והרי עשר השאלות האחרונות....

debby12

New member
מנהל
והרי עשר השאלות האחרונות....

21. אם היתה לכם שנה אחת לחיות מהיום, איך הייתם מעבירים אותה?
22. מה עשיתם בפעם האחרונה שהרגשתם שהזמן עצר מלכת?
23. האם אי פעם חיבלתם בהצלחה שלכם? ואם כן, כיצד?
24. על מה אתם מודים להורים שלכם? ואם לא, מדוע?
25. באיזו צורה הפתעתם את עצמכם בשנה האחרונה?
26. האם אתם באמת מסוגלים לסלוח? למי עוד לא סלחתם?
27. למי אתם פונים כשאתם צריכים עצה או פרספקטיבה על משהו שמעסיק אתכם?
28. מי באמת מקשיב לכם? האם אתם באמת מקשיבים לאחרים?
29. מיהם האנשים שמוציאים מכם את האני המיטבי שלכם?
30. מהו הדבר הנחמד ביותר שעשו עבורכם אי פעם?

השאלון מבטיח שהמענה השאלות הללו ילמד אתכן על עצמכן או על התוכניות שלכם לעתיד הקרוב והרחוק, ותוכלו להיכנס לשנה החדשה בעיניים פקוחות לרווחה. ייתכן שתוכלו ללמוד מי אתם, מה אתם רוצים להשיג ומה יהפוך אתכם לאנשים שלמים יותר.

Promises promises

mykal

New member
ממשיכה להגיב

21. אם היתה לכם שנה אחת לחיות מהיום, איך הייתם מעבירים אותה?
במצבי היום--הייתי עושה סדר בחפצים האישיים שלי, בוחרת מה לתת למי,
זורקת את המיותר. יוצאת הרבה עם הילדים והנכדים, מבלה עם חברות,
ובעיקר מנסה לא לחשוב כל יום כל היום על מתי זה יקרה.
מבקשת עזרה למות בכבוד, לא לסבול.
הייתי צעירה מאוד, זה קרה כשאימי נפטרה, מדובר על 40 שנה אחורה,
יש דברים שמאז עד היום לא השצו לגבי.
23. האם אי פעם חיבלתם בהצלחה שלכם? ואם כן, כיצד?
לא זוכרת.
24. על מה אתם מודים להורים שלכם? ואם לא, מדוע?
אוהו, אני מודה להם על מי שהיו, יש לי מהם המון תובנות של חכמת חיים,
למדתי מהם הרבה ערכים והתנהלות יחודיים.
אני משתמשת בפתגמים, ובדרך חייהם ומקוה שהצלחתי להנחיל לילדי
לפחות חלק מזה.
25. באיזו צורה הפתעתם את עצמכם בשנה האחרונה?
בככמה דברים--1)שאני יוצאת לחגים מהבית בלי נקיפות מצפון.
2)שאני מצליחה להיראות רגועה מול הכאב הגדול שלי עם הבת,
ולהיות תומכת ע"י כך. 3)שלמרות היותי יותר מבוגרת, אני מתחברת בקלות
לצעירים, והם מעונינים בקרבתי.
26. האם אתם באמת מסוגלים לסלוח? למי עוד לא סלחתם?
אני קלה מאוד בלסלוח על הרוב. מלבד על דבר אחד והוא בגידה של אנשים,
לא סולחת לשני אנשים כאלה--לחמותי, (שכבר לא חיה), ולברה טובה
שניתקתי מעלי.
27. למי אתם פונים כשאתם צריכים עצה או פרספקטיבה על משהו שמעסיק אתכם?
לגבי מחשבה, אני מדברת בראש עם הורי. ובמציאות עם בעלי ועם ילדי, עם כל ילד בענין אחר.
28. מי באמת מקשיב לכם? האם אתם באמת מקשיבים לאחרים?
מדגישב שבעיני.הקשבה היא עמוקה יותר משמיעה, והיא משמעותית.
אני מעולה בלהקשיב. מי מקשיב לי? לא באמת יודעת, נראה לי שחלק
מילדי יותר. ומקבלת הרבה פידבקים מהעבר שתלמידים זוכרים המון דברים שאמרתי והם מישמים.
29. מיהם האנשים שמוציאים מכם את האני המיטבי שלכם?
נראה לי שהמשפחה הגרעינית שלי. חברות טובות.

וכל מיני אנשים
שנצרכים לעזרתי. (מעדיפה שלא לפרט, יש לי תכונה ממגנטת לכאלה.)
30. מהו הדבר הנחמד ביותר שעשו עבורכם אי פעם?
ביום הולדת עגול, חברי לעבודה קבעו מפגש בבית קפה וחגגו לי
(ימי הולדת עבורי הם סתם) אבל כתבו לי דברים מחממי לב,במיוחד המנהל, שזה לא מובן מאליו.
ואני חבה תודה ה לאחי ואחותי ששיתפו איתי פעולה ומאז שאבי נפטר
ביקשתי שניפגש אחת לחודש לפחות והם הסכימו ואנחנו נפגשים אפילו לעיתים קרובות יותר וחשוב לומר נהנים ומיד רוצים עוד.

לסיכום--השאלות האלה אכן מעוררות מחשבה, אבל,
1)לא בטוחה שהייתי עונה עליהן אותה תשובה לפני שנתיים, או בעוד שנתיים.
2)בעיני אין אנשים שלמים, יש מי שמרוצה ויש מי ששואף לשנות. כל עוד חיים,
השאיפה לשינייים (גם לא דרסטיים)מוכיחה על חיוניות.
שלא נצטרך להתמודד עם שאלות לקראת סוף.
ואולי הצעה--תעבירי את השאלון הזה גם בעוד שנה.

מאחלת לכולנו שנה טובה ובריאה ושמחה.

תשובות אחרונות

21. אם היתה לכם שנה אחת לחיות מהיום, איך הייתם מעבירים אותה? אם זאת שנה אחרונה בגלל מחלה- כנראה בבילוי בבית חולים. אם לא, הייתי מפחיתה בהיקף המשרה וממשיכה בשגרה רגילה (הם יחגגו כבר בלעדי
)
22. מה עשיתם בפעם האחרונה שהרגשתם שהזמן עצר מלכת? הייתי בעבודה והייתי צריכה למלא טופסיאדה משעממת.... לעומת שבת תמיד הזמן בעבודה הרבה יותר איטי....
23. האם אי פעם חיבלתם בהצלחה שלכם? ואם כן, כיצד? לא זכור לי מקרה שכזה. אולי פעם הגעתי עייפה לראיון ועניתי תשובות שלא להן חיכו.....
24. על מה אתם מודים להורים שלכם? ואם לא, מדוע? מודה על הכל! סמכו עלי, הרשו לי דברים שהיום אני חושבת אם הייתי מרשה לילדי ואני לא בטוחה מה התשובה. גם כשלא היה הרבה הלב היה רחב. תמכו ועודדו.
ולאמא שלי, שאחרי שאבא שלי נפטר תמכה ועזרה לנו ועד היום המשפחה אצלה מעל הכל.
25. באיזו צורה הפתעתם את עצמכם בשנה האחרונה? הגעתי מקום 6 בקטגורית הגיל בתחרות ספורט.
26. האם אתם באמת מסוגלים לסלוח? למי עוד לא סלחתם? לרוב אני מסוגלת לסלוח, כי אני שוכחת את הדברים הרעים (אולי הדחקה). יש ריב משפחתי עליו לא אסלח (הכסף היה יותר חשוב מהכל).
27. למי אתם פונים כשאתם צריכים עצה או פרספקטיבה על משהו שמעסיק אתכם? לאיש שלי, לאמא שלי, לקולגות בעבודה. תלוי בנושא.
28. מי באמת מקשיב לכם? האם אתם באמת מקשיבים לאחרים? מקשיבים: האיש שלי, אמא שלי. משתדלת להיות אוזן למי שרוצה לדבר איתי (לפעמים אני מרגישה כותל המשרד).
29. מיהם האנשים שמוציאים מכם את האני המיטבי שלכם? לא יודעת.
30. מהו הדבר הנחמד ביותר שעשו עבורכם אי פעם? בפעם הראשונה שנפגשתי עם האיש שלי בביתו אמרתי לו שמגבת הידיים תלויה כ"כ גבוה שכשאני שולחת אליה ידיים המים נוזלים לי על האמות. בפעם השניה כשהגעתי, המגבת היתה תלויה עם סידור מיוחד שהנמיך אותה במיוחד בשבילי
.
זאת אחת התכונות הכי נפלאות שלו, הוא שומע וזוכר ועושה. גם היום. אני מצטערת שאני לא כזאת (צריך להזכיר לי...).

debby12

New member
מנהל
הנה העשר שלי

21. אם היתה לכם שנה אחת לחיות מהיום, איך הייתם מעבירים אותה? עושה סדר בניירת ובחפצים, מתחבת הרבה עם בני המשפחה שלי ומרביצה בילדות הבית את משנתי (עוד יותר אפילו
) שיהיה להם לחיים. אה ואולי הייתי עושה מסאז' פעם בשבוע - החיים קצרים....

22. מה עשיתם בפעם האחרונה שהרגשתם שהזמן עצר מלכת? זה לא קרה לי אף פעם. מפתיע אותי השאלה מניחה לא רק שזה קורה לאנשים אלא שזה קורה להם יותר מפעם אחת.

23. האם אי פעם חיבלתם בהצלחה שלכם? ואם כן, כיצד? יכולה לחשוב רק על דוגמא אחת כרגע. פעם מזמן רציתי לעבוד בניו יורק - אחרי תואר מאוניברסיטה אמריקנית וכו'. ולא הלך... אבל הציעו לי עבודה במקום אחר של אותו מעסיק שהאמת שהיה יותר מתאים מבחינת התכנים של העבודה [קשה לי לומר יותר]. אבל אני התעקשתי או ניו יורק או כלום. אז היה כלום.... בדיעבד יכול היה להיגמר אחרת אבל הכל לטובה כי קרו כל מיני דברים טובים אחרים. אבל ספציפית במקרה ההוא - ה"ראש בקיר" וחוסר הגמישות היו טעות בנקודת הזמן הזו.

24. על מה אתם מודים להורים שלכם? ואם לא, מדוע? על הגנים הטובים
(חוץ מהצליאק), על השיעורים הטובים לחיים. אבל בעצמם הכי חשוב - על שהביאו אותי לעולם
(וזה לא מובן מאליו. אמא שלי אף פעם לא היתה בקטע של "ילדים")

26. האם אתם באמת מסוגלים לסלוח? למי עוד לא סלחתם? אני משתפרת בזה ככל שאני מתבגרת. יש עוד כמה מהתיכון שעוד לא. אין מתקופות מאוחרות יותר

27. למי אתם פונים כשאתם צריכים עצה או פרספקטיבה על משהו שמעסיק אתכם? בן זוגי או אמא שלי

אמשיך אחר כך

debby12

New member
מנהל
התחלתי ולכן אסיים....

טעיתי קודם... זה לא נכון שזה לא קרה לי. זה קורה לי בערך בכל פעם שאני מגיעה לשיעור פילטס/התעמלות. התשובה היא: מזיעה, מתאמצת, מתייסרת, מביטה בשעון בתחינה, או מפסיקה לכמה/הרבה שניות בהן אני לא עושה מה שהמדריכה אומרת.

25. באיזו צורה הפתעתם את עצמכם בשנה האחרונה? בשום צורה. כנראה שאני מכירה את עצמי טוב מדי (או שהפסקתי להפתיע)

28. מי באמת מקשיב לכם? האם אתם באמת מקשיבים לאחרים? אני "כותל ההקשבה" של הרבה אנשים כל חיי. מקשיבה להם באמת ומנסה לעזור מעשית למרות שלא תמיד אפשר. אבל גם הקשבה עוזרת

29. מיהם האנשים שמוציאים מכם את האני המיטבי שלכם? בני משפחתי ועמיתים מובחרים לעבודה (לא כולם - אבל יש כמה - וביחד אנחנו צוות לענין)

30. מהו הדבר הנחמד ביותר שעשו עבורכם אי פעם? קשה לי לבחור -- מלא דברים נחמדים. בוחרת רנדומלית: פעם באו לעודד אותי באיזו תחרות שהשתתפתי בה עם שלטים עם שמי
<וניצחתי אם כי לא זכיתי בפרס שמחזיקי השלטים ייחלו לו
>

אני חושבת שהתשובה ל 22 עם הזמן שעוצר

זה בכל פעם שאנחנו מביטים אל השעון בציפיה שהוא יתקדם מהר, הזמן כאילו נעמד

לגבי השלטים: זה בהחלט מגניב !
וגם מקום שני זה מכובד
וכל הכבוד!
ועכשיו רק נותר לי לדמיין באיזו תחרות זה היה והדבר הראשון שעלה לי בראש : תחרות איות

debby12

New member
מנהל
פככככ - זה היה בשעשועון טלוויזיוני

והאמת היא שבהחלט יש קשר לאיות/אותיות <את קוסמת? איך ידעת?
>

באלימנציה... תיארתי לעצמי שזה לא עידוד בענף ספורט.....

אז מה נשאר?
חידונים......
ואיות - פשוט עלה בראש ראשון

למעלה