הבחירות בארה"ב

debby12

New member
מנהל
הבחירות בארה"ב

טירוף הבחירות בארה"ב בעיצומו

סקרנית אם יש לכן הגיגים או רגשות חזקים בנוגע למועמד או המועמדת העיקריים, ע"ע ההילרי והדונלד.

אם מסתכלים על חצי הכוס המלאה, הם גורמים לפוליטיקה בארץ בהשוואה להיראות לא נוראית מדי - לא?

פריZמה

New member
שום דבר לא יכול לגרום לפוליטיקה בארץ להראות רע יותר

למעשה מאז ההפיכה ע״י רצח ראש ממשלה יישרנו קו עם רפובליקות נידחות ומאז - עד כמה שהדבר נשמע בלתי אפשרי -המצב רק מדרדר.
מאוד מקווה שהרפובליקנים יתפסו את עצמם, ימחלו על כבודם ופשוט לא יצביעו הפעם.

AlicePJ

New member
מסכימה עם כל מילה

אם כי רפובליקנים רבים יצביעו להילרי לדעתי, כולל נשיאים לשעבר. ברברה בוש אמרה שהיא לא מבינה איך מישהו יכול להצביע לטראמפ. לא נורא, נקווה שזה ילמד אותם לקח במקום לעסוק כל הזמן בפלגנות ולהגיד לא על כל דבר שאובמה עשה אפילו אם בעצם הם מסכימים, כי האמריקאים לא מעריכים את זה. בישראל כמובן טראמפ היה לוקח בהליכה.

debby12

New member
מנהל
בארה"ב נרצחו יותר נשיאים מבישראל

ונשיא בארה"ב = ראש ממשלה בישראל מבחינה מעשית.

אז אם רציחות פוליטיות חשובות לדירוג, ארה"ב גם היא לא יוצאת להיט בדירוג.

אחרי שראיתי את הסדרה "המתמחה" חשבתי שטראמפ איש

מאוד מיוחד.
אבל אני עדיין לא מבינה מי חשב ללהק אותו לנשיא. זה תפקיד שמרגיש לא מתאים ....
מצד שני הילרי- יש בה משהו שמרגיש לי לא ישר, היא לא משדרת לי אמינות (והאיש שלצידה עוד מוריד יותר את החיבה אליה, לפחות לי).

מבין שניהם, אני לא יודעת במי הייתי בוחרת

AlicePJ

New member
אני אולי צינית מידי אבל אני לא מצפה לאמינות מוחלטת

מפוליטיקאים. התפקיד שלהם דורש מהם לשקר או להגיד רק חלק מהאמת או להסתיר דברים. זה מה שנדרש מהם כדי לעשות את עבודתם. מבחינתי השאלה היא האם הדברים שיעשו המועמדים יהיו בכיוון הנכון. טראמפ שקרן פתולוגי ומבחינה זאת הוא פוליטיקאי מלידה (כנראה), אבל מצד שני הוא מיזוגן, גזען, שחי מלפלג אנשים ולזרות שנאה ופחד ולהסית קבוצות שונות אחת מול השניה. אני בחיים לא אבין אנשים שיצביעו אליו. הם לחלוטין לא בעלי אותה מערכת ערכים שלי יש ואם אי פעם הילדים שלי יהיו בעלי אחוז אחד מהערכים שלו אני אתאכזב מהם מאוד. ואני גם לא מבינה את היהודים והישראלים שמשלבים יד אחת עם נאצים ומצביעים בעדו. לדעתי, אם אתה וניאו נאצים מחזיקים באותה עמדה, אז הגיע הזמן לבחון את כל החלטות החיים שלך ואת כל הרגעים שהובילו אותך לשפל הזה.

תומכי דאעש (שהם סוג חדש של נאצים) יעדיפו תמיד בימינו

לבחור בשמאל .
וגם אם זה נראה לך מופרך, אז השמאל למשל באירופה מסתמך על קולות
המוסלמים למרות שהוא יודע שבתוכם יש קיצוניים ו"ניאו נאצים" אבל מדובר בקולות
בטוחים עבורו לכן השמאל האירופי למשל יהיה מוכן לסכן את מדינתו כדי לזכות בקולות
האלה.
וגם בארץ, ממש לא מפליא שכל שלטון מוסלמי קיצוני יעדיף תמיד שממשלת
שמאל תיבחר - וזה גם אומר דרשני אבל לא אצפה ממי שרואה את המציאות בצורה
כה חד מימידית וסטטית שאי פעם תשנה את דעתה .
&nbsp

AlicePJ

New member
הימנים הם עם זיכרון סלקטיבי מאוד

כמו שג'וליאני אמר שבימיו ניו יורק היתה הכי בטוחה אי פעם ולא היה בה בכלל טרור (מלבד אירוע קטן לפני 15 שנה בדיוק, אבל כנראה זה פרח מזכרונו), הימנים הסהרוריים שוכחים שמי שהרג את בין לאדן זה אובמה כשהילרי קלינטון יושבת לצידו. הימין טוב בלקשקש אבל כשצריך לעשות משהו באמת, הם נכשלים פעם אחר פעם.

ברור לגמרי שראש עיר דמוקרטי היה עוצר בגופו את המטוסים

ומשכין שלום עולמי -אובמה ממש התקדם לעבר מטרת השלום העולמי הרי .
לגבי ג'וליאני -
"תחת הנהגתו את העיר, ירדו מעשי הפשיעה הכללית ב-57%, מקרי הרצח ב-65% והעיר אף הוכרה על ידי ה-FBI כעיר הגדולה הבטוחה ביותר בארצות הברית ".
&nbsp
&nbsp

ואני גם לא כלך כך מבינה את ההתלהבות הגדולה של הדמוקרטים

אחרי שלטון אובמה.
נשיא שקידם איראן גרעינית, תוך הסתרה של פרטי ההסכם מהקונגרס וויתורים מפליגים .
נשיא שבתקופתו קם דעאש, בתקופתו מדינות ערב התמוטטו אחת אחרי השנייה
ומדינות ערב מתונות יחסית איבדו את האימון בארה"ב (וכמובן שגם המדינות הלא מתונות לא באמת בעד ארה"ב אז ההפסד הוא כפול)
וכתוצאה מכך - גם אירופה בשלבי התמוטטות (פיגועים, חוסר ביטחון, פגיעה באיכות החיים ופגיעה כלכלית ותיירותית עקיפה) .
אבל הוא דמוקרטי אז למרות שהוא הרס את העולם נבחר בו שוב .
&nbsp

ואם נמשיך רגע לאירופה, שם פשוט הכל יותר בולט

יהודי עם כיפה או סממן יהודי כיום לא יכול להסתובב באירופה באיזורים עם רוב מוסלמי.
האם זוהי לא התנהגות נאצית כלפי יהודים ?
ומי נותן אשרות כניסה בהמונים לפליטים שאח"כ מפלים ותוקפים - השמאל
ומי אומר "טוב, זה בגלל הכיבוש" (התוקפנות כלפי יהודים באירופה) - שוב השמאל
למרות שאם יהודי היה מפלה מוסלמי בגלל תוקפנות המוסלמים בעולם מיד היה מכונה נאצי.
&nbsp

AlicePJ

New member
יפה שאת מביאה את אירופה כדוגמה, ממש משעשע

ניצולי השואה עוד מסתובבים ביננו, ניצולי הימין הפאשיסטי שסחף את אירופה. אירופה המושלמת והנאורה שלך ששרפה מיליוני יהודים. העולם הנאור והאירופאי שסגר את הדלתות בפני הפליטים היהודים.
הידעת? מוסלמים הם רוב הקורבנות של דאעש ורוב המטרות שלהם. דאעש רצחו יותר מוסלמים מאשר כל דת אחרת. אבל תחזרי על השואה, למה לא, תסגרי את הדלתות, ואז תשאלי למה לא פתחו אותן ליהודים...
לא מבינה את זה, אפילו לא חלפו מאה שנה וכבר אנשים שוכחים וסולחים. שואה? רצח עם? יאללה, אבל כיף בברלין, אוסטריה גם מעניינת, ופולין מאוד פופולרית השנה לטיולים שמעתי. אבל מוסלמים? מה יגידו עלינו ספרי ההיסטוריה?

זה נכון שהשואה התרחשה באירופה, אבל מאז חלה כזאת התקדמות

שחלקם עברו בקיצוניות לצד השני .
ואני לא ממעריצי אירופה, הכיף בברלין שמור יותר לשמאלנים...
בכל מקרה גם שמאלן קיצוני אמור להסכים שיש גבול לכמות פליטים מוסלמים
שאפשר לקבל - ואם מדינות ערב ומדינות באפריקה קורסות - אירופה היא לא הפתרון
היחידי, וזכויות הפליטים (למרות שהם מוסלמים) לא עולות על זכויות הנוצרים והיהודים
באירופה- שזכאים להסתובב בביטחון בארצם, וכרגע זה ממש לא המצב.
היהודים אחרי השואה - היו מעטים והוכיחו השתלבות חיובית במדינות אירופה טרם השואה כך שזה לא מקור השוואה מדויק.
ונקודה נוספת, אם מסתכלים על הריבוי הטבעי השלילי באירופה לעומת הריבוי הטבעי החיובי המוסלמי - אירופה כמו שאת מכירה אותה יכולה בהחלט להשתנות (שיעורי ההגירה רק עולים בינתיים) .
אבל בוודאי לא יפריע לך בעתיד לבקר בארץ אירופאית לשעבר בעלת רוב ערבי...
&nbsp
לגבי ספרי ההיסטוריה- יכול להיות שניני הנינים של האירופאים הנוצרים יכתבו מחדש את ספרי ההיסטוריה ויחשבו לעצמם - מה עבר לסבא שלי בראש ????
איך נבצר מבינתם שמקום שבו יהודים לא יכולים ללמוד להתפלל ולחיות ללא הגנה של שומרי ראש הוא לא מקום בטוח גם לנוצרים .
&nbsp

למעלה