חלב בכמויות

ElaMenika

New member
חלב בכמויות

שלום לכן
בזמן האחרון יש לי מלא חלב ואני לא יודעת מה לעשות.
שאיבה עושה לי מאוד כואב אבל מצד שני אני לא יכולה להסתובב עם זה.
הדרך היחידה שמצאתי זה בעלי שעוזר לי (נראה לי שהוא גם נהנה מזה)
אבל זה לא פתרון.
מצד אחד אני מאוד רוצה להמשיך להניק ולא רוצה להפסיק את החלב אבל זה מפריע לי ביום יום
אשמח לעזרה
תודה

לא ברור למה הכוונה.

יש לך גודש? יש דרכים להקל. יוצא לך? אפשר להשתמש בפדי הנקה בתוך החזייה.
אבל את צריכה להסביר למה הכוונה ב"יש לי מלא חלב".
החזה מייצר חלב אם יונקים / שואבים ממנו, כך ששאיבה לא אמורה לפתור את הבעייה אלא, בעצם, להחמיר אותה, כי היא גורמת לייצור חלב נוסף.

debby12

New member
מנהל
אולי להניק גם את השכנים והשכנות

שייהנו גם הן/הם?

ElaMenika

New member
הבהרות

שלום,
ניסיתי להשתמש בפדים לחזיה אבל עם הזמן כמות החלב מתחילה להצטמק וזה לא מספיק לילד.
אני באמת לא מבינה מה מצחיק בנושא אני באמת סובלת.
זאת לא הלידה הראשונה שלי ובילדה הראשונה לא הייתי לי בעיה בכלל.
אני לא רוצה לשבת בבית בתקופת ההנקה אבל אם זה לבחור בין עבודה לבין ההנקה ברור שהילד זוכה.
אשמח לעצות מועילות ולא ללעג.
תודה

michal@gal

Active member
מנהל
אם זו שאלה רצינית

אז תני יותר פרטים כדי שתוכלי לקבל תשובה מועילה.
&nbsp
בן כמה היונק?
כמה פעמים ביום הוא יונק?
את מניקה מצד אחד או שניהם כל פעם?
מתי יש יותר מדי חלב?
איך נוצר מצב שאין מספיק חלב ליונק?

ElaMenika

New member
תשובה להבהרות

היונק 10 חודשים
יונק 6 פעמים ביממה
כל פעם משד אחר
בין הנקה להנקה הרבה פעמים החלב יוצר מהשד ולא טיפה כאן או שם אלא ממש מרטיב את החזיה ורואים. מספיקה נגיעה הכי קלה בשד ויש זרימה.
ברגע שהתחלתי להשתמש בפדים בחזיה בימים הראשונים הכל היה בסדר אבל בהמשך משום מה החלב הספיק לצאת בצורה לא אקראית בין ההנקות אבל שמתי לב שגם לא יוצר מספיק בשביל היונק
הייתי צריכה להוסיף עוד מספר הנקות ביום כדי שיהיה שבע
ברגע שהפסקתי להשתמש בפדים לאחר מספר ימים מספר ההנקות ירדו אבל חזרו גם ה"נזילות".
אני די מיואשת מכל המצב הזה.
יכול להיות שיש בפדים חומר מסוים שגורם לחורים בפתמות להיסתם - אולי אני רגישה למשהו שאני לא יודעת.
ניסיתי מספר חברות אבל לכולם הייתה אותה התוצאה.
חוץ מהפתרון שבן זוגי עוזר לי לפני שאני יוצאת שזה באמת לא נעים לי - אני מרגישה כמו פרה אני לא מוצאת שום פתרון אחר.
אולי מישהי הייתה בסיטואציה דומה והצליחה לפתור את הבעיה אשמח לעצה מניסיון.
תודה

גם אני לא ממש הבנתי

תקני אותי אם אני טועה....
האם את חושבת שיש קשר בן הפחתה בייצור החלב לשימוש בפדי הנקה ?
האם את מתלוננת שיש יותר או פחות מידי חלב ?
איך את יודעת שאין מספיק חלב עבור היונק ?
האם התינוק אוכל גם מוצקים ? כמה ביממה ?
הבנתי שאת לא מצליחה לשאוב , באיזו משאבה את מנסה ? איך את מנהלת
את הנקות והשאיבות שלך ?
האם זה מפריע לך בזמן שאת לא מניקה ? האם חזרת לעבודה או שאת עם התינוק
במהלך היום הרגיל ? (ואז...שוב השאלה מתי יש בעיה עם כמות החלב ?)

לא יודעת אילו חברות ניסית.

אבל אני בטוחה שאם תשתמשי באלה של ג׳ונסון, הם לא ישפיעו בכלל על ההנקה - אין בהם שום חומרים, הם די סתם פדים מצמר גפן, והם רכים ולא נדבקים לפטמה (אני דווקא מבינה קצת על מה את מדברת מהבחינה שחלק מהסוגים האחרים באמת נדבקים, ואמנם לא זכור לי שהיו לי סתימות בגלל זה, אבל זה באמת לא היה נעים, שפשף, וכו׳).
כמו כן אולי יעזור להציע את שני הצדדים בכל הנקה, במקום להניק בכל פעם משד אחד (אם כי כן כדאי להתחיל כל פעם משד אחר - אבל, כאמור, להציע את הצד השני בסיום. ואנקדוטה: הקטנה שלי כל כך מכירה את המושג צד שני, שהיא התחילה לומר אותו בדרכה לפני שהיא ממש ידעה לדבר, ובהמשך שכללה אותו, ועד היום יש לה ביטוי משלה שמבטא ״צד שני״ אבל לא קיים באף שפה אמיתית. אם אי פעם ארצה לדעת אם החליפו אותה או שזו היא האמיתית, השאלה שאשאל היא איך היא אומרת צד שני...).

איזו חמודה

את מאוהבת במחוות הקטנות שיונקים נותנים לאמהות שלהן
הכי , הכי מושלם שיש בעולם

ElaMenika

New member
תודה על העזרה

שלום,
בעכבות המלצתה של משתמשת "חייבתלהגיב" קניתי את הפדים של ג'ונסון
קודם כל הם הרבה יותר נעימים למגע מאשר אחרים וגם לא נדבקים כמו שנאמר כאן.
שנית התחלתי גם להניק כל פעם משד אחר לפי המלצה כאן (למרות שבהריונות קודמים לא הייתי לי בעיה) ובעיה שלי נראה שנפתרה.
הפדים סופגים טוב ונראה לי שהפתרון של להניק כל פעם מצד אחר מייצב את ייצור החלב.

ממש ממש תודה על העזרה במיוחד ל "חייבתלהגיב"

חג שמח

לא כל כך הבנתי.

מה זאת אומרת "ניסיתי להשתמש בפדים לחזיה אבל עם הזמן כמות החלב מתחילה להצטמק"? את מנסה להגיד שהפדים מפחיתים את כמות החלב? אם כן, לא נראה לי שזה נכון. בעקרון כשהחלב יוצא מעצמו זה רק לזמן קצר ולא יוצא המון (זה יכול לקרות, למשל, אם את חושבת על הילד, או רואה תמונה שלו, וכו') - זה לא משהו שמשפיע על הכמות הכוללת של החלב.
האם את מתכוונת שהבעייה היא שאת עובדת ולכן לא יכולה להניק הנקה מלאה? במקרה כזה באמת שואבים בזמן העבודה (חברה שלי עשתה את זה, וזה הלך לה טוב) ושמים במקרר, ומאוחר יותר נותנים לילד, ואז הגוף יחסית מאוזן (ואפשר להניק הנקה מלאה בסוף השבוע בלי שהגוף ישתגע).

למעלה