יש סינגפוריות בקהל? אם כן, וגם אם לא, שאלה

בחייאת8

New member
יש סינגפוריות בקהל? אם כן, וגם אם לא, שאלה

מקווה שזה בסדר שאני מתייעצת איתכן, אני מאד אוהבת לשמוע את הדעות החכמות כאן

הפעם התייעצות מקצועית/בינלאומית:
אני עובדת על פרויקט חינוכי שהחלק המאתגר שאני עומלת עליו כרגע הוא השיווק שלו.
אני פונה למנהלי/ות בתי ספר בחו"ל ומציעה להן/ם אותו. מדובר בסדנה מקצועית למורות, שאני מעבירה.
עכשיו להתייעצות:
שלחתי מייל לפונקציה האחראית בבי"ס מסוים בסינגפור, והיום קבלתי את התשובה הבאה:
Thank you for your email, when we schedule in service training for the staff we will look at the possibility.

אני לא מכירה את המנטאליות הסינגפורית, לכן שואלת, האם זה "נימוס אמריקאי"? נראה לכן שהיא באמת מתכוונת לזה או שזה ניפנוף? ואם היא מתכוונת - איך להישאר במודעות שלה בהמשך?

אם יש מישהי עם תפיסה מכירתית/שיווקית טובה, אשמח לעיצה טובה כיצד להגיב (בעברית ואני אתרגם).
תודה רבה

debby12

New member
מנהל
אני לא סינגפורית - אבל מנסה את כוחי

קודם כל, הייתי פעלת מנקודת הנחה שהיא מתכוונת לזה (מקסימום את טועה - לא הפסדת כלום....)

שנית - לא הייתי עונה למייל שלה בשלב הזה. במקום זה, הייתי מחכה כמה שבועות, ורק אז עונה כי אז המענה גם ישמש אותך כתזכורת עדינה. חסרים לי פרטים על מה את מציעה לה. וגם לא ראיתי מה בדיוק כתבת במייל שבו הצעת. אז רק מהמעט שנתת הייתי עונה משהו כמו:

Thanks you for your consideration. I would be happy to provide additional information or answer any questions you may have

Sincerely

Bichyat 8

יותר מזה אני לא רואה מה אפשר לעשות. אבל - כאמור - חסרים לי פרטים. יש עוד דברים "שווים" שיש להגיד על מה שאת משווקת ולא אמרת לה במייל הראשון? אולי, למשל, עדויות כתובות מכאלה שניסו את התכנית שלך והיו מרוצים. הכי טוב אם יש לך אותן על איזה אתר שאז את יכולה לתת קישור לעדויות

בחייאת8

New member
קודם כל, ממש תודה

חשבתי על זה שאני רוצה להישאר בתודעה שלה, אבל להגיב כעבור שבועות מרגיש לי קצת חסר נימוס, לא?

מפרטת תוך ניסיון לשמור על מעטה האנונימיות
:
מדובר בסדנה למורות, שמתבססת על מה שאני מלמדת סטודנטיות לחינוך בארץ. בחו"ל עדיין לא העברתי, וזה למעשה המיזם שלי - הפיכת כל מה שאני מלמדת כאן לאורך פרק זמן ארוך ל One-day workshop (כמובן שזה לא ממש הכל, אלא רק ההיילייטים שרלוונטיים למורות שם).

הכנתי מעין ברושור שאותו שלחתי לה ובגדול מפורטים שם שני דברים:
עמוד ראשון - מי אני, הרקע שלי, ולמה אני עושה את המיזם הזה, וכך אני מכניסה את התרומה שלו לביהס. כולל תמונה קטנה שלי.
עמוד שני - תיאור מפורט של נושאי הלימוד בסדנה. ממש רשימה של 1-2-3...
כמובן שיש גם קישור לאתר שלי שם.

מתלבטת קשות מה לענות בשלב זה חוץ ממה שלמעשה היצעת, אבל זה לא מדרבן לפעולה, ודי מהר אני עלולה להישכח (וכל זה בהנחה שהיא לא ניפנפה אותי..)

mykal

New member
ראשית מברכת אותך על המיזם

ומאחלת לך הצלחה.

את יכולה לענות שקיבלת את תשובתם,
ואת תנסי שוב בהמשך לענין אותם. מקוה שזה בסדר להזכיר.

אם תכתבי כך--גם ענית מידית, וגם מעין קבלת רשות להיות בקשר בהמשך.
אם לא תרצה--היא תגיד לך שזה מיותר.

בחייאת8

New member
תודה על הרעיון.

כן, אני מרגישה צורך להגיב משהו ולא להשאיר "באויר".
האמת אני לא צופה ממנה תגובה נוספת בשלב זה.
תודה.

debby12

New member
מנהל
לי זה לא מרגיש כמו חוסר נימוס אלא

כ"חוסר ניג'וס". כלומר - היא כתבה לך שכרגע זה לא רלוונטי כך שברור שאם תעני מיד זה לא משנה כרגע וייקבר לה בתיבה

הגישה השניה תהיה לכתוב לה תודה כבר עכשיו, ואז לעשות follow up בעוד חודש נגיד, כדי להזכיר לה ובו לשאול אם יש לה עוד שאלות. די ברור האמת שאם יש לה עניין ועוד שאלות אז היא ממילא תשאל אותך. אבל זו הדרך המנומסת לתזכר את העניין הזה ושאת קיימת....

debby12

New member
מנהל
ומוסיפה...

יש מצב שתפגשי אותה באיזה כנס בתחומים שלכם או שתהיי באסיה לצרכי קידום מכירות? כי אם כן - אחת הדרכים הפרודוקטיביות היא לכתוב:

"בחודש הבא אהיה בכנס X שגם את תהיי בו" או "בחודש הבא אהיה בסינגפור" ואשמח לבוא לשוחח פנים אל פנים.

אם היא לא עונה או אומרת "לא תודה" אז את יכולה להבין שהיא נפנפה אותך/לא מעוניינת ולהפסיק לנסות

את יכולה גם לבלף כדרך לברר (as a way to smoke her out....), אבל אז יש את הסיכון שהיא תגיד: כן, בטח, אשמח להיפגש ולדבר. ואז תצטרכי לקנות כרטיס טיסה לסינגפור

בחייאת8

New member
אם זה היה קרוב, אולי עוד היתה אופציה

אבל אין כנס שם באיזור (שידוע לי עליו) ו"סתם" לקפוץ לסינגפור קצת יקר לי

בחייאת8

New member
לגבי ה"ייקבר לה בתיבה" - נכון, בדיוק!

וזה מה שאני מוטרדת ממנו. זה בעצם כמו לא להגיב לצורך העניין, כי תוך יום המייל הזה כבר יעלם מעיניה.
אני מאד נוטה לגישה השנייה
אגיד תודה רבה ושנה טובה, והכיוון הוא לתזכר אותה בהמשך. העניין הוא שאני צריכה סיבה טובה ליצור קשר שוב. לשאול אם יש לה עוד שאלות מרגישה לי קצת תלוש. אם היה חג נניח, הייתי מאחלת משהו, אבל בעוד חודש-חודשיים אין משהו רלוונטי.
אולי בכל זאת יש סינגפורית בקהל שתגיד לי אם יש אירוע מעניין בעוד פרק זמן מסוים? נראה לי שבכל מקרה גם אגגל בעצמי..
תודה!

שלגיה73

New member
נראה לי שהמענה הנכון לך הוא רשימת תפוצה

גם אם כרגע יש בה מיעוט נרשמים
ברגע שיש לך רשימת תפוצה ואת מדוורת אליה תוכן- מאמר, טיפים מה שרלוונטי לך באופן קבוע- את שומרת איתה על קשר ושומרת על עצמך בתודעה שלה לאורך זמן. אחת לכמה דיוורים את יכולה לשלב מסר מכירתי יותר, 70-80% מהתכנים צריכים להיות ערך אמיתי למי שקורא

בחייאת8

New member
למקרה שמעניין מישהי, החלטתי על הנוסח הבא

Mrs. X,
Thank you for your consideration. I would be honored to be part of the training for the school staff, and I look forward to keeping in touch.
Chag Sameach and Shana Tova,
Bichyat 8

כשאעשה תזכורת, בעוד כחודש בערך, אשלח לה את מה שדבי הציעה:
I would be happy to provide additional information or answer any questions you may have.

תודה רבה למייעצות!

debby12

New member
מנהל
נראה טוב. זה בית ספר יהודי אני מניחה?

כי אחרת היא לא תבין את הסיומת בלי הסבר.....

אגב, משום מה בארה"ב הם יותר מורגלים ב L'Shanna Tova - כמו בשיר מהגן. ולא סתם ב"שנה טובה"

בחייאת8

New member
נכון

העלית נקודה מעניינת. אני יודעת שכך זה אצלם, אבל אף פעם לא התחברתי לניסוח הזה, עכשיו מתלבטת

mykal

New member
נראה טוב,

וטוב שדבי העלת נקודה חשובה,
אני כמי שלא מתמודדת עם תרבות חו"ל לא הייתי "עולה" על זה.
שנה טובה לך ובהצלחה.

למעלה