שמעון פרס

debby12

New member
מנהל
שמעון פרס

מן הסתם לא כולם/כן מסכימים עם דרכו הפוליטית של האיש, אבל גם אם לא מסכימים, נראה לי שמגיע שרשור לאדם שהיה חבר כנסת 48 (!) שנה - נדמה לי שכך קראתי איפשהו, וזה בלי לספור כהונה כנשיא. אדם שהקדיש את עיקר מרצו ורבות משנותיו הארוכות למדינת ישראל.

באופן אגואיסטי אציין שהלואי עלי לעבוד באופן פעיל עד גיל 93 ולהתמוטט ביום שבו בבוקר עוד צילמתי איזשהו סרטון.

וגם תמיד קנאתי באיך הוא דיבר יפה צרפתית (בנוסף לאנגלית). זכור לי שראיתי אותו בטלויזיה כמה פעמים נואם בצרפתית.

במסגרת הדברים שקראתי עליו עכשיו ולא ידעתי, היה כתוב שהוריו היו חילוניים בעוד שהוא כילד היה דתי - חבש כיפה ושמר מצוות.

Dr T noki

New member
שמעון פרס אחד האנשים שעיצבו אותי כאדם

וזאת בלי להכיר אותו כמובן.
הוא השפיע עלי כאדם מבחינה ערכית, מוסרית, תמיד חיבבתי את דמותו כפי שהצטיירה בעיני וכיבדתי אותו מאד.
גם היום שוחחתי עם הילדים מה אפשר ללמוד ממנו לעתיד. אני שמחה שסיים את חייו בשלווה וללא הארכת סבל מיותרת, בכבוד הראוי לו ולכל אדם.

מה שכאב לי היתה ההחלטה של חברי הכנסת הערביים להחרים את הלוויה ולהימנע באופן מופגן מהבעת תנחומים למשפחה. סוג של אנטי תזה בוטה וצורמת במיוחד לכל מה שסימל ושאף פרס בכל חייו. אפילו אבו מאזן הגיע ללוויה ושלח תנחומים, דווקא הלוויה של אדם כמו שמעון פרס יכולה להיות הזדמנות לסוג של שיתוף של רגשות אנושיים וכבוד הדדי לאדם באשר הוא אדם, ואולי להוות פתח לתקשורת וקשרים לדו קיום בהמשך. חבל לי שבמקום לקדם את האג׳נדה הזו, במעין הומאז׳ ראוי לאיש , פועלו ומורשתו, הם מעדיפים לקדם פירוד ושנאה

למעלה