שרשורפואי

תודה על הקישור

בזמנו כשהחיסון נכנס לשימוש ישבתי לקרוא עליו. קראתי בין היתר ראיון עם חוקרת שפיתחה את החיסון, שלא צידדה בשימוש בו. חוסר הבהירות לגבי הבטיחות והיעילות שלו (שבחלקו נובע מתעמולה של הגורמים המסחריים שעומדים מאחורי החיסון, תאגיד הענק MSD), יחד עם הנתונים לגבי שיעור הסרטן הנמוך בקרב נשים יהודיות גרמו לי שלא לחסן.

debby12

New member
מנהל
מעניין - תודה. גם את רוחי הוא לא הניח

איכשהו מפחיד אותי מאוד לתת אותו לילדות שלי

נדמה לי שהוא מוגבל בגיל שאפשר לתת אותו, לא?

michal@gal

Active member
מנהל
לא ממש מוגבל בגיל

אבל אחרי שנחשפים לוירוס, הוא כבר לא יעיל
אז ממליצים לתת לפני שפעילים מינית

עדיקים

Active member
עוד לא הגענו לשם אבל גם אני חוששת לתת אותו

כרגע עוד אין לי דעה מוצקה בנושא כשאני שוקלת לא לתת.
מכירה מתנגדת לחיסונים שנתנה לביתה, אשאל אותה באמת מה היתה הסיבה שנתנה לה.
תודה על הקישור החשוב הזה.

רציתי לכתוב - יש לי בנים .....

אבל אחרי שנכנסתי לקרוא כל מיני כתבות, הבנתי שנותנים את החיסון גם לבנים.

באחת הכתבות היה כתוב שמדי שנה מתחלים כ- 2,000 מקרים של טרום סרטן צוואר הרחם.
זה נקרא לי מספר יחסית נמוך (מה גם שסביר של כל המקרים קרו בשל הנגיף) בשביל חיסון של כלל האוכלוסיה.

debby12

New member
מנהל
יש לה מזל גדול שזה היה באירופה ולא בארה"ב

כי בארה"ב זה היה עולה הרבה יותר מה-75,000 דולר לערך שזה עלה (הדולר עדיין בערך 4 שקלים, נכון?). עלויות הרפואה בארה"ב מטורפות - והתוצאות אגב גרועות יותר באופן סטטיסטי ממדינות מערביות אחרות.

באמת טוקבקים איומים. אפשר לחשוב שהתחשק לה ללדת פג במדינה זרה (ודוברת גרמנית). גם ככה לידת פג/ית היא חוויה מאוד לא נעימה - ואת זה אני אומרת מנסיון....). הם בטח גורמים לה לרצות להישאר בשוויץ

הטוקבקים אכן מבאסים, וכמו כל כיכר שוק, הם מושכים אליהם אנשים

צעקנים וולגריים.
בעיני זה בעיקר סיפור על נטילת סיכון לא מחושב. לפני 5 שנים, כשבכורתנו הייתה בת 12 שקלנו לנסוע נסיעה משפחתית לחו"ל לכבוד בת המצווה, הייתי בהריון באותו זמן. בדקתי את העניין לעומק, והגעתי למסקנה שזה ריסקי. ואגב, בשלוש הלידות הקודמות ילדתי בול בתל"מ, ולא הייתה לי היסטוריה של צירים מוקדמים וכו', ובכל זאת, נראה לי מעשה לא אחראי. החלטנו לטוס אחרי הלידה. אגב, באותו הריון ילדתי בשבוע 34 בעקבות ירידת מים, כשכאמור, כל ההריונות הקודמים הסתיימו במועד. אף פעם אי אפשר לדעת.
אני מבינה שהיא בסיטואציה לא נעימה, אבל לומר לך שבמצב כזה נכון לפנות לציבור ולבקש מימון? לא יודעת.... מה זה שונה מכל אדם אחר שנכנס לחובות שלא בטובתו?

עדיקים

Active member
מסכימה איתך זה לגמרי לקיחת סיכון לטוס בהריון

אני לא טסתי בהריונות שלי, פחדתי מאוד. החלטה שלי ואני שלמה איתה.
אם הייתי טסה ברור שלא הייתי עושה ביטוח בסיסי והייתי מנסה לכסות את עצמי לכל מקרה שיקרה.
לא הייתי פונה לציבור שיממן לי אשפוז שכזה. כמו שכתבת, לא שונה מכל אדם אחר שנכנס לחובות.

חייבת להודות שעל אף הוולגריות אני מסכימה עם הטוקבקיסטים

אישה שטסה בהריון מתקדם צריכה להיות מודעת לסיכונים שהיא נוטלת על עצמה ועל בני משפחתה.

debby12

New member
מנהל
לא כתוב בכתבה באיזה שבוע היא טסה

כתוב שהיא היתה מאושפזת זמן ממושך לפני הלידה (שהיתה בשבוע 34). אז אין לדעת

מאיזה שבוע לדעתך זה נחשב "הריון מתקדם"? (שואלת ברצינות, לא כדי להתריס. מנסה לחשוב איפה עובר הגבול הזה. נדמה לי שאם חברת התעופה מוכנה להטיס אז זה מרגיש "לא מוגזם")

michal@gal

Active member
מנהל
אם היא הייתה צריכה להביא אישור מהרופא

אז כנראה שהיה שבוע מספיק מתקדם.
&nbsp

מבחינתי - גיל החיות, שזה סביב שבוע 23-24 ברוב המדינות

לפני כן, אם חס וחלילה קורה משהו, זו הפלה.
ואז האישה מאושפזת מספר ימים וזהו, וזה אמור להיות מכוסה ע"י כל ביטוח סביר.
מעבר לגבול החיות מדובר על לידת פג או שמירת הריון באישפוז ארוך וזה סיכון כלכלי מטורף, בדיוק כמו שהודגם בכתבה.

debby12

New member
מנהל
מחסור בנוגדני IGA

חזרו בדיקות הדם של הילדה שהיתה חולה. הבשורות הטובות הן שאין לה צליאק
(לא שצליאק זה סוף העולם. אבל בתור אחת שיש לה - זה גם לא כזה שוס).

מה שכן יש לה רמה נמוכה של נוגדני IGA שעשויים להעיד על מערכת חיסונית ירודה, ראו למשל
http://primaryimmune.org/about-prim...cific-disease-types/selective-iga-deficiency/

מאחר שאין מה לעשות בנושא, החלטתי לא לדאוג.... יצא למי מכן אי פעם לשמוע על כזה דבר?

ואוו...איזה קטע

היה בדיוק כך, לבת של חברה בזמנו היתה בגיל גן חובה. לא עשו כלום מעבר למעקב.
לאחר כמה שנים (היום) מצאו שיש לה צליאק. הילדה בת 10 אוטוטו.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

debby12

New member
מנהל
מעניין - תודה!

אותה בדיקת דם בדיוק שללה צליאק, אבל טוב לדעת. אולי זה עוד יבוא

למעלה