תושיה

debby12

New member
מנהל
תושיה

השבוע נודע לי שאחת השכנות שלי נפטרה, בשיבה טובה (היא עברה לבית אבות לפני שנה-שנתיים). יהי זכרה ברוך.

על כל פנים - במהלך השיחה עליה, נודע לי פרט מדהים. מעשה שהיה כך היה.
לפני איזה 10-15 שנה, כשהיא כבר היתה בסביבות גיל 80 ואלמנה, באמצע הלילה פרץ לביתה פורץ דרך המרתף. מדובר בבתים ישנים וקוי הטלפון מגיעים מבחוץ לתוך המרתף. והפורץ הנ"ל חתך את קו הטלפון כדי שלא תוכל להזעיק עזרה

על כל פנים - היא שמעה את הפריצה והתעוררה. הרימה את הטלפון לחייג לעזרה (911) אבל לא היה קו.... ואז היא שמעה אותו מתקדם למעלה מהמרתף לתוך הבית.

מה עשתה? פיברקה שיחת טלפון בקול רם כאילו מהטלפון הנייד שלה לשירותי ההצלה (שלא היה לידה - הוא היה למטה) בנוסח: "הלו? כאן בטי מרחוב X מספר Y. יש לי פורץ בבית, בואו להציל אותי מהר בבקשה"

שמע הפורץ ועזב את הבית |מיד כן| - היא שמעה את דלת הכניסה נטרקת אחרי שניות.

חוץ מזה שהסיפור גורם לי להעריץ אותה בדיעבד, הוא גורם לי לחשוב על תושיה ורוח אנושית.

יש לכן עוד דוגמאות לתושיה/הברקות שעזרו לשנות מצב קשה?

הראשון שעולה לי בראש הוא הטייס שהנחית מטוס עם מנוע בוער על נהר ההדסון בניו יורק וכך הציל את כולם [הוא פעל אגב בניגוד להוראות מגדל הפיקוח שפגד עליו להסתובב ולחזור לנמל התעופה - לא זוכרת אם זה היה לה גארדיה או ניוארק]. יש עליו עכשיו סרט חדש ששמעתי ששוה לראות - Sully

גם הסרט ארגו עם הכמה שבויים/ניצולים באיראן הוא דומה.

באמת תותחית,

נזכרתי בסיפור שאבא שלי סיפר לי -
הוא הלך ברחוב וכלב ממש גדול רץ אליו במטרה לתקוף אותו
(הוא היה משוכנע בכך),
אז הוא התכופף כאילו כדי להרים אבן ועשה איזושהי תנועה והכלב ברח .
&nbsp
&nbsp

debby12

New member
מנהל
מעולה! מדהים איך בלוף יכול להציל לפעמים

כמו גם במקרה של אבא שלך

עכשיו נזכרתי שגם בסרט המיתולוגי "הנסיכה הקסומה" כשהוא שכב בלי יכולת לזוז ורק הפחיד עם איומים, הבלוף הצליח.

וגם אני התקשרתי(באמת) למשטרה בתור ילדה,

רבתי עם אחד הילדים בבניין והוא היה בבית שלי ולא רצה לצאת,
אז התקשרתי דיי באדישות למשטרה ואמרתי להם שיש אצלי בבית מישהו שלא
רוצה לצאת, והמוקדנית תחקרה אותי והילד נבהל וברח .

עדיקים

Active member
מדהים

איך הצליחה בתוך הלחץ כשפורץ נמצא אצלה בבית לחשוב ולדעת מה צריך לעשות.

debby12

New member
מנהל
בדיוק. ואם היית רואה אותה - היא לא נראתה נינג'ה/ברוס וויליס

באופן מיוחד. נהפוך הוא... נראתה כמו סבתא ברוניה בדרכה למשחק הקלפים (רמי/קסלה) השבועי שלה.

האמת זו עוד הוכחה שאסור לשפוט אנשים על פי מראם החיצוני

אגב בבית שלה - שעומד עכשיו למכירה - יש המון בריחים וסורגים בכל מקום - כנראה שהיתה לה טראומה גדולה מהסיפור הזה. קשה להאשים אותה. אני, במקומה, או שהייתי לוקחת כלב/ה גדולה או שהייתי עוברת משם אחרי כזה מקרה.

debby12

New member
מנהל
מדהים - לא הכרתי. כנראה שאין גיל לתושיה...

אפשר בגיל שנתיים ואפשר צפונה לגיל 80 כמו השכנה שלי. זה הכל בראש...

יש לי סיפור יפה על חמותי...

זה סיפור שנופל בקטיגוריית ה "בכלל לא בטוח שכדאי לכם לקחת סיכון ולנסות את זה בעצמכם בסיטואציה מקבילה", אבל בכל זאת סיפור יפה על מעשה תושייה שעבד:
חמותי ז"ל, שהייתה כולה 149 סנטימטרים גובה, נשדדה פעם - לפי המסופר - ברחוב בניו יורק ע"י בחור שהראה לה סכין ודרש ממנה שתיתן לו את הארנק. היא נתנה לו את הארנק, ואחרי שלקח אותו והמשיך בדרכו, היא הוציאה עט כדורי מהתיק שלה, ניגשה אליו מאחור, 'תקעה' לו את העט בגב (לא בכוח, רק כך שירגיש את החוד הקטן ויאמין שיש לה שם סכין) ודרשה ממנו שיחזיר לה את הארנק שלה. הוא החזיר לה את הארנק ונמלט.

debby12

New member
מנהל

נשמע שהיא היתה אישה אסרטיבית להפליא (הנכדים שלה ירשו את זה ממנה?
).

לא הייתי ממליצה על זה אבל זה בכל זאת מרשים

למעלה