רק אני והספר/ית (מעצב/ת השיער) שלי

debby12

New member
מנהל
רק אני והספר/ית (מעצב/ת השיער) שלי

הדיון למטה בתספורות העלה לי רעיון לשרשור ספרים/יות (מתאים בעיקר לרגל פרוץ הקיץ)

אתן נאמנות לספר/ית קבוע?
אם כן -- כבר כמה שנים?
איך קוראים לו/לה? (שם פרטי מספיק, למצטיינות אפשר גם לתת את שם/מקום המספרה כהמלצה*
מה אתן אוהבות אצל הספר/ית שלכן?
האם היו לכן קודם ספר/ית אחר/ת שנטשתן? ואם כן למה?
באיזה תכיפות אתן נפגשות עם הספר/ית? איזה טיפים, טריקים או חידושים למדתן מהם?
כל דבר אחר שעולה על דעתכן בנושא....

debby12

New member
מנהל

* אתן נאמנות לספר/ית קבוע? בודאי

* אם כן -- כבר כמה שנים? בערך 6.

* איך קוראים לו/לה? (שם פרטי מספיק, למצטיינות אפשר גם לתת את שם/מקום המספרה כהמלצה. ג'יזל. היא פיליפינית ומקסימה.

* מה אתן אוהבות אצל הספר/ית שלכן? סבלנות, נינוחות, העובדה שהיא מקבלת אותי ב7 וחצי בבוקר אם צריך ולא מתרגזת שאני תמיד נזכרת ברגע האחרון לפני נסיעה

* האם היו לכן קודם ספר/ית אחר/ת שנטשתן? ואם כן למה? כן. פה היה לי ספר ישראלי שהירבה בהערות סקסיסטיות (על זה ש"נשים כל הזמן רק מתלוננות" "כולן עצלניות" ו"מקומן במטבח"). לא ברור לי איך שרדתי אצלו 3 שנים - זו היתה טעות - מה שכן הוא ידע לעבוד (זה כמו הפרק בסיינפלד על הסופ נאצי)

* באיזה תכיפות אתן נפגשות עם הספר/ית? איזה טיפים, טריקים או חידושים למדתן מהם? בערך כל 6 שבועות. למדתי ממנה (עבור אמצעיתי) שאפשר "לדלל" שיער עבה עם מין מספריים מיוחדים כאלה כך שיתפוס פחות נפח. מספר שהיה לי פעם למדתי על מברשת הפלא שפותחת קשרים לילדות מקורזלות

* כל דבר אחר שעולה על דעתכן בנושא.... את הספרית הנוכחית מצאתי במקרה. נכנסתי למספרה אללה-באב-אללה ונפלתי עליה. עם הזמן למדתי שהיא גם עובדת מהבית, ומאז אני באה אליה הביתה (יותר קרוב, לא צריך למצוא חניה, השעות גמישות, זול יותר וזה כמו להיות אצל ספרית פרטית - בלי כל הרעש מסביב). רק שתהיה לי בריאה

ברור שאמליץ בחום על הספר שלי

עברתי כמה וכמה ספרים לאורך השנים אבל לרוב כשנצמדת למישהו זה לתקופה ארוכה.
הסתפרתי פעם אחת בניו יורק וזה היה זוועה- אפילו לא קרוב למה שביקשתי וזאת למרות שהראיתי תמונות מדויקות (וזה עוד היה אצל ספר ישראלי יקר בטירוף!).
אני כבר 4 שנים אצל הספר הנוכחי.
&nbsp
אני מסתפרת במספרה ברעננה בשם "אייל שמש"- זו מספרה מעולה, בעבר הוא והשותף שלו לשעבר היו מספרים ביחד והייתי מסתפרת אצל השותף וכשנפרדו דרכיהם -עברתי לאייל וזה תענוג. תענוג כי הבנאדם יצירתי בטירוף, משתלם כל הזמן ולומד רעיונות חדשים והוא מומחה בלהתאים תספורת לכל מי שמגיעה כך שזה לא יראה שבלוני. הוא כבר מכיר אותי ואת הקושי שלי לצאת מהמוכר ובכל זאת מצליח כל פעם לעשות משהו אחר והכי אוהבת שהוא לא מהרכלנים ולא מחטט לך בחיים כדי לדלות פרטים כמו רוב הספרים.
&nbsp
הולכת להסתפר איזה פעמיים-שלוש בשנה. בד"כ לפני תחילת שנה או לפני חג גדול או כמו הפעם כשהמצב נהיה ממש גרוע והתחלתי להנשיר שיער יותר מהחתול

debby12

New member
מנהל
אז זה אומר שאת מגיעה לארץ פעמיים בשלוש בשנה?

אם הוא ברעננה ואת בניו יורק (?)

לא, ממש לא

אני מן הסתם מסתפרת רק כשאני אצלו.
אני גם הסתפרתי בניו יורק אבל לא מצאתי עדיין את ה-ספר שלי שם.

נועם@בת

New member
בדיוק אתמול הסתפרתי

אתן נאמנות לספר/ית קבוע?
לגמרי, מסתפרת אצל אותה ספרית כבר קרוב ל30 שנה.
איך קוראים לו/לה?
קוראים לה דבורה, ממספרת דבורה במרכז קרית אתא.
מה אתן אוהבות אצל הספר/ית שלכן?
היא לעולם לא מרכלת. מעולם לא שמעתי אותה אומרת מילה על לקוחה, גם לא במקרים שלקוחה הרימה עליה קול או דיברה אליה לא יפה. תמיד היא שלוה ומחייכת, ותמיד מחמיאה לי על השיער (וזאת לא חנפנות
השיער שלי באמת מוצלח).
האם היו לכן קודם ספר/ית אחר/ת שנטשתן? ואם כן למה? את הספר הקודם עזבתי כי הוא לא הפסיק לרכל. הדלת עוד לא נסגרה אחרי לקוחה והוא כבר התחיל לשפוך את כל מה שהיא סיפרה ומה שאחרות אמרו עליה. תמיד תהיתי מה הוא סיפר עלי. לזכותו יאמר שפעם הוא אמר שהוא לא מבין למה אני לא נשואה ושהוא בטוח היה מוכן להתחתן איתי

באיזה תכיפות אתן נפגשות עם הספר/ית? איזה טיפים, טריקים או חידושים למדתן מהם?
3-4 פעמים בשנה, כשהשיער שלי כבר מאבד צורה ומתחיל להשרף.
פעם כשהייתי סטודנטית צעירה ותמימה נכנסתי למספרה ברחובות. לא היה לי נסיון גדול עם מספרות כי במשך שנים גידלתי שיער ארוך ואבא שלי היה מיישר לי אותו לפעמים. רק אחרי הצבא, כשהשיער התחיל לנשור לי בגלל תזונה עשירה בפחמימות ודלה בכל היתר- הסתפרתי. ביקשתי להסתפר בדיוק כמו התספורת שהיתה לי. החופפת הציעה לספר אותי, ואני בתמימותי הסכמתי. היא ספרה, והסתבכה והסתבכה ואז אמרה שיצאו לה שני סוגי תספורות, סוג אחד לפנים וסוג אחר מאחור
וככה זה באמת נראה. אפילו לא העלתי בדעתי להתלונן או לא לשלם. זה לקח חודש או חודשים עד ששני סוגי התספורות גדלו מספיק כדי שאפשר יהיה להסתפר קצר קצר

debby12

New member
מנהל
באמת סיפור תמים להפליא

טוב נו - לפחות זה גדל בסוף....

מקסים בעיני שאת אצל אותה ספרית קרוב ל-30 שנה - איזה כיף. אם יוצא לי להיות בארץ בדיוק כשצריך - יש לי את אותו רופא השיניים כבר למעלה משלושים שנה (מגיל שש
). וזה כיפי כזה. תמיד הוא מספר לי מה עושה הבן שלו שהיה איתי פעם בגן חובה, ומקונן על כך שהבן לא התחתן איתי

שרית הספרית הפך השבוע ללהיט

אתן נאמנות לספר/ית קבוע? כן. .
אם כן -- כבר כמה שנים? לא זוכרת אולי חמש.
איך קוראים לו/לה? (שם פרטי מספיק, למצטיינות אפשר גם לתת את שם/מקום המספרה כהמלצה* וידאל
מה אתן אוהבות אצל הספר/ית שלכן? שגם לפני שהייתי לקוחה קבועה שכשהייתי באה עם הבנים ליישר פוני, הוא היה עושה להם בשמחה וחיוך
האם היו לכן קודם ספר/ית אחר/ת שנטשתן? ואם כן למה? היה אחד שבקשתי צבע ועשה לי גוון אחר לגמרי, ולמחרת באור השמש חזרתי אליו עם דרישה לתיקון והוא החמיץ לי פנים (ועשה). זאת היתה הפעם האחרונה שלי שם....
באיזה תכיפות אתן נפגשות עם הספר/ית? איזה טיפים, טריקים או חידושים למדתן מהם? תלוי חגים, אירועים ועבודה.
כל דבר אחר שעולה על דעתכן בנושא....כמה דברים:
- בטיול לדרום אמריקה היה לנו חצי יום "לשרוף" בעיירה קטנה, אז החלטתי לעשות תספורת וצבע. זה היה מאוד משעשע וגם הספר היה מרוצה מהעניין. יש תמונות לתיעוד.
- לנפאל טסתי עם חברה אחרת שאבא שלה ספר. ליד המספרה הראשונה שראינו היא הצטלמה כדי לשלוח תמונה להורים

- אם מישהי מוכנה לשכנע את רונלדו לשנות תסרוקת לתסרוקת יותר פשוטה זה מאוד יעזור לי! האמצעי בכל בוקר מסדר במשך דקות ארוכות את השיער עם ג'ל "כמו רונלדו".....
- לפני שנתיים הבן שלי הגדול ואני תרמנו שיער. לצערי, מאז כבר הופיע שיער לבן ואני כבר לא אוכל לתרום שיער.

עדיקים

Active member
איזה סקר חמוד
מצטרפת ועונה

אתן נאמנות לספר/ית קבוע? יש לי ספר קבוע
אם כן -- כבר כמה שנים? 4-5 שנים בערך
איך קוראים לו/לה? (שם פרטי מספיק, למצטיינות אפשר גם לתת את שם/מקום המספרה כהמלצה* משה
מה אתן אוהבות אצל הספר/ית שלכן? שהוא פשוט עושה בדיוק מה שאני מבקשת ולא מתחכם ומציע לי דברים שאני לא רוצה, פעם ראשונה שאני אומרת לספר לקצץ הרבה ולא הוא זה שיוזם להוריד לי באורך השיער.
האם היו לכן קודם ספר/ית אחר/ת שנטשתן? ואם כן למה? היה לי בעבר הרחוק ברווקות, עזבתי כי עברתי דירה ומאז החלפתי ספרים ולא הייתי נאמנה עד עכשיו.
באיזה תכיפות אתן נפגשות עם הספר/ית? איזה טיפים, טריקים או חידושים למדתן מהם? עכשיו זה אחת לכמה חודשים כשהשיער מרגיש לי ארוך מידי. בדיוק לפני שבועיים הסתפרתי כשהרגשתי שזהו נמאס לי.
בצעירותי אצל הספר שעליו כתבתי למעלה הייתי עושה תספורות נועזות, מחליפה צבעים בשיער וממש מתפרעת בכל מה שקשור בראש. מאז שפגשתי את האיש וכנראה גם התבגרתי
התמתנתי ועכשיו אני כבר כמה שנים עם אותה תספורת, בדרך כלל בכלל הולכת עם שיער אסוף.

debby12

New member
מנהל
אפרופו נועזות --

עשית פעם צבע סגול/כחול/ורוד בשיער? או לא עד כדי כך?

הממ... אין לי ספר, לא קבוע, ולא לא קבוע.

צבע עושה לבד, ומספרת את עצמי לבד כשהשיער נהיה ארוך מדי (מסתובבת כמעט תמיד עם שיער אסוף, אז זאת לא כזאת חוכמה לספר).

debby12

New member
מנהל
וואו - איזו אלופה. אייקון של משתחווה

הצבע לא מלכלך לך את הכל האמבטיה/בגדים/וילון באמבטיה? ואיך את מצליחה לספר את עצמך ישר?

לדעתי את חוסכת בקלות אלפי שקלים בשנה ככה. תגידי לבעלך שהוא התחתן טוב!

עדיקים

Active member
גם אני צובעת לבד בבית

מספרה זה רק לתספורת, אין לי כשרון לזה.

אני צריכה לצבוע כל 3 שבועות בגילי ובהחלט מרגישה איך אני חוסכת מלא כסף אבל זה לא בשביל החסכון זה יותר בגלל שאני לא סובלת לשבת שעות במספרה ולא נהנית מיזה.
הצבע לא מלכלך בכלל, אני שמה מגבת על השיש בזמן הצביעה ודואגת לנקות היטב אחרי שסיימתי. יש לי מגבת וחולצה מיוחדות לצביעה כי הן הוכתמו וכבר לא שמישות לדברים אחרים.
את החפיפה אני עושה במקלחת ככה הכי נוח קודם כל לי ואח"כ גם לסביבתי. זה טיפ שקיבלתי מאחותי ואימצתי אותו באהבה.

האמת שממש לא מלכלך

כשהתחלתי לצבוע לבד הייתי מכסה הכול בניילונים, ולובשת חולצה שאפשר ללכלך, וגיליתי שבעצם שום דבר לא מתלכלך.
אני לא יודעת אם אני מספרת את עצמי ממש ישר, אבל ישר מספיק. השיער שלי כמעט תמיד אסוף, כך שלא יראו אם יצא קצת עקום, ואם פעם ב- אני עם שיער מפוזר, יש לו נטיה להיות גלי, אני מניחה שאילו היה לי שיער חלק ונופל היו רואים יותר אם הגזירה לא מושלמת.
אני עושה את זה בעיקר מטעמי חיסכון בזמן. כדי ללכת לספר אני צריכה למצוא זמן פנוי מעבודה, או לקחת בייביסיטר, ולקחת בחשבון גם המתנה בתור וכו' וכו'. כך אני מוסיפה לעצמי לזמן שלוקח לי לחפוף עוד רבע שעה של צביעה, ובזמן ההמתנה לצבע שיתפוס אני בד"כ עובדת (עובדת מהבית, מול המחשב).

debby12

New member
מנהל
עדיין זה למעלה מכוחותי

ללדת בבית בסלון קטן עלי. אבל לצבוע את השיער לבד זה למעלה מכוחותי

זה הכל בראש כנראה

michal@gal

Active member
מנהל
לא מסתפרת הרבה

אתן נאמנות לספר/ית קבוע? - הולכת לספר קבוע כבר 3 שנים. לפני זה הייתי קבועה אצל ספר אחר יותר מ-10 שנים.

איך קוראים לו/לה? (שם פרטי מספיק, למצטיינות אפשר גם לתת את שם/מקום המספרה כהמלצה* - לנוכחי קוראים יהודה והוא אבא של ילדה שלמדה יחד עם אחת הבנות שלי.

מה אתן אוהבות אצל הספר/ית שלכן? אני יוצאת ממנו עם תספורת מוצלחת. לא מתעקש לספר קצוץ מדי כמו הרבה ספרים אחרים. לא מרכל. בדרך כלל מדברים קצת על הבנות ומה עשו מאז הפעם האחרונה שנפגשנו.

האם היו לכן קודם ספר/ית אחר/ת שנטשתן? ואם כן למה? את הספר הקבוע הקודם עזבתי בלי כוונה. היה לי יום עמוס, רציתי להסתפר על הבוקר, כבר ב-8 והוא פותח רק ב 8 וחצי. התספורת החדשה הייתה יותר מוצלחת והמספרה עצמה הייתה פחות המונית.
פעם אחת ניסיתי לחזור שוב לקבוע הקודם וראיתי שהחדש עדיף. הבנות שלי מעדיפות להסתפר אצל הקודם.

באיזה תכיפות אתן נפגשות עם הספר/ית? עם תספורת קצוצה הייתי כנראה צריכה להגיע לספר פעם בחודש. בפועל מגיעה פעם ב 2-3 חודשים, כשכבר ממש אין ברירה. ככל שאני יותר מלבינה אני נאלצת להגיע יותר צפוף לספר.

debby12

New member
מנהל
רגע והקודם לא נועץ בך מבטים מאשימים

כשאת שם עם הבנות בנוסח "איך זה את כבר לא מסתפרת פה"?

את מכירה את הסיפור הקצר של אפריים קישון על המספרה עם שלושת הספרים מ"ספר משפחתי" שכולם משחקים לו "רגשי" לגבי את מי הוא מעדיף?

michal@gal

Active member
מנהל
הבנות הולכות להסתפר בלעדי

וכשהן חוזרות מספרות שהוא שואל לשלומי, מוסר שעשה שיפוץ במספרה ושבטח השיער שלי כבר פרוע נורא.
נראה לי שהוא חושב שאני מגדלת שיער ולא שהחלפתי ספר.

debby12

New member
מנהל
אה

אז הוא עושה את זה באופן עקיף. אולי הוא דווקא מבין - אבל זו דרכו לתזכר

debby12

New member
מנהל
עכשיו נזכרתי שהיתה לי פעם חברה שהספרית שלה "פיטרה" אותה

בכל פעם אחרי התספורת/עיצוב/צבע/ווטאבר, היא היתה פוצחת ביללות קינה על איך זה לא יצא טוב

יום אחד לספרית נמאס והיא אמרה לה: תמצאי ספרי/ת אחר/ת

יש אנשים שקשה לרצות.... אני מהצד הנאיבי שלא לוקח את זה קשה מדי כי זה תמיד גדל....

למעלה