חשיפה לתרבות

חשיפה לתרבות

כפי שכתבתי במשהו קטן וטוב - בזמן האחרון אנחנו מבלים עם הילדים במוזאונים.
חברות בעבודה טוענות שזה בגלל שהילדים שלי חכמים (וחנונים) והילדים שלהן לא היו מסכימים ללכת למוזאון.
אני חושבת שזה הרבה תלוי בהנגשה.

האם מוזאונים זה רק למבוגרים?
מה אצלכן?
האם מוזאון בחו"ל הוא דבר שהילדים מוכנים לקבל וכבילוי בארץ לא?

מה עוד נחשב תרבות בעיניכן ואת משתדלות לחשוף את הילדים אליו.

debby12

New member
מנהל
אנחנו די לוקים באגף המוזיאונים

וזה למרות שאנחנו גרים בעיר שבה יש המון מוזיאונים מדהימים בחינם.

בפעמים הנדירות שיש לנו אורחים מהארץ אז הולכים יותר "יחד עם האורחים" ואף פעם לא נרשמות תלונות מאגף הילדות. ויוצא לנו ללכת אולי פעם בשנה בלי שיש אורחים

פעם אחת גם ישנו במוזיאון ללילה - והיה כיף גדול לילדה (הלכנו עם חברה שלה ואמא של החברה). יש פה מין פעילות כזו שמגיעים בערב, יש הפעלות שנוגעות למוזיאון, ואז ישנים במוזיאון (בשק שינה....) ובבוקר מקבלים ארוחת בוקר והולכים. זו דרך למוזיאונים לעשות קצת כסף [זה עולה לא מעט] ודרך להורים לחבר את הילדים למוזיאונים.

אנחנו גרים בחו"ל אז השאלה באמצע לא רלוונטית

הסיבה העיקרית שאנחנו לא הולכים למוזיאונים זה כי איכשהו אין לנו זמן. סופי השבוע עמוסים בפעילויות חובה למיניהן (בי"ס לעברית למשל. פעם היה גם צופים אבל לא עוד), או פעילויות כיפיות להורים עצמם (חוגי התעמלות). וגם הילדות כבר יש להן כל מיני קביעות עם חברות ואז לא מתחשק להן כלום איתנו - לא רק מוזיאון.

עוד פעילויות תרבותיות:

* אירועים בשגרירויות השונות בעיר - שקשורים למדינה של השגרירות
* קייטנת מוסיקה עם קונצרט בסוף
* הצגות ילדים
* בלט מפצח האגוזים באזור חג המולד (האמת שאותי זה משעמם בטירוף)
* כל מיני פסטיבלי אור באזור חג המולד

גם בקונצרטים אנחנו לא חזקים. כנראה שאנחנו לא אנשים תרבותיים - אין מה לעשות....

גם אם אתם גרים בחו"ל נסיעה לארץ אחרת זה חו"ל , לא ?

כשאתם נוסעים מחוץ לעיר, האם מוזאון הוא חלק מהאתרים שתבקרו בהם?

כולי קנאה בנושא לינה במוזאון.
אני חושבת שזה היה משדרג את כמות הביקורים בארץ במוזאונים.

debby12

New member
מנהל
חו"ל כמשפחה אצלנו זה רק ישראל

<וזה עניין לקיטור נפרד>

בנסיעות/חופשות שאינן לחו"ל - בהחלט, הרבה פעמים מוזיאון ודומיו הוא חלק מזה. למשל בקולורדו היינו פעם בגן בוטני מאוד נחשב. בהרבה מקומות יש מוזיאון היסטורי על המקום. והאמת היא שיש גם אתרים ארכיאולוגיים

החלום הנוכחי שלי הוא לקחת את המשפחה/ילדות לרומא כולל אתרים ארכיאולוגיים.

לגבי השינה במוזיאון - אם יוצא לכן אי פעם להיות בוושינגטון בין אפריל לאוגוסט - גגלו Smithsonian Sleepovers ע"ע:

http://smithsoniansleepovers.org

אפשר ורצוי לקנות כרטיסים מראש. זה לא נוח במיוחד (שלא תגידו שלא אמרתי) וישנים 7 שעות בערך (מחצות עד 7).

התשובה משתנה בין ילד לילד

חלק מהילדים אצלינו נהנים מהליכה למוזיאון, חלק לא... לדעתי אין הבדל בין חו"ל לארץ.
חוץ מזה אני לוקחת את הילדים להצגות בקביעות (יש לנו שני מנויים לתיאטרון אורנה פורת, ומנוי למדיטק).
עם בת ה-9 הלכתי לקונצרט.
קריאת ספרים נחשבת?....

בעיני קריאת ספרים היא גם תרבות

אבל, אני מוצאת שקשה לחשוף לעושר והאושר שהקריאה והספרים נותנים (כמו בנושאים תרבותיים אחרים) ושלפעמים אהבת הקריאה זה תלוי אופי וגיל (אחים שלי כמעט לא קראו בילדות וכיום מחליפים ספרים בתדירות)
אני משתדלת להוות לילדים שלי דוגמא אישית ולקרוא לידם ולפעמים זה משפיע והם מתיישבים לידי עם ספר.

הקושי הנוסף לדעתי בחשיפה לקריאה הוא התהליך הארוך שצריך להתאים לכל גיל של הילד כדי לחבב את הקריאה שלא יהיה קשה מידי אבל לא רדוד, לעומת שכרציתי שיתרשמו מבלט זה התמשך כשעה ורבע של חוויה מרוכזת ולאחריה היה דיון של אוהבים לא אוהבים, מעניין לא מעניין.

האמצעי מאוד אוהב את סדרת ספרי בון - ואני תמיד מתלבטת מה עדיף- הספר הרדוד או שלא יקרא בכלל.....

למעלה