שיקולי מצפון, מוסר ודומיהם בצריכה?

debby12

New member
מנהל
שיקולי מצפון, מוסר ודומיהם בצריכה?

סקרנית אם גם אתן שוקלות שיקולי מצפון / מוסר / איכות סביבה כשאתן שוקלות אם לקנות דברים

האם יש חברות מסוימות שאת מוצריהן תבחרו לא לקנות ולא כי איכותם גרועה אלא מסיבות אחרות הקשורות בזהות החברה או סוג המוצרים?

ואם כן - האם אתן מסבירות את זה גם לילדים - אם יש?

מ י כ ל10

New member
חלקיים

השיקול שלי הוא כללי - אני כמעט לא קונה מוצרים חדשים (ריהוט, מוצרי חשמל, בגדים. אפילו נעליים). זה נכון בעיניי מכל כיוון: אקולוגי, כלכלי, חברתי, סביבתי (מצד שני, אני לא מצטיינת במחזור בכלל). משתדלת לגדל חלק מהירקות בעצמי (זה פשוט כיף
).
את זה אין לי בעיה להסביר לילדים. אני פשוט אומרת את האמת ואת מה שאני מאמינה בו. הם גם מאוד רגילים להעביר חפצים במשפחה/לתרומה ולקבל חפצים משומשים.
&nbsp
אבל, אם אני קונה משהו חדש נדיר שאני טורחת לבדוק איפה, איך וע"י מי הוא יוצר, אלא אם היה סיפור שתפס את תשומת לבי

debby12

New member
מנהל
אצלי זה גם וגם

גם תמיד מעדיפה לקנות יד שניה (ספרים או חפצים. לבגדים עוד לא הגעתי...), או מעדיפה לתקן במקום לקנות חדש גם כשזה עולה אותו דבר או טיפה יותר [למשל לתקן נעליים/עקבים]

ילדות הבית יודעות את זה היטב כי אני מדברת על זה איתן לא מעט.

בנוסף אני לא קונה מוצרים של "אפל" שהיא בעיני חברה חזירית במיוחד
- ממגוון היבטים.

ואני משתדלת לא לקנות מוצרי מזון באריזות לא מתמחזרות. למשל, יש סוג אחד של ביצים שמוכרים אצלנו באריזות של קלקר
- כזה שלא מתפרק גם אחרי 100 שנה.... בחיים אני לא קונה אותן, ומדי פעם בסופר אני מצלמת את כתובת המייל של שירות הלקוחות שלהם וכותבת להם מייל מתלונן על האריזה האיומה שלהם בגינה אני לא קונה אותן.

בטח יש עוד - זה מה שעולה לי בראש כרגע

מילדותי זכור לי שסבא שלי נהג/העדיף לא לקנות מוצרים מתוצרת גרמניה. זה לא ממש עבר עד אלי.

אתן מעדיפות לקנות "מתוצרת הארץ"? בארה"ב יש הרבה יצרנים שמציינים בגאווה על מוצריהן שהם מיוצרים בארה"ב

mykal

New member
בהחלט כן,

ויודעת לא תמיד יודעת על מקור המוצר.
אצלינו בבית לא קונים מוצרים מגרמניה, שום דבר.
כן מקפידה תוצרת כחול לבן, אבל מסתבר שגם כאן משתמשים
בעבדים ממרח אסיה. וזה חורה לי מאוד.

Dr T noki

New member
כמובן שכן

- משתדלת לא לצרוך מוצרים של חברות שעושות ניסויים בבעלי חיים
- חברות שהתפרסמו כי ניסו לעבוד על הלקוחות או לרמות בצורה ממש לא הוגנת. לדוגמה - מאז פרשת השקרים של תלמה אנחנו מחרימים את הקורנפלקס והמוצרים האחרים שלהם וגם מנסה להחרים את יוניליוור (אם כי קשה). מי ששיקר לי כלקוחה במצח נחושה יענש באובדן הכנסות ולא יראה את הכסף שלי.
-משיקולי איכות סביבה משתדלי למחזר ולרכוש מוצרים מת חדרים וכמובן לנסות לצמצם צריכה במידת האפשר

ברור שהילדים מעורבים בענין מסיבות חינוכיות

המחשבה הראשונה היתה שאין לי ...

כי בדר"כ השיקול בקניות הרגילות הוא כלכלי וכדאיות בשבילי (קונה מוצרים מוזלים לא ממותגים וכד')
אבל,
אנחנו גרים ליד מרכז מסחרי שכונתי ובקרבתנו גם קניון.
אנחנו משתדלים לקנות במרכז המסחרי, אפילו אם המחירים קצת יותר יקרים (ולא תמיד זה כך) כדי לתמוך בסוחרים מול החנויות בקניון.

אין לנו חרמות מיוחדות על מוצרים למעט שקיות חלב של תנובה שהרבה פעמים נזלו לנו ומאז אנחנו קונים של חברות אחרות.

debby12

New member
מנהל
שקיות חלב שנוזלות זה "לא נחשב"

כי זה מוצר דפוק/פגום, אז לא מסיבות מצפון ועיקרון.

לצערי בסביבתי כבר כמעט לא קיימות חנויות שאינן חנויות רשת. המעט שיש בתחום הזה הם "שווקי איכרים" בסוף השבוע

Ani15

New member
פה ושם

משתדלת לקנות ירקות ישירות מהחקלאי (כרגע דרך שוק בוק), למרות שהמחירים קצת יותר גבוהים למרות שהמבחר קצת יותר נמוך.
מעדיפה חנויות מקומיות על פני רשתות ענק (בעיקר בתי קפה ומסעדות), אם הבחירה קיימת (לא תמיד).
מעדיפה לקנות מחנות מקומית במקום להזמין מאזור המרכז (אצלנו זה בענין המזון לכלבה)
לעתים קרובות הבחירה לא קיימת, ואם כן, זה לא יבוא על חשבון האיכות

עדיקים

Active member
הצריכה הביתית שלנו

בתקופה האחרונה אני עוברת תהליך של צריכה נכונה, קונה רק מה שבאמת אוכלים ולא מתפתה לקנות דברים שבסוף לא נאכלים כאן. זה קורה במיוחד גם בגלל שבאמת התחלתי לאכול בריא יותר ולצרוך יותר פירות וירקות, משיקולי דיאטה ובריאות.
אני דואגת למחזר מה שממוחזר בחדר האשפה של הבנין למרות שכבר קראתי וראיתי כתבות שטוענות שלא ממש מיישמים את המיחזור שאני עושה. במיוחד כדי שהילדים יראו שאנחנו ממחזרים (למרות שרק אני ממחזרת). דפים תמיד מקבלים הזדמנות שניה
ובצד שלא מודפס מציירים וכד'.
בשנה האחרונה היה לנו חוג באזור ובו חנויות שאינן רשתות, דאגתי אחת לשבוע לרכוש אצלהם דברים שאנחנו צריכים כי קרוב לבית יש לנו מרכז/קניון עם רשתות. החוג נגמר והמקום רחוק מידי מביתנו. בסופר אני משתדלת לגוון ולשנות בצריכה ולעבור לחברות פחות ממותגות. לפעמים זה טעים וממשיכים לצרוך מוצר חלופי אבל לא תמיד זה מצליח. בדרך כלל המוצרים האלה גם זולים הרבה יותר ממותגים למיניהם.
רהיטים יצא לנו לקנות יד שניה, ספרים גם מידי פעם.

למעלה