מחדל התינוקיות

debby12

New member
מנהל
מחדל התינוקיות

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4846963,00.html

לא שאני באופן אישי צריכה סיבה מיוחדת לחשוב שלידות בבית חולים אינן שוס גדול, או לחשוב שהצינוקיה איננה המקום הנכון לתינוק בן יומו.

על כל פנים, התכווצתי מלקרוא איך היא ליטפה בלחי כל מיני יילודים בוכים לא שלה. לא הייתי רוצה להיות ההורים שלהם
. אתכן זה לא היה מחרפן לחשוב שאיזו עיתונאית ליטפה לכן את התינוק?

ובכלל - יש לכן דיעות או נסיון כזה או אחר עם תינוקיות? [לי יש רק עם פגיה. מה אניגיד? שלא תדעו
]

ממש לא היה מחרפן אותי.

אני רוצה לחשוב שהאחיות ליטפו את הילדות - ומה אכפת לי אם זו אחות או עיתונאית?
לגבי תינוקיות, אני ילדתי שלוש פעמים בקיסרי. ההתאוששות הייתה קשה פיזית (ובראשונה היה גם קושי נפשי), ולא חשבתי אפילו על ביות מלא - להפך, כמה שיותר בתינוקייה יותר טוב... בשלישית, בחו"ל, לא הייתה תינוקייה בכלל, והביות המלא נכפה עליי. יצאתי משם מלאת רגשי אשם לגבי מה שעשיתי לשתיים הראשונות, ואיך יכולתי לשים אותן בתינוקייה... היום זה נראה לי נורא, אבל אני לא יודעת אם זה באמת היה ניתן למניעה, בהתחשב במצבי אחרי הלידות ההן.

debby12

New member
מנהל
לא חושבת שזה היה ניתן למניעה....

אל תייסרי את עצמך. כוונתי היתה לשאול כשיש ברירה מלאה לבחור ותינוק/ת ואמא בריאים ושלמים (אחרי ניתוח בטן זה יותר מורכב) - לא כשהנסיבות כופות אחרת...

אני מבינה לליבך. בכורתי שהתה בפגיה כמעט 5 שבועות, לבד איזה 11 שעות ביממה עם איזה אחות טרודה שהיתה צריכה לטפל בעוד איזה 25 תינוקות, וביקור רופאים תכוף שבו פצעו לה את העקב שוב ושוב להוצאת דם

נהייה לי עור ברווז רק מלחשוב על זה. אבל - בכל מקרה - אני לא רואה את זה כמשהו שהיתה לי בחירה לגביו

AlicePJ

New member
בבתי החולים שילדתי בהם לא היו תינוקיות

אני חושבת שביותר ויותר בתי חולים בארה"ב מוותרים על התינוקיות לגמרי. אני מעדיפה ככה, באופן אישי היה לי קשה לעזוב את הילדים שלי אחרי הלידה גם לשירותים. הם היו תשעה חודשים בתוכי (הקטן עשרה, היה לו יותר מידי כיף), נשמע לי רעיון ממש לא טוב לנטוש אותם ככה ישר אחרי הטראומה הזאת של הלידה, עם כל הדברים שהם פתאום חשופים אליהם והעולם הגדול שפתאום הם מגלים. הם צריכים את אמא ואבא שלהם איתם לטעמי. אני מבינה את הרצון לנוח אחרי הלידה, זה לא שאני הוצאתי אותם בקסם, ואני מבינה שבישראל אין חדרים פרטיים ליולדות (אלא אם משלמים הרבה כסף, וגם אז לא בכל בית חולים), אבל באופן אישי אני אשמח אם בכל מקום יבטלו את התינוקיות.

אגוזים1

New member
הבעיה היא לא החדר הפרטי

הבעיה שאין לאבא מקום מסודר לישון ליד התינוק. לא מבינה איך אפשר לבטל תינוקייה כשאין אפשרות שמישהו אחר מלבד האמא יישן ליד התינוק?
&nbsp

AlicePJ

New member
אבל בחדר פרטי כמובן שיש לאבא גם מיטה

סליחה הנחתי שזה ברור אבל את צודקת שלא כתבתי את זה. האבא יכול להשאר כל שעות היממה ו"לישון" עד כמה שיוצא לישון עם תינוק שרק נולד

אגוזים1

New member
ברור ברור

שאם יש חדר פרטי שבו לאבא יש גם מיטה אז אין בעיה (כמו שאומרים עדיף להיות בריא ועשיר
...).
בישראל לא רק שאין חדר פרטי, גם בחדר הלא פרטי אין לאבא (או למלווה אחר) מקום להישאר
... זאת, אגב, להבדיל ממחלקת ילדים ששם תמיד יש מקום לפתוח מיטה ליד הילד (בחדר שהוא כמובן *לא* פרטי).
&nbsp

אותי היה מחרפן לדעת שהתינוק שלי בוכה

ואיש לא ניגש אליו.
כל הקונספט של תינוקיות הוא נורא בעיני, ואני לא השארתי את בני שם גם לבדיקת רופא. הגעתי איתו לבדיקה, המתנתי בסבלנות, הלכתי וחזרתי בכל יום לפחות 3 פעמים ולבסוף הוא נבדק.
בזמן הזה שכבו התינוקות האחרים, ערומים ועטופים בשמיכה לאחר האמבטיה, חלקם בוכים וכולם "ממתינים" לרופא.
אני יכולה להבין אמהות "מתות" מעייפות שזקוקות לכמה שעות או ימי מנוחה. בשביל זה יש משפחה מורחבת. אבא של הילד, קרובים אחרים.

debby12

New member
מנהל
זו הטרגדיה שבלידות על "פס ייצור"

ונראה לי שלא לכולם יש משפחה מורחבת (כגון אמהות יחידניות, או כאלה שבהם בן הזוג השני צריך להיות בבית לטפל בילדים אחרים)

למה, לאחים ולאחיות ולחברות אין משפחות משלהם?

לך יש אפשרות שמישהו אחר יטפל בתינוק? סבבה. לא לכולם יש, מה לעשות?

החברים שלי והמשפחה שלי מתגייסים

במצבים שיש בהם צורך. לכל משפחה גרעינית נולד תינוק לכל היותר פעם בשנה. זה עניין של ערבות הדדית.
גם אני מתגייסת לטפל בתינוקות של חברי הקרובים.
בקהילות רבות יש התגייסות של בני הקהילה לבשל ליולדת למשך השבועות הראשונים, לארח יותר את הילדים האחרים שלה, לדאוג להסעות לחוגים ולביה"ס.

בסופו של דבר מדובר בתינוק מאושפז במקביל לאמו שמאושפזת. טבעי להתגייס ולעזור.

ובפן דומה - הרי אף אחד לא מעלה בדעתו להשאיר תינוק בן שבוע במחלקת ילדים, או אפילו בטיפול נמרץ, מבלי שההורה או בן משפחה אחר ישהה לידו. כאילו שלאחר שהתינוק כבר היה בבית יש לנו יותר אחריות כלפיו כהורים...

אגוזים1

New member
זו לא השוואה נכונה... במחלקת ילדים

(לפחות בזו שאנחנו היינו בה) יש מזרונים (או כורסאות שנפתחות למיטה) שמיועדות לשינה ליד הילד. המחלקה בנויה כך שהורה יוכל לשהות לילד ילדו 24/7. במחלקת יולדות אין מיטה שמיועדת לאבא או למלווה אחר לשהות 24/7 ליד התינוק מלבד האמא שלא תמיד יכולה לטפל בתינוק.

אגוזים1

New member
לא זכור לי שהיה מקום לאבא

לישון ליד התינוק בלילה. יש כזה בארץ היום?
&nbsp
&nbsp

ההשוואה מאד נכונה כי אם

אנחנו לא מוכנים להשאיר את התינוק שלנו עם זרים, בגיל שבוע, אז על אחת כמה וכמה כשהוא בן יום.
האם באמת ההימצאות שלנו ליד הילדים שלנו צריכה להיקבע על סמך המקום הפיזי שהמערכת מספקת לנו?

מעשית אין מקום לשינה להורים בתינוקיה. יש מקום למלווה וגם לתינוק בחדר של היולדת, אם היא מבקשת ביות מלא.

אני יכולה להגיד לך, שלאחר שגיסתי שוחררה מאשפוז שלאחר לידה והילד שלה נשאר לטיפול בתאורה בגלל צהבת, גם אז לא עזבנו אותו לרגע, ועשינו תורניות שהייה על ידו (ישנו בבתים שלנו. חילקנו ביננו את היממות). האמא קיבלה מבית החולים איזשהו חדר (די מגעיל) לשימושה והיא כן ישנה שם.

ראיתי את הכתבה וזה ממש מלחיץ

אין ספק שלא ארצה שהתינוק יזוז ממני גם אם עייפה וקשה לי.

Ani15

New member
מי שמוותרת על תינוקיות בקלות

כנראה לא ילדה בקיסרי
ואז בלתה את 12 השעות הראשונות אחרי הלידה בצל צרחות בלתי פוסקות של תינוקת בכיינית במיוחד שסירבה לינוק בכלל (מוצץ? הצחקתם אותה...), כשאסור לה לרדת מהמיטה (ניתוח, נו), וגם כשהעריסה קרובה למיטה היא לא מסוגלת להרים את השלושה קילו האלה כי שרירי הבטן לא מתפקדים בכלל, וכל זה לבד, כי יש עוד ילד שבן הזוג צריך לדאוג לו, ואין אף אחד אחר.
בסוף הלילה הזה, אחרי שהרצתי אותם כל חצי שעה בערך להרים לי את התינוקת (מזל שבארה"ב האחיות באמת עונות לפעמון, בישראל היא פשוט היתה צווחת כל הלילה בלי שאף אחד יכול בכלל לגשת אליה), האח התורן כל כך ריחם עלי שלקח את הקיסרית לחדר התינוקות שזקוקים להשגחה (כי הרי, אין תינוקיה בבתי חולים בארה"ב, נכון שהם נורא מתקדמים?), רק כדי שאוכל לנוח קצת.
אני לא מאחלת לכם לילה כזה, אף פעם. ומקווה שמישהי תלמד מזה לא לשפוט אף אחד אף פעם על החלטה הורית כזו או אחרת. יש מצבים שבהם תינוקיה זה "מלחיץ" ויש מצבים שבו זה מקום מציל חיים, לא פחות.

לגמרי, ועל אותו משקל

"הרי אף אחד לא מעלה בדעתו להשאיר תינוק בן שבוע במחלקת ילדים,
או אפילו בטיפול נמרץ, מבלי שההורה או בן משפחה אחר ישהה לידו."
&nbsp
הרי אף אחד לא מעלה בדעתו לתת למנותח בטן/אדם עם תפרים מרובים במפשעה
לטפל בתינוק קטן לבדו, במיוחד עם זאת לידה ראשונה שגם ככה הכל חדש .
&nbsp
אז אם אין תינוקיות חובה בעיניי לאפשר לאבא או לבן משפחה אחר להיות 24 שעות
עם היולדת שגם עברה חוויה לא פשוטה (ואם עברה חוויה פשוטה יחסית זה משהו אחר).

למעלה