חלומות של אתמול

חלומות של אתמול

האם אתן זוכרות חלומות

מה החלום הכי הזוי/מוזר/מצחיק שהיה לכן

mykal

New member
וואוו

האמת יש טענה האומרת שאנחנו חולמים תמיד ולא מעט,
אינני זוכרת חלומות.
חלום אחד אני זוכרת והוא חלום מעורב במציאות.
(אשתדל לקצר). בשבעה על אמא שלי, באחד הלילות שהצלחתי להרדם--
ראיתי בחלום את אימי בשמלת כלה לבנה וארוכה והיא היתה על הר וצנחה לתוך תהום, ותוך כדי נסיעה/צניחה למטה היא אומרת לי לקרא לרך שיולד
(הייתי בתחילת הריון )שאקרא בשמה (הפכה לזכר באופן מאוד מקורי)
והתעוררתי מבהלה--קמתי והפלתי. מאז לא ילדתי.

Dr T noki

New member

אנחנו חולמים כל לילה אך בד׳״כ לא זוכרים את החלומות אלא אם כן אנחנו מתעוררים בדיוק בשלב השינה של שנת החלום.

mykal

New member
לא זוכרים

את החלומות אולי טוב שכך,
כי זה החלום היחיד (נראה לי ) שאני זוכרת,
והאמת די "רודף" אותי.רק לחשוב שזה כבר קרוב לארבעים שנה.

אם היה בזה תואר, כנראה שהייתי זוכרת חלומות מדופלמת

לפעמים אני קמה וזוכרת שלושה חלומות שונים.

לפני כחודשיים חלמתי שאנחנו בטיול של העבודה, נוסעים באוטובוס ורואים בית של קולגה שנמצא בשיפוצים/ בניה.
מהאוטובוס ראינו שהם החליפו את הרצפה לפלטות שיש צהובות (מאוד לא יפה אבל בחלום אף אחד לא אמר להם
).
לפני שבועיים גיליתי שהקולגה משפץ את הבית וכשבדקתי איתו הסתבר שהם גם מחליפים ריצוף (אבל לא לצהוב
)

Dr T noki

New member
החלום הכי הזוי שלי הוא באמת לא יאומן

ב2011 חלמתי שאני בחוף הים במזרח הרחוק מגיע צונאמי אדיר, אנחנו רצים ומנסים לברוח ולא מצליחים. התעוררתי בפחד איום ולא הצלחתי לחזור לישון. אח״כ בחדשות מסתבר שבדיוק כאשר חלמתי את החלום הזה היכה הצונאמי ביפן ב2011.

היה לי גם חלום מזעזע על פצצה גרעינית שאירן זורקת עלינו, החלום הכי מזעזע בחיים, הוא היה באמת נוראי ומאד מאד מוחשי. היה אפשר להרגיש את הקרינה ממש באופן פיזי הורגת את כולם לאט לאט. בחלום הייתי בהריון וסחבתי ילד קטן על הידיים, היה ברור שאף אחד מהם לא יחיה, וכולם ימותו מוות נוראי. כולם הלכו חסרי תוחלת וחסרי תקווה בצידי הכבישים והבתים ההרוסים.

debby12

New member
מנהל
אוי ויי

חלום מזעזע באמת זה על הפצצה. אני דווקא מחזיקה ממך אדם אופטימי.

החלום ההוא היה אולי בתקופה שהרבה מטופלים שלך מתו?

Dr T noki

New member
נכון, היו לי כמה חלומות כאלו במהלך השנים

בד׳״כ נבואות שחורות (מחבלים ועוד...)

debby12

New member
מנהל
אני זוכרת אותם קצת רק אם התעוררתי משעון מעורר

אם התעוררתי בעצמי - אין סיכוי שאזכור כלום.

אם שעון מעורר העיר אותי אז יש סיכוי שאזכור במשך הדקה הראשונה בערך...

קראתי פעם המלצה להחזיק מחברת ועפרון ליד המיטה כדי לכתוב מהר חלומות בדקה אחרי שקמים. תמיד רציתי לעשות את זה אבל, כמו עם הרצון לטפח אדניות עם גרניום ליד החלון באלפים השוויצרים, אף פעם לא הגעתי לזה

לא עולים בזכרוני חלומות ספציפיים. בד"כ הם לחוצים/מלחיצים - שיקוף של מצבים בחיי.

יש את הפתגם הזה - נדמה לי של חז"ל שאומר "כי החלומות שווא ידברו". אבל בעיני יש בהם תמיד איזשהו שיקוף של המציאות הסובייקטיבית של החולמ/ת.

עוד משהו. לילדים קטנים יש הרבה פעמים חלומות רעים ברמה שמפחיד אותם ללכת לישון. הגאונה שתמצא את הפתרון לעניין הזה ראויה לפרס נובל....

כותבת כאן שוב על חלום שכבר כתבתי עליו

חברה נפטרה ממחלה קצרה ואלימה לפני שלוש שנים. בלילה שבו היא נפטרה חלמתי חלום, שאני פותחת את המקרר בבית שלי, וכל המוצרים בו, כולם, פג תוקף. אני מוציאה את כולם, אחד אחד, מעבירה לשולחן במטבח, עוברת עליהם, וכל תאריכי התפוגה חלפו. כל האווירה בחלום הייתה כבדה מאוד, ויכולתי לשמוע את הנשימות של עצמי תוך כדי שרוקנתי את המוצרים מהמקרר לשולחן.
קמתי בבוקר עם ידיעה ברורה שזה היה חלום עליה, ושהחלום קשור למותה המתקרב (שהתרחש ממש באותו לילה). אני לא בטוחה אם היה כאן איזה משחק מילים ("expired"), או שזאת הייתה סמליות, אבל הוא היה לגמרי מטלטל, עד היום, כשאני נזכרת בו.

debby12

New member
מנהל
וואו - נשמע שממש צפית/"הרגשת" את מותה הקרב

מדהימים אותי חלומות טלפטיים כאלה. זה לא קרה לי אף פעם

תראי, אני ידעתי שזה עומד לקרות, היא כבר לא תיקשרה ואנשים

הגיעו להיפרד ממנה. העובדה שחלמתי את החלום דווקא באותו לילה נראית לי, לכן, מקרית.

עדיקים

Active member
חלומות...

לפני כמה שנים התעוררתי לפנות בוקר עם הרגשה שדודי היקר והאהוב כבר לא איתנו. הוא היה חולה מאוד ובימיו האחרונים אבל בדקה הזו בדיוק התעוררתי מחלום שהוא עוזב אותנו. שעה אחרי כן אחותי התקשרה אליי לבשר לי שהוא נפטר, בשעה שבה התעוררתי מהחלום הנוראי שבעצם היה המציאות
.

כשניסינו להרחיב את המשפחה היו לי פעמיים חלומות על הריונות לא שלי אלא של הקרובים אליי. החלומות הפכו למציאות
.

בדרך כלל לא זוכרת חלומות אלא אם היה חלום רע שהעיר אותי באמצע הלילה ואז לרוב עד הבוקר אני שוכחת אותו.

ואני חלמתי הלילה חלום כל כך מצחיק

חלמתי שהולכת ליום ההכנה הראשון בביה"ס ושכולם מציגים את עצמם ואני אומרת:
Hi, my name is.....
ומוסיפה I'm a patient of dr והשם של הרופא פוריות שלי
.
&nbsp
ככה זה כשעוברים החזרה יום לפני שמתחילים לעבוד- לא ידעתי כבר ממה קודם להיות לחוצה
אולי זה לטובה-מי יודע

פריZמה

New member
אני זוכרת חלומות או לפחות רעיונות כלליים שלהם

יש לציין שהמנעד נע בין איום ונורא לבזארי.
המקסימום לכוון החיובי זו תחושה של נעים/ מסוגלות וגם זה נדיר.
דווקא הגורים פה נוטים לצחוק באושר תוך כדי שינה - דבר שדי הולך ונעלם עם הגיל. אני תוהה מתי החלומות הופכים להיות קודרים, האם זה מה שאנחנו זוכרים, ולאן נעלם הצחוק.....

אוי, איזה כיף.

אבל נראה לי שגם אני וגם בעלי מדי פעם צוחקים מדי שינה (אני לפעמים מעירה את עצמי בגלל הצחוק...) - זה אולי לא רק עניין של גיל.

למעלה