שרשורפואי

debby12

New member
מנהל
נקע בקרסול (כזה:
כמעט)

חלפו 24 שעות אז גמרתי עם הקרח. חוץ מלרחם על עצמי (ורשה זה כאן) ולא לדרוך על הרגל (כי כואב), יש איזה טריקים, תרופות סבתא, שיקויים או לחשים שאתן מכירות? ומתי כבר ישתפר?

זה לא לתזזיתיות המכה הזו....

mykal

New member
הפתרון הוא מנוחה,

ולא "להתחכם" אלא להרים את הרגל.
ואח"כ ללכת עם גרב גומי די הרבה זמן, כי אם לא שומרים,
יש נטיה ךנקוע את הקרסול שוב ושוב.
וכמובן איחולי החלמה ממני.

debby12

New member
מנהל
תודה לשתיכן!

אני מנסה אבל זה לא נוח לעבוד ככה
(מהבית מהבית - לא זזתי. בקושי אני זזה לחדר הסמוך)

בינתיים הביאו לי ארניקה (גם ג'ל וגם גלובולים) מההול פודז - המקומיים טוענים שזה עוזר להחלמה מהירה יותר.

mykal

New member
זהו שנראה לי

שזה לא מזרז ריפוי אלא מקל על הכאבים.
כאבי נקע קשים יותר מכאבי שבר.
ולכן חשוב להקל על הכאב.
בכלל ישנה היום תיאוריה שטוענת שאם הכאב קל יותר ההחלמה מהירה
יותר, אפילו אחרי ניתוחים.
טוב שאת מקלה על הכאב, מותר גם בכדור משכך כאב.
ומה שחשוב יותר, לתת לרגל את זמן ההחלמה כדי שלא כל תועה קצת אחרת,
תחזיר את הנקע. הקרסול רגיש מאוד בהליכה.

כמו שאמרו - להרים את הרגל.

לא זוכרת כמה זמן לקח לזה לעבור (אצלי זה היה בחודש חמישי עם הבכורה).

איילה א

New member
אל תתחכמי עם נקע.

כבר סיימת את השלב של טיפול ראשוני (תרופות אנטי-דלקתיות קומפרסים קרים וכו'), אבל צריך להרים את הרגל. כמה שיותר, ורצוי בשכיבה ולא בישיבה.
שימי לב שאם את לא מקפידה לתת לרצועה להחלים את בסיכון לנקעים חוזרים וזה לא כיף בכלל. אני זילזלתי ושנה אחר כך חטפתי עוד נקע. עכשיו הולכת לפיזיותרפיה שהייתי צריכה לעשות אחרי הפעם הראשונה...

debby12

New member
מנהל
מאיזו בחינה "זלזלת"?

אם הנקע השני היה שנה אחר כך את בטוחה שהוא היה קשור לראשון?

מתייאשת. הולכת לנוח...

איילה א

New member
לא בטוחה, חושדת...

לפני הנקע הראשון היו לי התעקמויות של הקרסול מדי פעם, מסדר הגודל של הנקע השני, אבל אף פעם הן לא נגמרו ברצועה מתוחה ובצורך לנוח שבוע עד להחלמה.
זילזלתי במובן שפשוט קמתי והמשכתי ללכת לדרכי, למקום שבו לא היה לי איך להרים או לקרר את הרגל. יצא שבסוף היום לא יכולתי לדרוך על הרגל ורק אז נפל לי האסימון שיש פה ארוע. אחר כך הגדלתי לעשות וחזרתי לעבודה אחרי יומיים, עם כאבים, ולא הקפדתי להרים את הרגל למעלה. לקח לזה בערך שבועיים לעבור, לא עשיתי פיזיותרפיה ולא נבדקתי. דפוקה, נו

debby12

New member
מנהל
בנתי - תודה. את לא דפוקה

החיים הם עניין עסוק... ואין זמן לחשוב על זה.

עבדתי לגמרי מהבית ב-4 ימים מאז שזה קרה אבל להגיד שהרגל שלי היתה למעלה כל הזמן יהיה מוגזם...

בינתיים הזמנתי ברשת משהו שעוטף את הקרסול ומחמם יען כי אני מאמינה גדולה בתרפיית חום/אינפרא רד. זה כמו מין תחבושת אלסטית חשמלית/מתחממת (גם עם סוללה - לא צריך להישאר כבולים לשטקר)

מקווה שיעזור.

למעלה