותם? ואללה לא יודעת. לדעתי הפרלמנט המדינתי מעלה אותם להצבעה שכזו. רגע בעצם - אם אני לא טועה אם אוספים מעל מספר חתימות מסוים אז כל אזרח יכול להעלות משהו כזה להצבעה
<בקיצור - אני לא מומחית גדולה. יש פרופסורית למשפט חוקתי אמריקני בקהל?....>

2. מה זה וועד חינוך מקומי, זה לא חלק מהעיריה? זה כמו משרד החינוך. רק שבארה"ב זה לא ברמה פדרלית של כל ארה"ב, ואפילו לא ברמה של הסטייט. אלא ברמה של המחוז/נפה = county. אז יש מין "משרד חינוך" שמנהל רק את בתי הספר במחוז שלנו. ויש איזה איש/ה שמנהלים אותו. ומצביעים להם בבחירות
בד"כ ארגון המורים תומך במועמד המוביל וכך הוא מנצח ישר. בהיותי דווקנית ונון קונפורמיסטית - אני אוהבת להצביע לאנדרדוג שלא נתמך על ידי ארגון המורים שתמיד מפסיד בענק כמובן... וזה מכיון שהיה לנו חבר שרץ לתפקיד הזה פעם והיה האנדר-דוג הזה והסביר לי איך זה עובד.

3. איך בוחרים תובע כללי? כמו בחירות לנשיא? (הקונוטציה מהסרטים ומספרים שהוא מושחת, זה קורה גם במציאות?)
לא הבנתי את השאלה - יש שני שמות על הדף ובוחרים ביניהם. את מתכוונת איך מחליטים את מי להעדיף? אני מניחה שעל פי פרסומות בטלויזיה אבל אני לא רואה טלויזיה אז זה לא עובד. כלל האצבע שלי - אם אין לי עדיפות - אני בעד המועמדת האישה אם יש כזו.
אין לי מושג אם הם מושחתים. היתה אחת בניו ג'רזי, התובעת הכללית מתחת למושל קריס קריסטי, שבדיוק נשלחה לכלא על שחיתות (חסימת איזה גשר). אז כנראה שלפעמים הם אכן מושחתים...

4. אז כמה זמן ארכה ההצבעה לכל הדפים שקבלתם ? בערך 10 דקות. היה צריך למלא עם העיפרון את העיגולים ליד השמות הנבחרים וגם זה לקח זמן. והיה צריך לקרוא את השאלות של הקמפיינים הצדדיים. וגם רציתי לעשות הגהה שלא פספסתי כלום.

אבל יש איזה 20 עמדות במקביל כדי שלא יהיה תור ענק.

5. היה חופש? להורים אין חופש. אבל תזכרי שיש איזה 6 שבועות לפני יום הבחירות במהלכן מותר להצביע בבחירות מוקדמות במין מרכזים כאלה שפתוחים מ-8 בבוקר עד 8 בערב. ולא צריך סיבה מיוחדת כדי להצביע מוקדם וגם לא צריך לקבוע תור. ככה שאם היום הזה לא מתאים - מצביעים ביום אחר. ה-6 שבועות של בחירות מוקדמות גם גורמים לזה ש, לפחות אצלנו, התור היה של 2 אנשים לפני. אם כי - אודה על האמת - הלכתי באמצע היום ולא בבוקר מוקדם שאז יש יותר תור.

6. חופש לילדים מבית ספר? ברור... איך שלא יהיה? תמיד יש לילדים חופש או שיורד שלג או שניהם. היה להם חופש ביום שני כבר ("יום מקצועי" למורים. אצלי כשיש יום מקצועי אני הולכת לעבודה
). לדעתי גם כדי לתת להם זמן לארגן את החדר לבחירות כי ההצבעה ביום אחר כך נפתחת מוקדם בבבוקר. נדמה לי ב-6 וחצי בבוקר או משהו. ואז היה גם חופש ביום הבחירות עצמו

בקיצור - הילדים קיבלו סופ"ש של 4 ימים - משבת עד שלישי "כולל"

7. הילדים הולכים עם ההורים להצביע? כן - אם רוצים. אני לקחתי ילדה אחת. מקבלים גם מדבקה אחרי שמצביעים מה שמוסיף ל"שוס" (מדבקה עם דגל ועליה כתוב היה השנה "אני בחרתי - להצביע" "I voted to vote"). גם הילדים מקבלים מדבקה אם רוצים

8. כולם שולחים וואטסאפים עם תמונות של שילשול המעטפה בקלפי? לא. ממש לא. גם לא היתה תיבת קלפי כי את הדפים הזנו לתוך סורק והם נעלמו בתוכו אחר כך. אבל אף אחד לא צילם. ואחרי זה ראיתי בוויי נט שהבן של טראמפ צילם והפיץ אבל מיד מחק אחר כך כי מסתבר שזו עבירה פדרלית לצלם בתוך קלפי.

9. איך הסדר בחוץ? גם מציבים שוטרים כמו בארץ?
היה מאוד שקט בחוץ. אין אנשי בטחון בכלל. לא בחוץ ולא בפנים אבל יש כל מיני מתנדבים של הקמפיינים השונים שמנסים למכור את מרכולתם. וגם, מכיון שהטופס כזה מסובך ואת רוב השמות בכלל לא מכירים (ע"ע אנשי החינוך וכל מיני שופטים עלומים) אז האנשים בחוץ מציעים לך "טופס הצבעה דמוקרטי/רפובליקני לדוגמא" שבו ממולאים כל השמות של המועמדים שבהם המפלגה הזו תומכת). כמו "להעתיק בבחינה" כזה
.

10. עוד בגזרת "מוזר ומעניין" - כשבאים לבחור לא מציגים שום תעודה מזהה. כלום. אם מציעים לתת תעודה ישר אומרים לך "לא לא לא"ץ זה נושא נפיץ - הרעיון הוא שאם ידרשו תעודה מזהה אז כל מיני עניים ומסכנים אין להם רשיון נהיגה (כי זה עולה אגרה של 30 דולר להוציא רשיון שתקף ל-10 שנים...) לא יוכלו להצביע.

אז פשוט אומרים בעל פה מה השם שלך, כתובת ויום חודש של יום ההולדת (אבל לא השנה). ואז הם אומרים - כן, כן, מצאנו אותך. ונותנים לך מין טופס קטן מודפס עם השם שלך שאיתו את מתקדמת לעמדה הבאה כדי לקבל את ארבעת דפי המבחן. מין שרשרת חיול שכזו.

והספרית שלי, בעלה ובנותיה בנות ה-21 בכלל לא הצביעו. כי "הם לא יודעים למי להצביע וזה לא מעניין אותן"

Dr T noki

New member
מוזר מאד שלא צריך להזדהות

אז איך מונעים הצבעה כפולה או רמאות /זיוף?

debby12

New member
מנהל
אני מניחה שאת ההצבעה הכפולה פותרים

על ידי זה שמסמנים במאגר/מחשב אחרי שהצבעת כבר פעם אחת - כי אחרי ש"מוצאים אותך" בפנקס הבוחרים את מקבלת מין פתק קטן מודפס עם השם שלך - כך שאני מניחה שהם עושים
ליד השם שלך.

[מישהי שאני מכירה סיפרה לי שפעם כשהיא היתה סטודנטית היא הצביעה פעמיים - פעם אחת בדואר ב absentee ballot כי היא כבר היתה בקולג' ופעם אחת בקלפי באופן אישי. והיא עד היום לא יודעת אם קול אחד נפסל. על כל פנים - זה היה לפני קרוב ל-30 שנה]

את הקטע של איך דואגים שלא יצביע מישהו אחר בשמך זה יותר מסובך.... צריך לתת לפקיד את השם המלא, תאריך לידה (יום וחודש, בלי שנה) וכתובת מלאה. אז יש איזושהי הצלבה. אבל אם יש אישה שיודעת עליך את הפרטים האלה, היא בהחלט יכולה להתייצב ולהצביע במקומך בלי בעייה זה נכון

debby12

New member
מנהל
את צודקת - בהנחה שאנשים נותנים בפייסבוק

תאריך לידה מדויק (מה שלא היה עולה בדעתי לעשות
)

יכול להיות אם כך שיש הרבה הונאות הצבעה - אין לי מושג

מה שבטוח זה שמרגיש הזוי להצביע בלי להציג שום תעודה מזהה עם תמונה.

נראה לי שהרוב נותנים תאריך מדויק,

וככה מברכים אותם בפייס בתאריך המדויק (אחרת זה סתם מציק לקבל ברכות )
או שבכלל לא ייתנו - אבל ממה שנתקלתי הרוב נותנים את התאריך המדויק .
&nbsp

תודה!
קראתי 3 פעמים

מה שנשאר בעיני מוזר זה הצבעה על טופס, מה שהופך את ההצבעה ללא ממש חשאית וחשבתי שזו הסיבה היחידה שבגללה אסור לצלם בקלפי, האמנם?

** באותו יום שפרסמת כבר קראתי וכתבתי תודה אבל כנראה בגלל הפרעה של הילדים לא שלחתי .......

debby12

New member
מנהל
ההצבעה היא עדיין חשאית לגמרי

את הטופס מקבלים בתוך מין מעטפה מתקפלת כזו

https://www.google.com/search?q=man...PriKbQAhUDyyYKHXbwAjgQsAQIXw&biw=1094&bih=511

ואז צועדים איתו (עטוף) וממלאים במין עמדת-עמידה כזו גבוהה שיש לה "קירות פרטיות" כאלה משלושה כיוונים. כך שאף אחד לא רואה איך את ממלאה.

כשמסיימים שמים את זה חזרה ב"מעטפה" (זו לא בדיוק מעטפה - מין דבר מתקפל כזה כמו בתמונה) וצועדים לעמדת הסריקה עם הטופס העטוף/מוסתר ביד

כשעומדים בתור לעמדת הסריקה מתבקשים לשמור על חצי מטר מרחק מהאדם שלפניך [לא שצריך ממש לבקש - אנשים בארה"ב ממילא נותנים/לוקחים הרבה מרחב אישי זה מזה], וממילא כולם מחזיקים את זה עטוף.

ואז כשאת מגיעה לסורק את בעצמך מזינה את זה לסורק כשאת שולפת את זה דף/דף מה"מעטפית" אז אף אחד חוץ ממך לא רואה מה כתוב שם.

לסיכום - כנראה שדי קל להצביע עבור מישהו אחר, אבל ההצבעה היא עדיין חשאית

למעלה