הקריירה בגלגול הבא

debby12

New member
מנהל
הקריירה בגלגול הבא

נניח שאתן מתוכננות לחזור לכדור הארץ בגלגול עתידי עם קריירה אחרת לגמרי. מה שאתן רוצות - שרביט קסמים... (כוכבת קולנוע א-לה אנג'לינה ז'ולי גם הולך - כישורים ונתונים יינתנו ביחד עם בחירת המקצוע)

אפשר גם שתי קריירות... אבל זה חייב להיות משהו *שונה* מהעיסוק הנוכחי שלכן.

במה תבחרו? ולמה דווקא בזה? ובעצם למה לא בחרתן בזה גם בגלגול הנוכחי?

שאלת בונוס: איזה תפקיד/מקצוע תחלקו לישן לצדכן? (הוא בא גם לגלגול הבא)

יש סיפור קצר , מז'אנר המדע הבדיוני

בדיוק על הנושא הזה.
לצערי אינני זוכרת את שם הספר או הסיפור
אבל העלילה בקויים כלליים וממה שאני זוכרת - גבר שעובר גלגולי חיים שונים , החל מהתקופה הקדמונית וכלה בעתיד ובכל גלגול חיים הוא מוצא את עצמו עובד במשהו שקשור לסירות . נניח סירת דיג במאה הראשונה לספירה ויכטה עתידנית במאה ה 25 .
זוכרת שהספר היה מאד חמוד ומשעשע והרעיון שלו היה שאי אפשר ממש לברוח מהייעוד שלך או משהו בסגנון זה :)

debby12

New member
מנהל
אני קצת מאמינה שיש "ייעוד"

שמגיע כמעט מהדי אנ איי - מהמשפחה בה גדלנו וכו'

ניהלתי פעם שיחה מעניינת עם אדם שהיה פרופסור באוניברסיטה שבה אביו גם היה פרופסור (אותה פקולטה אבל תחומי מחקר שונים)

בסביבות גיל 35 הוא עבר לאקדמיה אחרי קריירה קצרה אך מזהירה שלא היתה אקדמית - בסקטור הפרטי וגם בתפקיד ממשלתי

בשיחה שניהלתי איתו - והאיש היה על סף פרישה - הוא פחות או יותר אמר שעשה טעות כשבחר בקריירה האקדמית הזו. שאלתי בעדינות אם גם כשבחר הוא לא היה בטוח אם זה "בשבילו". והוא אמר משהו כמו: "לא היתה לי זכות בחירה
It was in my genes"

הספר באמת נשמע חמוד. כתבי את שמו אם תיזכרי...

debby12

New member
מנהל
תודה. יש לי אותו אבל לא הצלחתי לסיים אותו

מצאתי אותו משעמם

בגלגול הבא אני אהיה מורה

עכשיו לעמוד מול 40 תלמידים נראה לי סיוט.
בגלגול הבא כבר יהיו רק 20 תלמידים - אז גם למורים יהיה כיף ללמד.....

האמת, שבמקביל לתואר עברה לי מחשבה של לעשות תעודת הוראה.
מקנאה בעיקר בימים הקצרים ובחופשות.

רב המורות עובדות עד שעה שתיים

נכון שיש ימים שגם אחרי הצהרים, אבל זה לא כולן ולא כל הזמן.

פסיכולוגית לילדים

היה ניסיון ללמוד קאוצ'ינג שזה קרוב יחסית- עשיתי לימודים די ארוכים ובסוף רגע לפני שהסטאז התחיל עברנו לחו"ל.

debby12

New member
מנהל
הייתי מיילדת בית או רופאה מלווה ללידות בית

כמו ד"ר שיפטן.

למה דווקא בזה? כי נראה לי מדהים לעזור להעצים נשים וללוות אותן בלידות "טובות"

למה לא בגלגול הנוכחי? כי לא רואה איך הייתי מתפרנסת מזה, וגם כי מאוחר מדי. ובעצם נדמה לי גם כי זה לא תפקיד שכולל הרבה כתיבה ומחשבה עיונית - וזה משהו שהיה חסר לי, אז זה לא 100% מתאים לי בגלגול הזה.

באיזה תפקיד הייתי מלהקת את
? נדמה לי שבתפקיד עצמאי במקום בתפקיד שכיר - כי היה לו יותר כיף ככה.

mykal

New member
הנה עשיתי את

השינוי--תוספת, עכשיו האמת שנים לפני הפרישה,
כשהחלטתי שאני עוזבת את הדוקטורט באמצע,
אבל ללמוד רצית, השלמתי הרבה לימודים שאהבתי,
בין השאר עיצוב פנים, נהניתי מכל רגע. בשלב זה
עשיתי זאת בעיקר לילדי משנישאו ורכשו דירות.
ולמשפחה המורחבת.
לא מאמינה אהפוך זאת לקרירה, אבל---כיף לי עם זהואני נהנית מהמעט.

עדיקים

Active member
הקריירה שלי בגלגול הבא

קונדיטורית או מורה באוניברסיטה/מכללה.
מאוד אהבתי ללמד שיעורים פרטיים בתקופה שהייתי סטודנטית ושקלתי להמשיך כמתרגלת/מרצה במכללה שבה למדתי אבל חייבים תואר שני ואין לי זמן כח וכסף בשביל זה בגלגול הזה. היום, כמעט 2 עשורים מסיום לימודיי אני כבר פחות מתחברת להוראה.
קונדיטוריה זה כי אני מאוד אוהבת לאפות ולפני שהפכתי לאמא הייתי אופה המון ומחלקת לכולם וגם אוכלת המון
. שקלתי לעשות הסבה לזה לפני ההריון של הגדולה והרחבת המשפחה היתה לי חשובה הרבה יותר כמובן. ואז התגלגלתי עם העבודה למקום שטוב לי בו מאוד והחלום נשכח. אולי בפנסיה אחזור לזה.

הישן לצידי מוכשר מאוד ולמד גם מקצוע שבו הוא לא מתעסק בשנים האחרונות לצערי, קשה להתפרנס במקצוע הזה שבו הוא אלוף ומוצלח ביותר. אילו יכולנו כלכלית היה בטוח בוחר באופציה הזו.

למעלה