איך היה השבוע שלי

debby12

New member
מנהל
שאלה טובה

אין טקסים בבתי הספר בכלל. שאלתי עכשיו את בת ה-7 לגבי תכנים אחרים, היא אמרה שהראו איזה סרטון בדיוק כששחררו מביה"ס אז ילדים שהולכים לצהרון לא הספיקו לראות אותו בכלל והיא הספיקה לראות דקה ו"לא זוכרת מה אמרו" מה שמראה עד כמה "שמים" פה על התוכן שלו

גם בקרב האוכלוסיה הכללית לא נראה שאף אחד עצוב או מהורהר באופן מיוחד. רוב האנשים מציינים/חוגגים אותו בברביקיו/על האש כלשהו. והוא גם הפתיחה הרשמית של הקיץ

דווקא בעיר וושינגטון נערך כל שנה האירוע של רורינג ת'אנדר שבו אלפי אופנוענים (הארלי דווידסון וכאלה) רוכבים בעיר ועושים רעש עם המנועים לזכר חבריהם חללי מלחמת ויאטנים - http://rollingthunderrun.com/

ויש אנשים שמניחים דגלים על מצבות בבתי קברות צבאיים.

אבל כאירוע לאומי האוכלוסיה די רחוקה מהמשמעות של היום
. זה יום שמקורו כיום זכרון לחללי מלחמת האזרחים אגב, ואחר כך הורחב לכל המלחמות
http://www.usmemorialday.org/?page_id=2 

בסימן מדורות

כמו בכל ישראל, מיום שני כל החלונות בבית היו מוגפים ועם זאת ביום שני ירד פה גשם כ"כ חזק שכיבה את הכל והניס את כל החוגגים ואפשר היה לפתוח את החלונות לעוד יום

המדורה עם הקטן היתה בעיקר ריצה על מדשאות ללא אש ממש (ככה הועד ארגן). חזרנו אפילו בלי ריח .....
למדורה עם האמצעי האיש הלך. חזר ריחני וכועס. הוא היה ליד המדורה והילד שיחק כדורגל.....(אבל זה היה צפוי מראש...)
למדורה עם הגדול לא היתה ברירה והלכתי עם שלושתם.
היה פיצוי לכולם - היתה אש. הילדים הסתדרו מצויין. וההורים הצטערו שנגמר מוקדם !

כשחזרנו מהמדורה של הגדול, הבנתי, שבגילו, אנחנו כבר ארגנו לגמרי לבד את מדורת לג בעומר וזה כולל איסוף עצים, איסוף כסף לכיבוד שמירה על המקום למדורה וכמובן, לא היו איתנו הורים ......
כשחשבתי עוד קצת על מה שונה היום הגעתי לעניין הקולינרי:
בשתי המדורות הראשונות הוחלט על כיבוד של לחמניה עם נקניקיה וחטיפים (וכמובן נא להביא שתייה).
למדורה של הגדול הביאו ירקות פירות ועשו פיתות....
הורים אחרים ספרו שלמדורות של אחים בקשו מהם להביא פשטידות!
אצלי בילדות לג בעומר היה תמיד מילה נרדפת לפיתה עם חומוס ומללפון חמוץ.
כשחפשתי מניעים לשינוי הקולינרי הנ"ל מצאתי תירוצים ממש גרועים:
- ככה אפשר לחלק את המטלה בין הרבה אנשים
- ככה לא צריך לטרוח
- לחמניה עם נקניקיה בטוח סוגרת את הפינה של ארוחת ערב
- ככה הילדים יהיו מרוצים.
אשמח לתובנות מה השתנה? ולדעתכן בעניין.

עדיקים

Active member
מדורות ול"ג בעומר אני אוהבת

חג מסריח, כולם מקטרים אבל אני תמיד נזכרת כמה אהבתי את החג הזה ולא מבינה איך אנחנו שנהננו כל-כך בחג הזה עכשיו הולכים נגדו כשאנחנו צריכים לקחת את הילדים שלנו למדורות (ככה לפחות אני שומעת כל שנה את ההורים המקטרים סביבי).

אצלי מרגיש השינוי בעיקר שלא מתעסקים כל הזמן במדורה אלא מביאים הפעלה, המדורה היא רק בונוס בסוף או מתישהו אם בכלל (אולי הם עוד קטנים וזה ישתנה בהמשך).
האוכל מזמן לא פיתה עם חומוס אלא בורקסים/פיצות/נקניקיות, תלוי באיזה מדורה, מי הועד המארגן וכד'. דווקא השנה בגן ביקשו פיתות עם חומוס אבל ארגון האוכל היה כל-כך לא מסודר שבסוף התפריט השתנה ונוספו בורקסים.

גם אנחנו כמבוגרים אוהבים מדורות ועד לפני כמה שנים (שהילדים נולדו) היינו עושים כמה כאלה בתקופת הקיץ. בעלי עדיין נפגש מידי פעם עם חברים למדורה, לדעתי זה כייף גדול עם כל הסרחון שמתלווה לזה.

למעלה