איך היה השבוע שלי

עדיקים

Active member
כל הכבוד, בדיוק ניסיתי להדביק את הילדים שלי באהבה הזו

יש לי מגוון פזלים שעשיתי ברווקותי והילדים שלי פחות מתחברים לזה לצערי. מקווה שבקרוב אנסה שוב ויצטרפו אליי. זה ממש כייף.
אצלנו המקסימום זה 3500 חלקים אני חושבת. עם הילדים ניסיתי להתחיל ב-500 בהתאם לגילם וליכולות שלהם. זה היה הרבה מידי עבורם.

debby12

New member
מנהל
יצא לך "0" אחד יותר מדי נדמה לי

התכוונת 350 חלקים כמקסימום?

עדיקים

Active member
הילדים שלי אפילו 500 לא עושים אני עשיתי 3500 בעבר

זה היה ממש מזמן לפני פרוץ הילדים לחיינו
. המקסימום הוא שלי לא של הילדים ולאן אין כאן 0 מיותר
.
עכשיו כשגדלו מנסה להדביק אותם באהבה שלי ולכן התחלתי ב-500, כמובן שעד 100-200 חלקים עשו כבר אבל לא יותר מיזה.
אתמול הגדולה אירחה חברה חובבת פזלים והוציאה להראות לה את כל הפזלים שלנו (
לא ידעתי שהיא קוראת כאן בפורום), באחד הפזלים של ה-1000 חלקים היו מחוברים חלקים שלמים של הפזל אז הן התחילו לחבר אותם ולעשות אותו. הלוואי וזו ההתחלה.

כבוד על השיא האישי!

עד היום הפזאל הכי מורכב אצלנו היה מ- 300 חלקים. את זה הילדים אהבו.

פעם כשניסינו פאזל של 500 ראינו שבעצם מאוד קשה לסיים תוך יום ולכן כמשחק חד יומי הוא לא מוצלח, בתור כיף מתמשך יותר.

<ובינתיים הרכבתי כ- 300 חלקים >

debby12

New member
מנהל
פאזל 1000 החתיכות שלנו לקח יותר משבוע לסיים

כל פעם עושים קצת, כשיש זמן... זה נחמד.

michal@gal

Active member
מנהל
אנחנו התחלנו פאזל של 500 לפני יותר מחודש

היה פעילות משפחתית ליום כיפור.
מקווה שנסיים אותו לפני יום כיפור הבא.
&nbsp
יש סיכוי טוב שבשלב מסויים נתיאש והוא יחזור לקופסא.
&nbsp
לפני שנתיים ניסינו פאזל של 1000 חלקים והתייאשנו. חשבנו ש 500 נוכל לסיים ביום אחד וטעינו בגדול.

עדיקים

Active member
בתקופותיי הטובות הייתי מסיימת פאזל 500 חלקים ביום

זה בהחלט היה לפני מלא זמן כשלא היה לי כל-כך הרבה דברים לעשות.
היום לא נראה לי שאני יכולה לסיים ביום אבל בשבוע בהחלט אפשרי.
בכל מקרה זה לא אמור להיות מתוקצב בזמן עושים כשנחמד וכייף.

michal@gal

Active member
מנהל
זו הייתה הכוונה

בנינו אותו על קרטון ביצוע כדי שנוכל לנייד לחדר אחר ולהמשיך לעבוד עליו.
תכננו להקדיש שעה כל יום. זה לא קרה.
מסתבר שאנחנו לא אנשי פאזלים.

לדעתי, זה קשור לקושי של הפאזל

גם אנחנו עשינו פעם 500 חלקים ביום ופאזל אחר של 500 אחרי שעה וחצי בעבודה של 3 אנשים ביחד בקושי הצלחנו את המסגרת.

michal@gal

Active member
מנהל
כנראה שאת צודקת

בחרנו פאזל לפי הציור. לא מספיק חשבנו על הקושי של הרכבת שמים כחולים.

debby12

New member
מנהל
אני והילדות בדיוק סיימנו פאזל בן 1000 חלקים

זה כבר השני שלנו בסדר גודל כזה

זו פעילות מאוד כיפית ביחד - מאפשרת לקשקש תוך כדי. הבעיה היחידה היא שזה ממכר וקשה להתנתק מזה

ל-1500 טרם הגענו

עדיקים

Active member
סופ"ש מעולה והצטיינות של הגדולה

הגדולה הביאה תעודת הצטיינות בחשבון + הערה טובה ביומן.
היה סופ"ש רגוע וכייפי שהתסיים במסיבת גיוס לאחייניתי האהובה. היה מוצלח ביותר.

michal@gal

Active member
מנהל
כבר נגמר השבוע?

היה לחץ בעבודה, לא הספקתי לעשות כל מה שתכננתי ויצאתי לסופ"ש עם הרגשת מועקה על כל מה שלא הספקתי לסיים. אני חוששת שגם השבועות הבאים יהיו כאלה.

debby12

New member
מנהל
הזוי למדי

הבחירות לנשיאות הסתיימו בתוצאה לא צפויה. אולי בעצם זה הזמן להפסיק להאמין לתקשורת. בשעה שהתוצאות התחילו לזרום (לא הייתי ערה עד 3 בבוקר) היה הזוי להסתכל בשדרנים של ה- CNN מתאמצים בכוח לתאר את התוצאות כקרובות יותר למדגמים שלהם)

על כל פנים, התחושה מסביב היא של קיטוב עצום ובעצם שנאה מפלגת בתוך החברה האמריקנית, דבר שלא הורגש כל כך ב-8 השנים האחרונות (אבל, אגב, כן הורגש בתקופה של WWW בוש) וזו תחושה לא נעימה

לא נסעתי לשום מקום שזה

מתחיל להיות קר בחוץ

אנחנו שוקלים בית ספר פרטי יהודי עבור אחת הילדות (שרוצה בכך). אבל אני תוהה אם ואיך נעמוד בזה כלכלית.

debby12

New member
מנהל
הו - זה עולם ומלואו...

יש עשרות בתי ספר פרטיים, והמון פרטים. הנה כמה קווים כלליים לדמותם - תרגישי חופשי לשאול עוד:

* באופן כללי בבית ספר פרטי מקבלים:

1. כיתות יותר קטנות = יחס טוב יותר בין המורה למס' התלמידים. לדעתי מקסימום גודל הכיתה בבתי ספר פרטיים הוא 18. בבי"ס ציבורי זה יכול להגיע עד 30 בערך [לפעמים זה פחות אם יש מזל.... אצל תלמידת כיתה ב' שלנו, בבית ספר ציבורי, מס' התלמידים הגיע מעל למקסימום אז פתחו כיתה ב' חדשה, ולכן הם רק 23 בכיתה השנה]

2. בחלק מהם מקבלים רק תלמידים מצטיינים/מתנהגים יפה בלי ילדים עם אתגרים לימודדים.התנהגותיים. זה כמובן רק בבתי הספר הפרטיים בהם צריך לעבור בחינת קבלה כדי להיכנס - ו** לא כולם הם כאלה**. זה יוצר סביבת עבודה יותר נעימה לילדים וגם כמובן רמה יותר גבוהה של לימודים.

ולחדד - אין רחמים בעניין הזה. לחברה שלי היה ילד בבי"ס כזה שהידרדר מאוד ביכולותיו בגלל בעיה רפואית (התקפי אפילפסיה מסוג נדיר שלא הצליחו לייצב תקופה ארוכה. וההתקפים פגעו לו ב IQ / יכולת הלימודית, והוא גם נעדר הרבה בגלל אשפוזים וכאלה). ביה"ס הודיע לה ללא כחל ושרק למצוא לו בבקשה מוסד לימודי אחר בשנה שלאחר מכן כי "הוא לא מתאים לרמה שלהם יותר".

3. קורסים/משאבים/בניינים/ציוד הרבה יותר טובים מבבי"ס ציבורי. תראי למשל את ביה"ס הזה כדוגמא (הוא בי"ס לבנים - ולא קשור אלינו - אבל סתם כדוגמא) - מדובר על קמפוס בן מאות דונמים עם בריכה ועוד. וזה לא כי הוא באמצע שומקום.
https://www.landon.net/

או בית הספר הזו שבו לומדות (או למדו - נדמה לי שהן בקולג' כבר?) בנותיהם של מישל וברק אובמה:

http://www.sidwell.edu/

4. בבתי ספר מהסוג של מס' 3 אנשים גם יודעים שילדיהם יתחככו עם ילדים עשירים אחרים וזה המעגל החברתי שאיתו ייצאו לעולם כנקודת פתיחה טובה יותר [יש שיאמרו שזה מגעיל - אבל זו עובדה]

5. להבדיל, יש בתי ספר פרטיים "דתיים" כמו בתי ספר יהודיים או קתוליים (אני מניחה שיש מוסלמיים גם כן). ה"דתיים" הם במרכאות כי אין דרישה מהתלמידים לנהל אורח חיים דתי, אבל כי מלמדים שם תכנים שנוגעים לדת מסוימת. בכאלה, למיטב ידיעתי, אין בחינת קבלה - "רק תבוא"....

לא כל הלומדים בכאלה הם בני עשירים.

אנחנו מתעניינים בכזה מהסוג האחרון כי הילדה מגלה עניין בלדעת קרוא וכתוב בעברית, מה שלא יקרה אחרת [ולא כי לא ניסינו]. וגם כי אמא שלה מגלה עניין שתדע משהו על מקורות יהודיים - כמו תנ"ך.

מחירים - אני לא יודעת את כולם. אני יודעת שסידוול (ע"ע סאשה ומאליה אובמה) עולה 40,000 דולר בשנה. וזה סדר הגודל של רוב בתי הספר שתוארו בקטיגוריה 2-4 -נדמה לי שהאחרים טיפה פחות, נגיד 36,000 בשנה

הדתיים עולים פחות. סדר גודל של 24,000 בשנה וחלק מזה לדעתי יכול לרדת ממס הכנסה בתור הוצאה על מלכ"ר שקשור לדת - זה אומר שליש פחות באופן מעשי. אז נגיד יותר לכיוון 16,000 בשנה. זה פחות ממה שעולה מעון לילדים בגנון ליום מלא [אבל רבאק - עד שגמרנו אם זה....
]. ואפשר גם לבקש סיוע/מילגה - אבל אז צריך לתת להם את כל טפסי המס שלך וכל פרטי ההכנסה
. מה גם שחברים שלנו ששניהם עובדים ולדעתי ברמות הכנסה דומות אלינו הגישו - ויש להם שני ילדים בבי"ס כזה - ונדחו

לדעתי הקתוליים עולים הרבה פחות ואולי קרובים יותר לחינמיים. ככה זה בכל הדברים אצלם (הם נותנים למשל קייטנות בחינם או כמעט חינם - bible camp, ולהיות חבר בכנסיה קתולית עולה פרוטות שגם הם לפי שיקול דעת - להבדיל מחברות בבית כנסת שעולה לפחות 5000 דולר בשנה)

אלה היו 10 דקות על בתי ספר פרטיים.

למעלה