נשים נרצחות
(הייתי כותבת "נשים מוכות" אבל זה לא מדויק...

debby12

New member
מנהל
נשים נרצחות
(הייתי כותבת "נשים מוכות" אבל זה לא מדויק...

בעקבות הרצח של אנסטסיה רוסנוב בראשל"צ. על המקרה עצמו - אין מילים. יהיה זכרה ברוך. לבי עם ששת היתומים שהשאירו אחריהם היא ובן זוגה ז"ל.

באופן כללי-מערכתי יותר, המקרה הזה גורם לי לחשוב שאין פתרון. הפעם זה לא ש"המשטרה ישנה/התעלמה". העבירו אותה למעון עם שמירה. היא לא רצתה להיות כלואה שם - יצאה, ונרצחה.

אז ה"מערכת" דווקא עשתה את המקום הנכון. מצד שני גם את הנרצחת אני מבינה. למה בעצם שתהיה "כלואה" רק בגלל איזה פסיכופת שהיא עשתה את הטעות והיתה בת זוגו פעם? אף פעם לא חשבתי על זה קודם - אבל יש כתבה על ב"הארץ" ששואלת למה בעצם הנשים המוכות צריכות להיות כלואות בעוד בני ה-$%#%# שמאיימים עליהם מסתובבים חופשי? הגיוני שישנו את החקיקה ושגם "רק" על איומים הבני-$%# צריכים להיכנס לכלא - לא?

אה - ובכתבה כתוב שיתומיה ישהו כעת עם אביהם הביולוגי (הרוצח? לא הבנתי)

AlicePJ

New member
בטח שהמשטרה התעלמה

אותה שמו במעון אבל המכה התהלך חופשי, זה נראה לך בסדר? תקין?
המערכת ממש לא עשתה את הדבר הנכון!

עדיקים

Active member
גם אני חושבת שישנה בעיה בכליאת המוכה ולא המכה

לא יתכן שהיא תצטרך להסתתר והוא ימשיך לחיות את חייו כרגיל.
עצוב מאוד ובכלל לא מובן לי איך יתומיה ישהו איתו. הוא רצח והוא לא בכלא? זה בכלל נשמע לי הזוי ולא הגיוני.
מסכנים הילדים. בלי אמא ועם אבא רוצח. איזה חיים מצפים להם
.

את בטוחה שהרוצח הוא האבא של הילדים?

לא ראיתי התייחסות לעניין הזה (כלומר, הוא בן זוגה לשעבר, אבל לא ראיתי שכתוב שהילדים שלו).

עדיקים

Active member
ממה שכתבה דבי הבנתי שיתכן והוא אבי הילדים

לא ראיתי חדשות ביומיים האחרונים זה קורה לי מידי פעם בסופ"שים קצת מתנתקת יודעת שאם יקרה משהו שאני צריכה לדעת אדע.
לא ידעתי גם שלא נתפס בכלל כשכתבתי כאן קודם, בינתיים כבר קיבל את המגיע לו רק מרחמת על הילדים המסכנים אם באמת שלו איזה נורא וכמה עצוב
.

debby12

New member
מנהל
צודקת - לא בטוחה.

רק ראיתי שהיה כתוב שהילדים ישהו עם אביהם הביולוגי (הילדים שלה, לארבעת יתומיו של בן הזוג כבר אין אבא
)

איכשהו הנחתי שזה אותו אחד, אבל אין ממש סיבה להניח את זה. טעות שלי.

עדיקים

Active member
לילדים שלה יש אבא

אם קראת שהם יעברו אליו זה נשמע לי הגיוני ביותר.

מקרה קלאסי של "חכם" למול "צודק"

(הי
)

לעצור אנשים על איומים זה לא ישים. כי לכי תגדירי מהו איום? מתי הוא "רק" איום, ומתי הוא רציני? האם צריך לקחת כל גבר מאיים (כרגע מתמקדת בגברים), ולפתוח לו תיק + אבחון פסיכיאטרי האם הוא מסוכן לאשתו או לא?
ובכלל, כשלצערי האמירה "אני אהרוג את X" כ"כ נפוצה ורווחת באוכלוסיות מסוימות, איך יוכלו לבדל אמירות עם כוונת זדון לכאלה שאינן?

ולעניין הנשים - נכון, זה לא הוגן שהן אלה שמאוימות, והן אלה שגם משלמות את המחיר ומוכנסות למעון. אבל במקרה כזה לא תמיד ניתן להגיע לצדק, אז משתדלים, לכל הפחות, להיות חכמים. כשיש איום מיידי על אישה וילדיה הדבר החכם הוא להגן עליה. מכיון שאבטחה פרטית לא באה חשבון, שולחים אותה למעון. לו לא היו מכניסים אותה למעון והיו עסוקים בלרדוף אחרי המאיים, נשים רבות וילדים רבים היו משלמים את המחיר בחייהם. וזה קשה לנשים, ללא ספק, אבל אם הן מאמינות שהאיום רציני, אין להן ברירה, עד חלוף זעם / תפיסת הגבר.

כך שצריך לפעול בשני מישורים - לפני הכל להסיר מהאישה את האיום המיידי (אם זה מעון, אז מעון), ולהגביר אכיפה כנגד בעלים שהוגשו נגדם תלונות על אלימות ו/או איומים.

לבי עם הילדים. נקרע הלב.

debby12

New member
מנהל
ברוכה הבאה

מסכימה עם ההגיון של חכם למול צודק.

הבעיה היא כזו. כתבת שאין ברירה עד שתופסים את הגבר, ואת זה אני מבינה. הבעיה היא שגם אם נניח תופסים אותו, הרי שבשלב הזה זה רק על "איומים", מה שאומר ש --נניח אפילו בסיטואציה הכי אופטימית - הוא יישב בכלא שנתיים ואז ייצא עוד יותר כועס וירצח את האישה שאיתרע מזלה להיות פעם בת זוגן - ואולי גם את בן זוגה/ילדיה
. בגלל זה התחושה שלי שאין פתרון.

debby12

New member
מנהל
מה שכמעט גורם לי לחשוב ש"הוצאה להורג"

בסגנון שאירע במקרה הזה היא אולי פתרון אידיאלי <לא מאמינה שאני כותבת את זה.... אבל "הקם להרגך השכם להרגו" - לא?>

אכן, כל דאלים גבר. אבל מה יש לך לעשות?

כשיש מישהו שלא בוחל בשום אמצעי, ומולו מישהו שומר חוק / מוסר, לצערי, הצדק לא תמיד מנצח.

זה נכון אגב לכל תחום. עבריינות, ביטחון, אלימות בבתי ספר, וכו'. ומה שבטוח, הכלא כאן לא משקם אסירים (לרוב), ולפעמים אפילו להפך.

למעלה